Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2009., 13:13   #101
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
pristojbu na kompjutor?
a da mi bubnu onda i pristojbu na mobitel jer i na mobitel mogu radio slušat?
Pa to se placa.Kada si na pretplati dode ti na racunu pristojba za radijske frekvencije.

Sad neznam kako je kada nije pretplata,ali ima nesto valjda.
Pharadox is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 16:30   #102
Internet stream radio - da li spada u HTV pretplatu?

Da li slušanje radija preko interneta spada u posjedovanje prijemnika i podliježe plaćanju HTV pretplate?

Nadovezao bih se na prijašnju temu ali je zatvorena.
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 14:11   #103
Ne vidim logiku po kojoj bi internet streaming radio programa bio podležan ovom haraču. Mislim da harače samo radio-prijamnike. Internet infrastruktura to nije.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 10:13   #104
ne stignem citat sve treadove, al moje iskustvo je slijedece. mjesto radnje zagreb, centar grada. pozvala sluzbu za odjavu, stigao nakon par dana tip i zapecatio mi tv. platila mu na licu mjesta cini mi se 70 kn. jedini uvjet za pecatiranje je da su dotad podmireni svi dugovi.
kako je zatvorio vrata iza sebe, ja sam skinula pecat i nastavila gledat normalno tv.
nakon dva mjeseca stize cica ispred vrata, kao neki kontrolor, vidis da jadni penzic s 800kn mirovine, mase nekom izlizanom papirnatom iskaznicom, ofucanom skaj torbom i veli da on ZNA da ja gledam tv, da me prijavili susjedi, da ovo, da ono i stavlja nogu na prag od vrata i da ce uci. ja ga odgurnula nazad, uzela mobitel da cu zvat policiju i rekla jos jedan korak i gotov si!

uglavnom ,ne mogu ti nista, sve je to veliki blef jadne ove hrvatske vladavine neprava, gdje prvo opljackaju drzavu i penzice, a onda ih tako gladne i bijesne bace da za njih rade prljavi posao.
pravno ti ne mogu nista, a da ce te doci ugnjavit bar jednom, hoce. jer kolko sam cula, ti penzici su placeni po "otkrivanju" neplatisa. patetic.
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 14:53   #105
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post

uglavnom ,ne mogu ti nista, sve je to veliki blef jadne ove hrvatske vladavine neprava, gdje prvo opljackaju drzavu i penzice, a onda ih tako gladne i bijesne bace da za njih rade prljavi posao.
pravno ti ne mogu nista, a da ce te doci ugnjavit bar jednom, hoce. jer kolko sam cula, ti penzici su placeni po "otkrivanju" neplatisa. patetic.
Jedina vladavina neprava u ovom slucaju je to sto se ne provode zakoni ove drzave. Da se provode, onda bi svi takvi koji odjave televizor i poslije ga odpecate bili kaznjeni.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 12:56   #106
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Jedina vladavina neprava u ovom slucaju je to sto se ne provode zakoni ove drzave. Da se provode, onda bi svi takvi koji odjave televizor i poslije ga odpecate bili kaznjeni.
PO Novome više nema pečačenja televizora nego samo odjava da je isti pokvaren ili da ga nema... oni traže ovjeru u Javnog bilježnika da mogu uc u stan ali to nije bas zakonito
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 18:32   #107
Meni je inkasator zadnji put dosađivao prije vise od 3 godine i onda sam ga stjerao i zaprijetio se da nek me samo jos proba doci uznemiravati sa glupostima.... i od onda do dana danasnjeg ga nema vise...

A kaj se tice toga da je ta pretplata tj. porez na tv zakonita bas me briga... oni koji su se sjetili tog zakona nek sami placaju to sranje....neka pljackaju nekoga drugog... mene nece...

A ovo kaj vi pricate da vam inkasator postavi nogu da nemrete zatvorit vrata... da meni to napravi tak bi mu stao na nogu i prignjecio je vratima da mu vise nebi padale takve gluposti na pamet...
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 18:39   #108
Quote:
Torcidas kaže: Pogledaj post
PO Novome više nema pečačenja televizora nego samo odjava da je isti pokvaren ili da ga nema... oni traže ovjeru u Javnog bilježnika da mogu uc u stan ali to nije bas zakonito
Ne kuzim ovo bas....

1. kak mogu uopce dobit tu ovjeru ako nije zakonita???

2. Di oni nalaze temelj u zakonu po kojem uz pomoc te ovjere mogu ulazit ljudima u stanove????

3. kak ce ti uci u stan s tom ovjerom??? kad ti ju pokaze kazes mu mrš i zalupis mu vratima pred nosom... nemre zvat policiju ak ta ovjera nije zakonita...
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 07:43   #109
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Ne kuzim ovo bas....

