Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2011., 23:10   #1
Sramota zvana Agrokor

Ovako namjera mi nije pljuvati jednog od "najuspješnijih poduzetnika" u Lijepoj našoj. Isključiva namjera i motiv mi je napisati neke činjenice. Doduše ne znam hoće li to ikoga natjerati da se barem zamisli kome ostavlja novce i kakvog "poduzetnika" podupire, s obzirom da je problem većine Hrvata neravnodušnost i izrazita nesklonost kritičkom razmišljanju ilitiga razmišljanju svojom glavom.

Znam jedno. Odsada svoje novce ne ostavljam u Konzumu, Kozmu itd.

Naime više mi je mučno gledati kako trgovački lanci Konzum vrlog nam monopoliste Todorića rastu kao gljive poslije kiše. Čovjek želi zagristi doslovce svaki komad kolača. Naime ne muči mene to što on gradi Konzume. Može graditi cro Taj Mahal što se mene tiče s velikim K+ na krovu!! Muči me to što svojim zaposlenicama daje 2000 kn, što ucjenjuje dobavljače - ne plaća im, što je najzaduženiji u regiji, a slovi kao najuspješniji poduzetnik u Rh i šire. I kao jedan od najpoželjnijih poslodavaca ??????

No ono što me posebno nagnalo da napišem ovaj post, jest razgovor u Agrokoru kojemu sam imala prilike prisustvovati prošli tjedan. Nešto tako sramotno nisam doživjela u nijednoj tvrtki u kojima sam bila na razgovoru.
Radi se o sljedećem, nakon što sam prošla 3 satno mučenje provjera matematičkih, verbalnih i kojekakvih vještina, obaviještena sam da sam prošla te sam pozvana na razgovor. Inače sam po struci magistar ekonomije, a obavijestili su me kako je posao za unaprjeđivača prodaje (za koji se nisam prijavila). No međutim zgodno sam se iznenadila. Rečeno mi je kako je posao unaprjeđivača prodaje ustvari : punjenje polica. Lijepo je znati kako sam studirala 5 god kako bih ustvari radila studentski posao punjenja polica.No najmizernije je što su to krili sve do zadnjeg trena. Kao fakultetski obrazovanoj osobi i čovjeku je to nemjerljiva uvreda, tim više jer dolazi sa strane korporacije koja uživa potpuno neopravdan status lidera. Da, lidera u čemu? Izrabljivanju???? Izbjegavanju plaćanja??
Nikada više ne bi otišla na razgovor za posao u takvu organizaciju. Dakle bilo je potrebno da raddim 3 satno testiranje kako bi gospoda psiholozi (da imaju što raditi) ustvrdili kako sam sposobna puniti police.

Prisjetimo se kako je izvrsno iskoristio slogan: Agrokor osigurava 1000 radnih mjesta u krizi, , u svim novinama je odjeknula ta parola, a sve u svrhu svoje izvrsno smišljene marketinške kampanje. Sakriveno je ostalo da su radna mjesta na 3 mj. Premda su meni rekli da se posao unaprjeđivača prodaje = punjača polica produžuje svakih mj. dana.

Bitno da svi pljuju jedan Lidl premda ne vidim osnovanog razloga za tako što. E pa za Vašu info, tamo su blagajnice koliko čujem plaćene 4,500 kn.

Dokada će nepošteni ljudi, izrabljivači, kvazi poduzetnici gomilati svoje bogatstvo na plećima naivnog puka? A mi kao ovčice gutamo priču o super uspješnom divu Agrokor. Kakvo je ovo poduzetništvo i tko od njega ima koristi? Jedino i isključivo Todorić. Sve dokle kupujemo u Konzumu podržavamo njega i njegovu politiku, tj. monopolizam i izrabljivanje.

I da i Vi možete učiniti razliku. On živi od nas, a ne mi od njega. Lješnjake koji na sebi nemaju marku K+ mogu kupiti negdje drugdje. U lancu koji se dostojno odnosi prema svojim zaposlenicima i onim potencijalnim. Možda kada vidi da mi KUPCI doista imamo mozgove i biramo onog koji je bolji, možda gosp. Todorić promijeni svoju politiku. Dotle će on ucjenjivati nas, svoje dobavljače, radnike. Zato jer MOŽE i zato jer mu kupci daju povjerenje.
anticorr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 23:20   #2
Dobro, a šta bi ti htjela? Završiš faks kao i 10,000 njih ostalih pa da ti odmah ponude mjesto predsjednika uprave?
__________________
"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao." George Best
maq is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 00:16   #3
Quote:
maq kaže: Pogledaj post
Dobro, a šta bi ti htjela? Završiš faks kao i 10,000 njih ostalih pa da ti odmah ponude mjesto predsjednika uprave?


