Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2012., 18:53   #21
Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post
Druga, možda još i gluplja pogreška, jest tumačenje kako je zajedništvo u ratu dokaz da pomirba nije bila potrebna!

A znaš li ti uopće što je lustracije? Na koga se odnosi. Ili još bolje - znaš li ijedan slučaj lustracije nad disidentima i žrtvama komunističkih režima?
Miješaš koncepte u jedno.Jedinstvo je izazvano Slobinim ratnim pokličima i kninskim razbojnicima,a ne pomirbom.
KPH je napustila Kongres KPJ,i time je jasno simbolizirala da hrvatsko zajedništvo postoji.
Razlike u društvu politički gledano uvijek će postojati,ali ovdje riječ o pomirbi je suvišna.Zašto?
Jer pomirba je davno izvršena,a u sudjelovali su oni akteri iz 40-ih godina 20.stoljeća
Kakve veze djeca imaju sa poslovima svojih očeva?Pa ne živimo u albanskim gudurama sa besanim običajima!

Hrvatska je 1990 godine bila na pragu 21.stolječa,a ne na početku 19.stoljeća kako bi neki htjeli!!

Tuđman je bio samo načelni demokrat.Iznutra je ostao vojno lice.
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 18:57   #22
Quote:
bogdanić kaže: Pogledaj post
Tuđman je već lustriran od strane komunista šesdesetih godina...
Naravno.Pa je sedamdesetih godina pod sumnjivim okolnostima dobio putovnicu i otputovao u inozemstvo,dok su Budiša,Čičak,braća Veselica i drugi proljećari bili u tamnicama.
Rugula se sova sjenici-to je kada lustrirani bude lustriran.
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 19:28   #23
Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
Pomirbe nije bilo u stvarnosti jer za nju nije bilo potrebe.
Odakle si ti ispao?
Gabriel Amorth is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 19:35   #24
Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
Pa nije Marinković vodio UDB-u negoiTuđmanov čovjek Perković,koji je tražen u Njemačkoj zbog ubojstava emigranata!
Misliš onaj Perković, zbog koje ekipa oko Josipovića i ostatka UDB-e s adrese Pantovčak 241, uništava dokaze da ga ne dočepa njemačko pravosuđe? A njihov ideološki brat Bajić, također. Tuđmanov čovjek? Malo vjerojatno!
Gabriel Amorth is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 19:47   #25
Quote:
Gabriel Amorth kaže: Pogledaj post
Misliš onaj Perković, zbog koje ekipa oko Josipovića i ostatka UDB-e s adrese Pantovčak 241, uništava dokaze da ga ne dočepa njemačko pravosuđe?

Tuđmanov čovjek? Malo vjerojatno!
Josip Perković,glavom i bradom.
Tuđmanov kadar vjerovatno.
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 19:53   #26
Pomirba je fatamorgana kvazipovjesničara koji zapravo nikad nije niti studirao povijest. Da je studirao povijest ne bi mu na pamet padale takve gluposti ili gluposti tipa grobnička bitka...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 21:06   #27
Ovo je zaista lakrdija par excellence.

Uvodničar iznese jednu ekskluzivnu vijest - kako je atentat na Tuđmana u Benkovcu namještaljka u svrhu kampanje - te čak dodatno potvrdi riječima kako o tome "postoje dokazi".

Naravno, ne može se izbjeći pitanje kakvim to dokazima se može potkrijepiti tako senzacionalno otkriće.

A odgovor na to zasigurno spada u najbesmislenije na forumu ikad - ne treba ti dokaz, prošeći malo gradom i vidjet ćeš sam!



Samo čekam da mi jednog dana netko odgovori - ne treba ti dokaz, dovoljno je bilo što ako je protiv Tuđmana!
__________________
Ignore: Roy, HHmischko, Ostoja Grubica, Feniks, McAucliffe
lataejio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 21:20   #28
Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
Naravno.Pa je sedamdesetih godina pod sumnjivim okolnostima dobio putovnicu i otputovao u inozemstvo,dok su Budiša,Čičak,braća Veselica i drugi proljećari bili u tamnicama.
Stavimo na stranu što neki ovdje nabrojani uopće nisu bili u zatvoru u vrijeme kada je Tuđman pomoću krivotvorene putovnice ilegalno izašao iz zemlje, ali moramo reći da je u to vrijeme bilo zaista hrabro, i nakon zatvorskog iskustva, i dalje politički djelovati za hrvatsku stvar. Valja opet podsjetiti da je Tuđman bio jedan od doista rijetkih koji nakon obračuna sa proljećarima nisu utonuli u poznatu "hrvatsku šutnju".
__________________
Ignore: Roy, HHmischko, Ostoja Grubica, Feniks, McAucliffe
lataejio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 21:42   #29
Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
Naravno.Pa je sedamdesetih godina pod sumnjivim okolnostima dobio putovnicu i otputovao u inozemstvo,dok su Budiša,Čičak,braća Veselica i drugi proljećari bili u tamnicama.
Rugula se sova sjenici-to je kada lustrirani bude lustriran.
Lažeš da je FT "sedamdesetih" dobio putovnicu pod ikakvim a ne sumnjivim okolnostima ali to je očekivano i OK jer bi me zabrinulo kad bi ga takvi kao ti hvalili !!
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 21:47   #30
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Pomirba je fatamorgana kvazipovjesničara koji zapravo nikad nije niti studirao povijest. Da je studirao povijest ne bi mu na pamet padale takve gluposti ili gluposti tipa grobnička bitka...
Sigurno mu nije padalo na pamet ono što i Goldsteinima i ekipi ,zar ne ? I zbog tog se ne uklapa u tvoju "družetitomitisekunemo" sliku povjesničara !! I takvi imaju hrabrosti bilo što nazivati glupošću ?!
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 23:01   #31
Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
Fala bože što imamo Rvatine poput tebe!

