Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2017., 11:23   #101
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Zašto ne ovako:

"Stečeno vlasništvo ne može se oporezovati"
zato jer ne bi bilo ni poraza na vozila,jahte,plaće itd izd

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Pitanje se nebi smjelo pojednostaviti, jer će onda ovi "ustavni sudci" hebavat naciju...

Sad smo u dilemi:

a) pitanje koje će zahebat "ustavni suci"

b) pitanje koje će zahebat neuk puk
"jeste li za to da se oporezuju nekretnine2?

Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
kak ide referendum ak još nije počelo ni skupljanje potpisa?!
ne možeš ni saklupljat potpise kad ne znaš ni referendumsko pitanje
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 11:24   #102
Hilderik, da, to bi sve trebalo biti na ref.
Zakon o koncesijama je izuzetno opasan, jer osim sranja s plazama i pomorskim dobrima se provukla i "prodaja izvora vode". Vec sad imamo previse koncesionara.
Sjecam se da sam prije vise od 10 godina u Vjesniku citala malu vijest kako je Evian kupio (ili koncesiju) izvor vode u Lici negdje, tad mi se upalio alarm.

Majku im, i zrak ce naplacivati na kraju.
Ovo ne da je skidanje kože, nego glođenje kostiju.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 11:49   #103
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
zato jer ne bi bilo ni poraza na vozila,jahte,plaće itd izd


"jeste li za to da se oporezuju nekretnine2?

ne možeš ni saklupljat potpise kad ne znaš ni referendumsko pitanje
Pitanje se zna i potpisi će se početi skupljati. Uskoro ćemo znati i datum.
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 11:49   #104
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Hilderik, da, to bi sve trebalo biti na ref.
Zakon o koncesijama je izuzetno opasan, jer osim sranja s plazama i pomorskim dobrima se provukla i "prodaja izvora vode". Vec sad imamo previse koncesionara.
Sjecam se da sam prije vise od 10 godina u Vjesniku citala malu vijest kako je Evian kupio (ili koncesiju) izvor vode u Lici negdje, tad mi se upalio alarm.

Majku im, i zrak ce naplacivati na kraju.
Ovo ne da je skidanje kože, nego glođenje kostiju.
Da vidio sam - izgleda da je ispod žita taj zakon pravljen ponajprije da bi se luplo na izvore vode (vjerujem da su i šume u igri, ali još nisam našao podatke), a kad sam vidio da na osnovi koncesije netko može dizat kredite i založit istu - sve mi je bilo jasno. Krenuli su agresivno, ovo im je prvi korak, a drugoi će biti privatizacija vodovoda - to se isto mora osvijestit i počet pripremat prije nego što uđu u fazu 2. i ujedno rušit i fazu 1. Voda osim što je životno i ljudsko pravo (osim u Njemačkoj), je naš ogroman resurs - naša nafta i tu bi država kroz kvalitetnu eksploataciju i kontrolu mogla navlačit velike prihode. Mogu to biti i koncesije, ali po drugim pravilima igre, a ne ovaj kriminalni lopovluk - mamicu im veleizdajničku. Možda je red_shrike u pravu, možda bi zaista nekoga trebalo objesit čisto kao signal i poruku.

Pa trebalo bi organizatorima referenduma, predložit da se ide s ova 4 skupa. Može li to tko napravit tko je na fejsu i u kontaktu s njima???

I nebo sjetio sam se još jedne bitne tehničke stvari, a to je da treba ljude podsjetit da im treba OIB za potpisivanje referendumske inicijative. Stare osobne ga nemaju, a ljudi ga u pravilu isto nemaju sa sobom - to treba razglasit da se zbog OIB-a ne gube glasovi.

SMRT POREZU NA NEKRETNINE!!!!


