Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2010., 00:33   #1021
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Da, ali nije uzeto u obzir da u nekim državama u kojima se plaća pretplata, to plaćanje nije obavezno, nego je opcionalno.

Otkud ti to?

Quote:
Primjerice, ne znam kako danas, ali do pred desetak godina Italija je imala opcionalno plaćanje tv pretplate, s tim da osobe koje su odabrale ne plaćati pretplatu, nisu imale pravo sudjelovanja u televizijskim nagradnim igrama i sl.
"Pretplata" je u Italiji obavezna. Sumanjam da je i u proslom mileniju bilo drugacije ali ionako govorimo o stanju danas.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 17:20   #1022
Placati HRT pristojbu je čista budalaština ajd da je to pretplata, ajd da ja mogu birati jel želim plaćati ili ne, ajd da mogu birati paket programa... ajd da je HRT kodiran pa ako želim gledati HRT... plati frajeru ovo je totalno sranje

Ali ne, to je "pristojba" = porez na prijemnik.... nevjerojatno. A što ako ja želim imati jedan veeeliki 147 Cm lijepi state of art LCD TV koji nikada ne želim koristiti za gledanje televizije... jednostavno želim da mi uljepšava sobu. Baš takav kakav je, i ne namjeravam pristojbu plaćati? I što, ne smijem ga kupitiako neću plaćati pristojbu? Bože moj... Dakle, čini mi se da su tu neka ljudska, matrijalna, ustavna i slična prava prekršena...
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 21:03   #1023
ako misle vezivat rtv pretplatu s strujom onda ću otkopčat struju i kupit agregat,solarne ploče ili slično
mrkva666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 21:19   #1024
Quote:
mrkva666 kaže: Pogledaj post
ako misle vezivat rtv pretplatu s strujom onda ću otkopčat struju i kupit agregat,solarne ploče ili slično
Mislim da si nesto pogresno shvatio.
Moci ces (ako se usvoji prijeldog) napisat izjavu da ne posjedujes TV prijemnik i neces placat pretplatu bez obzira na to imao ti struju ili nemo. Tako da ne moras nista tumbat.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 21:57   #1025
Pozdrav!

Upravo nam je inkasator banuo na vrata, moj suprug naivno otvorio i eto - moja poštenjačina priznala da imamo TV, ali da smo se "tek" mjesec i pol u tom stanu pa mu je "dobar" inkasator kao oprostio kaznu i naplatio samo 160 kn!?
Ja sam bila u kuhinji (misleći da je susjed na vratima) i kad sam shvatila što se dešava dopalila do vrata kao - pitala da kakav je to način dolaziti ljudima u 21:40 na vrata i sprašila inkasatora. Pokupio se u roku od sekunde.
Platili nismo, ali suprug se potpisao!
I sada?
Nemam apsolutnu namjeru plaćati to, ni kaznu ni pretplatu...ali šteta je već učinjena.
Platiti kaznu pa odjaviti...

Molim savjet, a do tada idem sredit` supruga!
BettyBoopPoopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 01:20   #1026
Quote:
Pollux kaže: Pogledaj post
Placati HRT pristojbu je čista budalaština ajd da je to pretplata, ajd da ja mogu birati jel želim plaćati ili ne, ajd da mogu birati paket programa... ajd da je HRT kodiran pa ako želim gledati HRT... plati frajeru ovo je totalno sranje

Ali ne, to je "pristojba" = porez na prijemnik.... nevjerojatno. A što ako ja želim imati jedan veeeliki 147 Cm lijepi state of art LCD TV koji nikada ne želim koristiti za gledanje televizije... jednostavno želim da mi uljepšava sobu. Baš takav kakav je, i ne namjeravam pristojbu plaćati? I što, ne smijem ga kupitiako neću plaćati pristojbu? Bože moj... Dakle, čini mi se da su tu neka ljudska, matrijalna, ustavna i slična prava prekršena...
i to baš svugdje u Europi
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 11:37   #1027
Quote:
BettyBoopPoopa kaže: Pogledaj post
Nemam apsolutnu namjeru plaćati to, ni kaznu ni pretplatu...ali šteta je već učinjena.
Platiti kaznu pa odjaviti...

