Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2012., 22:48   #1
Turska kava

Odnosno, muke zbog poradi činjenice da navodno Jacobs Monarch (one zelene) nema više kod nas nigdje za kupiti

Volim piti tursku kavu. Molim vas, nemojte mi pričati o tome kako je espresso ili bilo koja druga bolja, probala sam sve i svašta i dalje mi je šalica turske kave ujutro sreća ponajveća

E, sad - Franck ciglicu fakat nikad nisam mogla piti, prestrašno mi je to gadno. Pila sam, posljednjih desetak godina, Jacobs Monarch zelenu, znam da je to isto srednja žalost ali više je nema kod nas I sad ne znam što si kupiti za skuhati svoju jutarnju kavicu - koju, kao što rekoh, mnogo volem

Kažu da je Droga Portorož neka ljubičasta jako dobra, znam da u Intesparu ima onih nekih kava za samljeti ali ne znam ni kakva im je cijena ni kakva kvaliteta, a ni mlinac za kavu nemam, a ne znam da li oni melju...

Uglavnom, ajd dajte ideje kako skuhat pitljivu tursku kavu jutrom, a ne ostati bez cijelog imetka

EDIT: pardon, ne mogu vjerovati da sam cijeli post o kavi napisala, a da ni jednom nisam stavila eto, sad je bolje
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 22:53   #2
Barcaffee ti je ova za tursku:

Imaš i od 100 g, da ne kupuješ odmah veće pakovanje ako ti nije dobra. Ne znam koliko košta kod vas.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 22:53   #3
Gle, trenutačno sam očajna i doma imam jednu franckovu ciglicu. Teško da može biti puno gora od toga

Jesi probala ti to, jel valja kaj?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 23:02   #4
Pa, onako, solidno je. Meni je, ako se dobro sjećam (pošto već par godina ne pijem tursku), bila bolja od Jacobs.

I sigurno bolja od Francka - ta kava meni ima okus po lešo janjetini
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 23:04   #5
sve je bolje od francka da sam jutros ostavila sos od zadnje jacobs koju sam skuhala, i od sosa sutra skuhala drugu kavu, bilo bi bolje od francka

aj fala ti k'o bratu, probat ću sutra to nać u mercatoru (kažu da tamo ima)
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 23:06   #6
Ako ideš u Mercator onda ti je i ova dobra:
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 20:48   #7
Ubola sam si jednu ovu:

Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
i jednu ovu:

Quote:
Cats kaže: Pogledaj post

obje po 10 deka. Koštaju oko 7 kn, tih 10 deka, što je relativno jeftino, jeftinije od Francka

jedva čekam jutro da jednu isprobam samo ne znam kako ću odlučiti koju

@JPK: uvijek sam nekako skeptična prema tim Franja kavama, ne znam zašto Ne znam čak ni gdje ih ima za kupiti
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 14:14   #8
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
@JPK: uvijek sam nekako skeptična prema tim Franja kavama, ne znam zašto Ne znam čak ni gdje ih ima za kupiti
Ima u njihovim dućanima na Kvatriću, u Vlaškoj i u Ilici. Meni je njihova kava znatno bolja od svih dostupnih po supermarketima, osim illya. Košta oko 120 kn/kg, ako se ne varam.
Druge opcije s dobrom kavom su onaj kafić na Britancu (vlasnik je fanatik espressa, putuje svijetom po natjecanjima barista i zna pos'o), ali njegove mješavine su prilično skupe, a ima i Milmanova kava na Dolcu koja je jeftina ali solidna, bolja od domaćeg dućanskog otpada.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 15:52   #9
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ima u njihovim dućanima na Kvatriću, u Vlaškoj i u Ilici. Meni je njihova kava znatno bolja od svih dostupnih po supermarketima, osim illya. Košta oko 120 kn/kg, ako se ne varam.
Druge opcije s dobrom kavom su onaj kafić na Britancu (vlasnik je fanatik espressa, putuje svijetom po natjecanjima barista i zna pos'o), ali njegove mješavine su prilično skupe, a ima i Milmanova kava na Dolcu koja je jeftina ali solidna, bolja od domaćeg dućanskog otpada.
Franjine kave su odlične, kako za tursku tako i za espreso, ali pored njih ima i kava "Brasil" koja se prodaje po dućanima (metro, špar, bila i sl. samo ne u konzumu), a koja me ugodno iznenadila jer sam mislio da se radi o lošoj kavi kao što je Anamarija i njoj slične, a u stvari je vrshunska!
turbododo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 16:24   #10
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ima u njihovim dućanima na Kvatriću, u Vlaškoj i u Ilici. Meni je njihova kava znatno bolja od svih dostupnih po supermarketima, osim illya. Košta oko 120 kn/kg, ako se ne varam.
120 kn/kg za dobru kavu je zbilja prihvatljivo otići ću do nekog njihovog dućana kad potrošim ovo što sad imam doma, hvala ti

