Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Izbori parlamentarni 2007

Izbori parlamentarni 2007 Sanader vs. Milanović

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2007., 02:07   #1
Sinbad
Registrirani korisnik
 
Sinbad Avatar
 
Registracija: Apr 2003.
Postova: 3,709
Miroslav Škoro - najnovije saborsko kadrovsko pojačanje

Pogledajte novu inicijativu jedno od vodećih ljudi novog HDZovog think tanka u saboru, Miroslava Škore.

HDZovci sa svojim novim akvizicijama u sportsko-estradnom miljeu dosežu nove visine i nadilaze sami sebe primajući u svoje redove samo stvaraoce navećeg ranga i profinjenog estetskog ukusa.

Izvor Feral Tribune:

Intelektualne potencijale novog saziva Hrvatskog sabora pojačat će, među ostalima, i Miroslav Škoro. Svestrani umjetnik, vlasnik diskografske kuće, inženjer građevine, diplomirani ekonomist, bivši diplomat... kako je iz pera Anite Malenice predstavljen u nedavnom intervjuu Večernjem listu, u istom je istupu otkrio i malu poslovnu tajnu. Naime, Miroslav Škoro osmislio je način kako da se oduži svojim biračima u 4. izbornoj jedinici za glasove koje su mu priskrbili, ali i da sam na tome (dodatno) dobro zaradi.

Prema onome što je zborio u "Bezgrešnjaku", Škoro Hrvatskoj televiziji nudi veliki show "Država, selo, grad", koji bi obilazio gradove i općine u Slavoniji i Baranji. Škoro bi bio voditelj pripadajućih emisija, ali bi u njima i nastupao sa svojim bendom, a jedino što vidi kao prepreku cijeloj zamisli jest eventualno "crveno svjetlo" tijela nadležnih za sukob interesa, kojima će se, veli, sam obratiti za pravorijek.

"Moj cilj je zastupati interese izborne jedinice u kojoj sam izabran, ali i interese svoje struke, a da pri svemu tome i dalje mogu nastupati i svirati s bendom – jer i mi moramo od nečega živjeti", rastumačio je svoje namjere saborski zastupnik HDZ-a, otkrivši kako je s biznis planom "prije dva mjeseca upoznao i direktora HRT-a". Škoro ne navodi što mu je direktor HRT-a Vanja Sutlić odgovorio na njegovu poslovnu ponudu, no poznavajući Sutlićeve dobro izvježbane političke reflekse nema sumnje da je direktor Prisavlja ponudu ozbiljno shvatio, budući da dolazi od strane nimalo beznačajne partijske figure u HDZ-u, ali i da je konačan odgovor odložio za postizborni period.

Sada kad je više-manje izgledno da će HDZ i iduće četiri godine vladati Hrvatskom i da će Miroslav Škoro u tom poretku zasigurno biti daleko više od običnog saborskog zastupnika, Vanja će Sutlić teško uskratiti partnerstvo velikom estradnom projektu čije se ishodište nalazi u egzistencijalnoj maksimi njegova autora "da se od nečega mora živjeti". Budući da se plaća saborskog zastupnika ne spušta ispod 15 tisuća kuna, opisana Škorina namjera da još više zagrabi s javnih jasli svjedoči o nezajažljivim materijalnim porivima ovog demagoga nacionalizma. Koji je iz estradnih isplovio u političke vode s očitim ciljem da na račun opće zapuštenosti i nemale zatucanosti u ovoj državi još raskošnije živi.
Sinbad is offline  
Old 24.12.2007., 02:28   #2
WRITER1989
Registrirani korisnik
 