Molim savjet, a do tada idem sredit` supruga!
Plati kaznu i pretplatu i onda odjavi. Jedino to mozes.

Mozes i supruga sredit.
Alfa Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 19:41   #1028
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
i to baš svugdje u Europi
Malo si se zahebao...
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 19:41   #1029
Quote:
BettyBoopPoopa kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Upravo nam je inkasator banuo na vrata, moj suprug naivno otvorio i eto - moja poštenjačina priznala da imamo TV, ali da smo se "tek" mjesec i pol u tom stanu pa mu je "dobar" inkasator kao oprostio kaznu i naplatio samo 160 kn!?
Ja sam bila u kuhinji (misleći da je susjed na vratima) i kad sam shvatila što se dešava dopalila do vrata kao - pitala da kakav je to način dolaziti ljudima u 21:40 na vrata i sprašila inkasatora. Pokupio se u roku od sekunde.
Platili nismo, ali suprug se potpisao!
I sada?
Nemam apsolutnu namjeru plaćati to, ni kaznu ni pretplatu...ali šteta je već učinjena.
Platiti kaznu pa odjaviti...

Molim savjet, a do tada idem sredit` supruga!
Plati kaznu, odjavi "po proceduri" i amen...
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 22:51   #1030
Quote:
Pollux kaže: Pogledaj post
Plati kaznu, odjavi "po proceduri" i amen...
Da, nekako sam se pomirila s tim.

Mah, neka se sad suprug bakće s "procedurom", pa će se naučit` ne davati tek tako autograme.

Tnx
BettyBoopPoopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 09:51   #1031
Quote:
Pollux kaže: Pogledaj post
Nitko ništa mjesec dana

A pazite ovo Vezivanje HRT pretplate sa strujom - nezakonito?

Pa ne da mi ne mogu to naplatiti nego nema šanse!
To sam danas čula, ne mogu vjerovat
Smradovi.

Cijelo jutro se borim sa suprugom da se odjavimo. Zakaj su muški tak indiferentni? http://www.pic4ever.com/images/gaah.gif
madame. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 21:51   #1032
Evo i meni kontrolori došli na vrata i nagovorili me da za radio koji imama u stanu potpišem i platim "sezonsku" pretplatu od 474,00 kn kako su oni rekli na što sam pristao jer ta pretplata po njihovoj priči je trebala vrijediti godinu dana.
Kasnije se ispostavilo da to je bila kazna što do tada nisam prijavio radio i počele su stizati uplatnice mjesečne još na to.
Samo da znate da i vas ne prevare jer im je to nova fora a sad kažu da nisu to rekli ...... moš mislit.
Sad sve odjavljujem kod bilježnika
__________________
zadni će biti prvi
pula- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 06:53   #1033
meni se desila ista stvar... jos sam rekla da ne zivimo tu cijelu godinu i sad mi svejedno dolaze uplatnice svaki mjesec...
 
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 11:06   #1034
Quote:
pula- kaže: Pogledaj post
Evo i meni kontrolori došli na vrata i nagovorili me da za radio koji imama u stanu potpišem i platim "sezonsku" pretplatu od 474,00 kn kako su oni rekli na što sam pristao jer ta pretplata po njihovoj priči je trebala vrijediti godinu dana.
Pa dobro, ljudi, jel vi dajete novac baš svakom liku koji vam dođe žicati na vrata?
Dajte recite di živite da i ja stanem u red.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 13:25   #1035
eee i ja bi
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 23:29   #1036
zanima me u vezi prestanka plaćanja pretplate. da bih odjavio tv traži se da ispunin i kod javnoga bilježnika ovjerin onaj obrazac sa hrt-ove stranice. zanima me s obzirom na to da u tom obrascu stoji točka

- dopuštam ovlaštenim predstavnicima Hrvatske radiotelevizije (HRT) nesmetano provođenje kontrole iznjetih činjenica te da sam upoznat da će HRT u slučaju odbijanja, odnosno onemogućavanja HRT-a u provođenju kontrole ponovo me prijaviti, odnosno teretiti za plaćanje RTV pristojbe.