Quote:
turbododo kaže: Pogledaj post
Franjine kave su odlične, kako za tursku tako i za espreso, ali pored njih ima i kava "Brasil" koja se prodaje po dućanima (metro, špar, bila i sl. samo ne u konzumu), a koja me ugodno iznenadila jer sam mislio da se radi o lošoj kavi kao što je Anamarija i njoj slične, a u stvari je vrshunska!
ovakva kakvu je Cats stavila sliku? zelena?


kupila sam i probala ove dvije što sam rekla. Santana Brasil (zelenu) sam pretanku skuhala i uopće nisam osjetila okus kave

ovu drugu, barcaffe clasic sam si skuhala danas i bila mi je opako gadnog mirisa i iznenađujuće dobrog okusa (nakon tog mirisa). ali nije baš da bih bila sretna da mi ona sad postane trajno rješenje
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 23:38   #11
nema Jacobs Monarcha
čak je nestao i Jacobs za filter kavu, a a svugdje instant Jacobsi i slične gluposti
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 23:41   #12
Barcaffe pijem oduvijek i za mene nema druge kave.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 01:04   #13
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Odnosno, muke zbog poradi činjenice da navodno Jacobs Monarch (one zelene) nema više kod nas nigdje za kupiti
Jesi gledala u Müller-u? Prilično sam siguran da sam ju tamo vidio nedavno.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 01:36   #14
Probajte ljudi Milman kavu za domačinstvo.Malo je reči da je dobra.Kod nas u Zadru je nema pa je nabavljam iz Rijeke,nije teško kad se isplati potrudit.
Ne sudite ljubilarnoj Frankuši dok ne probate Dinos.Užas jedan.
Bepo1606 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 08:16   #15
Joj da, ne spominjite mi ove današnje gadosti od kave .
Ja moram unutra uvaliti malo vrhnja da mi zamaskira okus .
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 11:30   #16
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Jesi gledala u Müller-u? Prilično sam siguran da sam ju tamo vidio nedavno.
vidjela sam ju ja nedavno i u lokalnom getrou i u metrou. sad je nema nigdje više (negdje na netu sam vidjela da se povlači s našeg tržišta )

Quote:
NitkoPoseban kaže: Pogledaj post
Joj da, ne spominjite mi ove današnje gadosti od kave .
Ja moram unutra uvaliti malo vrhnja da mi zamaskira okus .
u šalicu kave skuhane od franck ciglice ne bi pomoglo da uvalim cijelu šalicu neke normalne kave


danas ću biti maksimalno nadrkana, em mi ovo čudovište nije dalo spavati, em sad ovako neispavanoj kao jutarnja kava dođe ovaj napoj...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 12:05   #17
Rijetko pijemo tursku kavu,a kako Monarcha doista nema već neko vrijeme kupila sam jednu mješavinu kod Franje.
Zadovoljna.
Kavu kuham po bosanski:
suha džezva,malo prepržim kavu (ne previše,samo da pusti malo mirisa) pa zalijem vrelom vodom.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 13:08   #18
Zadarska kava Dinos ne da je užas, nego je Frankova cigla mila majka prema njoj. Dobra je Barcaffe, a nije loša ni Glorija.
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Šefica prstena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 18:53   #19
prodajem pol vrećice Jacobs Monarcha. mljevenog. skupo. malo je ishlapio (stoji cijelu zimu u vikendici), ali je svejedno skupo. detalji i ozbiljni upiti na pm
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 19:18   #20
Moja mama pije sam ovu..sve ostale su joj bljutave, kako ona kaže

sophiella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:25.