Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2017., 16:18   #61
Istina, u tom zakonu pise da za odgovor smiju biti samo opcije "za" i "protiv".


Onda Adelhoz. vec spomenuti prijedlog s tim odgovorima i sve ok.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 16:33   #62
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Vrlo porazno. Ljudi nisu u stanju procitati kratku recenicu na materinjem jeziku i shvatiti sta znaci.
Mozda bi ovakvo pitanje bilo jasnije:
“Protiv sam uvodjenja poreza na nekretnine i zahtjevam uvodnje sljedece promjene u Članak 51. stavak 3. Ustava RH: "Vlasništvo nekretnine ne može biti predmet oporezivanja.”

DA ili NE”.

Treba izbjeci da ljudi zaokruzuju ZA i PROTIV, bolje da zaokruzuju DA i NE, onda je sve jasno.
baš sam se "poigrala" maloprije odgovorima kad sam bila na glavnoj temi, naime, ako je ovako postavljeno pitanje " "Vlasništvo nekretnine ne može biti predmet oporezivanja” i dalje je zbunjujuće, odgovor može biti:

1.DA, vlasništvo nekretnine ne može biti predmet oporezivanja.
2.NE, vlasništvo nekretnine ne može biti predmeti oporezivanja.

negacijske teze, pitanja i odgovori su sklizak teren također, "Da, ne želim da mi više pišeš", "Ne, ne želim da mi više pišeš."

dakle, u ovom gore slučaju štogod zaokružili ide u prilog tezi da vlasništvo nekretnine ne može biti predmet oporezivanja i tu ništa ne gubimo.

pitanje mora biti jasnije od dana, a ponuđeni odgovor još jasniji, tipa:
"Želite li malo sladoleda?"

Da, želim.
Ne, ne želim.

ključan je prvi dio prijedloga "Protiv sam uvođenja poreza na nekretnine", gdje bi odlučno PROTIV trebalo biti jasno za one koji su protiv uvođenja poreza. svakim širenjem teze tj. rečenice ljudi se zbunjuju.

Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Moze narod shvatiti, ali kvaka je u tome sto smo svi mi protiv, stalno pisemo i mantramo "protiv, protiv, protiv" poreza, a pitanje je zbunjujuce, i onda dodjemo na biraliste i s mantrom u glavi "protiv, protiv" ruka poleti k "protiv". Ovo pitanje trazi razmisljanje kod odgovora, a vecina glasaca odmah zaokruzi odgovor, jer je vec prije odlaska na biraliste odlucilA sto ce zaokruziti i nece tamo promisljati i vidjeti ima li zamke u pitanju i sto ja znam, a svi forsiramo "protiv".
Svi mi za sebe mislimo da se ne damo prevariti, da smo skroz racionalni, ali mozak je vrazja stvar i lako te prevari (u ovom slucaju s tim sto pisemo i govorimo protiv, a na ref moramo zaokruziti "za").
u potpunosti slažem se. možemo misliti ovako il' onako, nisu svi ljudi "panjevi", a onda ti zapuše južina ili tko zna koji faktor je u igri i ti se sav smotaš.

vrlo je lako manipulirati pitanjem i odgovorima da i ne, za i protiv. treba biti ekstremno oprezan s tim, naravno, ako nam je cilj da se građani koji su PROTIV ne zeznu bez posebnog razloga.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 18:48   #63
(beep) narod koji jedno pitanje ne moze razumijeti
Chucho is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 18:56   #64
Ne kužim zakaj bi netko bio protiv tog poreza ako je riječ samo o preimenovanju komunalne naknade
jojo jojić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:01   #65
Quote:
jojo jojić kaže: Pogledaj post
Ne kužim zakaj bi netko bio protiv tog poreza ako je riječ samo o preimenovanju komunalne naknade
Zato što je po zakonu komunalnu naknadu moguće trošiti samo za lokalnu infrastrukturu, a novac od poreza na nekretnine bi se trošio na povećanje plaća i novo zapošljavanje uhljeba.
__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:11   #66
Quote:
Ank.Skywalker kaže: Pogledaj post
Zato što je po zakonu komunalnu naknadu moguće trošiti samo za lokalnu infrastrukturu, a novac od poreza na nekretnine bi se trošio na povećanje plaća i novo zapošljavanje uhljeba.
i za novi Audi načelniku
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:28   #67
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
i za novi Audi načelniku
Ma ne pretjeruj, kakav Audi.

