Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2012., 11:50   #1
BY - Republika Bjelorusija (zbirno)

Ova zemlja je ucrtana na svim kartama, wikipedija ima članak o njoj, ispada da je moje pitanje bezpredmetno...

Ali, prije sam radio posao vezan uz turizam, nikad nisam vidija Bjeloruse, gomila Ukrajinaca i Rusa, ali niti jedan jedini Bjelorus!!!!!! Nikad nisam čuo da neka firma posluje s Bjelorusijim, niti sam ikad vidio robu iz te zemlje na polici trgovine. Vijesti iz Bjelorusije su izuzetno rijetke i šture, ne poznajem niti jednu osobu koja je tamo putovala!!!!

Jedan put sam se dopisivao s djevojkom iz Poljske, i tako došli do teme sličnosti jezika, velim ja da bolje razumjem ruski i i ukrajinski nego poljski i dalje ustvrdim da znam kako zvuče ruski i ukrajinski ali ne znam kakav je bjeloruski, upitam je za bjeloruski pošto Poljska graniči s Bjelorusijom??? Njen odgovor je bio u stilu," Ta Bjelorusija kao da ne postoji" Što bi joj to trebalo značiti??????

Mislim i taj naziv, kao neki sprd u vezi Rusa
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 12:29   #2
Najpoznatija tenisačica u povijesti BLR je Natasha Zvereva - 18 Grand slama u parovima

najbolji plasman na Eurosongu - 6. mjesto s ovom pjesmom

http://www.youtube.com/watch?v=xTtS-mI3hnw
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 12:33   #3
Možda se za njih nedovoljno čuje jer je njih kriza zaobišla za razliku od kapitalističkog svijeta, odnosno i ako su bili u krizi brzo su izašli iz nje. U 2010. je Bjelorusija bilježila rast BDP-a od 7,6 posto.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 12:35   #4
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Najpoznatija tenisačica u povijesti BLR je Natasha Zvereva - 18 Grand slama u parovima
Teško da je poznatija od Azarenke.
asparagus1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 12:37   #5
Quote:
asparagus1973 kaže: Pogledaj post
Teško da je poznatija od Azarenke.
u parovima ne!
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 12:38   #6
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Možda se za njih nedovoljno čuje jer je njih kriza zaobišla za razliku od kapitalističkog svijeta, odnosno i ako su bili u krizi brzo su izašli iz nje. U 2010. je Bjelorusija bilježila rast BDP-a od 7,6 posto.
ali su i pod sankcijama EU već godinama
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 12:45   #7
Zastava im je jako čudna, nekako me više podsjeća na mongolsku ili kazahstansku nego neke europske zemlje
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 12:49   #8
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
u parovima ne!
Ti si napisao "najpoznatija tenisačica u povijesti Bjelorusije". A to je svakako trenutna broj jedan na WTA listi...
asparagus1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 13:06   #9
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ali su i pod sankcijama EU već godinama
Znači uspjeh im je tim veći. Zamisli Hrvatsku sa ekonomskom krizom i plus sankcijama EU.

Još malo o Bjelorusiji...

Quote:
Državni BDP kontinuirano raste od početka 2000-ih, konkretan pad je zabilježen u 2009-oj, no već u 2010. ekonomija se oporavlja.
Zanimljiv je podatak vezan uz pad BDP-a - prema detaljnom izvještaju američkog State Departmenta, pad u BDP-u nije nastao zbog utjecaja globalne financijske krize već zbog odluke Vlade da se svim radnicima povećaju plaće za 30%.
http://www.imf.org/external/datamapper/index.php

Quote:
Većina kompanija je u državnom vlasništvu. U stranim kompanijama radi samo 1.4% stanovništva.
Dok Europska Unija i druge zemlje muku muče sa nezaustavljivim rastom stope nezaposlenosti, u Bjelorusiji nezaposlenost je u trajnom opadanju - prema najnovijim informacijama istraživanja koje je proveo MMF - nezaposlenost u Bjelorusiji je ispod 1%.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!

Zadnje uređivanje zeljko_ri : 11.10.2012. at 13:12.
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 13:18   #10
Quote:
asparagus1973 kaže: Pogledaj post
Ti si napisao "najpoznatija tenisačica u povijesti Bjelorusije". A to je svakako trenutna broj jedan na WTA listi...
krivo sam se izrazil
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 13:56   #11
I za razliku od nas i većine europskih zemalja koje su razjebale domaću industriju i poljoprivredu ima daleko zdraviju i normalniju strukturu BDP-a:

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...ct_in_2008.JPG

Ovdje se može steći slika o gospodarstvu Bjelorusije.

