Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2013., 15:54   #41
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
sve super jasno, samo ovo tu - zašto?
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
tanveer, možda zato jer ćeš dolijevanjem hladnog ulja brže sniziti tu visoku temperaturu. samo smanjivanjem plamena to će ići sporije...

a kako kad je nešto debelo?..dok unutra probije vrućina..treba vremena

btw puretina mi ne ispadne suha nego ono baš mljac, ali to pripisujem nadjevu (sirevi, rukola, špek..) puretinu solo skoro nikad ne radim. piletinu da.
pa kad si već spomenuo, kako dobiti sočnu puretinu bez nadjeva
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
katjes, kužim, ali mi se čini da je Pellaprat jako naglasio važnost tog redoslijeda - prvo ulje onda vatra, pa me to zanima (k tome, naglo smanjivanje temperature za vrijeme pohanja mi se ne čini dobrom idejom)
tanveer, katjes ti je odgovorila. Ako je vatra prejaka i ulje prvruće moraš mu temperaturu odmah sniziti jer ako ti se mrvice otpalih prezla počnu paliti i meso crniti onda ti preostaje samo trenutačno mijenjat tavu i ulje. normalno, da nećeš vrelo ulje rashladiti tako da se meso prestane pohati, 10-15 % novog ulja sobne temperature će biti dovoljno da se mrvice ne počnu paliti a pohanje neće zbog toga prestati samo ćeš dobiti dovoljno vremena da odreagiraš smanjenjem plamenika.


katjes, imaš potpuno krivo. Nikakav nadjev neće ti dati sočnu puretinu ako si ju zaznula pohanjem. To što je meso ostalo sočno samo znači da si ga potpuno pravilno pohala. Zasluge se pripisuju tebi a ne nadjevu.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 16:05   #42
sve jasno, fala
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.