P.S. sivkiću skinuo sam te na sekundu s ignore da vidim jesi li što pametniji, ali vidim da još uvijek upireš rukama i nogama protiv referenduma - vraćen si na ignore, a poruka je - zgazit ćemo vas na referendumu, zaludu vam agitiranje, gotovi ste, idemooooooooooooooooooooooooooooooooo
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:33   #105
Quote:
duxi kaže: Pogledaj post
Pitanje se zna i potpisi će se početi skupljati. Uskoro ćemo znati i datum.
Odlično,još samo dovoljan broj potpisa i povoljna odluka Ustavnog suda.

Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
P.S. sivkiću skinuo sam te na sekundu s ignore da vidim jesi li što pametniji, ali vidim da još uvijek upireš rukama i nogama protiv referenduma - vraćen si na ignore, a poruka je - zgazit ćemo vas na referendumu, zaludu vam agitiranje, gotovi ste, idemooooooooooooooooooooooooooooooooo
Zabole mene quki koga ćeš stavit na ignore.

Reci samo gdje si to vidio da sam protiv referenduma?Nigdje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:11   #106
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
zato jer ne bi bilo ni poraza na vozila,jahte,plaće itd
Šta lupaš ti? Porez na vozila je do 10 godina starosti čime država izravno potiče posjedovanje starih kanti i smanjuje sigurnost prometa na cestama.
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:14   #107
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Odlično,još samo dovoljan broj potpisa i povoljna odluka Ustavnog suda.


Zabole mene quki koga ćeš stavit na ignore.

Reci samo gdje si to vidio da sam protiv referenduma?Nigdje.
Za to ti ne brini. Potpisa će biti i više nego dovoljno, a odluku Ustavnog suda ćemo sačekati. A tvoj stav je i više nego očiti, sva sreća pa i bez tebe može
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:14   #108
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Pa trebalo bi organizatorima referenduma, predložit da se ide s ova 4 skupa. Može li to tko napravit tko je na fejsu i u kontaktu s njima???
i mene zanima ovo pitanje, je li moguće na jednom referendumu postaviti više različitih pitanja, tako da se riješi više pitanja jednim udarcem, zna li tko je li to zakonski moguće??
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:20   #109
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
i mene zanima ovo pitanje, je li moguće na jednom referendumu postaviti više različitih pitanja, tako da se riješi više pitanja jednim udarcem, zna li tko je li to zakonski moguće??
nasmijano nebo je rekla da je moguće, ali da je jedan odgovor za sve
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:50   #110
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
nasmijano nebo je rekla da je moguće, ali da je jedan odgovor za sve
Nije moguće,negdje sam pročitala ali ne sjećam se više gdje...jer za svako pitanje se mora skupiti tih 10 %
marrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:51   #111
Quote:
Strepite kaže: Pogledaj post
Ovo apsolutno nema veze sa ovim referendumom i ovim porezom. Može se špekulirati da ako bi nas za par godina prevarili i digli porez u nebesa, da bi se broj deložiranih povećao...

Bilo poreza na nekretnine ili ne, deložacija će i dalje biti, bar dok se ne zabrani deložacija iz jedine nekretnine u kojoj se živi. Ljudi će i dalje uletati glavom bez mozga u ogromne kredite koje u jednom trenutku neće moći vraćati, a sami su potpisali što slijedi ako dođe do tog scenarija... S druge strane, zapravo nema teoretske šanse da dođe do takvog zakona jer to ide na štetu bankama, a svi znamo koliko su ti lobiji jaki. Di će banke odobravati kredite, znajući da se neće moći naplatiti ako netko kredit više ne može vraćati? To bi im bio u najmanju ruku retardiran poslovni potez, tako da je ovo vrlo vrlo komplicirano pitanje. Najveći problem su zapravo ti koji dižu kredite bez ikakvog pokrića i sigurnosti, a banke trljaju ruke nadajući se da ga isti ti neće moći vraćati...
Ovršni zakon je priprema terena.

Znam da su bankaroidi tvrdi neprijatelji RH, i da su političari njihovi slugani, pa upravo zato moramo biti što ustrajniji kao nacija!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:13   #112
Zakon o referendumu, clanak 9:
Ref se raspisuje odlukom:
....
- referendumsko pitanje ili pitanja, odnosno jedan ili vise prijedloga o kojem ce biraci odlucivati..

