Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2008., 12:59   #261
vitiligo

Quote:
mariah-zgb kaže: Pogledaj post
Dal mozes napisat nesto vise o ljekovima s Kube? Koliko dugo si ih koristila, dali si bila na Kubi na pregledu i ako mozes rec cijenu lijekova? Hvala! Pozdrav

davno je to bilo, komshinica iz susedne zgrade je bila na Kubi i kao izlechila vitiligo (posle sam shvatila da nije nishta uradila ali valjda je njenim roditeljima bilo glupo da se vrate chak sa Kube i da kazzu da nishta nisu uradili) i meni tata nabavi taj lek pa nisam morala da idem na Kubu. kao shto je EvenFlow napisala technost je u pitanju Melagenin, uvb lampa, sunchanje do iznemoglosti jedno 6 meseci i NISHTA!! niti jedna tachkica.. zbog toga sam ja puna hvale za Rangelova, jedini chovek koji mi je dao nadu posle toliko godina traganja za lekom.
e sad shto se tiche kreme ja stvarno ne znam od chega je ali nisu u pitanju kortikosteroidi a chaj je tu da zaustavi shirenje i da se iskuliramo od stresa tj da ga podvedemo pod kontrolu , beviplex ili oligovit vam je jasno za shta su.

ja trenutno nishta ne preduzimam ali sam uvela neke novine u ishrani, neke alge i zzitarice .. mama mi pravi kombuhu sa zelenim chajem
jetzkoF is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 14:19   #262
gljivu shiitake koju je neko spominjao ranije na ovom forumu a koja je super bogata b-compleksom pronasla sam u herbalifovom proizvodu cell activator..zvuci dobro napisano..dok popijem ovu tegletinu tableta pivskog kvasca planiram ga ukljuciti,a b-12 cu uzimati posebno svakako..jedite susam..prepun je minerala..kupite susamov tan ili pastu...bademi??cisti bakar! ;-)
Mirr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 15:13   #263
Quote:
Mirr kaže: Pogledaj post
gljivu shiitake koju je neko spominjao ranije na ovom forumu a koja je super bogata b-compleksom pronasla sam u herbalifovom proizvodu cell activator..zvuci dobro napisano..dok popijem ovu tegletinu tableta pivskog kvasca planiram ga ukljuciti,a b-12 cu uzimati posebno svakako..jedite susam..prepun je minerala..kupite susamov tan ili pastu...bademi??cisti bakar! ;-)
Slažem se da je prehrana jako bitna...točnije, ja to racionalno znam, a u praksi- pušim, ne izbjegavam alkohol , hranim se tak-tak, ne baš najzdravije itd.itd....

U to ime, a s voljom za promjenom nekih navika , molim te da nam napišeš od kojih bi se namirnica trebala sastojati naša prehrana...Tnx!!!

Vitamini i minerali koje si nabrojala, jako su bitni, ali moj savjet bi ti bio da ne pretjeruješ tj. da ne piješ sve odjednom da si ne bi napravila neku hipervitaminozu ili tak nešto. Jedan dermatolog tu u Zagrebu (spominjan na forumu i sada već dermatolog većine forumaša ) također naglašava važnost minerala i vitamina i dodataka prehrani uopće, ali dozirano...Npr., ja sam nekoliko mjeseci pila bakar, cink i magnezij, sada pijem c vitamin 1000mg i selen 200mcg. Idem za dva mjeseca na kontrolu, pa ćemo neku drugu kombinaciju...
Vitiligo je sranje i smeta i teško je nekada živjeti s njim, ali ipak nam ne narušava kvalitetu života u onom pravom smislu riječi "bolestan"...tako da bez pretjerivanja, rekla bih ja...

Ono što mrtvo more čini toliko djelotvornim je, čini mi se, upravo ta kombinacija sunca, mora i OPUŠTENOSTI i VJERE DA ĆE STVARNO UPALITI!!! btw, tamo su i velike količine broma u zraku koji smiruje i opušta (znate da ga dodaju u prehranu vojnika da bi bili, jel, manje živahni u svakom smislu riječi)

evenflow, i ja sam bljuvala od pivskog kvasca, al piva mi nekak paše. di je tu logika? Da pitamo stanimirovića jel to dostojna zamjena ?
__________________
Nije hrabro ako se ne bojiš!!!
PUŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 23:20   #264
Puž, ako je pivo dostojna zamjena pivskog kvasca mogli bi svi laganini postat pivopije, a Stanimirović nek nas onda grupno odvede na jedno točeno ono čisto terapijski

I mene zanima kakve je Mirr uvela promjene u prehrani, i zar je zbilja uzimala vitamniske injekcije???