Inače kad se već spominje sport ta zemlja koja "ne postoji" ima:

26,000 javnih sportskih objekata između ostalog:

243 stadiona
278 plivačkih bazena
5,140 sportskih dvorana
722 plivačka bazena u vrtićima
46 atletskih centara
27 klizališta i staza za brzo klizanje
12,212 spotskih terena (rukomet, košarka, odbojka, tenis...)
Stup društva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 16:48   #12
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Ova zemlja je ucrtana na svim kartama, wikipedija ima članak o njoj, ispada da je moje pitanje bezpredmetno...

Ali, prije sam radio posao vezan uz turizam, nikad nisam vidija Bjeloruse, gomila Ukrajinaca i Rusa, ali niti jedan jedini Bjelorus!!!!!! Nikad nisam čuo da neka firma posluje s Bjelorusijim, niti sam ikad vidio robu iz te zemlje na polici trgovine. Vijesti iz Bjelorusije su izuzetno rijetke i šture, ne poznajem niti jednu osobu koja je tamo putovala!!!!
Pa nije baš da nema robe, evo recimo Beograd je kupio pre par godina nove trolejbuse iz Belorusije:
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...entski_trg.jpg

Ništa posebno, ali nije loše, pristojno izgleda spolja i iznutra.
__________________
Facts are meaningless. You could use facts to prove anything that's even remotely true!
-Homer J. Simpson
Ambrozini is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 17:17   #13
Ko god ne liže guzicu birokratama iz EU i USA, taj ne postoji dakako.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 17:19   #14
Kad se vec spominje sport, cudi me da nitko nije spomenuo BATE Borisov (klub iz okolice Minska) cija ekipa vrijedi 20 mil. € (duplo manje od zagrebackog Dinama), a koji je pobjedio francuski Lille (u gostima) i europskog giganta Bayern Munchen.

edit: zamolio bi moderatora da promjeni naziv teme u: Bjelorusija, Bjelorusi i oko Bjelorusije, ili da bar makne nekoliko onih upitnika na kraju

Zadnje uređivanje Red Nix : 11.10.2012. at 17:24.
Red Nix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 17:27   #15
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Možda se za njih nedovoljno čuje jer je njih kriza zaobišla
Drastična devalvacija valute, inflacija 40 posto, zovu MMF i to nije bila kriza?
http://www.poslovni.hr/vijesti/bjelo...m-mmf-a-180543
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 17:30   #16
Bjelorusija ima rusofilnu ekipu na vlasti, koja je već zatrla bjeloruski jezik, posve se furaju na uniju s Rusijom - do koje smao nije došlo jer Lukašenko, inače rusofilni Ukrajinac, ne želi imati gazdu.
Diktatura nije posebno brutalna ali je ipak spremna čak i ubijati protivnike režima, a i nije se rasvijetlilo za postavljanje bombe, jel to bila oporba ili sam režim...

Sve u svemu, jebeš rast, ako će drugi misliti umjesto tebe
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 17:48   #17
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Bjelorusija ima rusofilnu ekipu na vlasti, koja je već zatrla bjeloruski jezik, posve se furaju na uniju s Rusijom - do koje smao nije došlo jer Lukašenko, inače rusofilni Ukrajinac, ne želi imati gazdu.
Diktatura nije posebno brutalna ali je ipak spremna čak i ubijati protivnike režima, a i nije se rasvijetlilo za postavljanje bombe, jel to bila oporba ili sam režim...

Sve u svemu, jebeš rast, ako će drugi misliti umjesto tebe
Kako je tek onda državama ex Yu., ne bilježe rast i još drugi misle umjesto njih. Što EU, što SAD-e, što strane banke, što strane korporacije...
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 18:09   #18
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Ali, prije sam radio posao vezan uz turizam, nikad nisam vidija Bjeloruse, gomila Ukrajinaca i Rusa, ali niti jedan jedini Bjelorus!!!!!!
Prije par godina sam se našao na benzinskoj postaji u Neumu s autobusom bjeloruskih turista i zapitao sam se isto pitanje. Vjerojatno imaju stroži vizni režim ili nešto slično, pa ih zato ne viđamo previše.
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 18:32   #19
Bjelorusija u suštini ne postoji, postoji samo Bjeloruska SSR čiji je glavni grad i dalje Moskva, sjedište Ruske SSR. Te dvije su posljednje preostale komunističke zemlje u Europi.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 11.10.2012., 18:35   #20
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Kako je tek onda državama ex Yu., ne bilježe rast i još drugi misle umjesto njih. Što EU, što SAD-e, što strane banke, što strane korporacije...
Evo sada su ti pokazali da taj režim ni u gospodarstvu ne izgleda bajno...

A usporedba bilo koje ex yu zemje je uvredljiva, jer su sve za nekoliko koplja demokratskije
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.