Postali su skromniji pa su sad zadovoljni i sa Škodom Superb.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:30   #68
Quote:
jojo jojić kaže: Pogledaj post
Ne kužim zakaj bi netko bio protiv tog poreza ako je riječ samo o preimenovanju komunalne naknade
Jesi li ti pao s kruške? Pođi na temu porez na nekretnine - naći ćeš sve razloge koji te mogu interesirat. Ako je ovo bila ironija, onda se ispričavam.

SMRT POREZU NA NEKRETNINE!!!!
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:46   #69
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Moze narod shvatiti, ali kvaka je u tome sto smo svi mi protiv, stalno pisemo i mantramo "protiv, protiv, protiv" poreza, a pitanje je zbunjujuce, i onda dodjemo na biraliste i s mantrom u glavi "protiv, protiv" ruka poleti k "protiv". Ovo pitanje trazi razmisljanje kod odgovora, a vecina glasaca odmah zaokruzi odgovor, jer je vec prije odlaska na biraliste odlucilA sto ce zaokruziti i nece tamo promisljati i vidjeti ima li zamke u pitanju i sto ja znam, a svi forsiramo "protiv".
Svi mi za sebe mislimo da se ne damo prevariti, da smo skroz racionalni, ali mozak je vrazja stvar i lako te prevari (u ovom slucaju s tim sto pisemo i govorimo protiv, a na ref moramo zaokruziti "za").


Adelhozener, tvoja formulacija je dosad najbolja.
A da li je u referendumu obavezan odgovor odnosno formulacija pitanja na koje je moguće jedino odogovoriti ZA ili PROTIV?

Da li može ovako?

Želim da se u Ustav uvede “Članak 51. stavak 3. Ustava RH

Vlasništvo nekretnine ne može biti predmet oporezivanja.”

I onda bi odgovor mogao biti DA ili NE.

Vrlo jasno i jednostavno. (Da, želim da se ukine mogućnost poreza na nekretnine.)

Ajmo struka, komentari.


EDIT - sad sam tek vidio da se o tome već raspravlja na temi.
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 20:22   #70
Quote:
jojo jojić kaže: Pogledaj post
Ne kužim zakaj bi netko bio protiv tog poreza ako je riječ samo o preimenovanju komunalne naknade
Imaš temu o porezu na nekretnine,tamo je sve objašnjeno.
marrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 20:28   #71
Quote:
jojo jojić kaže: Pogledaj post
Ne kužim zakaj bi netko bio protiv tog poreza ako je riječ samo o preimenovanju komunalne naknade
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 20:55   #72
Nikada ne bih glasao za kad bi se referendum raspisao s ovakvim pitanjem.

Da je pitanje sročeno drugačije npr:

-Vlasništvo jedine nekretnine ne može biti predmet oporezivanja

ili

-Vlasništvo nekretnine u kojoj vlasnik stanuje ne može biti predmet oporezivanja

onda bih glasao za. A ovako apsolutno protiv.

Valjda 85% ljudi ima jednu jedinu nekretninu i nije u redu da im se naplaćuje što žive u svom vlasništvu. A 15% su ili iznajmljivači ili špekulanti. I sasvim mi je u redu da se plaća porez na vikendice, apartmane i slično, kao i to da porez plaćaju oni koji imaju 15 stanova i čekaju povoljan trenutak da preprodaju.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 20:59   #73
s jedne strane vlada uvodi subvencionirane kredite, onda će im lupiti porez na nekretnine
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:08   #74
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Nikada ne bih glasao za kad bi se referendum raspisao s ovakvim pitanjem.

Da je pitanje sročeno drugačije npr:

-Vlasništvo jedine nekretnine ne može biti predmet oporezivanja

ili

-Vlasništvo nekretnine u kojoj vlasnik stanuje ne može biti predmet oporezivanja

onda bih glasao za. A ovako apsolutno protiv.

Valjda 85% ljudi ima jednu jedinu nekretninu i nije u redu da im se naplaćuje što žive u svom vlasništvu. A 15% su ili iznajmljivači ili špekulanti. I sasvim mi je u redu da se plaća porez na vikendice, apartmane i slično, kao i to da porez plaćaju oni koji imaju 15 stanova i čekaju povoljan trenutak da preprodaju.
A to je tvoj problem zar ne - ja ne namjeravam riskirat ni svoju ni budućnost6 djece jer si ti jalan što netko ima 5 kuća - ako ih je pošteno stekao, ja s tim problem nemam - čovjek koji je to pošteno stekao je sve poreze i ureze već platio - da si ikad gradio znao bi to. Vrlo ti je usko gledište, ako misliš na kriminal to se rješava drukčije, a to je oduzimanjem nepravedno stečene imovine, a ovo što ti predlažeš je dno dna ako govorimo o poštenom stjecanju - znači netko se ubio da do nečeg dođe i sad bi ti njega istreso jer on ima.Je li to logika iz kakve boljševičke literature, ili?