Da li da ovo uopće udostojim odgovorom? Ajde pošto si prvi odgovorio.

Zapanjuje me da od svega što sam napisala ti si donio zaključak kako je ustvari problem naravno u meni i mojoj ogorčenosti što nisam dobila bolju poziciju.
E prijatelju stvarno nemaš pojma. Daj pročitaj još jednom tekst, dvaput, triput ako će ti koristit.

Nadalje neću se NIKOME ispričavati jer sam obrazovana ok? Valjda bi trebala biti zahvalna Ivici jer mi nudi da mu s magisterijem punim police??

Ali znaš, nije u tome ključ. Marljiva sam, da su mi novci toliko potrebni radila bi i to (doduše mislila sam da je s time gotovo nakon faksa no prevarila sam se) već se radi o izigravanju osobe, o tome da radno mjesto unaprjeđivača prodaje nikako ne može biti punjenje polica te je to lažno oglašavanje jer nigdje nije bilo spomenuto punjenje polica tek na samom razgovoru. Razumiješ ili ne razumiješ?? Imam osjećaj da ne želiš razumijeti pa tako vidiš problem u meni. Vjerojatno iz tebe progovara nekakav jal, nemam pojma. Tipično hrvatski.
anticorr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 00:21   #4
Nije nego welcome to the real world.
__________________
"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao." George Best
maq is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 00:27   #5
Ah da cini mi se da je"hrvatski jal" neka misao vodilja svim frustiranim magistrima. I inima. Koji misle da su ulovili Jahvea za jaja samom svokom pojavom. Ozbiljno, wtf, covjek ti je ponudio posao takav i takav, imas pravo reci hvala, dovidjenja. Jel to razlog da tu otvaras teme i pickaras? Da covjek nije sposoban, ne bi bio tu gdje jeste, a dio sposobnosti je i prepoznati kadrove od kojih ce imati koristi.
__________________
"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao." George Best
maq is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 00:32   #6
A da zavrsim, s obzirom da ti novci nisu potrebni ne pripadas ni naivnom puku i ovcicama na koje se pozivas i ciji bunt trazis. Tako ti cekaj bolju ponudu, ja sam siguran da ces se prije ili poslije uhljebiti u nekom institutu za rudarstvo i gubljenje vremena.
__________________
"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao." George Best
maq is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 00:39   #7
Quote:
anticorr kaže: Pogledaj post
Lijepo je znati kako sam studirala 5 god kako bih ustvari radila studentski posao punjenja polica.No najmizernije je što su to krili sve do zadnjeg trena.
Ako se sa pet godina fakulteta javljaš na takve poslove, čija je to sramota - Agrokora ili tvog fakulteta?
voajer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 01:01   #8
Mislim da nije problem napisati u oglas sto se od buducega zaposlenika trazi i sto se ocekuje, sto ce raditi te raspon place. To vani spada pod normalno. 3 sata provjera + interviju je bacen novac za jedno takvo radno mjesto.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 01:27   #9
Daj Maq, prestani s jalom, iako je tekst emotivan, bit teksta je nažalost istinit. A to je da se Agrokor gura aposlutno svuda uz obilatu pomoć politike i medija, a da kad se zagrebe ispod površine, pitanje jel bi bilo bolje bez njega. Svi znaju za nelikvidnost sustava zbog neplaćanja državnih firmi, koliko ih zna za nelikvidnost zbog neplaćanja Agrokora? Poznanici mi rade za njih, datum valute im je trenutno 18 mjeseci, hej, godinu i pol nakon slanja računa?! I tako se ponašaju i prema dobavljačima i prema zaposlenicima. I onda takav koncern kupuje apsolutno sve, od prehrane i trgovine, preko TISKA, pa čak i Zagrebplakata i praktički postaje monopolist. Preuzeli VUPIK i nakon preuzimanja država otpiše VUPIKu 258 milijuna duga. Hej, četvrt milijarde je država poklonila Vupiku nakon što ga je preuzeo Agrokor. Kako i zašto? I onda Todorić ispada spasitelj Vupika, gle kako im je unaprijedio poslovanje, frtalj milijarde "zarađeno" u par mjeseci.
Prije 3 godine smo u svim medijima imali direktan višemjesečni prijenos neuspješnog kupovanja turskog lanca, ne sjećam se više ni kako se zove (Megros? ), dok se za uspješno Atlanticovo preuzimanje Droge Kolinske nije posvetilo ni 1% te pažnje.
I sve pod plaštom hrvatstva, kofol kupujmo hrvatsko, stavimo par zastava na dućane, na logotipove i to je to, mi Hrvati. A hrvatske su samo naljepnice na proizvodima.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 01:37   #10
Quote:
maq kaže: Pogledaj post
Ah da cini mi se da je"hrvatski jal" neka misao vodilja svim frustiranim magistrima. I inima. Koji misle da su ulovili Jahvea za jaja samom svokom pojavom. Ozbiljno, wtf, covjek ti je ponudio posao takav i takav, imas pravo reci hvala, dovidjenja. Jel to razlog da tu otvaras teme i pickaras? Da covjek nije sposoban, ne bi bio tu gdje jeste, a dio sposobnosti je i prepoznati kadrove od kojih ce imati koristi.
Ja se slažem da hrvatski jal postoji no zapitaj se dali je netko jalan na ivicu kosteliča ili nekog drugog tko je mukom gradio ono što sad ima , ma netreba bit ni mukom neko poštenjem i radom mislim da je takvih ljudi jako malo ono kaj je bit u ovom postu je da su ljudi jalni n akriminalce koje mediji prozivaju svecima i uspiješnim poduzetnicima da daj debil nema monopol na tržištu vjerj mi da bi uzimao ljude sa fakulteta za neke druge poslove a ne za punjenje polica isto tako da nisu sj.. hr državu plače bi bile puno veče ..ja sam osobno jalan na tog glupog kriminalca i iskreno nebi imao protiv da ga se zatvori u zatvor i uzme mu se imovina..