Registracija: Nov 2006.
Postova: 1,338
Quote:
Sinbad kaže: Pogledaj post
Budući da se plaća saborskog zastupnika ne spušta ispod 15 tisuća kuna, opisana Škorina namjera da još više zagrabi s javnih jasli svjedoči o nezajažljivim materijalnim porivima ovog demagoga nacionalizma. Koji je iz estradnih isplovio u političke vode s očitim ciljem da na račun opće zapuštenosti i nemale zatucanosti u ovoj državi još raskošnije živi.
Samo da te oko ovoga ispravim; Škoro je najavio da će svoju saborsku plaću ustupiti odjelu pedijatrije bolnice u Osijeku.
WRITER1989 is offline  
Old 24.12.2007., 02:30   #3
Sinbad
Registrirani korisnik
 
Sinbad Avatar
 
Registracija: Apr 2003.
Postova: 3,709
Quote:
WRITER1989 kaže: Pogledaj post
Samo da te oko ovoga ispravim; Škoro je najavio da će svoju saborsku plaću ustupiti odjelu pedijatrije bolnice u Osijeku.
Ne moraš mene ispravljati. Tekst je prenešen iz novina.
Sinbad is offline  
Old 24.12.2007., 02:54   #4
WRITER1989
Registrirani korisnik
 
Registracija: Nov 2006.
Postova: 1,338
Mišljenja sam da estradni umjetnici, sportaši i druge javne osobe ne bi trebale u "visoku" politiku ulaziti samo zbog povećanja popularnosti nekoj stranci. Posao saborskog zastupnika je cjelodnevni posao ili bi barem to trebao biti, a imati saborskog zastupnika koji se u saborskoj vijećnici pojavljuje petkom za glasovanje i javi se za riječ nekoliko puta u 4 godine nije nimalo produktivno za birače koji biraju svoje predstavnike, tj. ljude koji svojim političkim radom mogu nešto napraviti za svoju izbornu jedinicu.

U kampanjama je poželjno imati popularnog pjevača ili neku drugu javnu osobu na svojoj strani, ali je u praksi saborski mandat određena odgovornost i posao koji bi trebao novoizabranom zastupniku biti prioritet. Škoro se bavi pjevanjem, poduzetništvom, sada i politikom, a ostaje pitanje koliko će vremena moći utrošiti za svoju izbornu jedinicu i birače koji su ga i izabrali za rad u Saboru, a ne za komercijalne televizijske projekte ili pjevačka natjecanja.

Svakako je poželjno da i ljudi poput Škore ili Filipovića daju svoj obol politici, a ozbiljan politički angažman javne ličnosti bi trebalo pozdraviti ukoliko je uistinu ozbiljan i vjerodostojan.

Bilo bi pošteno prema biračima da Škoro opravda njihovo povjerenje u naredne 4 godine mandata svojim političkim radom u Saboru ili terenskim radom u svojoj izbornoj jedinici, a to bi trebala biti i jedina svrha eventualne emisije o kojoj se govori u gornjem članku.
WRITER1989 is offline  
Old 24.12.2007., 13:29   #5
currylemon
U samoizolaciji
 
Registracija: Jul 2007.
Postova: 117
Writeru, što ćeš kad su u našem narodu uglavnom ovce pa će svašta provariti
currylemon is offline  
Old 24.12.2007., 14:01   #6
Simba-OS
forum.hr for dummies
 
Simba-OS Avatar
 
Registracija: Oct 2003.
Lokacija: Na dva kotača
Postova: 16,834
Quote:
WRITER1989 kaže: Pogledaj post
Mišljenja sam da estradni umjetnici, sportaši i druge javne osobe ne bi trebale u "visoku" politiku ulaziti samo zbog povećanja popularnosti nekoj stranci. Posao saborskog zastupnika je cjelodnevni posao ili bi barem to trebao biti, a imati saborskog zastupnika koji se u saborskoj vijećnici pojavljuje petkom za glasovanje i javi se za riječ nekoliko puta u 4 godine nije nimalo produktivno za birače koji biraju svoje predstavnike, tj. ljude koji svojim političkim radom mogu nešto napraviti za svoju izbornu jedinicu.