Članak 33 istog zakona(skracujem):
-glasacki listic sadrzi pitanje, odnosno jedan ili vise prijedloga o kojem/kojima birac treba odluciti
-pitanje mora biti napisano tako da birac moze odluciti "Za" ili "Protiv"
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:14   #113
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Da vidio sam - izgleda da je ispod žita taj zakon pravljen ponajprije da bi se luplo na izvore vode (vjerujem da su i šume u igri, ali još nisam našao podatke), a kad sam vidio da na osnovi koncesije netko može dizat kredite i založit istu...
Ovo je školski primjer, kako bankaroidima predati resurse, vidljiv je i za pravnog laika!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:14   #114
Quote:
Strepite kaže: Pogledaj post
Ne može ovo, pitanje bi palo na ustavnom sudu i referendum se ne bi održao...
Zbog čega?

Inače, moglo bi i ovo:

Jeste li za ustavnu zabranu (ustavno onemogućavanje) oporezivanja vlasništva nad nekretninom.




.
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:16   #115
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Zakon o referendumu, clanak 9:
Ref se raspisuje odlukom:
....
- referendumsko pitanje ili pitanja, odnosno jedan ili vise prijedloga o kojem ce biraci odlucivati..

Članak 33 istog zakona(skracujem):
-glasacki listic sadrzi pitanje, odnosno jedan ili vise prijedloga o kojem/kojima birac treba odluciti
-pitanje mora biti napisano tako da birac moze odluciti "Za" ili "Protiv"
znači može više pitanja, treba onda ići s time, staviti sva pitanja koja želimo mijenjati
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:18   #116
Ovo me podsjeća na jednu anegdotu, bio neki glupi kum, koji je mladencima trebao dati dar.

Kako je bio glup i sve bi zahebo, da li su mu vrlo kratki tekst kojeg je trebao reći mladencima prilikom uručenja pokolna.

Rekli mu, reci im: Mali dar, velika ljubav!

On je i to uspio zahebat, pa je rekao: Veliki dar, mala ljubav!


Nadam se da će nacija imati više sreće na ovom referendumu (u pamet se baš i ne uzdam)
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:20   #117
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
znači može više pitanja, treba onda ići s time, staviti sva pitanja koja želimo mijenjati
Ali možda se moraju zasebno prikupljati potpisi za svako pitanje.
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:28   #118
Pitanje je dobro jer rečenica kao takva može odmah u Ustav ako referendum prođe. Jasna je, nedvosmislena i nema prostora za pogrešno tumačenje. Ako su ljudi uspjeli shvatiti promijene u načinu glasanja na izborima, onda su valjda sposobni pročitati i ispravno protumačiti jednu kratku rečenicu na materinjem jeziku. A možda imam previše vjere u ovaj (glupi) narod

Mene zanima gdje se može potpisati?
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:28   #119
Trazim sad o tom skupljanju potpisa.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:33   #120
Zašto se ne oporezuju:

- oldtimer automobili/vozila
- numizmatičke, filatelističke, mineraloške i ostale zbirke, kao recimo kutije šibica (da, i to s eskuplja)
- slike, skulpture i ostala umjetnička djela
- vrijedne knjige, spisi, povelje, pisma, nacrti i planovi
- nakit, namještaj, tepisi, tapiserije, satovi
- metali, ostali sirovi materijali koji imaju tržišnu vrijednost
- vlasništvo licenci, autorskih prava, prava izvođenja i inih intelektualnih prava
- generalno svi arheološki i moderni artefakti koji imaju tržišnu vrijednost

Zašto se zaustaviti na oporezivanju ubogog Štefa sa dvosobnim stanom u recimo Zaboku, djedovom straćarom od nepečene cigle i dasaka i zapuštenom oranicom i voćnjakom u Rudinama te očevom malom betonskom vikendicom u zaleđu Biograda sa dvije-tri masline?
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.