Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2013., 07:56   #5961
kazetne jednice su u pravilu jako ružne, i koriste se većinom u posl. prostorima, sumnjam da bi ti se uklopile....
u sobe ti je dovoljno 2.5 kw po prostoriji, ne nužno inverteri... možeš recimo haier multi , cijenik imas par postova prije. ako ćeš raditi multi obavezno stavi oklopljeni kabel!
u dnevni boravak invertera toshibu 16, ili daikina 50.....
pozicija klime u sobi ti ovisi gdje će doći krevet ili radni stol, a u d. boravku na zid koji je uz garažu, između tv-a i kauča...
eto moje mišljenje
crusader85 is offline  
Old 05.03.2013., 18:25   #5962
Panasonic CU/CS-YE12MKX ??

Poštovani učesnici na forumu,

razmišljam o zamjeni klima uređaja, a u tu problematiku se jako slabo razumijem pa molim vašu pomoć.

Trenutno posjedujem dvije klime marke Hokkaido (on/off) ugrađene u kolovozu 2003. godine od kojih svaka ima snagu od nekih 2 kW (tako piše na vanjskoj jedinici). Raspored prostorija je takav da hlađenje nisam mogao riješiti jednim jačim uređajem. Stan kojega hladim je veličine 55 m2 i nalazi se na zadnjem katu, ispod ploče. To je i glavni razlog zamjene: troškovi za struju ljeti se penju i do 850 kn, najviše zahvaljujući klimi. Osim hlađenja, jedna se prostorija zimi i grije jednim od ta dva uređaja. U ovih osam i pol godina uređaji nisu imali hardverskih kvarova, osim puknuća nekakve matice na jednom od njih, što je bio uzrok istjecanju plina zbog čega klima nije grijala.

Lutajući po netu, u Svijetu Medija sam našao ovu ponudu - Panasonic CU/CS-YE12MKX - pa me zanima može li mi netko reći više o toj klimi i čini li vam se to povoljnom cijenom. Vidio sam da se po dućanima (u Puli) cijena inverterskih klima od cca 3.5 kW snage obično kreće oko 5.000 kn, dok je ova 1000 kn jeftinija. O samim Panasonic klimama sam u ovoj temi pročitao vrlo različita mišljenja, a i jamstvo od samo 12 mjeseci mi ne ulijeva povjerenje.

Unaprijed zahvaljujem na svakom komentaru.
nesl is offline  
Old 05.03.2013., 18:30   #5963
nesl

u kojem gradu zivis
tominjo is offline  
Old 05.03.2013., 18:37   #5964
U Puli.
nesl is offline  
Old 05.03.2013., 19:15   #5965
to ti je startni inverter i grije ja mislim do -5.
za pulu bi to trebalo biti dosta.
i za tu klimu nije preporucljivo da radi 24 sata kada je vanjska temperatura ispod -5.
tominjo is offline  
Old 05.03.2013., 19:22   #5966
Puno ti hvala na odgovoru.

Klimu nikada nisam držao uključenu 24 sata: zimi je gasim preko noći (ne volim spavati u grijanoj prostoriji, radije se bolje pokrijem), a ljeti zna ostati uključena preko noći kad su baš nesnosne vrućine, ali tada u pravilu bude ugašena preko jutra i ranog poslijepodneva, tj. namjestim tajmer da se pali sat vremena prije nego što dođem s posla.

Ovo bi mi onda odgovaralo. Još kad bih našao nekoga tko je već ima, pa da podijeli iskustva...
nesl is offline  
Old 05.03.2013., 19:29   #5967
ja ti imam takav inverter ali model prije.
u grijanju nemam velikog iskustva, znam da dobro grije kada je vani preko nule.
po ljeti odlicno hladi, i to ti je to.
u ovoj cijeloj prici kod tebe je vaznije grijanje.
tominjo is offline  
Old 06.03.2013., 11:30   #5968
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
ti imas slicnu situaciju kao i ja.
uzeo sam 2 klime x 3.5 kw.
jedna u hodnik i jedna u DB.
samo kod mene hodnik ide u duzinu, tak ra ne znam kako bi radila klima u hodniku (iako vjerujem da ti je to najjeftinija varijanta).

kad malo boljem pogledam, da li ima mjesta za klimu u hodniku pored vrata?
Hvala na komentarima. U hodniku ima mjesta taman za unutarnju (oko 85 cm) ali mislim da bi ju mogao staviti na sredinu hodnika iznad vrata a u DB između prozora i balkonskih vrata (pogledaj skicu). Na zid prema garaži ne ide, jer je tamo blizu TV-a i kaminsko ložište pa bi unutarnja morala biti preblizu glavama onih koji sjede na trosjedu/dvosjedu.