U kampanjama je poželjno imati popularnog pjevača ili neku drugu javnu osobu na svojoj strani, ali je u praksi saborski mandat određena odgovornost i posao koji bi trebao novoizabranom zastupniku biti prioritet. Škoro se bavi pjevanjem, poduzetništvom, sada i politikom, a ostaje pitanje koliko će vremena moći utrošiti za svoju izbornu jedinicu i birače koji su ga i izabrali za rad u Saboru, a ne za komercijalne televizijske projekte ili pjevačka natjecanja.

Svakako je poželjno da i ljudi poput Škore ili Filipovića daju svoj obol politici, a ozbiljan politički angažman javne ličnosti bi trebalo pozdraviti ukoliko je uistinu ozbiljan i vjerodostojan.

Bilo bi pošteno prema biračima da Škoro opravda njihovo povjerenje u naredne 4 godine mandata svojim političkim radom u Saboru ili terenskim radom u svojoj izbornoj jedinici, a to bi trebala biti i jedina svrha eventualne emisije o kojoj se govori u gornjem članku.
Zašto se ograničiti samo na estradnjake i športaše? Ovo o cjelodnevnom poslu saborskog zastupnika jednako važi i za sve ostale. Pa tako i za profesore, liječnike, biznismene itd. Ne vidim čemu izdvajati samo neke. Nitko od naših političara nije to po struci i svaki od njih ima svoje zanimanje izvan politike. Stoga ne vidim po čemu bi neki liječnik, prosvjetni djelatnik, graševinac itd bio po pravilu bolji političar od glazbenika ili športaša.

Što se samog teksta tiče, tipični Feralov šovinizam. Ništa novo.
Simba-OS is offline  
Old 24.12.2007., 15:00   #7
lakota
Sioux sa Balkana
 
lakota Avatar
 
Registracija: Jul 2007.
Lokacija: Zagreb
Postova: 3,838
Quote:
Simba-OS kaže: Pogledaj post
Zašto se ograničiti samo na estradnjake i športaše? Ovo o cjelodnevnom poslu saborskog zastupnika jednako važi i za sve ostale. Pa tako i za profesore, liječnike, biznismene itd. Ne vidim čemu izdvajati samo neke. Nitko od naših političara nije to po struci i svaki od njih ima svoje zanimanje izvan politike. Stoga ne vidim po čemu bi neki liječnik, prosvjetni djelatnik, graševinac itd bio po pravilu bolji političar od glazbenika ili športaša.

Što se samog teksta tiče, tipični Feralov šovinizam. Ništa novo.
Prvi politički potez Škore nakon izbora je organiziranje tamburaške emisije u njegovoj izbornoj jedinici. Sa nekog općeg stajališta sportaši i pjevači nebi trebali biti zastupnici drugog reda ali oni su tu reputaciju dobili svojim djelovanjem u stvarnosti. U saboru su djelovali kao slučajni prolaznici a u kampanji guknu dvije riječi u reklami. Tako da budimo realni, ovakva politička rješenja (tamburom po Slavoniji) i dosadašnje političko djelovanje sportaša i estradnjaka (bilo crnih ili crvenih) su farsa.
lakota is offline  
Old 27.12.2007., 17:42   #8
einfach
U samoizolaciji
 
Registracija: Sep 2006.
Postova: 2,712
odusevljen sam izborom skore u sabor .pravi potez najveceg hrvatskog Kirina, da je takvog znalca podario visoko na listi drzavotvorne nam stranke u njegovoj izbornoj jedinici.
steta da se na takvim listama nije naslo vise zastupnika takvog profila ,na prmj. cire blazevica, zdravka mamica,sinovcica iz zadra i igora stimca.
einfach is offline  
Old 28.12.2007., 15:35   #9
Sinbad
Registrirani korisnik
 
Sinbad Avatar
 
Registracija: Apr 2003.
Postova: 3,709
Slažem se sa time da se, kako Writer kaže, sportaši i estradnjaci ne bi trebali uključivati u "visoku" politiku. Tako sam stvarno bio razočaran SDPovim angažmanom Mirka Filipovića. Mislim da ga u ovom sazivu više nema.