svi vi koji imate završen fax ako nemate veza kaj će vam ? ko da se nekaj tam i može naučit osim prodavanja magle
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 01:40   #11
e i još nekaj naši poduzetnici na žalost nisu učili o poslovnoj kulturi i etici isto kao studenti i profesori tako da se osijeti manjak kulture oobito na razgovorima zato vam je moj savjet da se ponašate ko balkanski seljaci šakom o sto i više će vas cijeniti
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 01:59   #12
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Daj Maq, prestani s jalom, iako je tekst emotivan, bit teksta je nažalost istinit. A to je da se Agrokor gura aposlutno svuda uz obilatu pomoć politike i medija, a da kad se zagrebe ispod površine, pitanje jel bi bilo bolje bez njega. Svi znaju za nelikvidnost sustava zbog neplaćanja državnih firmi, koliko ih zna za nelikvidnost zbog neplaćanja Agrokora? Poznanici mi rade za njih, datum valute im je trenutno 18 mjeseci, hej, godinu i pol nakon slanja računa?! I tako se ponašaju i prema dobavljačima i prema zaposlenicima. I onda takav koncern kupuje apsolutno sve, od prehrane i trgovine, preko TISKA, pa čak i Zagrebplakata i praktički postaje monopolist. Preuzeli VUPIK i nakon preuzimanja država otpiše VUPIKu 258 milijuna duga. Hej, četvrt milijarde je država poklonila Vupiku nakon što ga je preuzeo Agrokor. Kako i zašto? I onda Todorić ispada spasitelj Vupika, gle kako im je unaprijedio poslovanje, frtalj milijarde "zarađeno" u par mjeseci.
Prije 3 godine smo u svim medijima imali direktan višemjesečni prijenos neuspješnog kupovanja turskog lanca, ne sjećam se više ni kako se zove (Megros? ), dok se za uspješno Atlanticovo preuzimanje Droge Kolinske nije posvetilo ni 1% te pažnje.
I sve pod plaštom hrvatstva, kofol kupujmo hrvatsko, stavimo par zastava na dućane, na logotipove i to je to, mi Hrvati. A hrvatske su samo naljepnice na proizvodima.
mislim da bi se Todorića trebalo prestati predstavaljati kao poduzetnika, baš zbog ovih stvari koje navodiš
netko tko je toliko slizan s državnim proračunom nikako nije poduzetnik nego samo još jedna u nizu proračunskih pijavica, on je sastavni dio te korumpirane političke elite a te njegove firme su ustvari državne firme, iako su nominalno u privatnim rukama
al svejedno, to isprazno mahanje papirima, diplomama, "imam faks, dakle vrijedim" stav, koje se da isčitati iz uvodnog posta treba kritizirati, osobito kada znamo u kakvom stanju je državno školstvo i kakvi sve likovi izlaze iz tih škola s papirima u rukama

