Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2021., 16:35   #1
Paralelno studiranje FER-a i PMF-a

Želim upisati na FER-u elektrotehniku i nakon završenog preddiplomskog studija upisati diplomski i zajedno s njme integirani studij istraživačke fizike na PMF-u. Sada me zanima da li ima neko tko je paralelno studirao ova dva studija i završio ili da trenutno studira ova dva fakulteta. Da li može podijeliti svoje iskustvo i/ili savjete vezano za studiranje ova dva studija zajedno?

Također bih zamolio da se suzdrže komentari koji kažu da je čista ludost ova dva faksa ići paralelno studirati. Vrlo dobro shvaćam da su ova dva studija sama za sebe užasno teška za završiti, a kamoli tek oba dva zajedno. Ali eto kako bi narod reko, "da je lako svako bi"
Aegolius Nephus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2021., 18:29   #2
Znam ih koji su završili FER i onda upisali postdiplomski na fizici, poslije i doktorat na fizici (inozemstvo). Bitno je dobro znati engleski jezik ako imaš ambicije rada i doktorata na fizici.
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2021., 10:42   #3
Quote:
Aegolius Nephus kaže: Pogledaj post
Želim upisati na FER-u elektrotehniku i nakon završenog preddiplomskog studija upisati diplomski i zajedno s njme integirani studij istraživačke fizike na PMF-u. Sada me zanima da li ima neko tko je paralelno studirao ova dva studija i završio ili da trenutno studira ova dva fakulteta. Da li može podijeliti svoje iskustvo i/ili savjete vezano za studiranje ova dva studija zajedno?

Također bih zamolio da se suzdrže komentari koji kažu da je čista ludost ova dva faksa ići paralelno studirati. Vrlo dobro shvaćam da su ova dva studija sama za sebe užasno teška za završiti, a kamoli tek oba dva zajedno. Ali eto kako bi narod reko, "da je lako svako bi"
Tomislav Burić, izvanredni profesor na FER-u je prije 10-15 godina paralelno studirao matematiku na PMF-u i nešto na FER-u. Oboje je završio i sad je profesor.

Isto je prije 40 godina napravio i profesor na ZVNE-u Sejo Tešnjak, pretpostavljam da je istu proceduru prošao i Ljubo Marangunić koji je predavao matematike na FER-u (znam da je završio FER, za PMF ne znam).

Realno gledajući ne isplati ti se studirati ta dva faksa paralelno (zapravo ne ispalti ti se studirati bilo što paralelno) jer ćeš na kraju završiti radeći jednu stvar - Burić predaje matematičke kolegije za što mu nije potreban FER, Tešnjak je maltretirao ljude na ZVNE-u za što mu nije potreban PMF.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2021., 20:52   #4
Quote:
Aegolius Nephus kaže: Pogledaj post

Također bih zamolio da se suzdrže komentari koji kažu da je čista ludost ova dva faksa ići paralelno studirati. Vrlo dobro shvaćam da su ova dva studija sama za sebe užasno teška za završiti, a kamoli tek oba dva zajedno. Ali eto kako bi narod reko, "da je lako svako bi"
ne znam kako bi se to danas išlo, a ne znam ni nikog tko je sa mnom studirao da je baš paralelno. no znam priču da je pokojni profesor zelenko bio redoviti profesor matematike i dr. elektrotehnike. mislim da je on prvo diplomiro na pmf-u, pa kad je upisao postdiplomski, onda je na nekadašnjem etf-u polagao nekakve razlike do III godine. prije je doktorirao na pmf-u nego li je diplomirao na etf-u pa je bilo komičnih situacija. recimo (karikiram) na pismenom ispitu iz zadnje godine on riješi neki problem primjenom teorije funkcionala u dva reda, a asistent koji je ispravljao zadaće nema pojma o teoriji funkcionala...uglavnom morao si biti manijak posebnog kova da se upustiš u takvu avanturu.
__________________
"A common mistake that people make when trying to design something completely foolproof is to underestimate the ingenuity of complete fools"-Douglas Adams
ćumez is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.