Međutim, osim činjenice da je estradnjak, kod Škore me grozi cijela njegova ličnost, "glazbeni opus" i agresivni seljački humor. Takva neobuzdana tamburanja, kakvima se Škoro intenzivno bavi, simboliziraju jednu stagnaciju i polagano nazadovanje Slavonije, regije iz koje se svatko želi odseliti.

Kao da tamo nema nikakvih problema, sve je u redu, pa je HDZ mogao izabrati takvog jednog veseljaka na radost svih sabornika. Kao da žele reći Slavoncima: "Ekonomija, infrastuktura i školostvo, to su pitanja kojima se bave ljudi u Zagrebu, a na vama je samo da tamburate."
Sinbad is offline  
Old 28.12.2007., 16:03   #10
salel
alokin
 
Registracija: Oct 2007.
Lokacija: đakovo
Postova: 750
Quote:
Sinbad kaže: Pogledaj post
Slažem se sa time da se, kako Writer kaže, sportaši i estradnjaci ne bi trebali uključivati u "visoku" politiku. Tako sam stvarno bio razočaran SDPovim angažmanom Mirka Filipovića. Mislim da ga u ovom sazivu više nema.

Međutim, osim činjenice da je estradnjak, kod Škore me grozi cijela njegova ličnost, "glazbeni opus" i agresivni seljački humor. Takva neobuzdana tamburanja, kakvima se Škoro intenzivno bavi, simboliziraju jednu stagnaciju i polagano nazadovanje Slavonije, regije iz koje se svatko želi odseliti.

Kao da tamo nema nikakvih problema, sve je u redu, pa je HDZ mogao izabrati takvog jednog veseljaka na radost svih sabornika. Kao da žele reći Slavoncima: "Ekonomija, infrastuktura i školostvo, to su pitanja kojima se bave ljudi u Zagrebu, a na vama je samo da tamburate."

ma Škoro je skoro
__________________
tkošto

Zadnje uređivanje Simba-OS : 28.12.2007. at 16:43. Reason: Krivo citiranje
salel is offline  
Old 28.12.2007., 16:35   #11
Simba-OS
forum.hr for dummies
 
Simba-OS Avatar
 
Registracija: Oct 2003.
Lokacija: Na dva kotača
Postova: 16,834
Quote:
Sinbad kaže: Pogledaj post
Slažem se sa time da se, kako Writer kaže, sportaši i estradnjaci ne bi trebali uključivati u "visoku" politiku. Tako sam stvarno bio razočaran SDPovim angažmanom Mirka Filipovića. Mislim da ga u ovom sazivu više nema.

Međutim, osim činjenice da je estradnjak, kod Škore me grozi cijela njegova ličnost, "glazbeni opus" i agresivni seljački humor. Takva neobuzdana tamburanja, kakvima se Škoro intenzivno bavi, simboliziraju jednu stagnaciju i polagano nazadovanje Slavonije, regije iz koje se svatko želi odseliti.

Kao da tamo nema nikakvih problema, sve je u redu, pa je HDZ mogao izabrati takvog jednog veseljaka na radost svih sabornika. Kao da žele reći Slavoncima: "Ekonomija, infrastuktura i školostvo, to su pitanja kojima se bave ljudi u Zagrebu, a na vama je samo da tamburate."
Glupost. Pogotovo znajući da masa "urbanih intelektualaca" obožava opuštanje plesanjem po stolovima uz turbofolk. Nemojmo biti licemjerni.

