Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2017., 17:22   #1961
Quote:
Dubrovčanin kaže: Pogledaj post
Dubrovnik je stvarno selendretina, sićušno mjesto. Cijela urbana cjelina prepješači se za manje od dva sata! Od Kantafiga okolo preko Babinog kuka pa do Sv. Jakova ima pješke 1h54 min. Danas sam pješačio od Pila do doma (Prijevora u Rijeci dubrovačkoj) i stigao za samo 1h34min. Od 1:44 do 3:18 ujutro. Od Prijevora do Ivanice, najbližeg naselja u BiH, pješke treba točno 1 h. Naš grad ovakav kakav je sad je smiješno malen, a treba imati na umu da je gotovo sve podignuto na Pločama, na Montovjerni, u Gružu, u Lapadu, u Rijeci dubrovačkoj izgrađeno tek u posljednjih par desetljeća. Na slici Rijeke dubrovačke iz 1914. nema ničeg kompleksnog osim rožatskog samostana. Prije samo stotinjak godina Dubrovnik je bio praktično samo ono unutar zidina. Tako mrvičan grad, a tako poznat, značajan i razvikan.
Ne razumijem svrhu tvog posta. Cemu ove mjere u minutama, i iznenadno otkrivanje povjesnih i danasnjih cinjenica, cemu? Selendretina? Razvikan? A koji to drugi grad na ovoj planeti ima vise razloga da bude razvikan?
Ako ti ne vidis, ne osjecas ljepotu zivljenja, i cast i zahvalnost sta si ovdje, a jebiga.
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 17:46   #1962
https://youtu.be/--XPvVAMq1o

DUBROVAČKA REPUBLIKA (1/6) - Dokumentarac s prijevodom

__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 18:16   #1963
Quote:
Dubrovčanin kaže: Pogledaj post
Dubrovnik je stvarno selendretina, sićušno mjesto. Cijela urbana cjelina prepješači se za manje od dva sata! Od Kantafiga okolo preko Babinog kuka pa do Sv. Jakova ima pješke 1h54 min. Danas sam pješačio od Pila do doma (Prijevora u Rijeci dubrovačkoj) i stigao za samo 1h34min. Od 1:44 do 3:18 ujutro. Od Prijevora do Ivanice, najbližeg naselja u BiH, pješke treba točno 1 h. Naš grad ovakav kakav je sad je smiješno malen, a treba imati na umu da je gotovo sve podignuto na Pločama, na Montovjerni, u Gružu, u Lapadu, u Rijeci dubrovačkoj izgrađeno tek u posljednjih par desetljeća. Na slici Rijeke dubrovačke iz 1914. nema ničeg kompleksnog osim rožatskog samostana. Prije samo stotinjak godina Dubrovnik je bio praktično samo ono unutar zidina. Tako mrvičan grad, a tako poznat, značajan i razvikan.
Nisam jos cuo da grad nevalja zato jer ga prodes za manje od 2 sata. A da ides cetveronoske?
Grad ima prekrasne poglede sa brda ili planina.

Zadnje uređivanje zemljanin80 : 11.12.2017. at 18:26.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 08:31   #1964
Evo nešto zanimljivo za one koji putuju u Dubrovnik...

Dubrovnik prvi u svijetu dobio “Muzej ljubavnih priča”

http://www.putoholicari.rtl.hr/wp-co...8/05/IMG55.jpg

Posjetitelji “Muzeja” ljubavnih priča (eng. Love Stories Museum) u prigodnom ambijentu mogu iskusiti emotivne “crtice” iz života stvarnih ljubavnih parova koji su neke od svojih najintimnijih životnih trenutaka odlučili podijeliti s dubrovačkom publikom i posjetiteljima. Među brojnim izloženim eksponatima našla se tako suvenirska šalica iz Švedske koja je neočekivano povezala rastavljenu Amerikanku i Francuza, priča o mladiću koji je svoju buduću suprugu upoznao na sprovodu, kao i emotivna priča o paru pred razvodom koji je odlučio svom braku dati posljednju priliku.

Mnogobrojnim dubrovačkim gostima i turistima sigurno će posebno biti zanimljive izložene autentične povijesne priče, legende i romantični običaji dubrovačkog kraja, a tu je i kutak za ljubitelje popularnih filmskih i TV uspješnica koje su se snimale u Dubrovniku – poput neizostavne “Igre Prijestolja”, “Ratova Zvijezda” i “Robina Hooda”.

Više informacija o “Muzeju” ljubavnih priča doznajte na web stranici https://lovestoriesmuseum.com

Zadnje uređivanje Dyma : 23.08.2022. at 21:02.
DoktorArgus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 11:16   #1965
dosao bih na jednodnevni izlet u DU krajem 6.mj

šta posjetiti u jednom danu,gdje na kupanje,gdje sa autom...ako moze tako malo informacija za pomoc...hvla

ovo za auto mi je najveci problem...

kakvo je stanje u trgovackim centrima tj jel ima gdje free parking
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 12:38   #1966
Quote:
ivkaa kaže: Pogledaj post
Ako ne nađeš kraj Konzuma ili na Kuku besplatno ovo ti je najjeftiniji parking u gradu .Autobusi koji idu bas tu nisu bas cesti ali blizu je stajalište cetvrtice koja ide svakih cca 15 min


http://parkingtim.hr/images/cijenik/...ARKING_TIM.jpg

Konzum ti ako ostajes uvecer ne bi preporucila jer znaju dici rampu po noci pa da ne ostanes do ujutro neplanirano.Ali imas drugi Konzum koji nema rampu i koji je 10 min pješke od zidina ali je malo teze naci mjesto tu.

gdje je taj parking? i jel ko konzuma jos uvijek free
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 19:23   #1967
Quote:
murof7 kaže: Pogledaj post
dosao bih na jednodnevni izlet u DU krajem 6.mj

šta posjetiti u jednom danu,gdje na kupanje,gdje sa autom...ako moze tako malo informacija za pomoc...hvla

ovo za auto mi je najveci problem...

kakvo je stanje u trgovackim centrima tj jel ima gdje free parking
najbolje ti je auto ostaviti negdje uz magistralu ili komolac/mokosica i zvati Uber ili jos bolje iznajmiti motor ukoliko nije obiteljski posjet, moj osobni savjet ti je ravno u stari grad za ranijega, zicarom na srd popit kavu i onda produzit na kupanje na velike zale u povratku

mimo starog grada i srđa u gradu kao takvome nemaš nešto pretjerano za vidjeti , barem ne u jednodnevnom izletu

budes li sam sa svojim autom ili nevezano uberom isao u stari grad vrtit ces se u koloni uru vremena i jos toliko traziti parking koji ces platiti 40 pa nadalje kuna i na kraju ce tvoj jednodveni izlet otpasti na 4 sata voznje i trazenja parkinga
kurijoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 21:11   #1968
hvala na savjetu...ono s konzumom mi je super zvucalo ali ako tako više nevrijedi morat cu po tvome..

više mi se sviđa nešto tipa plaža banje, nego te izolirane plaže.....jel se na plazu banje plaća ulaz?
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 15:07   #1969
mislim da ne, ali to ti je krcato i ljudima i lezaljkama
kurijoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 20:47   #1970
provjerno, kod konzuma rampa podignuta free parking.samo 1km dalje 1h parkinga 75kn.ne hvala
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2018., 12:15   #1971
Pozdrav svima.

Tražim frizera u Dubrovniku koji bi mogao i znao ovo napraviti: slika
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2018., 12:56   #1972
Quote:
MatejR kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Tražim frizera u Dubrovniku koji bi mogao i znao ovo napraviti: slika
Javi mi se nakon utakmice, pa te sredim

__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2018., 15:02   #1973
@Vatra14

Ako ne prođemo onda mi ni ne treba.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2019., 13:57   #1974
Ima li šahovski klub u Dubrovniku?
Gdje se nalazi gradska knjižnica?
Postoje li mjesta gdje se pušta rock i alternativna muzika a da ne zatvara rano?
Passepartout is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2019., 09:33   #1975
Quote:
Passepartout kaže: Pogledaj post
Ima li šahovski klub u Dubrovniku?
http://www.skdubrovnik.hr/
Quote:
Passepartout kaže: Pogledaj post
Gdje se nalazi gradska knjižnica?
https://www.dkd.hr/
Quote:
Passepartout kaže: Pogledaj post
Postoje li mjesta gdje se pušta rock i alternativna muzika a da ne zatvara rano?
https://www.facebook.com/ExitDubrovnik/
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2019., 22:06   #1976
Parking - luka Gruz

Pozdrav! U 6.mj.bi trebali na kruzer koji isplovljava iz luke Gruz. Dolazimo autom i trazim parking na 7 dana. Cijena parkinga u luci je 1400 kn za 7 dana, to mi je stvarno previse. Ima li neki jeftiniji parking u blizini, odnosno da je lako dostupan javnim prijevozom/ uberom?
bumboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2019., 14:12   #1977
Quote:
bumboo kaže: Pogledaj post
Pozdrav! U 6.mj.bi trebali na kruzer koji isplovljava iz luke Gruz. Dolazimo autom i trazim parking na 7 dana. Cijena parkinga u luci je 1400 kn za 7 dana, to mi je stvarno previse. Ima li neki jeftiniji parking u blizini, odnosno da je lako dostupan javnim prijevozom/ uberom?
besplatni parking na mostu, na ulazu u Dubrovnik. Sa pogledom na luku i kruzer. dodatni bonus - možeš preko HAKove kamere vidjet je li ti sve u redu sa autom
uberom 5 minuta do luke. autobusa nema.
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2019., 18:10   #1978
Mi kad smo bili na par dana ostavili smo auto u ul frane supila gdje počinje ul zlatni potok i sve je bilo okej
putnikbroj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2019., 14:42   #1979
Moj grad će u 21. stoljeću dobiti svoj prvi minaret. Tijekom cijeloga razdoblja osmanske uprave, dubrovački kraj nije imao džamiju, budući da je bio neovisna država.

https://dubrovackidnevnik.rtl.hr/vij...aretom-u-gruzu

DUGOOČEKIVANI PROJEKT Za dvije godine izgradnja džamije s minaretom u Gružu

Islamski centar u Gružu trebao bi postati realnost kroz dvije godine.

Naime, tada bi se trebali riješiti svi papiri i moglo bi se početi s gradnjom, za koju se ne očekuje da će dugo trajati.

Radi se o prostoru koji će se nalaziti u prostorijama GP Dubrovnika u Gružu, a projekt podrazumijeva i gradnju džamije s minaretom, koji će biti u mediteranskom, odnosno marokanskom stilu.

- Projekt ide svojim tijekom, neće dugo proći niti dok ishodujemo građevinsku dozvolu. Dakle, sad je u tijeku priprema papirologije, a sve skupa će za gradnju biti spremno kroz dvije godine. Moramo naglasiti i da u Islamskom zajednici imamo odličnu suradnju s gradskim vlastima koji nam izlaze u susret. - rekao je predsjednik Islamske zajednice Fehim Vukotić.

Inače, Islamski centar dugogodišnja je želja dubrovačkih muslimana kojih u Dubrovniku prema popisu stanovništva iz 2011. godine ima 1499. Ovako, oni će napokon dobiti prostor za održavanje brojnih društvenih sadržaja, kao uostalom i prostorije za molitvu.
Dubrovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2019., 08:46   #1980
Molim pomoć, studenti smo ograničena budžeta, gdje mozemo 2 dana u dubrovniku ili okolici jesti a da je povoljno? znaci ok su nam za ta 2 dana koja cemo tamo biti i neke pizze i slicno, posto si ne mozemo priustiti skupe restorane. Takoder gdje se moze sjesti i na kavu ili sok po normalnim cijenama? Hvala
zvonchica12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:09.