a ovu jeftinu demagogiju sa sirotim, izrabljenim blagajnicama bolje da ne komentiram
maracmlatarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 07:50   #13
Ali bitno je primjetit veću ironiju iza ovog posta, a to je da se pokretačica teme pokušala zaposlit u Agrokoru i da je kojim slučajem dobila nekakv posao koji je po njenim kriterijima "dobar", sad bi Agrokor bio pokretač Hrvatske ekonomije a ne "nepošteni ljudi, izrabljivači, kvazi poduzetnici"
wiseen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 08:13   #14
Quote:
anticorr kaže: Pogledaj post
Ovako namjera mi nije pljuvati jednog od "najuspješnijih poduzetnika" u Lijepoj našoj. Isključiva namjera i motiv mi je napisati neke činjenice. Doduše ne znam hoće li to ikoga natjerati da se barem zamisli kome ostavlja novce i kakvog "poduzetnika" podupire, s obzirom da je problem većine Hrvata neravnodušnost i izrazita nesklonost kritičkom razmišljanju ilitiga razmišljanju svojom glavom.

Znam jedno. Odsada svoje novce ne ostavljam u Konzumu, Kozmu itd.

Naime više mi je mučno gledati kako trgovački lanci Konzum vrlog nam monopoliste Todorića rastu kao gljive poslije kiše. Čovjek želi zagristi doslovce svaki komad kolača. Naime ne muči mene to što on gradi Konzume. Može graditi cro Taj Mahal što se mene tiče s velikim K+ na krovu!! Muči me to što svojim zaposlenicama daje 2000 kn, što ucjenjuje dobavljače - ne plaća im, što je najzaduženiji u regiji, a slovi kao najuspješniji poduzetnik u Rh i šire. I kao jedan od najpoželjnijih poslodavaca ??????

No ono što me posebno nagnalo da napišem ovaj post, jest razgovor u Agrokoru kojemu sam imala prilike prisustvovati prošli tjedan. Nešto tako sramotno nisam doživjela u nijednoj tvrtki u kojima sam bila na razgovoru.
Radi se o sljedećem, nakon što sam prošla 3 satno mučenje provjera matematičkih, verbalnih i kojekakvih vještina, obaviještena sam da sam prošla te sam pozvana na razgovor. Inače sam po struci magistar ekonomije, a obavijestili su me kako je posao za unaprjeđivača prodaje (za koji se nisam prijavila). No međutim zgodno sam se iznenadila. Rečeno mi je kako je posao unaprjeđivača prodaje ustvari : punjenje polica. Lijepo je znati kako sam studirala 5 god kako bih ustvari radila studentski posao punjenja polica.No najmizernije je što su to krili sve do zadnjeg trena. Kao fakultetski obrazovanoj osobi i čovjeku je to nemjerljiva uvreda, tim više jer dolazi sa strane korporacije koja uživa potpuno neopravdan status lidera. Da, lidera u čemu? Izrabljivanju???? Izbjegavanju plaćanja??
Nikada više ne bi otišla na razgovor za posao u takvu organizaciju. Dakle bilo je potrebno da raddim 3 satno testiranje kako bi gospoda psiholozi (da imaju što raditi) ustvrdili kako sam sposobna puniti police.

Prisjetimo se kako je izvrsno iskoristio slogan: Agrokor osigurava 1000 radnih mjesta u krizi, , u svim novinama je odjeknula ta parola, a sve u svrhu svoje izvrsno smišljene marketinške kampanje. Sakriveno je ostalo da su radna mjesta na 3 mj. Premda su meni rekli da se posao unaprjeđivača prodaje = punjača polica produžuje svakih mj. dana.

Bitno da svi pljuju jedan Lidl premda ne vidim osnovanog razloga za tako što. E pa za Vašu info, tamo su blagajnice koliko čujem plaćene 4,500 kn.

Dokada će nepošteni ljudi, izrabljivači, kvazi poduzetnici gomilati svoje bogatstvo na plećima naivnog puka? A mi kao ovčice gutamo priču o super uspješnom divu Agrokor. Kakvo je ovo poduzetništvo i tko od njega ima koristi? Jedino i isključivo Todorić. Sve dokle kupujemo u Konzumu podržavamo njega i njegovu politiku, tj. monopolizam i izrabljivanje.