Lustracija?!A što će sa Tuđmanom?!
Ne razumijem zašto pišeš na forum.hr ako osjećaš takovu mržnju naspram nas Hrvata da čak upotrebljavaš ovakve pogrdne izvedenice? Meni nije niti nakraj pameti i ne znam kakva bi me trauma morala zadesiti da se prijavim npr. na neki srbijanski forum i njih nazivam "Srbljetine" ili nešto slično.

Bilo bi dobro da, prije no što povučeš paralelu između "pomirbe" i lustracije, negdje nešto i pročitaš o samoj lustraciji i na koga se ona odnosi.
__________________
Wir sind nicht die Letzten von gestern, sondern die Ersten von morgen...
Brandfackel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 23:36   #32
Quote:
bogdanić kaže: Pogledaj post
Sigurno mu nije padalo na pamet ono što i Goldsteinima i ekipi ,zar ne ? I zbog tog se ne uklapa u tvoju "družetitomitisekunemo" sliku povjesničara !! I takvi imaju hrabrosti bilo što nazivati glupošću ?!
Tebi nije glupost hrvatska pobjeda nad Mongolima 1242.godine? Tebi nije glupost da su ustase ubile ukupno 50 Srba u Lici? Njofra je cini mi se ni manje ni vise ustvrdio da su Hrvati razbili opsadu Beca 1683.? Sto tek reci o Tudjamanovom sticeniku Hrvoju Sostaricu, taj je utvrdio da su Hrvati biblijski narod i da su otkrili Ameriku!!
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 11:49   #33
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Tebi nije glupost hrvatska pobjeda nad Mongolima 1242.godine? Tebi nije glupost da su ustase ubile ukupno 50 Srba u Lici? Njofra je cini mi se ni manje ni vise ustvrdio da su Hrvati razbili opsadu Beca 1683.? Sto tek reci o Tudjamanovom sticeniku Hrvoju Sostaricu, taj je utvrdio da su Hrvati biblijski narod i da su otkrili Ameriku!!
Lažeš da je FT ikad govorio o 50 ubijenih Srba u Lici, i to što se tebi "čini" nema veze sa istinom već sa mržnjom prema FT....
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 12:14   #34
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Tebi nije glupost da su ustase ubile ukupno 50 Srba u Lici?
Gdje je Tuđman to tvrdio?
crvenBILIplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 14:59   #35
Quote:
thatfeel kaže: Pogledaj post
Najveća glupost je što se stalno povezuje domovinski rat sa drugim svjetskim ratom, iako jedno s drugim nema nikakve veze. Osim naravno u srpskoj propagandi koja je 90-e vidjela kao nastavak 40-ih.

Drugi svjetski rat je zas nas bio građanski rat i rat između ideologija, a ne naroda. Srbi su se tad borili na dobroj (il barem manje lošoj) strani, zajedno sa većinom Hrvata. U domovinskom ratu je bilo drugačije, svi Hrvati bez obzira na ideologiju i međusobne razlike su zajednički branili svoju državu od Srba.

I ta nacionalna pomirba je isto glupost. Kao prvo, zašto je kod nas drugi svjetski rat još uvijek aktualna politička tema kad ima sve manje ljudi koji su ga stvarno doživjeli? Vrijeme je da krenemo dalje i te stvari ostavimo povijesničarima i ljudima koje to zanima. A sukobljene ideologije se nikad neće međusobno pomirit. Nacionalno jedinstvo može krajat samo kratko, i to u doba najžešćeg rata. Tako da je o samoj ideji pomirbe glupo pričat.
Kolega Oštrić mi je dao podatak da je KRAJEM 1941. bilo svega 7000 partizana na području današnje RH,od toga samo 800 Hrvata.

Dakle većina Hrvata do 1943. ili je bilo pasivno,ili u ustašama i domobranima.

Tek padom Italije se taj odnos počinje mjenjati.
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 17:49   #36
Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post
Uvodničar iznese jednu ekskluzivnu vijest - kako je atentat na Tuđmana u Benkovcu namještaljka u svrhu kampanje - te čak dodatno potvrdi riječima kako o tome "postoje dokazi".


A odgovor na to zasigurno spada u najbesmislenije na forumu ikad-"ne treba ti dokaz, prošeći malo gradom i vidjet ćeš sam![/URL][/I]
Dokazi postoje po g.Marinkoviću.Ja ih nisam osobno vidio,ali ne vidim razlog zašto ne bih povjerovao u tu priču.Ako griješim,ispričat ću se,ali zasigurno neću prije nego što vidim.

"Prošetati gradom"-trebalo je značiti da iz komunikacije sa građanima iz svakodnevnog živtota saznaš zaista čudnovate teze i fikcije,istinite priče i laži.Ti sam odluči što je istina,ti sam zključi što je fikcija.
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 17:53   #37
Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post
Stavimo na stranu što neki ovdje nabrojani uopće nisu bili u zatvoru u vrijeme kada je Tuđman pomoću krivotvorene putovnice ilegalno izašao iz zemlje, ali moramo reći da je u to vrijeme bilo zaista hrabro, i nakon zatvorskog iskustva, i dalje politički djelovati za hrvatsku stvar. Valja opet podsjetiti da je Tuđman bio jedan od doista rijetkih koji nakon obračuna sa proljećarima nisu utonuli u poznatu "hrvatsku šutnju".
Pomoću krivotvorene putovnice?
Ne znam za detalje,ali nisam točno siguran u to.
I ovdje nije u pitanju sumnja da se borio za hrvatsku stvar,već njegov pogrešan spin izbačen 1990 godine,to je sve.
Da je to rekao 1949 godine imalo bi smisla,ali 50 godina poslije,zaista ne.
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 17:58   #38
Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
Dokazi postoje po g.Marinkoviću.Ja ih nisam osobno vidio,ali ne vidim razlog zašto ne bih povjerovao u tu priču.Ako griješim,ispričat ću se,ali zasigurno neću prije nego što vidim.

"Prošetati gradom"-trebalo je značiti da iz komunikacije sa građanima iz svakodnevnog živtota saznaš zaista čudnovate teze i fikcije,istinite priče i laži.Ti sam odluči što je istina,ti sam zključi što je fikcija.
Kao i njegovi idoli 45-e narodnooslobodilački traži dokaz nevinosti a ne krivnje !!
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 17:59   #39
Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
Pomoću krivotvorene putovnice?
Ne znam za detalje,ali nisam točno siguran u to.
I ovdje nije u pitanju sumnja da se borio za hrvatsku stvar,već njegov pogrešan spin izbačen 1990 godine,to je sve.
Da je to rekao 1949 godine imalo bi smisla,ali 50 godina poslije,zaista ne.
Ne znaš "detalje" ali si sa lakoćom slagao da je sedamdesetih dobio "pasoš" ?!
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 18:00   #40
Quote:
Brandfackel kaže: Pogledaj post
Ne razumijem zašto pišeš na forum.hr ako osjećaš takovu mržnju naspram nas Hrvata da čak upotrebljavaš ovakve pogrdne izvedenice? Meni nije niti nakraj pameti i ne znam kakva bi me trauma morala zadesiti da se prijavim npr. na neki srbijanski forum i njih nazivam "Srbljetine" ili nešto slično.

Bilo bi dobro da, prije no što povučeš paralelu između "pomirbe" i lustracije, negdje nešto i pročitaš o samoj lustraciji i na koga se ona odnosi.
Da,vidiš kako si me prozreo,sad se osjećam malo posramljen znaš..Oh,ti si tako vidovit i pronicljiv Brandfuckel,da je to van pameti.
Evo priznat ću ti-da mrzim Hrvate i Rvatine..da,ali i Srbe,i Bosance,i Albance i Slovence,i Nijemce,i Engleze,i Amerikance,i Izraelce,i Ruse,i Estonce,i Dance,i Rumunje,i Grke,i Norvežane,i Fince,i Portuglace,i Afrikance,Azijate,Polinežane i Inuite čak..Sve ih mrzim zajedno!
Znaš zašto ih mrzim Brandfuckel..?
Zato što svatko od njih postavlja glupe dijagnoze kao ti sada,pokatkad u životu.Lupe i ostanu živi.
Čovjek je glupo biće,i nikad neće dozrijeti da shvati i nauči do kraja.
Vidiš ti si dovoljno upozorenje da to ne smijemo zaboraviti.
Moramo mrziti glupane i primitivce skupa,jer ih tako držimo na oku.
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.