Nadalje, tvrdnja da tamburaška glazba uzrokuje stagnaciju i nazadovanje Slavonije je valjda najveća glupost koju sam ovdje naforumu pročitao. Daj molim te argumentiraj, kako to da ova ili ona vrsta glazbe unapređuje ili unazađuje neku regiju. Vidim da i Zagreb ekonomski propadne svaki put kad Škoro održi koncert u Domu sportova. S druge strane, nakon svake turbofolkaške noći Zagreb osvane razvijeniji, valjda...


I još nešto, ukusi su različiti i o ukusima se ne raspravlja, kaže se. Vrijeđanjem i omalovažavanjem nekoga zbog osobnog ukusa koje se meni ili tebi osobno ne sviđa (ukusi su nam drugačiji), samo iskazuje našu vlastitu zatucanost i "seljački" mentalitet, koji želimo pripisati drugome.
Simba-OS is offline  
Old 28.12.2007., 16:47   #12
Simba-OS
forum.hr for dummies
 
Simba-OS Avatar
 
Registracija: Oct 2003.
Lokacija: Na dva kotača
Postova: 16,834
Quote:
lakota kaže: Pogledaj post
Prvi politički potez Škore nakon izbora je organiziranje tamburaške emisije u njegovoj izbornoj jedinici. Sa nekog općeg stajališta sportaši i pjevači nebi trebali biti zastupnici drugog reda ali oni su tu reputaciju dobili svojim djelovanjem u stvarnosti. U saboru su djelovali kao slučajni prolaznici a u kampanji guknu dvije riječi u reklami. Tako da budimo realni, ovakva politička rješenja (tamburom po Slavoniji) i dosadašnje političko djelovanje sportaša i estradnjaka (bilo crnih ili crvenih) su farsa.
Tvrdiš li da su "prolaznici" u saboru isključivo športaši i glazbenici?
Koliko je drugih, koji su kompletan mandat jednostavno prespavali? Koliko puta si gledao zasjedanje sabora s polovicom (ili manje) nazočnih zastupnika? Što su svi ti spavači ili uglavnom nenazočni - glazbenici i športaši?

Čemu dvostruka mjerila? I što je to što zastupnika čini kvalitetnim? Prema zanimanju? Postoje više i manje vrijedna zanimanja?
Simba-OS is offline  
Old 28.12.2007., 19:34   #13
Sinbad
Registrirani korisnik
 
Sinbad Avatar
 
Registracija: Apr 2003.
Postova: 3,709
Quote:
Simba-OS kaže: Pogledaj post
Glupost. Pogotovo znajući da masa "urbanih intelektualaca" obožava opuštanje plesanjem po stolovima uz turbofolk. Nemojmo biti licemjerni.
Da su umjesto Škore u sabor doveli neku turbofolk pevaljku, bilo bi u potpunosti isto. Ne shvaćam što želiš s ovim reći. Da je Škoro zadnja brana dobrog ukusa u Hrvatskoj?

Quote:
Nadalje, tvrdnja da tamburaška glazba uzrokuje stagnaciju i nazadovanje Slavonije je valjda najveća glupost koju sam ovdje naforumu pročitao. Daj molim te argumentiraj, kako to da ova ili ona vrsta glazbe unapređuje ili unazađuje neku regiju. Vidim da i Zagreb ekonomski propadne svaki put kad Škoro održi koncert u Domu sportova. S druge strane, nakon svake turbofolkaške noći Zagreb osvane razvijeniji, valjda...
Pogledati značenja pojmova simbol i uzrok. Uočiti eventualnu razliku.

Nažalost, od kad je meni poznato, iz Slavonije ne dolazi niti jedan drugi trend osim ovog tamburanja. Meni je to jako tužno. Osijek je ipak jedan veći grad koji sigurno ima potencijala za puno više, i u glazbenom izričaju i u politici. Problem je u tome što neki misle da su ljudi poput Škore i Glavaša najbolje što Slavonija može dati. Mogu samo zamisliti kako je djeci koja tamo odrastaju.

