Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 08:20   #3361
Ovo i mene zanima, cure kada ste objavile trudnoću?
Ja još nikome nisam rekla, nekako mi se čini prerano, još može nedaj bože nešto poći krivo 😞
Danas prvi ultrazvuk, ali to je tek tri tjedna, mislim pričekati bar dva mjeseca.
Shepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:51   #3362
Na poslu su svi znali odmah jer sam od transfera bila na bolovanju i nisam se vise vracala.
Starcima nakon druge bete, najblizim frendovima sa 6,7 tjedana. a mami sam dala dopustenje da trubi okolo sa 12 tjedana.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:52   #3363
Quote:
Shepica kaže: Pogledaj post
Ovo i mene zanima, cure kada ste objavile trudnoću?
Ja još nikome nisam rekla, nekako mi se čini prerano, još može nedaj bože nešto poći krivo
Danas prvi ultrazvuk, ali to je tek tri tjedna, mislim pričekati bar dva mjeseca.
Trudna si 7 tjedana ne 3

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:00   #3364
Nakon nekoliko pokušaja MPO kod mene se stvorila ogromna doza praznovjernosti, što inače nije slučaj, i nismo nikome rekli mjesecima.
Mojim roditeljima kad je već prošao 4.mjesec, prijateljima u 5.mj. trudnoće pa tek onda na poslu.
I dalje me to drži pa smo kupovinu stvari za bebu počeli tek prošli tjedan, u 31.tt.

Al mi smo stvarno slučaj za sebe

Nekak mi se čini da je 12tjedana najpametnije zadržati vijesti za sebe, to je i najkritičnije razdoblje.
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:22   #3365
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Trudna si 7 tjedana ne 3

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ne računa se od transfera?
Pa od kad?
Shepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:24   #3366
Quote:
BondWannabe kaže: Pogledaj post
Nakon nekoliko pokušaja MPO kod mene se stvorila ogromna doza praznovjernosti, što inače nije slučaj, i nismo nikome rekli mjesecima.
Mojim roditeljima kad je već prošao 4.mjesec, prijateljima u 5.mj. trudnoće pa tek onda na poslu.
I dalje me to drži pa smo kupovinu stvari za bebu počeli tek prošli tjedan, u 31.tt.

Al mi smo stvarno slučaj za sebe

Nekak mi se čini da je 12tjedana najpametnije zadržati vijesti za sebe, to je i najkritičnije razdoblje.
Slažem se , ako uspijem izdržati.
Shepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:34   #3367
Quote:
Shepica kaže: Pogledaj post
Ne računa se od transfera?

Pa od kad?


Racuna ti se od dana zadnje menstruacije, imas na netu kalkulatore koji ti kazu koliko si otprilike trudna i kada bi ti trebao biti termin.

Ja sam svojima na poslu morala reci, zbog bolovanja, i rekli smo samo starcima jer su oni znali da idemo.
Ostalima cemo reci kada prodje tri mjeseca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ice312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:57   #3368
Quote:
ice312 kaže: Pogledaj post
Racuna ti se od dana zadnje menstruacije, imas na netu kalkulatore koji ti kazu koliko si otprilike trudna i kada bi ti trebao biti termin.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jebate, a ja bila uvjerena da se računa od transfera