1. kak mogu uopce dobit tu ovjeru ako nije zakonita???

2. Di oni nalaze temelj u zakonu po kojem uz pomoc te ovjere mogu ulazit ljudima u stanove????

3. kak ce ti uci u stan s tom ovjerom??? kad ti ju pokaze kazes mu mrš i zalupis mu vratima pred nosom... nemre zvat policiju ak ta ovjera nije zakonita...
Ne kuzis zato sto i nije shvatljivo. Koliko god se mi ne slagali sa tim zakonom, on je na snazi, i suludo je da drzava ne osigurava njegovo provodjenje, tj kontrolu pridrzavaju li se ljudi tog zakona.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 07:53   #110
Slicno prije par godina bilo kod mene, nikad nisam imao prijavljen TV, dosao inkasator kaze prijavili te susjedi, kako je stupio nogom na prag tako je i odstupio odmah. Samo sam uzeo telefon u ruke i poceo tipkati broj policijske postaje. Pa ljudi moji ne moze ni policija samo tako uci u neciji dom a ne inkasator. Znaju se slucajevi propisani zakonom kad policija ulazi bez pisanog sudskog naloga.
Sad zivim u zemlji gdje to ne postoji, inkasatori i TV pretplata.
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 08:30   #111
svi programi su mi -> snijeg.... nek mi nabave ANTENU da mogu gledat program ko covjek.
zasto bih placao pretplatu ako na telki jedino gledam dvd iz videoteke jer nemam antenu.

i kaj je najbolje, frajer (čiča, deda) uredno dolazi nedjeljom ujutro.


placam porez na televizor?

što je televizor?
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 08:49   #112
Quote:
hmmhmm kaže: Pogledaj post
Hmmm... po tome ti TV kartica i MaxTV dođu na isto, jer oboje omogučuje prijam signala.
MaxTV ne radi tak.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 09:35   #113
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
pozvala sluzbu za odjavu, stigao nakon par dana tip i zapecatio mi tv. platila mu na licu mjesta cini mi se 70 kn.kako je zatvorio vrata iza sebe, ja sam skinula pecat i nastavila gledat normalno tv.
nakon dva mjeseca stize cica ispred vrata, kao neki kontrolor...
ovo je prejadno....
tv pretplata nacionalnoj televiziji plača se u svim europskim zemljama osim u rusiji. a radi par desetaka kuna mjesečno riskitrat ovakve neugodnosti da ti bilo ko dolazi na vrata i nasilno pokušava ući je zbilja krajnje nepotrebno.
navela si zagreb kao mjesto radnje, al ja nikako da se otmem dojmu da si ti tek od devedeset i neke tu...
osim toga, plačamo paušal i za telefon, bez obzira koristili ga ili ne...uglavnom, plačamo puno toga bespotrebno, al nisam još čula da se neko okoristio time što je na način na koji ti to opisuješ prevario sistem
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 14.01.2009., 17:20   #114
tv pretplata ne košta "par" desetaka kuna nego više ili nekoliko desetaka kuna (ako se ne varam 6 ili 7)
a paušal za telefon ne plaćamo ako ga ne koristimo. pače, nitko te ne zajebava ako odjaviš telefonsku liniju
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 18:03   #115
Kako oni smiju imat tolko reklama i još ubirat tolke pare od pretplate? To vam nije čudno? Po tome bi i ove ostale privatne televizije trebale dobit dio od te pretplate. Svi imaju more reklama.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 18:53   #116
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Kako oni smiju imat tolko reklama i još ubirat tolke pare od pretplate? To vam nije čudno? Po tome bi i ove ostale privatne televizije trebale dobit dio od te pretplate. Svi imaju more reklama.
dobe 3% od pretplate