...i s obzirom na to da u raznim prijedlozima kako da odjavim pretplatu se spominje takav način odjave putem dopisa sa povratnicom te u slučaju da ti kasnije pokucaju na vrata pozivanje na...

Zakonska osnova – Članak 34.

Dom je nepovrediv.

Samo sud može obrazloženim pisanim nalogom utemeljenim na zakonu odrediti da se dom ili drugi prostor pretraži.

Pravo je stanara da on ili njegov zastupnik i obvezatno dva svjedoka budu nazočni pri pretrazi doma ili drugoga prostora. (…) Pretraga radi pronalaženja ili osiguranja dokaza za koje postoji osnovana vjerojatnost da se nalaze u domu počinitelja kaznenog djela, može se poduzeti samo u nazočnosti svjedoka.

...a prethodno si kod javnog bilježnika potpisa i ovjerio gore navedenu točku. malo mi je to nerazumljivo jer što ima veću težinu? ovaj članak zakona ili tvoja potpisana i ovjerena izjava?

molio bi ako netko zna iz vlastitog iskustva jer bi proba nagovorit roditelje na ovo pa ih opet nebi tio uvalit u ghovna. unaprijed hvala
-jaaa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 09:24   #1037
Quote:
-jaaa- kaže: Pogledaj post
- dopuštam ovlaštenim predstavnicima Hrvatske radiotelevizije (HRT) nesmetano provođenje kontrole iznjetih činjenica te da sam upoznat da će HRT u slučaju odbijanja, odnosno onemogućavanja HRT-a u provođenju kontrole ponovo me prijaviti, odnosno teretiti za plaćanje RTV pristojbe.
...

...a prethodno si kod javnog bilježnika potpisa i ovjerio gore navedenu točku. malo mi je to nerazumljivo jer što ima veću težinu? ovaj članak zakona ili tvoja potpisana i ovjerena izjava?

molio bi ako netko zna iz vlastitog iskustva jer bi proba nagovorit roditelje na ovo pa ih opet nebi tio uvalit u ghovna. unaprijed hvala
Pa pročitaj što piše u toj točki. Piše da ako ih ne pustiš u stan u kontrolu (na što imaš potpuno pravo) onda ti oni zaračunaju zaostatke od dana otkazivanja. Neće ti oni na silu pokušavati ući u stan, ali će ti mrtvi-ladni ispostaviti račun. Zato se savjetuje izbacivanje te točke iz izjave za otkazivanje pretplate.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 09:58   #1038
Da li ja teoretski mogu otići kod nekog ovlaštenog servisera da mi onesposobi u antenski prijemnik u televizoru (ako je to tehnički moguće) i da mi izda potvrdu za to?

Onda takav televizor ne bi trebao podlijegati pretplati jer više nije prijemnik?
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 10:01   #1039
Svejedno ga moras odjaviti.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 10:42   #1040
Pročitao sam postupak za neplaćanje TV pretplate, ali nigdje ne nalazim upute kako postupiti ako TV ni nije prijavljen. Naime, preselio sam se u stan i nemam uopće prijavljen TV. I sad recimo dođe neka kontrola i ja ih naravno ne pustim unutra. Što napraviti ako pošalju račun? Kako napisati žalbu ako nemam dokaz o odjavljivanju prijemnika s obzirom da nemam ni prijavljen prijemnik?
simba_m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:17.