Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2013., 19:56   #1
Arrow Call The Midwife / Zovite babicu (2012-)





Quote:
Call the Midwife is a BBC period drama series starring Jessica Raine, Miranda Hart, Cliff Parisi, Jenny Agutter, Pam Ferris, Judy Parfitt and Vanessa Redgrave. It was created by Heidi Thomas based on the memoirs of Jennifer Worth and set in east London in the 1950s.

The plot follows newly qualified midwife Jenny Lee and the work of midwives and the nuns of Nonnatus House, a nursing convent, coping with the medical problems in a deprived area of East London in the 1950s.

Gleda tko? Ja sam sinoć odgledao prvu epizodu, dugo traje, al ne smeta. Zasad OK.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 20:09   #2
još nisam pogledala, probala sam sinoć gledati "birdsong", ali početak je toliko dosadan da nisam mogla nastaviti ... pročitala sam nekoliko kritika što bi vrijedilo pogledati, među njima je i ova koju spominješ, pored "the hour", "restless", "parade's end" ...
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 20:58   #3
iz samog imena se može zaključiti radnja i na prvu mi nije zvučalo najzanimljivije .. ali već nakon prvog gledanja ispostavilo se da je to je jedna od onih serija s kojom sam se instantno povezala i stvorila neraskidivu vezu gledanja (sve dok se ne ukine) i nijednom me nije razočarala .. glumci su pogođeni za uloge koje igraju .. bez obzira koja se tema obrađivala i koliko god mučna i žalosna ona bila na kraju ostane osjećaj nade, feel good serija .. i soundtrack je odličan pridonosi cijelom pozitivnom ozračju serije .. ep traju po sat vremena, što je tipično za bbc-jeve dramske serije (rijetko koja traje kraće) ..

Quote:
Donata kaže:
pročitala sam nekoliko kritika što bi vrijedilo pogledati, među njima je i ova koju spominješ, pored "the hour", "restless", "parade's end" ...
the hour je odličan i prva i druga sezona .. jedina zamjerka, ali jako velika, druge sezone je kraj .. ne znam zašto su snimili takav završetak ako nisu bili sigurni u budućnost serije

restless je napeta i zanimljiva serija .. nije bez nedostataka, ali volim špijunske priče tako da mi nisu smetali klimavi ili predvidljivi dijelovi (samo dvije ep od sat i pol, vrijedi pogledati) .. odmah mogu preporučiti i spies of warsaw, u sličnom su rangu

parades end mi je za klasu iznad svih navedenih - što zbog priče i načina na koji je prikazana te samog ugođaja serije, glumačkih izvedba, koje su očaravajuće, humora .. velika preporuka
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 22:47   #4
retro britanska drama, šokiran sam
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 23:00   #5
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
retro britanska drama, šokiran sam
Pa koje to veze ima?
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 20:05   #6
odgledala sam prvu epizodu prve sezone ... još mi je rano za neki definitivni stav, glumačka ekipa je dobra, par puta sam se baš od srca nasmijala, kao i uvijek kod Engleza dobro rekonstruirani povijesni period, samo ... nadam se da ne bude previše ginekologije (znam, blesavo se nadati obzirom da je riječ o babicama )
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 09:14   #7
Kak' sam ja bila sretna kad se Chummy udala
U seriji ima sentimentalizma, nostalgije, vjerne rekonstrukcije života u 50-tim godinama prošlog stoljeća (Englezi to oduvijek najbolje rade), ponekad i pretjerivanja, ali sve u svemu gledljivo
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 10:44   #8
O, pa ti si me već i pretekla, ja se još nisam maknuo dalje pilota. Al večeras planiram.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 21:11   #9
pa kad ja zapravo malo toga pratim ... zahladilo je, tv ionako ne gledam i onda sam u nekoliko dana ispucala prvu sezonu. Drugu sam ostavila za kasnije
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 14:15   #10
Awww, pojavila se Chummy u drugoj epizodi.

Scene s pokušajem vožnje bicikla

Super serija. 2-a sezona isto ima 6 epizoda ili će imat više?
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 18:51   #11
nakon 1s nemoj preskočiti christmas special druga ima 8ep, još samo 2 i onda opet pauza do božića .. 3s je najavljena za 2014
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 21:24   #12
Kakva je Mirandina uloga?
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 22:05   #13
Quote:
friend kaže: Pogledaj post
Kakva je Mirandina uloga?
fantastična meni je najdraži lik u seriji.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 19:16   #14
Ja pogledah prvu sezonu (još davno), a drugu sam pratila redovito zadnjih tjedana.
Meni se baš sviđa serija.
Priče su mi bile zanimljive, glumice simpatične, dosta je realno napravljeno.
__________________
Wanna go halfsies on a bastard child?
bumbar_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 14:14   #15
christmassy christmas!

spremni za večerašnji specijal?
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 15:54   #16
Ja još moram 2. sezonu pogledat.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 17:31   #17
ljuta sam sama na sebe jer sam se prekasno sjetila na Christmas special i uhvatila sam samo zadnjih 20 minuta na BBC 1, upravo završilo, ali ovo što sam odgledala me baš oraspoložilo
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 23:29   #18
cijela serija je prava srećica, jednostavna i iskrena, a takav je bio i ovaj special .. bez i jedne greške, nadam se takvom razvoju događaja i u nadolazećoj sezoni
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 23:47   #19
ne samo početak sezone već i svojevrsni novi početak za midwifes .. toliko pozitivne enrgije nakon odgledane ep .. nadam se da i drugi gledaju
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 22:24   #20
ja gledam ... volim ove babice i odlično prikazane 50-te godine
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:59.