SMRT POREZU NA NEKRETNINE!!!!
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:11   #75
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
s jedne strane vlada uvodi subvencionirane kredite, onda će im lupiti porez na nekretnine
Bio bi krasan scenarij da uvedu subvenc.kredite a referendum im sruši PNN
marrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:14   #76
Hahaha a čuj ovog mudrijaša gore,tko danas u državi na rubu egzistencije ima 15 stanova i samo čeka povoljan trenutak na tržištu nekretnina...
I ako imaju to nije moja briga,malo manje zavisti ne bi škodilo.
marrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:20   #77
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
s jedne strane vlada uvodi subvencionirane kredite, onda će im lupiti porez na nekretnine
Da divan potez koji nisam stigao ni komentirat od silnih sranja koja su nam natovarili - Vlada RH umjesto da radi zgrade i prodava ih po 1100 eura po kvadratu i na taj način stavlja u proračun 200 eura po kvadratu, a našim sugrađanima koji nemaju svoj dom omogući da riješe to osnovno pitanje za što manji iznos, oni lijepo subvencioniraju BANKE i to proračunskim novcem HR građana - čisti kriminal, a onda bi još uništenje države preko poreza na nekretnine - e pa to neće proći žgadiji ni ovoj ni budućoj. Idemo na referendum srušit poorez na nekretnine, a onda ćemo sve te štetne zakone jedan po jedan rušit, idemoooooooooooooooooo

SMRT POREZU NA NEKRETNINE!!!!
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:22   #78
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Da divan potez koji nisam stigao ni komentirat od silnih sranja koja su nam natovarili - Vlada RH umjesto da radi zgrade i prodava ih po 1100 eura po kvadratu i na taj način stavlja u proračun 200 eura po kvadratu, a našim sugrađanima koji nemaju svoj dom omogući da riješe to osnovno pitanje za što manji iznos, oni lijepo subvencioniraju BANKE i to proračunskim novcem HR građana - čisti kriminal, a onda bi još uništenje države preko poreza na nekretnine - e pa to neće proći žgadiji ni ovoj ni budućoj. Idemo na referendum srušit poorez na nekretnine, a onda ćemo sve te štetne zakone jedan po jedan rušit, idemoooooooooooooooooo

SMRT POREZU NA NEKRETNINE!!!!
Najprije mene prozivaš za boljševizam, a onda predlažeš da vlada konkurira privatnim građevinskim firmama i gradi stanove, logika ti je nema šta

Tko u nekretnini živi, nek ne plaća, tko nekretninu koristi da bi od nje zaradio, neka plaća porez. Hoće li se porez zvati porez na nekretnine ili porez na turističku djelatnost ili porez na luksuz meni tako svejedno.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:57   #79
Quote:
Garovix kaže: Pogledaj post
Ovo je najtužniji post koji sam pročitao danas, ali tako jebeno dobro opisuje 'proplanak' na kojem smo zatečeni spuštenih
hlača.
Ovo inače (funkcionalnu pismenost) provjerava PISA test, a znamo kako stojimo na njemu. Zato nas uhljebi i uvjeravaju da PISA test nije problem, štoviše, njima to nije problem, već rješenje(jamstvo za vječno vladanje Hrvatskom).


Quote:
hulijo đuturum kaže: Pogledaj post
ma ako se narodu u nekoliko mjeseci prije referenduma ne moze objasniti sta znaci jedna jedina recenica, ne na kineskom, nego na hrvatskom, onda vrag odnio i narod i hrvatski jezik. uostalom, sta se tu ima objasnjavat, ako to ne mozemo u 10 sekundi procitat i shvatit, onda je najbolje da stavimo dude u usta i pocnemo sarat po slikovnicama.
Onda svima treba oduzeti imovinu, vozačke, i dodijelit skrbnika, jer je ovo nešto na granici poslovne sposobnosti.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 22:05   #80
Quote:
jojo jojić kaže: Pogledaj post
Ne kužim zakaj bi netko bio protiv tog poreza ako je riječ samo o preimenovanju komunalne naknade
Nadam se da se samo šališ. Nije ti to komunalna naknada, mada su krasno upakirali novi harač u Zakon o lokalnim porezima. I ovo je samo uvod u ono što bi slijedio poslije 2020. godine, kada bi se porez plaćao po tržišnoj vrijednosti nekretnine. Iako je premijer Plenković javno rekao da je odustao od poreza na nekretnine, Zakon je i dalje na snazi, no i dalje ne govorim o komunalnoj naknadi.
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.