I da i Vi možete učiniti razliku. On živi od nas, a ne mi od njega. Lješnjake koji na sebi nemaju marku K+ mogu kupiti negdje drugdje. U lancu koji se dostojno odnosi prema svojim zaposlenicima i onim potencijalnim. Možda kada vidi da mi KUPCI doista imamo mozgove i biramo onog koji je bolji, možda gosp. Todorić promijeni svoju politiku. Dotle će on ucjenjivati nas, svoje dobavljače, radnike. Zato jer MOŽE i zato jer mu kupci daju povjerenje.

nakon fakulteta neko nezna što je unapređivač prodaje
na ponos i diku fakulteta

nego, mislim da ti plaća nije 2000, jer prije 7g. je bila oko 2500-3000 u dučanu (za najniži posao, blagajnici/voditelji odjela/itd. su bile više )

inače konzum ima (bar je tad imao ) sistem da krećeš od punjača polica,pa kroz vrijeme napreduješ po ljestivici
ljudi koji su tada samnom radili su sada po drugim bolje plaćenim mjestima (voditelji dućana, razne nabave, izrade planograma, marketing ) ovisi o školovanju
eto ja sam otišao nakon kratkog vremena tako da i nisam visoko dogurao,ali drugi jesu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 08:49   #15
Quote:
maracmlatarac kaže: Pogledaj post
mislim da bi se Todorića trebalo prestati predstavaljati kao poduzetnika, baš zbog ovih stvari koje navodiš
netko tko je toliko slizan s državnim proračunom nikako nije poduzetnik nego samo još jedna u nizu proračunskih pijavica, on je sastavni dio te korumpirane političke elite a te njegove firme su ustvari državne firme, iako su nominalno u privatnim rukama
al svejedno, to isprazno mahanje papirima, diplomama, "imam faks, dakle vrijedim" stav, koje se da isčitati iz uvodnog posta treba kritizirati, osobito kada znamo u kakvom stanju je državno školstvo i kakvi sve likovi izlaze iz tih škola s papirima u rukama

a ovu jeftinu demagogiju sa sirotim, izrabljenim blagajnicama bolje da ne komentiram
Tu je problem što moraš proći 15 sati testiranje psihologa, IQ testove, ginekološki i rektalni pregled da bi došao do 15 krugova razgovora da bi na 15om krugu saznao da ćeš puniti police. WTF?

Killer, mislim da si profulao jer žena kaže da su joj rekli jedno a ustvari se pod tim misli na punjača polica. Isto kao i razni facility manager i slično. Reci brate da ću puniti police a ne da sam polica izgled manager ili šta već.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 09:33   #16
Ali ako pročitaš malo uvodni post, vidiš da se tu ne radi o priči bezveze sam potrošila vrijeme na testiranju, bla bla bla. Da je samo to napisala to bi bilo korisno a i bio bi neki "ventil".
Tu je praktički "Ivana Orleanska" stil narodni napad na Todorića, Agrokor da oslobodi "pleća naivnog puka" a do prije dva dana je bila spremna radit za njih, valjda je dobila viziju nakon intervuja.
Ono malo infantilna reakcija, pogotovo za jednog magistra
wiseen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 09:41   #17
I u čemu je problem što se ide boriti protiv nekoga? Ja se idemo boriti protiv Zg pauka tako da ću sjesti pored kotača svaki puta kada vidim da ga ide dignuti pa neka mi zove hitnu jer me boli noga i ne mogu se dignuti.

Žena je htjela raditi za njega ali kao X da bi nakon jebanja u zdrav mozak rekli da će biti punjač polica. A oglašavali su da žele informatičara ili bilo šta kako već znaju raditi.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 09:49   #18
Pa u ničem, normalno da si frustriran kad te neko tako zaj**, ali način je poanta. Možeš napisat jučer su me u Konzumu držali 12 sati da bi mi ponudili radno mjesto koje nema veze sa oglašenim. I pomogo si drugima i još dodaš par epiteta ako si baš frustriran.
Ali sad ić neke paske o firmi pisat samo da im se "osvetiš", to je otprilike ko da ti se netko sviđa pa te odbije kad mu uletiš i onda ga ideš blatit okolo, ono srednja škola
wiseen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 09:54   #19
Malo OFF... koliko ljudi je glasalo za HDZ i opet će? Njih treba nogom u guzicu i opet je malo vjerojatno da bi se opametili. Isto tako i ove koji kupuju kakti hrvatske proizvode u Konzumu. Obični glupani. Pritom i nepismeni jer ne znaju pročitati od kuda je to hrvatsko i od kada u RH raste kakao, kava...A sve kakti RH proizvodi jer ih pakira Franck i Kraš.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 10:02   #20
Oduvijek sam tvrdio da bi s obzirom na poslovno ponasanje Agrokora, hrvatskom gospodarstvu bilo puno bolje bez njega. Takva nakaza se po potrebi igra divljeg zapada i socijalizma, od kapitalizma niti k.
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.