Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2012., 20:34   #2021
Vrlo vjerojatno. Ako odjaviš telku putem njihovog obrasca, šalješ im signal da se daš jebat i zajebavat. To znači da će ti gotovo sigurno poslati opomenu i tražiti da platiš neke fantomske mjesece od prije nekoliko mjeseci ili godina.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 20:56   #2022
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Vrlo vjerojatno. Ako odjaviš telku putem njihovog obrasca, šalješ im signal da se daš jebat i zajebavat. To znači da će ti gotovo sigurno poslati opomenu i tražiti da platiš neke fantomske mjesece od prije nekoliko mjeseci ili godina.

dakle odjavu da obavim ne prek obrazca njihovog nek na blank papiru svojim rijecima...? ma pitam sad dal ce mi doc neka upl. prije neg sam odjavila..jer bio mi je na vratima al nisam davala podatke,potpis ni nist...
JaneDoe125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 21:01   #2023
Samo mi nije jasno što si rekla da imaš maxtv. Time indirektno priznaješ da imaš prijamnik.
Alfa Romeo is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 21:05   #2024
Quote:
Alfa Romeo kaže: Pogledaj post
Samo mi nije jasno što si rekla da imaš maxtv. Time indirektno priznaješ da imaš prijamnik.
jer prijemnik bez antene nije prijemnik,ergo nemre doc do prijema.a za maxtv netreba antena jer je prek neta.jelte.
JaneDoe125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 21:14   #2025
Šiapak, pogleadj zakon i definiciju u njemu.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 21:52   #2026
Quote:
JaneDoe125 kaže: Pogledaj post
jer prijemnik bez antene nije prijemnik,ergo nemre doc do prijema.a za maxtv netreba antena jer je prek neta.jelte.
Kriva premisa.
Pristojbom se "oporezuje" televizor, bez spomena antene.

Nisi trebala spominjati max tv. Jednostavno, ništa nemaš, ne može ući, do viđenja.

Mislim da ćeš imati dugoročno problema sa njima.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 22:16   #2027
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Kriva premisa.
Pristojbom se "oporezuje" televizor, bez spomena antene.

Nisi trebala spominjati max tv. Jednostavno, ništa nemaš, ne može ući, do viđenja.

Mislim da ćeš imati dugoročno problema sa njima.
ha oke onda.otkazem sve i bok.
JaneDoe125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 19:34   #2028
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Kriva premisa.
Pristojbom se "oporezuje" televizor, bez spomena antene.

Nisi trebala spominjati max tv. Jednostavno, ništa nemaš, ne može ući, do viđenja.

Mislim da ćeš imati dugoročno problema sa njima.
kak on moze dokazat kaj sam ja rekla??
JaneDoe125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 18:03   #2029
Nažalost, sudeći po HRT-ovoj politici poslovanja, ti si ta koja će morati dokazivat da nemaš tv.

