Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2015., 13:23   #461
to ti prodavač napiše da je poklon ali baš i ne prolazi uvijek na carini
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 17:33   #462
Neko je rekao da za tehničku robu su potrebni atesti.

Zanima me što je potrebno kod uvoza rezervnih dijelova za laptope?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 04:39   #463
Jel zna ko koju ustanovu da pitam u vezi s tim koji certifikati su potrebni za robu koju uvozim?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 17:34   #464
Lijep pozdrav,zanima me moze li mi itko pomoci pri uvozu tv iz kine.Radi se o tome da je cijena tv-a oko 700 dolara na prodavac mi nudi opciju Dhl ili neka druga kurirska sluzba sa cijenom shippinga vise od 400 dolara.Medutim znam da postoji mogucnost i sea transporta i to putem LCL kontejnerskog prijevoza.E sada,ima li netko korisnih informacija ili iskustava sa time i ako moze neka mi se javi na PM ili neka tu napise.Hvala
floki77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 17:41   #465
JEsi siguran da će ti se cijela priča isplatit?
Znas da moras platit PDV, mozda i carinu (znac to moze povisit cijenu tva+postarina za ca 40%), skupa je to postarina za lomljive stvari, pa su sasvim moguci i jos neki dodatni troskovi ovisno o kurirskoj sluzbi kojom se salje.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 18:11   #466
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
JEsi siguran da će ti se cijela priča isplatit?
Znas da moras platit PDV, mozda i carinu (znac to moze povisit cijenu tva+postarina za ca 40%), skupa je to postarina za lomljive stvari, pa su sasvim moguci i jos neki dodatni troskovi ovisno o kurirskoj sluzbi kojom se salje.
uzmem li u obzir da taj tv u italiji kosta 1249 eura plus 100 eura postarina tada bi me izasao 1350 eura.Jutros mi je prodavac ponudio cijenu od 1100 dolara sa DHL sto se na kraju penje za jos 25% (mislim da carine nema,ali slobodno me ispravi ako grijesim) sto iznosi 1375 dolara plus 125 kn troskovi DHL za spediciju.I u tom slucaju bi mi tv bio povoljniji nego iz Italije.Imam dosta iskustva sa kupovinom,posebno iz Kine ali uglavnom su to bili manji iznosi (do 300) dolara sa malim ili bez troskova dostave.Uglavnom zanima me jeftinija varijanta prijevoza jer bi mi to i uvelike smanjilo i troskove carine.jedan od prodavaca mi je ponudio tv za 750USD+50 USD troskovi sea transporta(malo mi je to nerealna cijena i citao sam da se na kraju ti troskovi mogu umnogostruciti)
uglavnom....kad bi uspio srediti sea transport za 100 dolara tada bi ukupna cijena bila 850 dolara plus PDV 212 dolara sto bi ukupno bilo manje od 1100 dolara(iako sam negdje citao da se pdv na sea transportu izracunava samo na cijenu proizvoda a ne ukupno sa cijenom prijevoza....ponovno me ispravi ako grijesim)
floki77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 21:03   #467
OK, a pogledaj si jos samo tečaj američkog dolara pa će ti računica biti zaokružena

A nisi ni carinu uzimao u tu kalkulaciju

PS: A realno to ti se nikak ne isplati, a što s garancijom s ovim onim, najbolje ti je kupit u Hrvatskoj takve stvari... osim ak bas nisi totalni kockar pa te nije briga.

Inače ovo ti je podforum poduzetništvo itd, ti si privatni kupac, još bi ti blje biloto pitati tamo na forumu internetska kupnja ima neka takva tema (ne znam sad koji je to pdf, al skroz drugi od ovog), al tamo biti rekli isto ovo što i ja, ne isplati se. A bilo koja vrsta troškova slanja ulaze u cijenu kolko ja znam, on će ti to svakkao slati nekom poštom ili kururskom službom.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 21:09   #468
Ima ko za preporučit kakvu dobru a jeftinu špediciju u Zagrebu, za manje poštanske pakete s više vrsta artikala
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 21:36   #469
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
OK, a pogledaj si jos samo tečaj američkog dolara pa će ti računica biti zaokružena

A nisi ni carinu uzimao u tu kalkulaciju

PS: A realno to ti se nikak ne isplati, a što s garancijom s ovim onim, najbolje ti je kupit u Hrvatskoj takve stvari... osim ak bas nisi totalni kockar pa te nije briga.