Proizvodnja RTV programa nije jeftina. Na razmjerno malom tržištu kakvo je hrvatsko program HRT-a opsega (pritom mislimo i na televizijski i na radijski program, i na komercijalne i na nekomercijalne sadržaje) ne bi se mogao financirati isključivo iz pristojbe (zapravo, moglo bi se i tako, ali onda bi iznos pristojbe morao biti dvostruk!), niti bi to bilo razumno (primjerice, jasno je da se iz pristojbe ne mogu plaćati nagrade u Milijunašu!). Zato se djelatnost HRT-a financira i iz RTV pristojbe i iz marketinških prihoda (trenutačno otprilike u odnosu 70:30). Zakon o HRT-u ipak štiti našeg gledatelja od "najezde reklama" kakvom se često mora koristiti komercijalna televizija, ograničavajući nas često i više nego što je u Europi uobičajeno.
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 19:18   #117
Ma odjavite tv.... recite da ga nemate i ne mogu vam nista... bez obzira kaj je taj neopisivo glup zakon na snazi... a te njihove fore da su vas susjedi prijavii neka prodaju nekome drugom... kak susjedi mogu znat jel vi imate tv ili ne??? tv je uređaj i nemate kaj placat tu pristojbu na uređaj koji ste kupili i koji je u vasem vlasnistvu i gotovo!!! Na istu foru onda mogu stavit stavit pristojbu na mobitel i telefon... pristojbu na laptop i racunala... na istu foru mogu stavit pristojbu na gotovo svaki uređaj koji postoji i zato je to besmisleno placati... i taman da je i 10 kn mjesecno odbijam to placati i gotovo!

btw a to kaj se HRT nebi mogao financirati drugacije me zaboli quratz... meni ne fali ja ga ne gledam i kaj se mene tice neka propadne....
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 20:05   #118
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
kak susjedi mogu znat jel vi imate tv ili ne??? .
no moji susjedi zovu policiju sa pričom da se netko u zgradi drogira
ak to znaju, a kak pobogu ne bi znali da netko ima tv?

a nije valjda zbog ovog posta ban?
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 20:36   #119
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
no moji susjedi zovu policiju sa pričom da se netko u zgradi drogira
ak to znaju, a kak pobogu ne bi znali da netko ima tv?

a nije valjda zbog ovog posta ban?
a ti si onda poseban slucaj, ti onda spadas ovdje...

https://www.forum.hr/showthread.php?t=162266
Makavelii is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 21:41   #120
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Ma odjavite tv.... recite da ga nemate i ne mogu vam nista... bez obzira kaj je taj neopisivo glup zakon na snazi... a te njihove fore da su vas susjedi prijavii neka prodaju nekome drugom... kak susjedi mogu znat jel vi imate tv ili ne??? tv je uređaj i nemate kaj placat tu pristojbu na uređaj koji ste kupili i koji je u vasem vlasnistvu i gotovo!!! Na istu foru onda mogu stavit stavit pristojbu na mobitel i telefon... pristojbu na laptop i racunala... na istu foru mogu stavit pristojbu na gotovo svaki uređaj koji postoji i zato je to besmisleno placati... i taman da je i 10 kn mjesecno odbijam to placati i gotovo!

btw a to kaj se HRT nebi mogao financirati drugacije me zaboli quratz... meni ne fali ja ga ne gledam i kaj se mene tice neka propadne....

kak ne plačaš pretplatu na telefon iako ne znaš kaj s tom pretplatom dobivaš?


a se razumijemo: obveznik RTV pristojbe ne bi uštedio ukidanjem pristojbe, jer bi je morao plaćati indirektno. Npr. preko povećanog poreza. A onda, kad se financirate preko proračuna, na velika vrata ukidate nezavisnost javnog medija od politike.

Druga je stvar ako želite posve ukinuti javnu radioteleviziju. Ali onda se morate suočiti s time da u zemlji više nema javnih, nekomercijalnih radijskih i televizijskih sadržaja, sa svim posljedicama za društvo. I onda bi HRT izgubio neovisnost o dnevoj politici, jer bi morao pregovarati s Vladom koliko će novca dobiti.



RTV pristojba nije povezana s osobnim potrebama
Ako imaš privatnog zubara i liječnika, ne možeš reći da iz plaće nećeš odvajati za zdravstvo, jer odvajaš za one kojima trebaju "javni" zubar i doktor. Isto tako je nebitno treba li osobno tebi javna radiotelevizija, jer plaćaš za one kojima treba npr. emisija s vijestima iz života nacionalnih manjina, koja se ne može realizirati na komercijalnoj osnovi.



Pristojba je "na ovim prostorima" propisana od 1923. godine, kad je Ministarstvo pošta i telegrafa izdalo Pravilnik o privatnim radiotelegrafsko-telefonskim aparatima u kojem je određena taksa od 240 dinara godišnje za "prijamne stanice s ramom" i 360 dinara za "stanice s antenom". Znači, pristojba je uvedena i prije nego što je postojao stalni domaći radijski program, tj. dok su se mogle čuti samo neke inozemne stanice! Na staru godinu 1926. Radio Zagreb imao je 4001 obveznika pristojbe. A kako je Televiziju pokrenuo Radio, najprije se financirala iz radijske pristojbe. Poslije je određena i televizijska, a danas je opet ujedinjena u jednu RTV pristojbu.


BBC nema reklame, ali ima bolesno visoku pretplatu
agent is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.