U skiciranoj varijanti bi se odlučio za multi-inverter sistem sa 2 unutarnje od 3,5 kw i jednom vanjskom od 5,2-5,4 kw koje bi uglavnom služile samo za hlađenje (plinsko+kaminsko centralno grijanje). Udaljenost unutarnjih jedinica od vanjske je oko 4m i 10m. Može li se s cijevima od vanjske i unutarnjih "ući" u tavan pa ih razvući po podu tavana na koji će kasnije doći 5 cm stiropora i glazura?

http://imageshack.us/photo/my-images/812/tlocrta03.jpg/

Toshiba:
vanjska: RAS M18UAV-E 8.031,25 kn
unutarnja: RAS-M13SKV-E 2.343,75 kn
unutarnja: RAS-M13SKV-E 2.343,75 kn
ukupno: 12.718,75 kn

Haier:
vanjska: 2U18FS1ERA 5.250,00 kn
unutarnja: AS12GS2ERA 1.250,00 kn
unutarnja: AS12GS2ERA 1.250,00 kn
ukupno: 7.750,00 kn

Jasno mi je da se ne radi o istim klasama klima uređaja (Japan vs Kina) ali razlika je gotovo 5.000 kn. Znam da je Toshiba kvalitativni vrh ali mislim da ne mogu isfinancirati skoro 13.000 kn za 2 klime.

Molim komentar i mišljenja.
violončelo2 is offline  
Old 06.03.2013., 12:07   #5969
na tvom mjestu uzeo bi haier.(prevelika razlika u cijeni)
a ova kombinacija 2x unutarnja 3.5 kw i 1 vanjska od 5,2 kw je i meni pala napamet kao slijedeća varijanta kada ove klime daju svoje.
što se tiče razvlačenja cijevi po tavanu, čekaj da ti neki majstor od klime da svoj savjet.
tominjo is offline  
Old 06.03.2013., 21:42   #5970
ne bi trebalo biti problema sa cijevima po tavanu (samo ako tavan nije još 2 etaže iznad ). a kondenzat od klime u hodniku? u wc?
crusader85 is offline  
Old 06.03.2013., 22:22   #5971
Quote:
crusader85 kaže: Pogledaj post
ne bi trebalo biti problema sa cijevima po tavanu (samo ako tavan nije još 2 etaže iznad ). a kondenzat od klime u hodniku? u wc?
Ha, ha, nije 2 etaže, kuća je prizemnica. Pomislio sam da bi bilo jednostavnije probiti ploču na 2 mjesta i razvući cijevi po podu tavana, uz rub krova tj.strehe, nego štemati 10-15 metara zida i to u zoni gdje je već hrpa kablova za struju. Za kondenzat iz hodnika bi pustio cijev po podu do WC-a, a iz DB-a također cijev preko terase (ispod glazure) u oluk.

Znam da si predložio Toshibu ili Daikin, ali ipak reci i što misliš o ovoj verziji sa Haier?
violončelo2 is offline  
Old 07.03.2013., 07:51   #5972
haier ti je u razini panasonica, nije loša klima ako ti je instalacija napravljena po zanatu. dosta sam se haiera nakačio, prvi inverteri su im bili preloši, rok trajanja im je bio pola godine, zadnje 2 godine nemam problema s njima. problema sa multi sistemima sam imao zbog krivo postavljene instalacije...
crusader85 is offline  
Old 07.03.2013., 08:37   #5973
Quote:
crusader85 kaže: Pogledaj post
haier ti je u razini panasonica, nije loša klima ako ti je instalacija napravljena po zanatu. dosta sam se haiera nakačio, prvi inverteri su im bili preloši, rok trajanja im je bio pola godine, zadnje 2 godine nemam problema s njima. problema sa multi sistemima sam imao zbog krivo postavljene instalacije...
Mislim da ipak panasonic ide u visu klasu od heiera. Da mi je viditi heiera koji radi 5godina.....i još se praktički nije ugasio. Znaš li što je 5g ne ugasiti klimu.? Grijanje do -18.....
Moji panasonici inverteri tako rade. Mislim da to govori da su ipak viša klasa. Možda čak uz bok Toshibi. Spominjati tu Heiera....nema smisla.
da je tako, razmisli malo, pa nitko nebi davao vise love za toshibu ili panasonic.

Sent from my HD2 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Old 07.03.2013., 10:06   #5974
Quote:
crusader85 kaže: Pogledaj post
kazetne jednice su u pravilu jako ružne, i koriste se većinom u posl. prostorima, sumnjam da bi ti se uklopile....
u sobe ti je dovoljno 2.5 kw po prostoriji, ne nužno inverteri... možeš recimo haier multi , cijenik imas par postova prije. ako ćeš raditi multi obavezno stavi oklopljeni kabel!
u dnevni boravak invertera toshibu 16, ili daikina 50.....
pozicija klime u sobi ti ovisi gdje će doći krevet ili radni stol, a u d. boravku na zid koji je uz garažu, između tv-a i kauča...
eto moje mišljenje
Ovo boldano si dobro rekao, u pravil ali ima i onih sa ukrasnim panelima, npr Daikin ih ima.

