Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2015., 12:29   #3621
Zna li netko pouzdan servis analognih fotoaparata u Zagrebu? Fotoelektronik mi je u blizini, ima netko iskustva s njima?

Naime, buraz mi uvaljao neispravnog Nikona FE koji mi je dobro došao ko šamar budali. Uspio sam srediti sve kvarove, ali ne mogu otkočiti 'film rewind crank' kojim se otvaraju vrata za film. Vrata sam uspio otvoriti sistemom vuk-magare, ali volio bi kad bi to radilo bez problema. Ima netko iskustva s popravkom tog kvara? Koliko sam shvatio, taj kvar nije rijedak na FE/FE2-ovima.
__________________
vedranfalica.com
ermallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 13:24   #3622
Quote:
ermallion kaže: Pogledaj post
Zna li netko pouzdan servis analognih fotoaparata u Zagrebu? Fotoelektronik mi je u blizini, ima netko iskustva s njima?

Naime, buraz mi uvaljao neispravnog Nikona FE koji mi je dobro došao ko šamar budali. Uspio sam srediti sve kvarove, ali ne mogu otkočiti 'film rewind crank' kojim se otvaraju vrata za film. Vrata sam uspio otvoriti sistemom vuk-magare, ali volio bi kad bi to radilo bez problema. Ima netko iskustva s popravkom tog kvara? Koliko sam shvatio, taj kvar nije rijedak na FE/FE2-ovima.
ja mogu samo pohvaliti fotoelektronik. popravio mi je jedan objektiv i jedan fotoaparat. i to odmah isti dan.
sneak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 13:35   #3623
Quote:
sneak kaže: Pogledaj post
ja mogu samo pohvaliti fotoelektronik. popravio mi je jedan objektiv i jedan fotoaparat. i to odmah isti dan.
Oho! Odlično.

Šteta samo kaj rade do 16 h, grr!
__________________
vedranfalica.com
ermallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 14:13   #3624
Quote:
ermallion kaže: Pogledaj post
Oho! Odlično.

Šteta samo kaj rade do 16 h, grr!
da, tak mu je radno vrijeme. nekad ga i nema, tako da ti je najbolje nazvati i pitati kad da doneseš.
sneak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 14:08   #3625
Mene zanima kako se to može pogrešno umetnuti film, da se vrti, a nista ne bude eksponirano već 2 puta 2 razl. filma. Kaže teta u fotocentru da se ni brojke ne vide na filmu iako ne znam što to znači. Je li moguć da stavim film tako da ništa ne ispadne??
__________________


ako ne razumijete moj način pisanja, uistinu mi je stravično žao pa savjetujem da si uzmete instrukcije iz hrvatskog književnog jezika.
Nebulos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 14:16   #3626
Quote:
Nebulos kaže: Pogledaj post
Mene zanima kako se to može pogrešno umetnuti film, da se vrti, a nista ne bude eksponirano već 2 puta 2 razl. filma. Kaže teta u fotocentru da se ni brojke ne vide na filmu iako ne znam što to znači. Je li moguć da stavim film tako da ništa ne ispadne??
Koji fotoaparat imaš?
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 14:54   #3627
Red face

Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Koji fotoaparat imaš?
ma olympus om-1, znaju neki na forumu od prije, kupovao sam tu. No na kraju sam uzeo na slijepo s njuškala jer mi se činilo isplativije. Uglavnom također su mi dali testni film, ne znam jesam li to spomenuo, kojeg sam sam slikao i fotke su ispale, doduše nisam ja stavljao niti vadio dotični film. Ili je fotoaparat strgan tj. nekonzistentan u necemu ili ga ja krivo stavljam što ne razumijem jer doslovno sam pogledao sve videe na youtubeu i stavim isto isto.
__________________


ako ne razumijete moj način pisanja, uistinu mi je stravično žao pa savjetujem da si uzmete instrukcije iz hrvatskog književnog jezika.
Nebulos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 23:07   #3628
Quote:
Nebulos kaže: Pogledaj post
Mene zanima kako se to može pogrešno umetnuti film, da se vrti, a nista ne bude eksponirano već 2 puta 2 razl. filma. Kaže teta u fotocentru da se ni brojke ne vide na filmu iako ne znam što to znači. Je li moguć da stavim film tako da ništa ne ispadne??
Moguce i nemoguce. Obicno pocetak filma(ono kaj viri iz kazete) treba bit osvjetljeno. Ak se ni brojke ne vide, onda je film vidio fiksir prije razvijaca.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 12:33   #3629
Možda imaš peh da su ti sjebali film, doduše jako rijetko, al zna se to desiti. Meni se desilo prije o ho ho u jednom foto studiju.