Quote:
I još nešto, ukusi su različiti i o ukusima se ne raspravlja, kaže se. Vrijeđanjem i omalovažavanjem nekoga zbog osobnog ukusa koje se meni ili tebi osobno ne sviđa (ukusi su nam drugačiji), samo iskazuje našu vlastitu zatucanost i "seljački" mentalitet, koji želimo pripisati drugome.
Politička korektnost ima smisla samo do određene granice. Daleko od toga da su sva mišljenja jednako vrijedna. Isto je i sa ukusima.
Sinbad is offline  
Old 28.12.2007., 20:37   #14
Vojky
Registrirani korisnik
 
Vojky Avatar
 
Registracija: Apr 2003.
Postova: 40,000
Pošalji poruku preko ICQ korisniku Vojky
Quote:
Sinbad kaže: Pogledaj post
Pogledajte novu inicijativu jedno od vodećih ljudi novog HDZovog think tanka u saboru, Miroslava Škore.

HDZovci sa svojim novim akvizicijama u sportsko-estradnom miljeu dosežu nove visine i nadilaze sami sebe primajući u svoje redove samo stvaraoce navećeg ranga i profinjenog estetskog ukusa.
Čovjek je završio prilično tešku višu školu, potom i fakultet drugog smijera, uspješan je poduzetnik i najavio je da će i dalje živjeti od svog posla, a pristojnu saborsku plaću će donirati (ipak je u djelatnosti gdje je teško doći do "sukoba interesa").

I što je tebi tu smiješno? Ostali zastupnici imaju barem 3 škole iznad njega, zarađuju još dva reda više, a najavili su donirati i koji milijunčić?
Vojky is offline  
Old 28.12.2007., 20:39   #15
Vojky
Registrirani korisnik
 
Vojky Avatar
 
Registracija: Apr 2003.
Postova: 40,000
Pošalji poruku preko ICQ korisniku Vojky
Quote:
Simba-OS kaže: Pogledaj post
Tvrdiš li da su "prolaznici" u saboru isključivo športaši i glazbenici?
Koliko je drugih, koji su kompletan mandat jednostavno prespavali? Koliko puta si gledao zasjedanje sabora s polovicom (ili manje) nazočnih zastupnika? Što su svi ti spavači ili uglavnom nenazočni - glazbenici i športaši?
Problem je u tome što bi neki malo preskočili demokraciju. Sabor je predstavničko tijelo građana, a prema tome i predstavnik svih građanskih slojeva. Uključivo i estradnjake i športaše. Ako ih narod ne želi - barem je bilo lista za zaokružiti ovih izbora...
Vojky is offline  
Old 28.12.2007., 21:20   #16
Blue
Registrirani korisnik
 
Registracija: Apr 2003.
Postova: 7,413
Kalifornija je najmnogoljudnija američka država, koja bi po BDP-u bila sedma u svijetu da je samostalna. Među ergelom američkih prekaljenih političara, vodi je guverner (izabran od naroda) koji je bivši austrijski body-builder, poznat po filmskim ulogama Conana Barbarina i Policajca iz vrtića.

Kad se priča o Škori kao političaru, ne treba zaboraviti dvije stvari. Prvo, našao se na listi iz populističkih razloga. Drugo, nije „karijerni“ političar. Ni jedno ni drugo nije grijeh. Međutim, u trenutku dok nam nacionalna politička kultura doživljava svoje teže dane, nije ni preporuka.
Blue is offline  
Old 28.12.2007., 22:35   #17
Simba-OS
forum.hr for dummies
 