Sent from my Xperia Arc using Tapatalk
__________________
One day you'll leave this world behind so live a life you will remember!
J. Knoxville is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 07:20   #2030
Točno to. Ubiranje TV pretplate je kod nas na razini "kadija tuži, kadija sudi". Njihov inspektor piše prijave i na njima je da odrede tko plaća i do kad. Od njih ide direktno na ovrhu. Jedan od zaostalih komunističkih propisa. Pa tek prije koju godinu su prestali su uveli uplatnice kao uobičajeno sredstvo naplate mjeru inkasatora koji su do tad naplaćivali po kućama.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 19:43   #2031
Kolika je mjesečna pretplata, 80 ili 60 kn?
ema123456789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 03:13   #2032
Quote:
ema123456789 kaže: Pogledaj post
Kolika je mjesečna pretplata, 80 ili 60 kn?
80kn
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 06:43   #2033
Moje je mišljenje da bi se neplaćanje HRT-a trebalo tretirati jednako kao i neplaćanje poreza.Naime zbog neplaćanja, pretplatnici moraju plaćati više da bi jadni HRT mogao napraviti kakav-takav program.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 07:46   #2034
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
Moje je mišljenje da bi se neplaćanje HRT-a trebalo tretirati jednako kao i neplaćanje poreza.Naime zbog neplaćanja, pretplatnici moraju plaćati više da bi jadni HRT mogao napraviti kakav-takav program.
U potpunosti se slažem. To i jest porez pa neka se plaća državi, a ne HRT-u.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 13:50   #2035
Pitanje za znalce, pretplata je glasila na moju majku, televizor je krepao, odjavili smo ga(ne s njihovim obrascem), tu sad idu standardne procedure, 2 rjesenja o ovrsi na koja smo se zalili itd, s tim da HRT i dalje salje uplatnice. Tada je jos stan gladio na majku. No sada je taj isti stan na mene. Dali se time mjenja sta po pitanju nositelja pretlate? Tj, dali bi, kada bi imao TV koji radi, pretplata trebala glasiti na mene a ne na majku?
ShinobiU is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 13:58   #2036
Procitao sam vecinu teme,i sad ne znam vise sta da radim. Student sam,ne zivim inace u Zgu,a podstanar sam bio ove godine i uhvatili su me nespremnog s time da mi je lik dao svoj broj da ga nazovem kad se budem iseljavao iz stana i da ce on sve rijesit.Uredno sam poplacao sve racune. I ja ga nazovem neki dan,on mi da broj od njihove sluzbe sto uopce nisam mogao i sam pronaci -.- I cimer i ja nazvali zenu,i uputila nas na onaj obrazac. Planiram poslati taj obrazac i onda vise nista nemam s tim stanom,nego me samo brine da poslije toga kada netko drugi bude zivio tamo,a ne daju svoje podatke te ih npr. inkasatori uhvate,pozvone ili sta ja znam(jer ce vjerojatno dolaziti provjeravati),nastavi pretplata dolaziti na moje ime i prezime. Prije je bila naslovljena na gazdu,za kojeg nemam bas puno lijepih rijeci,i zanima me da li mogu kako vratiti pretplatu s svog imena na njegovo,ili bar izbrisati svoje ime s te adrese? Molim pomoc
__________________
Follow your dreams.
gogica_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 16:22   #2037
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
.Naime zbog neplaćanja, pretplatnici moraju plaćati više da bi jadni HRT mogao napraviti kakav-takav program.
A taj je program koliko bolji od onoga privatnih televizija?
Osim što imaju malo manje reklama, u čemu je razlika?
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 21:29   #2038
Quote:
ShinobiU kaže: Pogledaj post
Pitanje za znalce, pretplata je glasila na moju majku, televizor je krepao, odjavili smo ga(ne s njihovim obrascem), tu sad idu standardne procedure, 2 rjesenja o ovrsi na koja smo se zalili itd, s tim da HRT i dalje salje uplatnice. Tada je jos stan gladio na majku. No sada je taj isti stan na mene. Dali se time mjenja sta po pitanju nositelja pretlate? Tj, dali bi, kada bi imao TV koji radi, pretplata trebala glasiti na mene a ne na majku?
i koja je sad poanta te odjave i zalbe i svega ak oni i dalje salju uplatnice???
JaneDoe125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 22:39   #2039
Quote:
JaneDoe125 kaže: Pogledaj post
i koja je sad poanta te odjave i zalbe i svega ak oni i dalje salju uplatnice???
Zato jer veliki i mudri HRT zeli da se odjavi s njihovim formularom kojim dajes suglasnost da ih pustas da ti dolaze u kontrolu kad god im se sprdne i ne priznaje drugo. I kad odjavis na bilo koji drugi nacin(kao ja, pisanom izjavom) oni i dalje dosadjuju s uplatnicama, ovrhama i sl. Zivio hrvatski nacin
ShinobiU is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 23:09   #2040
Quote:
ShinobiU kaže: Pogledaj post
Tj, dali bi, kada bi imao TV koji radi, pretplata trebala glasiti na mene a ne na majku?
Temelj obveze plaćanja pristojbe je "vlasništvo ili posjed" (štogod to značilo) televizora. S time da se po kućanstvu plaća najviše jedna pretplata. Nije HRT-u važno na koga će "glasiti pretplata", iako bi u principu obveznik bio onaj koji je vlasnik ili "posjedovatelj" TV-a (što god "posjedovatelj" bio).

A za ovaj formular - zašto tvoja mama (na koju je glasio TV) ne ispuni HRT-ov i da HRT-u pravo da ulazi u koji kod stan bude u budućnosti u njenom vlasništvu. A ti, koji nikome nisi dao takvu privolu, jednostavno istog ne pustiš u svoj stan.

A pošto to nije mala lova ukupno, zašto ne skokneš do odvjetnika?
tome is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.