Ok, Olympus OM-1, lijepa stvar... nego jesi li gledao da ti se onaj "krug" di navijaš film nazad (ono di je ona ručica koja se izvadi pa navijaš kad si gotov s filmom do kraja) s desne strane, kad imaš film u njemu i kad ga navijaš na sljedeći kadar dal se i on okreće?
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 20:06   #3630
Hvala ljudi odnio sam opet u fotocentar i rekao isto te su mi onda prodali film i pokazali mi kako da ga stavim. Sad se vrtilo ono gore lijevo, a prije ne znam jer nisam obraćao pažnju. Sutra nosim fotke na razvijanje pa ćemo vidjeti
__________________


ako ne razumijete moj način pisanja, uistinu mi je stravično žao pa savjetujem da si uzmete instrukcije iz hrvatskog književnog jezika.
Nebulos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 20:41   #3631
Da s lijeve strane, sori krivo napisao.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 23:08   #3632
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Da s lijeve strane, sori krivo napisao.
Shvatio sam jer se nema što vrtjeti na desnoj
__________________


ako ne razumijete moj način pisanja, uistinu mi je stravično žao pa savjetujem da si uzmete instrukcije iz hrvatskog književnog jezika.
Nebulos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 20:36   #3633
... I nosim ja taj film od 5 kuna koji su mi pomogli staviti u fotoaparat ljudi i opet niš' ne ispadne. Pa ja sam proklet. Komentirali su da može biti do filma iako sumnjam. Sutra nosim fotić kod njih da probaju na drugom filmu. Ne znam što radim krivo. Svaku fotku slikam po ne znam kakvim pravilima i imam svjetlomjer, i na kraju se ni brojevi ne vide na filmu. Dakle, postoji li šansa da ja uništim film dok ga vadim ili mi je stvarno strgano ovo čudo olympusovo (iako bi sve trebalo raditi).
__________________


ako ne razumijete moj način pisanja, uistinu mi je stravično žao pa savjetujem da si uzmete instrukcije iz hrvatskog književnog jezika.
Nebulos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 22:28   #3634
Quote:
Nebulos kaže: Pogledaj post
... I nosim ja taj film od 5 kuna koji su mi pomogli staviti u fotoaparat ljudi i opet niš' ne ispadne. Pa ja sam proklet. Komentirali su da može biti do filma iako sumnjam. Sutra nosim fotić kod njih da probaju na drugom filmu. Ne znam što radim krivo. Svaku fotku slikam po ne znam kakvim pravilima i imam svjetlomjer, i na kraju se ni brojevi ne vide na filmu. Dakle, postoji li šansa da ja uništim film dok ga vadim ili mi je stvarno strgano ovo čudo olympusovo (iako bi sve trebalo raditi).
Predpostavljam da pricas o negativima. Kaj se ne vidi, jel film proziran pa se brojevi ne vide ili je skroz osvjetljen pa se brojevi ne vide? Dal je sve crno.
Ne pises dal su svi filmovi zajedno kupljeni. Ak je sve crno pa se brojevi ne vide znaci da je cijeli film osvjetljen(izvucen iz kazete, prije ili poslje snimanja). Ak se pak na prozirnom brojevi ne vide znaci da je film isfiksiran prije razvijanja. Naravno to sve vazi, ak se uzme u obzir da je sa tvornicke strane sa filmovima sve u redu. Ak su pak svi filmovi iz jedne serije moze bit i da je nes sfusano kod proizvodnje filmova.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 23:01   #3635
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Predpostavljam da pricas o negativima. Kaj se ne vidi, jel film proziran pa se brojevi ne vide ili je skroz osvjetljen pa se brojevi ne vide? Dal je sve crno.
Ne pises dal su svi filmovi zajedno kupljeni. Ak je sve crno pa se brojevi ne vide znaci da je cijeli film osvjetljen(izvucen iz kazete, prije ili poslje snimanja). Ak se pak na prozirnom brojevi ne vide znaci da je film isfiksiran prije razvijanja. Naravno to sve vazi, ak se uzme u obzir da je sa tvornicke strane sa filmovima sve u redu. Ak su pak svi filmovi iz jedne serije moze bit i da je nes sfusano kod proizvodnje filmova.
Je kolor negativi. Prvo sam nosio fuji naručen s ebaya, pa onda 200 ASA kodak ne znam točno ime (kupljen u praxisu), pa onda te neke neftine njihove iz fotocentra. svi su ispali crni crni ništa se ne vidi. Ne znam znači li to da su osvjetljeni ili što, jer sam nov u ovome.
edit: također sam nosio i u fotobadrov i iskustvo sam podijelio sa slikom filma na forumu, također ništa nije ispalo.
__________________