Simba-OS Avatar
 
Registracija: Oct 2003.
Lokacija: Na dva kotača
Postova: 16,834
Quote:
Sinbad kaže: Pogledaj post
Nažalost, od kad je meni poznato, iz Slavonije ne dolazi niti jedan drugi trend osim ovog tamburanja. Meni je to jako tužno. Osijek je ipak jedan veći grad koji sigurno ima potencijala za puno više, i u glazbenom izričaju i u politici. Problem je u tome što neki misle da su ljudi poput Škore i Glavaša najbolje što Slavonija može dati. Mogu samo zamisliti kako je djeci koja tamo odrastaju.
Možda da dođeš koji put u Slavoniju. Pa da vidiš koliko pojma nemaš. Predrasude su jako gadna stvar. Ne vidim da mome djetetu nešto fali. A očigledno da ne znaš niti tko sve od poznatih, uspješnih ljudi potiče iz Slavonije. Pa i glazbenika. A i predsjednik ti je iz Slavonije.
E sad, to što ti ne voliš tamburice i nije te briga za kulturnu baštinu, to je već tvoja osobna stvar. Problem je samo što, kako mi se čini, držiš da su tvoj stav i tvoj ukus jedini ispravni. A i to je tvoj problem.

Quote:
Politička korektnost ima smisla samo do određene granice. Daleko od toga da su sva mišljenja jednako vrijedna. Isto je i sa ukusima.
Ne, već su pravo na vlastito mišljenje i pravo na vlastiti ukus jednaki za sve. To trebaš shvatiti i to trebaš poštivati. Ni ja baš nisam ljubitelj klasike. Rezonirajući poput tebe, valjda bih trebao reći kako klasična glazba onda kurcu ne valja.
Simba-OS is offline  
Old 29.12.2007., 09:05   #18
Sinbad
Registrirani korisnik
 
Sinbad Avatar
 
Registracija: Apr 2003.
Postova: 3,709
Quote:
Simba-OS kaže: Pogledaj post
Možda da dođeš koji put u Slavoniju. Pa da vidiš koliko pojma nemaš. Predrasude su jako gadna stvar. Ne vidim da mome djetetu nešto fali. A očigledno da ne znaš niti tko sve od poznatih, uspješnih ljudi potiče iz Slavonije. Pa i glazbenika. A i predsjednik ti je iz Slavonije.
E sad, to što ti ne voliš tamburice i nije te briga za kulturnu baštinu, to je već tvoja osobna stvar. Problem je samo što, kako mi se čini, držiš da su tvoj stav i tvoj ukus jedini ispravni. A i to je tvoj problem.
Znam nekoliko ljudi iz Slavonije. Nitko baš nije pretjerano zadovoljan stanjem koje je tamo. Slavonski Brod opisuju kao depresivan grad u kojem se nema što raditi, gdje izaći van.

Moje mišljenje da su tamburice primitivniji tip glazbe od npr. izvornog rocka ili punka je potpuno legitimno. Muka mi je kada izađem van u mom gradiću, a onda shvatim da poslije jedan jedino mogu biti bircu u kojem rulja svršava na tamburu. Obično se okrenem i odem doma.

Sada je glavni promoter tog primitivizma ušao u sabor i ima ovlasti donositi zakone koji se tiču svih nas. Moja je građanska dužnost reći što mislim o njemu i njegovom radu.

Quote:
Ne, već su pravo na vlastito mišljenje i pravo na vlastiti ukus jednaki za sve. To trebaš shvatiti i to trebaš poštivati. Ni ja baš nisam ljubitelj klasike. Rezonirajući poput tebe, valjda bih trebao reći kako klasična glazba onda kurcu ne valja.
Pitanje je složeno. Ja npr. ne mislim da je stav jednog ustašiodnog primitivca poput Luke Podruga jednoko vrijedan stavu bilo kojeg odgovornog i slobodnomislećeg građanina. Nikako me ne možeš uvjeriti u to. Isto je i sa ukusom. Što ćemo više raditi na obrazovanju mladih njihov ukus će se rafinirati i težit će boljem.
Sinbad is offline  
Old 29.12.2007., 10:43   #19
Jalnuški Diletant
Zrncolog
 