Da li je nekto općenito postigao neke rezultate pa bar prestanak širenja uz nekakvu ajmo reć makrobiotiku il tome slično?

Pozdraf svima
EvenFlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 23:58   #265
kako vec rekoh najbolje je unositi te vazne minerale i vitamine prirodnim putem..tako evo ovaj put iz mojih proracuna u oko 30-tak namirnica gdje ima cega najvise..uz napomenu da je nemoguce unijeti potrebne kolicine iskljucivo hranom,tako da su suplementi vise nego vazni..da ne bude post od dvije strane izdvojicu za svaki element po par namirnica gdje ima najvise odredjenih.nama vaznih vitamina i minerala...pa udrite :-)...proracuni na sto grama...ako dnevno treba 1000 mg c vitamina npr to ti je dzak paprika :-D ;-) :-P ili 400-800 IU e vitamina dzak suncokretovih sjemenki :-D
vitamin C:
brokula 89,20 mg
paprika 80,40 mg
kupus 42,00 mg
grah 38,70 mg
bijeli luk 31,20 mg
spinat 28,10
mahune 16,30 mg
rotkva 15,00 mg
slijede prasa,zeleni caj,paradajz,borovnice itditd...

vitamin E :
bademi 25,8 IU
zeleni caj 20,4 IU
zelena salata 10,60
spinat 2,03 IU
suncokretove sjemenke znam da su prepune..itditd..

folna kiselina:
riza 231 mcg
spinat 194 mcg
susam 97 mcg
cvekla 93 mcg
lan 87 mcg
brokula,prasa 63 mcg
grah 59 itditd

vitamin a:
mrkva 12 036 IU
spinat 9 377IU
prasa 1 667 IU
zelena salata 973 IU
paradajz 833 IU
mahune 690IU
brokula 660 IU itditd

cink:
susam 7,75 mg
lan 4,34 mg
bademi 3,36 mg
heljda 2,40 mg
riza 1,16.....piletina 1,31....itd..

bakar:
susam 4,08
lan 1,22
bademi,heljda 1,10 mg..itd..

selen:
lan 25,40 mcg
riza 15,10 mcg
bijeli luk 14,20 mcg
sampinjoni 11,00 mcg.........

puz u kojim kolicinama koristis ili si koristila cink bakar selen i mg??te miligraze nikako da pohvatam.. ma naravno da necu bas sve na svoju ruku..gledat cu da uradim status vitamina i minerala ovih da vidim dokle sam i sta sam..i posavjetovati se o hipervitaminozama..al mislim stvarno ici sa jakim dozama...i dodacima ishrani u cilju podizanja imuniteta...i ovaj med sto koristim nekih 15 dana kazu pomaze vitiligu..svasta..to je ustvari med etericna ulja propolis...itditd..ne vjerujem na kraju krajeva da moze da skodi obzirom da sam i ja porocna.i sva stresna :-).a o ishrani i ne vodim bas previse racuna....voce nikako i ne jedem..sreca volim povrce..kad imam apetita :-D al ovaj pivski kvasac malo je reci da mi ga je otvorio..znala sam..ove namirnice su one koje sadrze najjacu koncentraciju vit. i miner. bitnih za vitiligo ostale nisam pisala koje imaju dosta ili malo manje...
pozdrav svima..javljajte se!
Mirr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 11:08   #266
Hvala lijepa, MIrr!
Iznenadila sam se koliko zdravih sastojaka imaju neke namirnice koje nisam ni vidjela, a kamoli jela- npr. lan!!!
Potrusiti ću se uvesti ih sve, na bilo koji način...
Ja sam ljubitelj voća,ali zato povrće gotovo uopće ne jedem, osim kad se natjeram...jer znam da moram! Ne bi bilo loše napraviti neko istraživanje o prehrambenim navikama vitiligičara u ranom djetinjstvu, možda je tu bio trigger. Ja sam, npr., odrasla na kruhu i eurokremu, jer NIŠTA drugo nisam htjela jesti! Osim na silu!