ako ne razumijete moj način pisanja, uistinu mi je stravično žao pa savjetujem da si uzmete instrukcije iz hrvatskog književnog jezika.
Nebulos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 10:51   #3636
Ili to neš krivo radiš, ili ti je fotić potrgan.

Fakat bi mogli nekakvo foto-okupljanje dogovoriti idući tjedan, pa da dođeš s tim OMom, da vidimo kaj se događa...
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 16:00   #3637
Ak su samo kadrovi osvijetljeni, onda može biti da ti je otišao shutter/zatvarač/ona-"zavjesa"-u-fotiću pa ostaje predugo otvorena ili se možda otvara po navijanju o ostaje otvorena i ne zatvara dok ne stisneš okidač.

Znači, makni film i vidi jel ti radi shutter normalno. Ak imaš smartphone ima app koji ti pomoću zvuka vidi i jesu li brzine donekle ok, nije uvijek najtočniji koliko vidim po komentarima, al vrijedi probat - link ovo je android, mislim da ima i za iPhone. Ja ga nisam koristio jer nemam smartphone tako da ne mogu reć iz prve.

Btw, imao sam takav problem sa Smenom, davno. :/
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 17:08   #3638
Quote:
Nebulos kaže: Pogledaj post
Je kolor negativi. Prvo sam nosio fuji naručen s ebaya, pa onda 200 ASA kodak ne znam točno ime (kupljen u praxisu), pa onda te neke neftine njihove iz fotocentra. svi su ispali crni crni ništa se ne vidi. Ne znam znači li to da su osvjetljeni ili što, jer sam nov u ovome.
edit: također sam nosio i u fotobadrov i iskustvo sam podijelio sa slikom filma na forumu, također ništa nije ispalo.
Dal imas ramaka(svijetlih) izmedu snimaka i dal se vide brojevi snimaka na rubovima filama. Ak toga nema onda nije problem u aparatu nego u filmu. Ili je film vidio svjetlo prije ili poslje snimanja tako da je izvucen iz kazete pa namotan. Jedino tako dobijes skroz cijeli cni film bez brojeva i razmaka izmedu snimaka.
Da je do aparata trebo bi da fali zatvarac, ogledalo i onaj dio na ledima aparata sto ravna film. Jedino ak nisi poslje ispucanog filma na svijetlu film iso nazat u kazetu premotat.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 20:00   #3639
riješeno je sve uključujući i onaj problem fokusiranja na daljinu (koji se sjećaju, stavio sam fotke prije), ali me sram reći kaj sam radio
__________________


ako ne razumijete moj način pisanja, uistinu mi je stravično žao pa savjetujem da si uzmete instrukcije iz hrvatskog književnog jezika.
Nebulos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 20:16   #3640
Quote:
Nebulos kaže: Pogledaj post
riješeno je sve uključujući i onaj problem fokusiranja na daljinu (koji se sjećaju, stavio sam fotke prije), ali me sram reći kaj sam radio
Ja nisam znao da se na filmu fotka sa fiksnim ISO-m, zamisli zgražanje forumskih tehnorasista
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:57.