Hvala vam na pojašnjenju
Shepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 20:06   #3369
Pozdrav svima, nova sam i ne znam da li na pravom mjestu postavljam pitanje! Molila bi sve one koji nešto znaju o ovome da mi objasne šta bi ovo moglo značiti, nakon dijagnoze azospermija i pretrpljenog soka danas smo dobili nalaze hormona LH 69 a FSH 10,2? Na sve sto sam danas naišla uglavnom je FSH povišen a kod nas je obrnuto!
Azoivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:35   #3370
Ako se koristi samo klomifen i radi punkcija, pa transfer, da li se to računa kao ivf u prirodnom ili stimuliranom ciklusu? Ne mogu vjerovati, danas su me stvarno izbacili iz takta, kad mi nakon 3 neuspješne inseminacije i 1 ivf-a u stimuliranom ciklusu, nude stimulaciju klomifenom...
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:42   #3371
Quote:
luce m@ra kaže: Pogledaj post
Ako se koristi samo klomifen i radi punkcija, pa transfer, da li se to računa kao ivf u prirodnom ili stimuliranom ciklusu? Ne mogu vjerovati, danas su me stvarno izbacili iz takta, kad mi nakon 3 neuspješne inseminacije i 1 ivf-a u stimuliranom ciklusu, nude stimulaciju klomifenom...
Hm,klomifene svatko drugacije vodi. Moras pitat direktno,inace je samo nagadanje.
I ako ti bilo sta nadodaju na njih to ti je stimulirani.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
TweetyBirdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:55   #3372
Quote:
TweetyBirdy kaže: Pogledaj post
Hm,klomifene svatko drugacije vodi. Moras pitat direktno,inace je samo nagadanje.
I ako ti bilo sta nadodaju na njih to ti je stimulirani.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
To sam i mislila, da mi pokušavaju prodat muda pod bubrege, da prostite.. Baš sam ljuta cijeli dan, osjećam se jadno, gubim vrijeme, ko da se netko igra sa mnom. Znači dogovorimo ivf u stimuliranom za sljedeći mjesec, ovaj mj ivf u prirodnom, da bi mi na kraju htjeli uvalit inseminaciju i stimulaciju klomifenom. Uostalom, pila sam već klomifen i nije bilo baš neke reakcije na njega. Ne znam jel to samo još jedan dokaz one stare kolko para, tolko muzike, ali stvarno nije fer, kako god da okreneš.
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 22:05   #3373
Quote:
luce m@ra kaže: Pogledaj post
To sam i mislila, da mi pokušavaju prodat muda pod bubrege, da prostite.. Baš sam ljuta cijeli dan, osjećam se jadno, gubim vrijeme, ko da se netko igra sa mnom. Znači dogovorimo ivf u stimuliranom za sljedeći mjesec, ovaj mj ivf u prirodnom, da bi mi na kraju htjeli uvalit inseminaciju i stimulaciju klomifenom. Uostalom, pila sam već klomifen i nije bilo baš neke reakcije na njega. Ne znam jel to samo još jedan dokaz one stare kolko para, tolko muzike, ali stvarno nije fer, kako god da okreneš.
Nema smisla da nakon stimuliranog idu klomici.
Rade trazi cisto prirodno,bez ljekova.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
TweetyBirdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 22:12   #3374
Quote:
TweetyBirdy kaže: Pogledaj post
Nema smisla da nakon stimuliranog idu klomici.
Rade trazi cisto prirodno,bez ljekova.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Mislim da ću promijeniti doktora i kliniku.. Previše sam živaca ostavila tamo
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 23:33   #3375
Quote:
luce m@ra kaže: Pogledaj post
Mislim da ću promijeniti doktora i kliniku.. Previše sam živaca ostavila tamo
Ako nisi zadovoljna mijenjaj.
A gdje si u postupcima?

Sent from my SM-T110 using Tapatalk
TweetyBirdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 13:38   #3376
A zašto ne inzistiraš na punoj stimulaciji?
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 19:28   #3377
@Tweety, u Petrovoj 😔
@Frixie, imala sam punu stimulaciju u 11mj, dobili smo 10 js, 4 oplođene, 1 blastocista, transfer, beta 0. Dogovor je bio da u 3mj idemo opet na stimulirani ivf, da bi dr naglo promijenila mišljenje i počela mi uvaljivat klomifene. Klomifen sam već pila prije inseminacije, dobili smo 2 folikula. Ona meni priča da me ne želi stavljat na jake doze hormona zbog miomatoznog uterusa. Nije mi jasno zašto joj to nije smetalo prije 3 mj, a sad je odjednom prepreka. Ugl, nemam vremena za gubljenje na nešto što je već u startu osuđeno na neuspjeh.
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 09:10   #3378
MPO - druženje i chat, Vol. 3

Možda da promijeniš kliniku?
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 11:06   #3379
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
Možda da promijeniš kliniku?
Zvala sam Škvorca isti dan, sad čekam konzultacije. Btw, imamo nalaze spolnih hormona i spermiogram koji su stari više od godinu dana. Da li će to uvažit ili da ipak napravimo nove? Ne bih htjela da me zbog tog ne stavi odmah u postupak, pa sam mislila dok čekamo termin za konzultacije napravit nove nalaze. E sad, da li da ponavljam samo fsh,lh, estradiol, testosteron, prolaktin i progesteron? Ili i dhea-s i amh? Svi ti nalazi bili su dobri, zato i nisu tražili da ih ponavljam.
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 16:55   #3380
Nisam dugo bila ovdje, bila sam uzela duzi odmor od postupaka (od 4. mj. prosle godine).
Pisem da vas ohrabrim, da treba vjerovati i biti uporan..
U sijecnju sam otisla do MPO dr. da ponovo vidim koje nalaze napraviti (jer ono sto imam je vec staro) i da dogovorimo novi postupak.
U istom mjesecu sam ostala trudna prirodno, nakon skoro 3 god i 2 neuspjela IVF (idiopatska neplodnost). Sad smo na 7+2, culi srce.. Jos nismo rekli nikome, cekamo da malo naraste.
Rastana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.