Ja ti trenutno pijem selen 200mcg i vitamin C 1000mg dnevno...
Bakra, cinka i magnezija se ne sjećam miligramaže, jer sam bacila kutijice, ali možda ti tu evenflow ili netko tko to trenutno pije može pomoći!

Vidim da si se ti jako angažirala, svaka čast i hvala na pomoći!

Čujemo se!

p.s. evenflow, u izraelu ti imaju fine pivice...zamisli tek te kombinacije- velike količine b vitamina u pivi (a trebat će ti, mi smo zadnji tjedan malo prolupali, mjesec dana u pustinji nije kaj god ), mrtvo more i zdravo sunce...pa vitiligo će zbrisati glavom bez obzira...
__________________
Nije hrabro ako se ne bojiš!!!
PUŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 15:45   #267
Engleski znanstvenici su dosli to nevjerovatnog otkrica da u Biberu,da dobro ste culi u biberu postoji sastojak koji automatski repigmentira kozu i vraca pigment kozi sto ce ubrzati potragu za konacnim pronalaskom lijeka za ovu koznu bolest.
Nebi cka bilo lose jesti hranu gdje ima tog piperina kojeg ima u biberu.

Link:http://www.novosti.ba/zdravlje/2346.html
mortyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 22:42   #268
Ove namirnice baš zvuče finooo, super što sad imam sve na jednom mjestu zapisano, hvala Mirr

Ove vitamine pijem: Magnesium 100 Jenapharm tbl
Zinkorotat tbl 40 mg
Kupfergluconat tbl

Puž i ja sam se nezdravo hranila ko mala,jela sam najviše : čokolino, griz, hrenovke,kinder ladu... voće sam tu i tam jela, ajde bar nekaj zdravijeg...tako sam se hranila do recimo 10-12 god.
Moj buraz koji ima 17 god se još uvijek tako hrani!!! Jako je mršav, ko štapić.Sva sreća što je zdrav, inače u mojoj familiji bližoj i daljoj niko nema vitiligo osim mene.

Prije 4-5 god sam izbacila meso potpuno iz jelovnika, osim ribe koju jedem zbog omege3..dodala sam povrće, voće, žitarice, mahunarke...iskreno bolje se osjećam od kad više pazim na sebe(više se i rekreiram itd.) sve to neovisno o vitiligu, gdje nema promjene.

Ovo sa biberom, uf kaj bumo kihali ak se slučajno ispostavi da zbilja potiče pigmentaciju
EvenFlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 15:02   #269
E, točno to sam i ja jela, isto do negdje 12.godine...
Nisam ni kasnije bila puno bolja, mislim da sam se negdje u dvadesetoj mrvicu opametila, a sada (sa skoro 26) uvodim revolucionarne promjene u prehrani...moš mislit
Šalu na stranu, puno sam se popravila...

I papar, ha? Pa sve liječi vitiligo, a na kraju ništa ne liječi vitiligo! Eto, ja sam danas pojela krem juhu od shitaki gljiva!

No, javljam se zapravo da vam kažem da mi se stočkal jedan mini flek koji mi se nedavno pojavio na ruci! Eto, nakon kratkog mazanja dermovatom i pijenja vitamina c i selena i ukombinaciji sa suncem...jer, iako se ne sunčam, ruke su uvijek izložene! Doduše, tom mini vitaću sam posvetila puno pažnje, baš sam ga disciplinirano mazala jer sam u njemu vidjela kapacitet za popravak ...ne vjerujem baš da će do nekih promjena doći na onim stoljetnim bijelim prstima i šakama...
Eto, sitnica, ali znači nešto! Barem šansu za obuzdavanje novim promjena!
E, da, i ono što mene fascinira kod vitiliga je ta njegova nevjerojatna simetričnost...zato paralelno mažem i drugu stranu preventivno...da ga preduhitrim...