Jalnuški Diletant Avatar
 
Registracija: Aug 2004.
Lokacija: Trg Žrvata anarho-liberalizma b.b.
Postova: 25,549
Quote:
Sinbad kaže: Pogledaj post
Slažem se sa time da se, kako Writer kaže, sportaši i estradnjaci ne bi trebali uključivati u "visoku" politiku. Tako sam stvarno bio razočaran SDPovim angažmanom Mirka Filipovića. Mislim da ga u ovom sazivu više nema.
U politiku može ući svatko i može se uključiti svatko. Pa čak i ti.
A kad možeš ti - može svatko.

Quote:
Sinbad kaže: Pogledaj post
Međutim, osim činjenice da je estradnjak, kod Škore me grozi cijela njegova ličnost, "glazbeni opus" i agresivni seljački humor.
Zašto me to ne čudi? Pa škorina ličnost mora zgroziti svakoga tvog svjetonazora. Škoro je pametan, lijep, školovan, duhovit, popularan i uz to domoljub. Takva ličnost tebe, razumljivo, grozi. Što te od navedenog najviše grozi?
Quote:
Sinbad kaže: Pogledaj post
Takva neobuzdana tamburanja, kakvima se Škoro intenzivno bavi, simboliziraju jednu stagnaciju i polagano nazadovanje Slavonije, regije iz koje se svatko želi odseliti.
Kakva tamburanja? Slavonska?

Quote:
Sinbad kaže: Pogledaj post
Kao da tamo nema nikakvih problema, sve je u redu, pa je HDZ mogao izabrati takvog jednog veseljaka na radost svih sabornika. Kao da žele reći Slavoncima: "Ekonomija, infrastuktura i školostvo, to su pitanja kojima se bave ljudi u Zagrebu, a na vama je samo da tamburate."
Škoru sam gledao jednom kod Stankovića u onoj njegovoj emisiji i bio nemalo oduševljen. Toliko suvislih i jasnih odgovora i ispravnih, domoljubnih, stavova, svijesti o svijetu u kojem živimo i Hrvatskoj u takvom okruženju, pogleda na narod i tradiciju, ljubavi prema hrvatskom čovjeku i narodu izrečenih na jasan suvisao, nedvosmislen, ozbiljan i ponekan umjereno i nenametljivo duhovit način kojim se ističe bit misli - rijetko se susreće.

Škoro je kapacitet za predsjednika države.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Old 29.12.2007., 11:14   #20
Sinbad
Registrirani korisnik
 
Sinbad Avatar
 
Registracija: Apr 2003.
Postova: 3,709
Jalnuški:
Quote:
Zašto me to ne čudi? Pa škorina ličnost mora zgroziti svakoga tvog svjetonazora. Škoro je pametan, lijep, školovan, duhovit, popularan i uz to domoljub. Takva ličnost tebe, razumljivo, grozi. Što te od navedenog najviše grozi?
Nekako me najviše zgrožava kada vidim da ima ljudi koji misle da je on duhovit.

Quote:
Kakva tamburanja? Slavonska?
Ne razumijem. Što ti nije jasno?

Quote:
Škoru sam gledao jednom kod Stankovića u onoj njegovoj emisiji i bio nemalo oduševljen. Toliko suvislih i jasnih odgovora i ispravnih, domoljubnih, stavova, svijesti o svijetu u kojem živimo i Hrvatskoj u takvom okruženju, pogleda na narod i tradiciju, ljubavi prema hrvatskom čovjeku i narodu izrečenih na jasan suvisao, nedvosmislen, ozbiljan i ponekan umjereno i nenametljivo duhovit način kojim se ističe bit misli - rijetko se susreće.
Meni je nekako, na moju sreću, taj intervju promakao.
Sinbad is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smajlići su On
[IMG] kôd je Off
HTML kôd je Off

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:02.


Marketing

Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger