Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Pogledaj rezultate ankete: Ako partner zadrži dozu individualnosti:
Uopće mi ne smeta ni u kom segmentu 28 38.89%
Ne smeta mi, do određene granice 26 36.11%
Smeta mi ako partner pretjera 15 20.83%
Najviše volim apsolutnu uključenost 3 4.17%
Glasovatelji: 72. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2015., 13:26   #61
Jako zanimljiva tema, a bome i razmišljanja formaša.

U braku sam svega tri godine, a u vezi smo bili čak 16 godina prije. Svo to vrijeme postoje zajedničke aktivnosti i postoje individualne aktivnosti, i njegove i moje. Moj posao uzeo je većinu mog "slobodnog" (od njega oslobođenog) vremena, no nikad se nije dogodio tjedan u kojem ja nisam popila kavu i družila se s curama bez njega, ili u kojem on nije
- otišao na nogomet, ili
- imao neko drugo "muško druženje" (gledanje tekmi, kartanje...).
"Čak" i na more je išao s frendovima, sindikalne sportske igre bile su mu "must have" sve dok nisu došla djeca (ni sada mu ne branim da ide, ali valjda mu više nisu fora).

S druge strane, ja sam gotovo svako ljeto dio godišnjeg provodila s najdražom sestričnom, negdje na obali, par puta bila sam na kraćim edukativnim putovanjima izvan RH...
Nikada, ali baš nikada niti jedno od nas onom drugom nije prigovorilo zbog toga. Naravno, uvijek se razgovaralo tko će, kada i gdje ići, isključivo radi toga da ono drugo bude na čisto s očekivanjima u datom razdoblju. No nikada nismo tražili suglasnost ili nedajbože odobrenje.

Sad imamo dvoje malaca, ali i dalje vremena za individualnosti.
On igra nogomet s ekipom, ja pijem kave s babama.
Ja volim kazalište, on bi ga preskočio (pa uskaču moje cure ).
On voli zimske sportske aktivnosti, a meni je fin vrući čaj s rumom.

Uvijek se dogovorimo kad kako i što, obzirom da netko mora paziti na klince da se ne , ali nikad ne prigovaramo jedno drugome.

Valjda nam je zato zajedničko vrijeme još ljepše i veselije
__________________
Dugo sam živio među odraslima. Vidio sam ih sasvim izbliza. To nije puno popravilo moje mišljenje o njima.
suncokretina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 13:50   #62
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Tipa, vaša supruga želi ići sa svojom majkom i sestrom na putovanje, bez vas. Prihvatljivo ili ne? Ili vaš suprug želi ići s dečkima na neku utakmicu, primjerice?
Ne znam što bi mm radio na baletu Labuđe jezero, niti što bi ja radila na nogometnoj utakmici. A što je i kada prihvatljivo, sve je stvar dogovora.
EDIT: Glasala sam za apsolutnu uključenost neznajući na što se odnosi uvodni post, ali mi oboje i jesmo uvijek uključeni u planove onog drugog što ne znači da smo kao sijamski blizanci. To mi ne spada pod "zadržavanje doze individualnosti" koju svaki čovjek ionako ima, htio to netko ili ne.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 20:55   #63
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Je li vam prihvatljivo da partner ode na putovanje (koje nije poslovno već čisti užitak) a da vi u to niste uključeni? Znači ili neko okupljanje društva, ili putovanje s članom obitelji, bliskim prijateljem itd.? Tipa, vaša supruga želi ići sa svojom majkom i sestrom na putovanje, bez vas. Prihvatljivo ili ne? Ili vaš suprug želi ići s dečkima na neku utakmicu, primjerice?

Zanima me, je li vam prihvatljivo da partner ima i život, recimo to tako, mimo vas i vaše veze, te bliske odnose s drugim ljudima u koje vi niste uključeni? Druženja, putovanja, vikende...
Apsolutno mi je prihvatljivo i poželjno da imamo život mimo veze, da se družimo i s drugim ljudima i odlazimo s njima na razna događanja.

Ono što mi ne bi bilo prihvatljivo je da ja ne mogu ići na neko mjesto s njim ako želim. Dakle, savršeno mi je u redu da ode bez mene na utakmicu s dečkima (i u drugu državu ako hoće ), ali mi nije u redu da kažem da bih i ja baš željela otići i da mi kaže ne.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 21:04   #64
Što se mene tiče, ja osobno volim sjediti za kompjuterom. Volim to otkad sam imao 8 godina, volim to i danas. I volim ponekad samo buljiti u ekran i ne raditi ama bas nista, eventualno refreshat neki idiotski chat...to je "moje" vrijeme, i "moj kutak", radna soba sa kompom. Dok ja tako ne radim nista s partnericom, sasvim mi je svejedno cime ce se ona zabavljati. Koji god hobi, ili zelju da ima, nek ga radi. Naravno, ocekujem da se ima mene u vidu, i kao sto ja ne radim nista protiv nje, i imam uvijek nju u vidu pri donosenju odluka, to isto ocekujem i od nje, ali to je vec druga tema. Ako voli putovati, nek putuje, ako radi u inozemstvu, nek radi, ako hoce s frendovima i frendicama van na cugu, nek ide. Ne ocekujem od nje ni da je tu da mi sprema, ni da mi cisti, ni da mi kuha, nisam s njom da mi bude sluzavka, mater i medicinska sestra...sposoban sam se brinuti o sebi. Ono sto ne volim je neko inzistiranje na ukljucivanju mene u te neke njene spike. Ja ne moram nuzno voljeti njene frendove i frendice, pa cak ni roditelje, lets put it mildly....
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 16:44   #65
Ja bi evo svima koji su me bili podržavali htjela reči da je nakon velike velike i grde svađe iza ljeta sada stvarno sve na svome mjestu. Obećao je puno toga skoro sve što mi je smetalo je promjenio, a ostalo bude, rekao je da ćemo se ženiti kada se malo ispušemo od svađe, i sada svaki vikend samo nas dvoje smo, moja djeca su kod svoga tate i mi imamo cjeli vikend za samo nas dvoje. Sve više živim kod njega, djeca su više kod tate koji ima novu obitelj, tako da on i ja živimo kao muž i žena. Predmenom prekida pozive kada ga zove ona zbog koje je bila velika svađa, koju je zgazio, i orjentirani smo samo na nas dvoje. Sve skupa planiramo, sve skupa radimo, idemo u prirodu i sve je baš sve najnajnaj! Pa opet podržavam sve žene koje zatome svoje interese zbog voljenog muškarca jer se to ipak nagradi. Još mi je puno toga kupio, obezbjedio finansijski potpuno i svu ljubav svoju mi je dao. Obožavam ga i samo čekam trenutak da kaže da ćemo se sutra oženiti. Sad, to izgleda da smo što se nije desilo. Sretna sam!
sunasceah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:26.