puno pozdrava, idem jest bademe
__________________
Nije hrabro ako se ne bojiš!!!
PUŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 23:50   #270
evo i mene napokon, pa nikako da se uhvatim ni za glavu ni za rep

sta sam ja jedina ovdje koja imam vitiligo i uz njega probleme sa stitnjacom i nadbubreznom - to je navodno sve povezano, kako su to autoimune bolesti, tako je i vitiligo.

ja ga hvala bogu nemam puno, i nakon sto su mi se hormoni ustabilili i velika vecina vitiliga mi se povukla ( vjerujem da je to vezano s tim ).

uvjerena sam da psihicko stanje puno doprinosi i vitiligu...

sto se tice Rangelova zvala sam ga prije nekih 3 mjeseca, i iskreno nije mi se uopce svidio jer me nije ni pitao koliko ga dugo imam i gdje sve... na kraju me je cak pitao koiko cega zelim ( pa sta mi nebi on sam trebao reci koliko cega...) , mislim malo mi je to bilo sve samo ne profesionalno, ali ko zna, nekome je mozda i pomogao.

da ne duzim, sto se mene tice imam nekakvo polaziste vitiliga, a u mom slucaju mislim da je glavni krivac stitnjaca.

Mirr svaka cast na info, svakako su dobro dosle.

e da, da ne zaboravim mrtvo more kolegica s posla mi je bas prosli tjedan pricala da zna nekog cija je kcer bila na m. moru i navodno da su rezultati bili odlicni, ali na zalost nije ponovila odlazak

Ja ga na srecu nemam puno, tako da mi se ne isplati, ali ako mi se ukaze neka prilika dapace.

I za kraj samo jednu da kazem ovo VIP ODBORU: OVDJE SE EKIPA NE ZALI NEGO SVI MEDJUSOBNO IZMJENJUJEMO ISKUSTVA!!!
TheMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 20:01   #271
Da li je neko cuo za kapsule KALAWALLA za vitiligo i psorijazu? Molim vas javite se ako imate iskustva sa tim lekom.
erikazuberec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 22:39   #272
TheMoon nisi jedina, i ja imam problema sa štitnjačom... Please jel mi netko može odg na prethodni post, jeste li nedavno kupovali Coverderm, tražila sam u ljekarnama u Osijeku, ali nisam pronašla, barem ne još... Ponudili su mi Vichy, navodno dobar kao i Coverderm... Je li ga netko koristio?
Carol18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 00:22   #273
Bok svima!
Nije me bilo par dana i skroz sam oduševljena kako se ovaj forum probudio.
Prvo, informacija za Carol18:
Coverderm se mogao nabaviti u jednoj privatnoj ljekarni na početku Štrosike (kad kreneš od Trga,s desne strane, prije Saxa) i u jednoj ljekarni na Sjenjaku. Toga se sjećam kao bivša Osječanka, ali to je bilo prije par godina. Probaj ih pitati, možda te bar upute na pravu adresu. Inače, uvoznik je Formasana d.o.o. pa nije loša ideja da ih direktno nazoveš i pitaš ima li toga u Osijeku.
A sad još malo mojih iskustava s liječenjem vitiliga, možda nekome pomognu.
Za Rangelova sam čula prošle godine i odmah naručila kreme i čajeve i to (za nefalit) svega po 6-7 komada. Ni meni nije ulijevao neko povjerenje kad sam ga nazvala, počevši od toga da šalje "lijek" na neviđeno, što ni jedan normalan liječnik oficijalne ili prirodne medicine ne radi, pa sve te komplikacije oko pošiljke (ne šalje direktno pa malo razmislite), pa do toga da sastav čaja i kreme nema šanse da dobijete, kao poslovna tajna (ma nemoj, a zašto onda svaka krema koju kupite na bilo kojem legalnom mjestu mora imati deklaraciju s popisom svega što je u njoj pod obavezno?!). Da ne spominjem kako sam htjela otići osobno do njega ali nije baš bio raspoložen po tom pitanju niti je vidio razlog mom dolasku (čuje dijagnozu telefonom i odmah šalje ljekovitu kremu, divota!). Da, još uvijek sam malo ljuta zbog vlastite naivnosti, da stvar bude gora, nagovorila sam frenda koji isto ima vitiligo da i on naruči, ali šta da se radi, kad izgledaš cijeli kao Eurokrem, probao bi svašta, samo da si pomogneš.
Uglavnom, prvo sam otišla 2 tjedna na naše more i mazala se kremama i pila čaj sve kako je rekao, nastavila u Zagrebu, ali ništa. Zatim sam otišla na Mrtvo more i dalje mazala kreme i pila čaj. Tamo mi se pigment počeo vraćati, ali ljudi moji identično kao i svake godine prije, u isto vrijeme i istim intenzitetom, kao što je bilo i bez Rangelovih preparata. Moj već spomenuti frend nije išao na Mrtvo more i kod njega nije bilo baš nikakvih rezultata, tako da smo na kraju pola toga bacili ( a za neupućene, cijena je za razliku od mjesta proizvodnje, zaista svjetska), ali, tko radije uči na vlastitom iskustvu neka samo izvoli.
Nije mi baš drago ovako blatiti ljude ali ja bih voljela da sam imala priliku pročitati nečije konkretno iskustvo prije nego li sam se tako blesavo zaletila.