Non inverteri se od 1.1.2013 vise ne smiju uvozit - napokon
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Old 07.03.2013., 13:41   #5975
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Mislim da ipak panasonic ide u visu klasu od heiera. Da mi je viditi heiera koji radi 5godina.....i još se praktički nije ugasio. Znaš li što je 5g ne ugasiti klimu.? Grijanje do -18.....
Moji panasonici inverteri tako rade. Mislim da to govori da su ipak viša klasa. Možda čak uz bok Toshibi. Spominjati tu Heiera....nema smisla.
da je tako, razmisli malo, pa nitko nebi davao vise love za toshibu ili panasonic.

Sent from my HD2 using Tapatalk 2
toshiba i haier rade zajedno VRV klime,to jest razvoj novih tehnologija.
začudo haier je najprodavaniji brand u usa. imaju čak 2 tvornice u usa za proizvodnju klima
more is offline  
Old 07.03.2013., 16:20   #5976
Molio bih znalce na forumu da pomognu u odabiru klima uređaja.
Situacija je sljedeća:
Treba ljeti ohladiti, a zimi i u prijelaznom razdoblju dogrijavati 2 prostorije u stanu (dnevni boravak i spavaća soba);
Zajedno te dvije prostorije imaju površinu od cca 30 m kvadratnih;
U njima je postavljeno centralno grijanje, al malo poddimenzionirano pa bi trebalo zimi i u prijelaznom razdoblju malo dogrijavati;
Fasada i izolacija je onakva kakva se radila pedesetih godina prošlog stoljeća (zid je od cigle i na nju je stavljena fasada al nije nesto debela);
Stan je u Zagrebu;

Gledao sam ovak nekaj:
http://www.klimacentar.com/vmchk/mit...uz-ge35va.html
http://www.klimacentar.com/mitsubish...uz-hc35va.html

Razlike u cijeni je cca 1000 kn, pa me zanima dal je vrijedno razlike...

Ako ima netko koji bolji prijedlog samo neka napiše...

Unaprijed hvala.
sef sale666 is offline  
Old 07.03.2013., 17:32   #5977
ova skuplja radi do -15, jeftinija do -10
skuplja je malo jaca i manje trosi.
u globalu to su ti glavne razlike.

sto se tice grijanja, bolje ti je dodati jos jedan radijator ili povecati postojeci.
tominjo is offline  
Old 07.03.2013., 19:33   #5978
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
ova skuplja radi do -15, jeftinija do -10
skuplja je malo jaca i manje trosi.
u globalu to su ti glavne razlike.

sto se tice grijanja, bolje ti je dodati jos jedan radijator ili povecati postojeci.
Hvala na odgovoru.
Imas li mozda koju drugu klimu za preporucit...
sef sale666 is offline  
Old 07.03.2013., 20:58   #5979
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Mislim da ipak panasonic ide u visu klasu od heiera. Da mi je viditi heiera koji radi 5godina.....i još se praktički nije ugasio. Znaš li što je 5g ne ugasiti klimu.? Grijanje do -18.....
Moji panasonici inverteri tako rade. Mislim da to govori da su ipak viša klasa. Možda čak uz bok Toshibi. Spominjati tu Heiera....nema smisla.
da je tako, razmisli malo, pa nitko nebi davao vise love za toshibu ili panasonic.

Sent from my HD2 using Tapatalk 2
panasonic je prosječan uređaj, može ga dizati u nebesa tko god hoće ali je u klasi haiera... imam ja prijatelju na oržavanj maxona koji se nije ugasio, ali niti sekunde, već 2.5 godine i radi kao novi, dok na toshibi ili daikinu nakon tolikog rada odu piksne ili ležajevi... toshiba ima velikih problema sa elektromotorima unutarnje na ravsm modelima, a te elektromotore je za njih radio panasonic...
crusader85 is offline  
Old 08.03.2013., 13:10   #5980
Pozdrav svima.

Molio bih savjet i preporuku za postavljanje klima uređaja za potrebe isključivo hlađenja.
Lokacija je Zagreb. Višestambena zgrada (starogradnja) na toplani, južna ekspozicija, veliki dvostruki ili francuski prozori na svim južnim stijenama. Drvena stolarija.

Skica situacije kako slijedi:


Ideja zasad je smjestiti unutarnju jedinicu na prikazani zid na nacrtu, koji je u blagavaoni, no riječ je o jednoj spojenoj prostoriji kuhinja/DB/blagavaona dimenzija cca 30 kvadrata. Vanjska bi jedinica bila na balkonu. Zanima me je li ovo optimalno rješenje.

Svjestan sam da se ovako može hladiti isključivo ta prostorija dok bi spavaća soba ostala "visiti". Prijedlozi su naravno dobrodošli, no cijena je jako bitan faktor.

U svakom slučaju i potrebna snaga i preporuka klima uređaja, trenutno je u igri ova: http://www.klimacentar.com/toshiba/n...13s2ah-es.html

Zahvaljujem!

Zadnje uređivanje LexMoloch : 08.03.2013. at 13:18.
LexMoloch is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.