Inače ovo ti je podforum poduzetništvo itd, ti si privatni kupac, još bi ti blje biloto pitati tamo na forumu internetska kupnja ima neka takva tema (ne znam sad koji je to pdf, al skroz drugi od ovog), al tamo biti rekli isto ovo što i ja, ne isplati se. A bilo koja vrsta troškova slanja ulaze u cijenu kolko ja znam, on će ti to svakkao slati nekom poštom ili kururskom službom.
Ja sam nazovimo laik za ovaj podforum ali kao privatna osoba imam vise od 300 kupovina na vise od 30 stranica....u iznosima od 0,1 eura do 700 eura.Niti jednom ali niti jednom mi nije carina naplacena,PDV uredno naplacuju iako sam ga pokoji puta sretno izbjegao.Sto se tvojih savjeta tice hvala ali su previse pocetnicki,a niti matematika ti bas ne ide.Po danasnjem tecaju 1350 eura je ravnih 10239 kn a 1012 dolara je 7148 kn.Ako 3000 kn nije usteda onda neznam sto je!?Taman da mi i carine sa najvisom stopom od 20% opet imam ustedu od 1500 kn!!!Sto se tice slanja ni tu nisi u pravu,oni naravno nude kurirke sluzbe jer im je to najbrze i najednostavnije ali u ovom slucaju ja sam trazio slanje nazovimo ga morskim putem.I ja znam sto je LCL (upoznat sam sa osnovama procesa) ali nikad nisam to radio i nakon nekoliko stotina procitanih stranica postova na raznim forumima tu trazim nekoga tko me moze savjetovati iskljucivo koje su zamke LCL posiljke.Bez uvrede ali ti nisi taj jer tvoje iskustvo i znanje su ispod mene.Bez uvrede jos jednom ali svejedno hvala na pokusaju pomoci
floki77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 23:18   #470
NEma nikakvih problema, gledao sam tamo na jednom linku, izgleda da nema carine na televizijske prijemnike (nulta stopa, tak je bilo 2013 sva je prilika da se nije mijenjalo, to se prvo provjeri kad se nešto uvozi, iskusni uvozniče ).

Super kaj si tolko naručivao izvana nadam se da nisi i više "popušio" nego ja, jer mi se onako odokativno čini da si na dobrom putu.
Ja da naručujem takvu stvar iz Kine bi se nećkao i da je duplo jeftinija nego kod nas (zbog garancije i svih ostalih mogućih problema), no to nije za ovaj forum.

MOzes probati pitati za savjet (znam da čovjek ima dosta skustva s uvozom iz kIne, od malih posiljaka do kontejnerskih, mozda ima iskustva s LCL-om), a radi i kao posrednik za arapske i kupce sa zapada, koji uvoze iz KIne. A iz Hrvatske je - http://www.safebuyinchina.com/contact-us/ On ti može pomoći i u vezi sigurnosti te kupnje...
A vidim da je tu na ovoj temi isto bilo ljudi s iskustvom s LCL-oom, al to je bilo 2010, ovdje je sve manje ljudi koji na išta smisleno odgovaraju ako ne žele odmah nešt zauzvrat, bilo je tu i nešto savjeta, al niko nije uvozio jedan televizor na taj način. U svakom slučaju sretno možeš javiti kako je ispalo da i mi drugi znamo.

PS: Zamisli, googlao sam LCL i u roku 10 sekundi saznao sto je LCL posiljka (ko da je tesko napisati u zagradi zbirna kontejnerska posiljka) - wow.
Uglavnom, ja bi to pitao u nekoj špediciji da mi baš to treba, jer izgleda da će ti iovako ionako trebati špedicija.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 19:26   #471
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
NEma nikakvih problema, gledao sam tamo na jednom linku, izgleda da nema carine na televizijske prijemnike (nulta stopa, tak je bilo 2013 sva je prilika da se nije mijenjalo, to se prvo provjeri kad se nešto uvozi, iskusni uvozniče ).

Super kaj si tolko naručivao izvana nadam se da nisi i više "popušio" nego ja, jer mi se onako odokativno čini da si na dobrom putu.
Ja da naručujem takvu stvar iz Kine bi se nećkao i da je duplo jeftinija nego kod nas (zbog garancije i svih ostalih mogućih problema), no to nije za ovaj forum.

MOzes probati pitati za savjet (znam da čovjek ima dosta skustva s uvozom iz kIne, od malih posiljaka do kontejnerskih, mozda ima iskustva s LCL-om), a radi i kao posrednik za arapske i kupce sa zapada, koji uvoze iz KIne. A iz Hrvatske je - http://www.safebuyinchina.com/contact-us/ On ti može pomoći i u vezi sigurnosti te kupnje...
A vidim da je tu na ovoj temi isto bilo ljudi s iskustvom s LCL-oom, al to je bilo 2010, ovdje je sve manje ljudi koji na išta smisleno odgovaraju ako ne žele odmah nešt zauzvrat, bilo je tu i nešto savjeta, al niko nije uvozio jedan televizor na taj način. U svakom slučaju sretno možeš javiti kako je ispalo da i mi drugi znamo.