Što se tiče Herbalife, probala sam i to, mislim da je ok, samo kako danas ipak radije sve provjerim, saznala sam da količine vitamina i minerala u tim proizvodima odgovaraju potrebama zdravih ljudi (logično), dok su količine koje mi trebamo puno veće i toplo preporučujem da ih ne uzimate na svoju ruku (iako su sve miligramaže navedene u postovima točne). Svi ti minerali i vitamini ne trebaju se uzimati odjednom, najpametnije je otići dermatologu pa neka on odredi šta i koliko; preporuku za izuzetno dobrog dermatologa već imate.
Ja se već polako spremam za Mrtvo more, tamo uvijek bude nekih novih, korisnih informacija pa obećavam da ću proslijediti sve što saznam.

Super što su se javili i ljudi sa informacijama o vezi između vitiliga i prehrane. Čini mi se dosta logično pa eto, hvala svima koji su o tome pisali, ja ću ovo ljeto svakako napraviti neke korekcije po pitanju vlastitih prehrambenih navika pa ćemo vidjeti.
Flekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 15:48   #274
Quote:
Carol18 kaže: Pogledaj post
TheMoon nisi jedina, i ja imam problema sa štitnjačom... Please jel mi netko može odg na prethodni post, jeste li nedavno kupovali Coverderm, tražila sam u ljekarnama u Osijeku, ali nisam pronašla, barem ne još... Ponudili su mi Vichy, navodno dobar kao i Coverderm... Je li ga netko koristio?
Vichy dermablend imas 4 nijanse i potpuno jednako prekriva kao coverderm.
Ja radim u kozmetiki iako sam muskarac,jedina razlika izmedju te dvije kreme je sto je coverderm vodootporan medjutim bezobrazno je skuplji,vichy dodje 130 kuna i ima ga kupit svugdje,kazem jedina je razlika sto je coverderm vodootporan medjutim niti jedna krema ne moze prikrit vitiligo do kraja, u bilo kojoj apoteci ti moze dat probnu vrecicu te kreme besplatno sa svim nijansama i onda ti uzmes onu koja ti odgovara.
Da mogu birat radje bi uzeo vichy radi cijene.
fairuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 00:10   #275
Hvala na informaciji..... Uspjela sam pronaći Coverdem, ali mi baš i ne odgovara... više mi odgovara Vichy , ali nisam ga još kupila, moram razmisliti.... Je li netko koristo Vitix tablete?
Carol18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 17:48   #276
bok...ja imam vitiligo već 24god,a dobija sam ga kad mi je bilo 7 godina. sve sam proba,ništa mi do prije god dana nije pomoglo. sad se lječim ljekom travara iz srbije kojeg se spominje na forumu...ljek super djeluje,dosta toga sam izlječija,al mi se nakon nekog vrimena opet na tim mjestima vratija vitiligo.sad sam opet počeja mazat tu kremu i pit čaj s nadom da se više neće vratit. drago mi je šta postoji ova tema,jer sam upravo tu pronaša br od tog travara. toliko za sada od mene,pozdrav svima
100%dalmatinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 15:59   #277
Quote:
Carol18 kaže: Pogledaj post
Hvala na informaciji..... Uspjela sam pronaći Coverdem, ali mi baš i ne odgovara... više mi odgovara Vichy , ali nisam ga još kupila, moram razmisliti.... Je li netko koristo Vitix tablete?

