Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2007., 09:03   #41
Pa za sada nisam....

kupio jadransko za 9400.....

a đuka je ostao na priblizno istim razinama na kojim sam i izasao......

Ako jadransko naraste jos malo prodajem i vracam se u đuku.... ako on ne odleti u međuvremenu.
LovaLova is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 15:03   #42
Quote:
LovaLova kaže: Pogledaj post
Pa za sada nisam....

kupio jadransko za 9400.....

a đuka je ostao na priblizno istim razinama na kojim sam i izasao......

Ako jadransko naraste jos malo prodajem i vracam se u đuku.... ako on ne odleti u međuvremenu.
nema brige biti će na ovim razinama još neko vrijeme, ponavlja se slična situacija kao i na razinama od 170-175 štopanje prema dolje.
__________________
www.trzistakapitala.com
tkap is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 15:27   #43
Quote:
tkap kaže: Pogledaj post
nema brige biti će na ovim razinama još neko vrijeme, ponavlja se slična situacija kao i na razinama od 170-175 štopanje prema dolje.
ne moze tu djuka jos dugo.. kad izadje izvjesce i potpisu ova dva mega ugovora s kuvajcanima i za BOV biti ce instant 300-400.. kako vec fondovi puste..

moja trenutna slatka dilema, gdje utuci vise.. u djuru ili u dioki.. a i bzjk je u igri..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 15:45   #44
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
ne moze tu djuka jos dugo.. kad izadje izvjesce i potpisu ova dva mega ugovora s kuvajcanima i za BOV biti ce instant 300-400.. kako vec fondovi puste..

moja trenutna slatka dilema, gdje utuci vise.. u djuru ili u dioki.. a i bzjk je u igri..
evo iskrsnulo izvešće

kolege sa poslovnog prosljedile

http://trzistakapitala.com/images/ddjh-2006.pdf
__________________
www.trzistakapitala.com
tkap is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 15:57   #45
Quote:
tkap kaže: Pogledaj post
evo iskrsnulo izvešće

kolege sa poslovnog prosljedile

http://trzistakapitala.com/images/ddjh-2006.pdf
kad dodje konsolidirano suzbeno izvjsece .. ovo sam vidio..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 16:19   #46
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
kad dodje konsolidirano suzbeno izvjsece .. ovo sam vidio..
vjerujem, možda nisu ostali
__________________
www.trzistakapitala.com
tkap is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 17:28   #47
iz 14 mil gubitaka prosle godine, presao u 7 mil netto dobiti ove godine. meni je to jako dobro financisko izvjesce. pogotovo kad vidim da se jedan varteks, koj je jedvite jade smanjio gubitke, trguje po duploj cjeni. a da ne pricam ostale firme, gdje se na sva vrata vice, ako su gubici ispod temeljnog kapitala, a kamoli da je zavrsilo poslovanje s dobiti. dodaj na to poslove koje cekaju duru, i gledat cemo mi njega na 300. jedino sta (mozda) koci malo jesu dionice koje cekaju radnike. treba uzet u obzir da je drzava sanirala DDJH prosle godine (ocito vise nego uspjesno), i da bi ove godine radnici DDJHa trebali dobit odreden broj dionica po diskontu. pa je za pretpostavit da ce ga i prodavat po diskontu. pa oni koji zele ubost sto jeftinije ipak ne kupuju jos neko vrijeme, dok se ne rijesi to s radnickim dionicama. ali kako je krenulo, izgleda da ce im se vise isplatiti uzet sad, nego cekat diskont, jer bi i s diskontom onda moglo biti preko 300 kuna.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 18:06   #48
toliko ima dobrih dionica u zadnje vrijeme, a ja toliko malo novaca... ahhh