PS: Zamisli, googlao sam LCL i u roku 10 sekundi saznao sto je LCL posiljka (ko da je tesko napisati u zagradi zbirna kontejnerska posiljka) - wow.
Uglavnom, ja bi to pitao u nekoj špediciji da mi baš to treba, jer izgleda da će ti iovako ionako trebati špedicija.
Danas sam bas sve dogovorio sa prodavacem i Lagermaxom.Uglavnom proci su 2000 do 2500 kn jeftinije nego da ga uzimam iz Italije.IDuci tj ga narucujem i jedini minus je dostava koja ce trajati cca 40 dana.Uglavnom uzeo sam i dodatno extra osiguranje(35eur) koji mi pokriva 110% stete ako se posiljka zagubi ili osteti.Na meni je da samo platim tv i posaljem Lagermaxu adresu i potvrdu o uplati te njihov agent dalje obavlja sve.Prodavac mi se cini posten i ima oznaku gold te je provjeren i verificiran.Sto se garancije tice nju imam 2 godine i to bas u Italiji imaju servis.Uglavnom,zasada sve ide i bolje od ocekivanog i vjerujem da ce se tako i zavrsiti.Hvala na pomoci i zainteresirnosti
floki77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 20:11   #472
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
ovdje je sve manje ljudi koji na išta smisleno odgovaraju ako ne žele odmah nešt zauzvrat, bilo je tu i nešto savjeta, al niko nije uvozio jedan televizor na taj način.
Sve je manje ljudi koji smisleno odgovaraju jer se stvari mjenjaju doslovce svako malo. Ako se ne mijenja neki zakon, onda se promjenio neki pravilnik, ili je donijet zakon o izmjeni zakona o, ili je u međuvremenu donijeta neka direktiva EU u tom smislu.... ..... you name it.

U ovoj našoj državi je pravo čudo ako se neki zakon nije promijenio bar 2 x u zadnje 2-3 godine. Ako i postoji takav zakon, odmah je sumnjiv

vi koji tek počinjete s poslom, možda to još ne shvaćate, al strpite se malo pa će se i vama zavrtiti u glavi. Doslovce.

Moja firma kupuje ovih dana teretno vozilo u drugoj državi članici EU(dakle nije čak niti uvoz nego stjecanje) ... i vjerovali vi ili ne, samo nas carina (koja je zadužena za trošarinske stvari) i porezna uprava (koja je zadužena za pdv) šaltaju među sobom.
A i jedni i drugi su dio istog hebenog ministarstva - ministarstva financija. I jedni i drugi tvrde da se prvo moramo javit onima drugima. I pri tom nitko ne spominje MUP i registraciju tog istog vozila ... Pa sad ti budi pametan i sad ti investiraj nešto. .... Užas! Ako to naše teretno vozilo vidi ove naše ceste u skorije vrijeme, bit će to ravno čudu!

Eto, sad kad sam vas utješila odoh ja
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 20:40   #473
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Sve je manje ljudi koji smisleno odgovaraju jer se stvari mjenjaju doslovce svako malo. Ako se ne mijenja neki zakon, onda se promjenio neki pravilnik, ili je donijet zakon o izmjeni zakona o, ili je u međuvremenu donijeta neka direktiva EU u tom smislu.... ..... you name it.

U ovoj našoj državi je pravo čudo ako se neki zakon nije promijenio bar 2 x u zadnje 2-3 godine. Ako i postoji takav zakon, odmah je sumnjiv

vi koji tek počinjete s poslom, možda to još ne shvaćate, al strpite se malo pa će se i vama zavrtiti u glavi. Doslovce.

Moja firma kupuje ovih dana teretno vozilo u drugoj državi članici EU(dakle nije čak niti uvoz nego stjecanje) ... i vjerovali vi ili ne, samo nas carina (koja je zadužena za trošarinske stvari) i porezna uprava (koja je zadužena za pdv) šaltaju među sobom.
A i jedni i drugi su dio istog hebenog ministarstva - ministarstva financija. I jedni i drugi tvrde da se prvo moramo javit onima drugima. I pri tom nitko ne spominje MUP i registraciju tog istog vozila ... Pa sad ti budi pametan i sad ti investiraj nešto. .... Užas! Ako to naše teretno vozilo vidi ove naše ceste u skorije vrijeme, bit će to ravno čudu!

Eto, sad kad sam vas utješila odoh ja

Znam otprilike sto govoris jer ja sam kao privatna osoba uvozio auto iz Njemacke.I nikad vise,ustedio nekih 300-400 eura ali zivaca i problema koliko niti zamisliti nemozes.Skoro 2 tj mi je trebalo da sve papire rijesim,ovaj te salje ovamo,onaj onamo,pa daj ovo pa daj ono....luda kuca.Vrhunac svega je bio kraj i izjava vezana uz pecat.Da skratim,sve sta je od papirologije bilo na njemackom(stara knjizica vozila,ugovor o kupoprodaji,odjava vozila itd) su nasi administrativci trazili da prevedem,Naravno kada sam sve preveo (sto me izaslo cca 500kn) ekipa je uzela sve te prijevode sa orginalima i bez citanja ijedne rijeci stavila to u registar!!!Ali nije ni to vrhunac,nakon sto sam orginalnu odjavu vozila preveo i dostavio(to je bio zadnji papir sto mi je falio) kokos u MUP-u kaze:Niste preveli pecat!!!....da da pecat vjerovali ili ne....na kojem pise ime pokrajne i postanski broj iste.Uglavnom,rekao tada i nikada vise.A da ne kazem da je covjek iza mene dosao i ostao kad mu je rekla sta sve treba.Srecom ja sam se "dobro" pripremio i danima zvao HAK i Mup i razne tehnicke stanice i opet mi ali bas nitko nije rekao sve potrebne informacije.Izgleda da je moto nase administrcije:ZASTO BI BILO JEDNOSTAVNO KAD MOZE KOMPLICIRANO
floki77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 21:34   #474
Quote:
floki77 kaže: Pogledaj post
kokos u MUP-u kaze:Niste preveli pecat!!!....da da pecat vjerovali ili ne....na kojem pise ime pokrajne i postanski broj iste.
Sorry, al skoro sam sad sa stolca pala od smijeha....

Mislim da nam na ovom pdf-u fali tema: biseri hrvatske administracije.
Ovo je vrh
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 21:44   #475
Sad i meni zvuci smijesno,ali mozes li zamisliti trenutak kad mi je nakon, dva tjedna sakupljanja papira i setanja od jednog do drugog,to rekla....
floki77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 23:21   #476
Quote:
floki77 kaže: Pogledaj post
Sad i meni zvuci smijesno,ali mozes li zamisliti trenutak kad mi je nakon, dva tjedna sakupljanja papira i setanja od jednog do drugog,to rekla....


Znam da ti je vjerovatno pao mrak na oči ali ovo je stvarno za prasnut u smijeh. Biser mjeseca mi je ovo....
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 19:15   #477
Uvoz iz Kine

Pozz

Da li je možda neko od članova foruma naručivao robu iz Kine preko interneta,
tj.stranice German alibaba?
pogrebnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 13:04   #478
to mi je bas jucer pao na pamet, zasto drzavna uprava ne bi napravila aplikaciju (putem emaila), mislimd a je to lčako izvedivo, koja bi obrtnicima/poduzećima i svima registriranim (udrugama itd) slala, sukladno njihovoj kategorizaciji djelatnosti, tekuće izmjene bilo kojeg zakona koji se odnosi na tu registriranu djelatnost. Jer ono evo ja cu otvorti taj mali doo ne znam kolk velikihzakona mene kači itd. Moras se snalaziti u šumi.
Na taj način bi poduztnike upozoravati i na buduće ili planirane promjene zakona koji su važni za tog poduzetnika prema kategorizacij djelatnosti. I to sve čisto automatski.

@floki - znači da ideš ponovno to raditi, sa sadašnjim iskustvom, samo bi se obratio najprije tom lagermaxu za tu uslugu?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 17:01   #479
Ubrzo cu otvorit j.d.o.o pa gledam kako najjednostavnije uvesti robu iz Kine u Hrvatsku.

Koliko sam ja shvatio speditera je potrebno uzeti samo ako uvezena roba ima vrijednost vecu od 5000kn.

Kakva je procedura sa uvozom ako je iznos manji od toga? Kinezi su rekli da salju DHL-om.

Pretpostavljam da ce mi naruceni paket (12kg cca) doci normalno na adresu koju sam naveo,ali za racunom za carinu. Jesam li u pravu?
Rajeshkoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 10:52   #480
DIJELJENJE KONTENJERA IZ KINE

Kako bi dobila ponudu od kineske tvornice za tisak 1000 knjiga, 450 kg, dimenzije 25.1.x 20.1.x3.3. cm trebam in navesti FOB Kina ili FOB Hrvatska.
Molim Vas za pomoć:

- je li uvijek isplatljivije navesi FOB Rijeka-onda trebam naći samo špeditersku kuću i organizirati transport do Zg. je li tako?
-ako im kažem FOB Kina, moram naći luku najbližu Hrvatskoj koja ide do Rijeke? Gdje da se za to raspitam?
- kako naći nekoga tko želi podijeliti kontenjer iz Kine za Hrvatsku ? Onda bi trebala tvornici poslati samo koji točno FOB u Kini, je li tako?
- želi li netko podijeliti kontenjer iz Kine?

Hvala,
Katarina
katkat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.