ja se spremam sutra otici u ljekarnu i probati Vichy,
jel dobro pokriva flekice??

sto se tice Vitix-a ja ga osobno nisam koristila ali sam citala dosta o njemu, jedni kazu da mu je pomogao, a drugi da nije

ja sam trenutno na kuri vitamina i dermovate krema, relativno kratko koristim tako da jos nema nikakvih zapanujucih rezultata, ali ne odustajem
TheMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 19:46   #278
Quote:
Carol18 kaže: Pogledaj post
Hvala na informaciji..... Uspjela sam pronaći Coverdem, ali mi baš i ne odgovara... više mi odgovara Vichy , ali nisam ga još kupila, moram razmisliti.... Je li netko koristo Vitix tablete?
Hej, jel bi mogla please napisat po cemu ti je bolji Vichy?!
Ja koristim Coverderm i meni je ok al ako je Vichy bolji onda bi si i to kupila. Pozdrav
mariah-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 19:11   #279
registrirao sam se sad na forum samo da vam napisem ovaj jedan post da vam pomognem.

imam vitiligo cijeli zivot na gro mjesta na tijelu, stvarno puno i sami znate kakav je osjecaj. osjecaj kad te ljudi gledaju je da se ubijes. probo sam sve i naso lijek.

-jebeno sunce, svi mislimo ajmo stavit duge rukave jer mi se vide fleke na rukama na ljeto, ajmo to sakrit, ajmo prekrit kremom. prekrivam ja kremom kad idem van, jednom mi se desilo da sam doso u klub navecer, i svijetlio sam u mraku od onih ljubicastih zraka kaj imaju po diskačima. proslo ljeto sam se krenuo suncat, ali 3 sata dnevno minimalno, potpomognut ovim od rangelova, kremom i cajem. svaki jebeni dan ja sam si stavio tv na balkon i cijelo ljeto se suncao svaki dan 3-4 sata. bio crn ko cigan a kontrast bijelog i crnog je katastrofa. mjesec dana kasnije pocelo mi se polako tockat i tocke se pocnu spajat jedna u drugu i meni se 50 % povuklo, bas kako mi je i rangelov reko da ce bit. na rukama ide najteze, najlakse na licu.preko zime nista jer nije sunce jako.sad je ljeto pocelo sad pocinjem opet, vec sam crn. ne zagovaram rangelova, mozda su i ostale kreme dobre, ali nista bez pun kurac sunca. moram psovat jer sam se zapanjio kolko mi je pomoglo. 4 mjeseca svaki dan po 3 cuke i vise, proslo ljeto i meni se samo 50 % povuklo, to je dugotrajan proces i ko ocekuje rezultate nakon tjedan ili 2 moze se pomirit da ce to imat cijeli zivot.

ko me poslusa, bit ce mi zahvalan cijeli zivot kao sto sam ja rangelovu koji mi je to i rekao.

ps - slikao sam svoje dijelove tijela gdje je vitiligo prije godinu dana i odtad svaki mjesec slikam i slikat cu dok mi ne prodje, kad mi prodje mislim napravit video animaciju mog oporavka i stavit na youtube da pomognem svima kojima je to potrebno jer osjecaj je kad to imate znate i sami kakav, pogotovi oni ko ja koji imaju prek cijelog tijela.
vitiligoooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 21:03   #280
Eto ga, opet se vraćamo na sunce od kojeg su nam dermatolozi godinama govorili da bježimo! I na Mrtvom moru je samo sunce, sunce, sunce...doduše, zbog specifične klime zdravije i "normalnije"....

Vitiligo, ti svoj oporavak pripisuješ više suncu ili rangelovu?!???????

U svakom slučaju hvala na postu i super za rezultate. Fakat mi se čini da je ovaj forum mnogima pomogao, baš sam sretna.

Živjeli
__________________
Nije hrabro ako se ne bojiš!!!
PUŽ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.