u djuri sam mnogo ali da sam imao casha , danas je bio dan za omastiti brke.. nista se ti ne boj marko sto si kupovao po 255.. ide to na 400 do kraja godine.. i INA na 5000
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 18:44   #49
Što se tiče ugovora s Kuvajćanima oni će doć u 6. mjesecu pogledat promociju tenka, pa bi se trebali do 9. mj. odlučit. i od onda pa do kraja godine i potpisat ugovor..
Shaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 18:57   #50
Quote:
Shaban kaže: Pogledaj post
Što se tiče ugovora s Kuvajćanima oni će doć u 6. mjesecu pogledat promociju tenka, pa bi se trebali do 9. mj. odlučit. i od onda pa do kraja godine i potpisat ugovor..
Čuo i ja isto u ponedjeljak na HR1 - ona emisija o lovi, cash-u, novcu ... što kreće od 08.00...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 19:31   #51
Strpit ćemo se za Đuku..
Shaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 20:20   #52
istina, ovdje vrijedi strpljen spasen. nece tako skoro kao neke druge dionice, ali moze samo gore.
ne brinem se previse neo, jer sam pratio transakcije pred par dana, prosla jedna od 5500 dionica po 255 (nebi ni kupio tako skupo da to nisam vidio). taj koj je kupovao je znao sta radi. jedini problem bi mogao bit da je to fima prodala sama sebi kako bi navukla kupnju.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 23:29   #53
mislim da je kod djure problem jedino ta podjela dionica radnicima
bojim se da nece zavrsit kao sa podravkom ,
ta firma nije nikad bila dobra za ulozit u dionce
bijesanPas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:06   #54
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
istina, ovdje vrijedi strpljen spasen. nece tako skoro kao neke druge dionice, ali moze samo gore.
ne brinem se previse neo, jer sam pratio transakcije pred par dana, prosla jedna od 5500 dionica po 255 (nebi ni kupio tako skupo da to nisam vidio). taj koj je kupovao je znao sta radi. jedini problem bi mogao bit da je to fima prodala sama sebi kako bi navukla kupnju.
Nisi jedini koji je kupovao tako skupo, ima nas još. Taman prije korekcije, jebiga.

Međutim kad po raznoraznim forumima vidim optimizam lakše je. Navodno se Lucidus iskrcava i time snižava cijenu.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:56   #55
Quote:
bijesanPas kaže: Pogledaj post
mislim da je kod djure problem jedino ta podjela dionica radnicima
bojim se da nece zavrsit kao sa podravkom ,
ta firma nije nikad bila dobra za ulozit u dionce
necu se sad prepucavat s tobom oko toga sta je ili nije, nego cu ti prepisati neke podatke iz fin. izvjesca za 2006. pa ti procjeni. izvjesce je nesluzbeno nekonsolidirano tako da postoji mogucnost laganih odstupanja.
Dobit u 2005: -14 miliuna kuna
Dobit u 2006: 7 miliuna kuna
Amortizacija u 2005: 28 miliuna kuna
Amortizacija u 2006: 1,8 miliuna kuna

ta firma ce 2007 zavrsit s dobiti od oko 40-45 miliuna kuna cak i ako ne dobije poslove tenkova, vagona, i ostalo sta je pred postpisivanjem. a citirat cu nekog ministra cije sam ime zaboravio "Stavili smo se u poziciju da pucamo penal, a golman je odsetao s gola. Jedina sansa da ne dobijemo posao je nasa vlastita pogreska."

evo. to je istina. mozda nije bila dobra za ulaganje, a jeli sada dobra sam procjeni. ja neznam vrijedi li 255, 300 ili 400 kuna, znam samo da vrijedi MNOGO vise od 180-200 na koliko se vucarala prosle godine. ne navlacim te na nista, samo dajem podatke koje sam skupio.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 10:08   #56
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
necu se sad prepucavat s tobom oko toga sta je ili nije, nego cu ti prepisati neke podatke iz fin. izvjesca za 2006. pa ti procjeni. izvjesce je nesluzbeno nekonsolidirano tako da postoji mogucnost laganih odstupanja.
Dobit u 2005: -14 miliuna kuna
Dobit u 2006: 7 miliuna kuna
Amortizacija u 2005: 28 miliuna kuna
Amortizacija u 2006: 1,8 miliuna kuna

ta firma ce 2007 zavrsit s dobiti od oko 40-45 miliuna kuna cak i ako ne dobije poslove tenkova, vagona, i ostalo sta je pred postpisivanjem. a citirat cu nekog ministra cije sam ime zaboravio "Stavili smo se u poziciju da pucamo penal, a golman je odsetao s gola. Jedina sansa da ne dobijemo posao je nasa vlastita pogreska."

evo. to je istina. mozda nije bila dobra za ulaganje, a jeli sada dobra sam procjeni. ja neznam vrijedi li 255, 300 ili 400 kuna, znam samo da vrijedi MNOGO vise od 180-200 na koliko se vucarala prosle godine. ne navlacim te na nista, samo dajem podatke koje sam skupio.
Ma samo povrsnim pogledom na FI se moze vidjeti situacija i buduci put Đure, što se tiče radnickih dionica ne igraju veliku ulogu na cijenu.Onaj tko gleda moze i sam prepoznati vrijednost DDJH, da ne nabrajamo sad sve cimbenike. Ja se uvijek sjetim cinjenice da je Đuro JEDINI proizvođac teskog naoruzanja u regiji.
__________________
www.trzistakapitala.com
tkap is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 10:55   #57
ja sam isto u djuri tak da i ja navijam za njegov rast

isplati se kupit ako imas zivce cekat

nego spomenuo sam to sa radnicima i braniteljima, jer ce se pojaviti velika kolicina dionica djure u opticaju, pa ce se cjena vucarat sa rastom, zato treba biti strpljiv

samo me interesira kako ce se ta podjela dionica odraziti na cjenu

dali ce je srusiti osjetno ili ce mozda ljudi cuvati dionice

interesira me kako ce se stvari razvijati, a i drago mi je kaj sam i ja vlasnik odredenog broja , pa promatranje te situacije nece biti hladnokrvnog karaktera

ali ne sumljam u razvoj hrvatskog gospodarstva i razvoj DDJH-a
bijesanPas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 11:29   #58
Quote:
bijesanPas kaže: Pogledaj post
ja sam isto u djuri tak da i ja navijam za njegov rast

isplati se kupit ako imas zivce cekat

nego spomenuo sam to sa radnicima i braniteljima, jer ce se pojaviti velika kolicina dionica djure u opticaju, pa ce se cjena vucarat sa rastom, zato treba biti strpljiv

samo me interesira kako ce se ta podjela dionica odraziti na cjenu

dali ce je srusiti osjetno ili ce mozda ljudi cuvati dionice

interesira me kako ce se stvari razvijati, a i drago mi je kaj sam i ja vlasnik odredenog broja , pa promatranje te situacije nece biti hladnokrvnog karaktera

ali ne sumljam u razvoj hrvatskog gospodarstva i razvoj DDJH-a
1. pa sta ako se odrazi.. kupi jos.. kupujes zato sto vrijedi.. jel bi kupio bmw-a da ti ga netko da za 2000kn? ja bi..

2. ne zna se pod koim uvjetima ce radnici kupovati i da li ce moci odmah prodavati..

3. nisu ni radnici vesla sisali..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 11:40   #59
Samo mali članak

Quote:
NAKNADNI UPIS Branitelji Đure Đakovića nestrpljivo iščekuju ugovore o kupnji dionica po uvjetima iz 1993.
Branitelji Đure Đakovića: Od države 50 mil. kuna dioničarima

Većina branitelja iz Đure Đakovića koji su 1993., u vrijeme pretvorbe i javnog poziva na upis dionica Holdinga Đuro Đaković, bili mobilizirani u vojnim postrojbama, predala je zahtjeve Hrvatskom fondu za privatizaciju te sad željno očekuju ugovore o kupnji dionica.
Premda su dosad branitelji diljem Hrvatske pojedinačno koristili zakonsko pravo za naknadni upis dionica s popustom, đakovićevci su se za to izborili zahvaljujući prvoj organiziranoj akciji Kluba Specijalnih vozila pri Udruzi hrvatskih dragovoljaca i veterana Domovinskog rata.

Pravo na naknadni upis dionica Holdinga priznato im je odlukom HFP-a od 13. prosinca prošle godine, a prva veća skupina od 300-tinjak zahtjeva s cjelokupnom dokumentacijom predana je u Zagrebu još potkraj siječnja. Budući da još nema ugovora, na jučerašnjem izvještajnom saboru Kluba branitelja upućena je požurnica HFP-u, uz najavu mogućih prosvjeda.

Prema neslužbenim informacijama, potvrđeno je da će na idućoj sjednici Upravnog odbora HFP-a naši zahtjevi biti riješeni tvrdi Antun Štivić, regionalni povjerenik SMH. Kako ističe Ivan Barić, predsjednik Kluba Specijalnih vozila UHDVDR-a, prema posljednjim informacijama, u HFP je pristiglo ukupno 930 zahtjeva, od kojih je 690 odobreno.

Znajući da su se gotovo svi branitelji odlučivali na maksimalni paket dionica (protuvrijednost 20 tisuća DEM), to znači da će najmanje 50 milijuna kuna temeljnog kapitala Holdinga (oko 15 posto) pripasti malim dioničarima.


Zarada sto tisuća
Znajući za iznimno povoljne uvjete kupnje dionica, većina branitelja iz Đure Đakovića odlučila se za maksimalno dopušten paket i plaćanje odjednom. Prema izračunu, branitelja sa 20 godina radnog staža paket dionica stajao bi manje od 25 tisuća kuna, a trenutau00E8na je tržišna vrijednost tih dionica oko 145.000 kuna, pa bi se moglo zaraditi više od 100.000 kuna. (M. K.)
__________________
www.trzistakapitala.com
tkap is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 12:55   #60
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
1. pa sta ako se odrazi.. kupi jos.. kupujes zato sto vrijedi.. jel bi kupio bmw-a da ti ga netko da za 2000kn? ja bi..

2. ne zna se pod koim uvjetima ce radnici kupovati i da li ce moci odmah prodavati..

3. nisu ni radnici vesla sisali..
je imas pravo
stavrno vrijedi ulozit
jos uvijek je cjena dosat povoljna, samo nemam perja za dokupit :/
bijesanPas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:10.