Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2012., 18:38   #21
U Belorusiji je najbolji standard od svih ZND-ovaca.
__________________
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/619pPybybfL.jpg
denacifikator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 18:52   #22
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Evo sada su ti pokazali da taj režim ni u gospodarstvu ne izgleda bajno...

A usporedba bilo koje ex yu zemje je uvredljiva, jer su sve za nekoliko koplja demokratskije
Vjerujem da se i oni uvrijede kad ih se uspoređuje sa nama.

Nitko ne kaže da je bajno, niti da izgledaju kao jedna Norveška ili Švedska ali dali smo dovoljno informacija u kojima se vidi da i nije tako loše, čak i u usporedbi sa nekim EU državama, i to sa jednom od najmanjih stopa nezaposlenosti u Europi. A imaju još i EU sankcije.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 19:38   #23
http://www.youtube.com/watch?v=j27QEGVdFRU

Evo kako zvuči bjeloruski.
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 19:50   #24
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=j27QEGVdFRU

Evo kako zvuči bjeloruski.
malo vuče Češki, svakako je blizak je zapadnoslavenskima iako ne spada u tu skupinu
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 21:04   #25
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Bjelorusija ima rusofilnu ekipu na vlasti, koja je već zatrla bjeloruski jezik, posve se furaju na uniju s Rusijom - do koje smao nije došlo jer Lukašenko, inače rusofilni Ukrajinac, ne želi imati gazdu.
Diktatura nije posebno brutalna ali je ipak spremna čak i ubijati protivnike režima, a i nije se rasvijetlilo za postavljanje bombe, jel to bila oporba ili sam režim...

Sve u svemu, jebeš rast, ako će drugi misliti umjesto tebe
E samo sam tebe čekao da se javiš i napišeš neku svoju glupost.

btw. prije godinu ili dvije svim radnicima u državnim kompanijama plaća je podignuta oko 15%
I za one koji ne znaju- zapadni imperijalisti i njihovi hrvatski sljedbenii smatraju Lukašenka diktatorom samo zato što je 3. puta za redom izabran za predsjednika
Ekscentrik93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 21:24   #26
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
malo vuče Češki, svakako je blizak je zapadnoslavenskima iako ne spada u tu skupinu
Ma lici na ruski ali posto su ovdje govorci bjeloruskog Bjelorusi u Poljskoj, njihov izgovor vuce na poljski.
Hildebrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 23:11   #27
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Ova zemlja je ucrtana na svim kartama, wikipedija ima članak o njoj, ispada da je moje pitanje bezpredmetno...

Ali, prije sam radio posao vezan uz turizam, nikad nisam vidija Bjeloruse, gomila Ukrajinaca i Rusa, ali niti jedan jedini Bjelorus!!!!!! Nikad nisam čuo da neka firma posluje s Bjelorusijim, niti sam ikad vidio robu iz te zemlje na polici trgovine. Vijesti iz Bjelorusije su izuzetno rijetke i šture, ne poznajem niti jednu osobu koja je tamo putovala!!!!
Jedan put sam se dopisivao s djevojkom iz Poljske, i tako došli do teme sličnosti jezika, velim ja da bolje razumjem ruski i i ukrajinski nego poljski i dalje ustvrdim da znam kako zvuče ruski i ukrajinski ali ne znam kakav je bjeloruski, upitam je za bjeloruski pošto Poljska graniči s Bjelorusijom??? Njen odgovor je bio u stilu," Ta Bjelorusija kao da ne postoji" Što bi joj to trebalo značiti??????

Mislim i taj naziv, kao neki sprd u vezi Rusa
Evo ja bio 10 dana tamo. Minsk je načišći grad koji sam vidio.
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 13:51   #28
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Bjelorusija ima rusofilnu ekipu na vlasti, koja je već zatrla bjeloruski jezik, posve se furaju na uniju s Rusijom - do koje smao nije došlo jer Lukašenko[, inače rusofilni Ukrajinac, ne želi imati gazdu.
Diktatura nije posebno brutalna ali je ipak spremna čak i ubijati protivnike režima, a i nije se rasvijetlilo za postavljanje bombe, jel to bila oporba ili sam režim...

Sve u svemu, jebeš rast, ako će drugi misliti umjesto tebe
Kako je ovo boldano drastično različito od ponosnih Hrvata. Našim političkim vrhuškama ni u ludilu ne bi palo na pamet furati se na nekakve unije ili dozvoliti da netko drugi misli umjesto nas. Zaista smo sretni što smo rođeni u tako ponosnoj, samostalnoj i do jaja neovisnoj zemlji, a ne u toj vukojebini od Bjelorusije. Jebo njihov gospodarski rast. Ča je njihov rast kontra našeg ponosa.


EDIT

Ako zbog ničeg drugog moje simpatije su osvojili ovim:

Quote:
Three Ukrainian FEMEN activists have allegedly been kidnapped by Belarusian KGB officers who threatened the protesters with knives, cut their hair and then left the women alone in the woods, says the movement’s webpage.

Zadnje uređivanje Stup društva : 12.10.2012. at 14:01.
Stup društva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 15:21   #29
Quote:
Stup društva kaže: Pogledaj post

EDIT

Ako zbog ničeg drugog moje simpatije su osvojili ovim:



A tek Lukašenkov odgovor na Vesterveleove kritike: ''Bolje biti diktator nego gay!''

http://imageshack.us/a/img38/2602/lu...vestervele.jpg
Cromanst is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 17:11   #30
Quote:
Cromanst kaže: Pogledaj post
A tek Lukašenkov odgovor na Vesterveleove kritike: ''Bolje biti diktator nego gay!''

http://imageshack.us/a/img38/2602/lu...vestervele.jpg
Traži se malo političke nekorektnosti
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 21:11   #31
Taj Lukašenko, da li je ljevičar, posjetio je Chaveza
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 01:45   #32
Zna li netko šta je Bijela Rutenija? Jel to nekadašnji naziv za Bjelorusiju ili?
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 03:40   #33
Mislim da su ovi bjeloruski proizvodi svima poznati, barem sa TV-a (ja ih viđao i uživo):

MA3 - Минский автомобильный завод


Bilo bi lijepo da i Hrvatska ima ovakve proizvode makar za naše tržište a još ljepše da postanu i izvozni brend kao ovi bjeloruski
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 08:11   #34
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Bjelorusija ima rusofilnu ekipu na vlasti, koja je već zatrla bjeloruski jezik, posve se furaju na uniju s Rusijom - do koje smao nije došlo jer Lukašenko, inače rusofilni Ukrajinac, ne želi imati gazdu.
Diktatura nije posebno brutalna ali je ipak spremna čak i ubijati protivnike režima, a i nije se rasvijetlilo za postavljanje bombe, jel to bila oporba ili sam režim...

E sada, ovo sam i ja mislio, ali dogodilo se jednom da sretnem Bjelorusa iz Minska i pitao sam da li je Lukašenko Ukrajinac, da li su Bjelorusi proruski usmjereni i da li Je Lukašenko zaista toliko popularan ili namješta izbore.

Odgovorio mi je da su Bjelorusi nakllonjeni Rusiji, ne svi ali velika većina, u svakom slučaju više nego Ukrajinci. Rekao mi je da će i Ukrajinci morati tim putem jer da nemaju izbora pošto je za njih Zapad iluzija, Zapadu Ukrajina treba kao i Gruzija samo da provociraju Rusiju, a za uzvrat će dobiti veliko ništa. Kaže, mi Bjelorusi smo vrlo rano postali svjesni toga i zato su pokušaji obojenih revolucija propali kod nas. Ukrajina ima više anti-ruskog sentimenta i treba im više vrmena da savladaju te emocionalne barijere.

Također, kazao mi je kako je Lukašenko Bjelorusima još uvijek najbolji izbor i da pobjeđuje i da tu nema nekih većih namještaljki, iako se ne može reći da je baš omiljen u narodu. Ali za sada ne pojavljuje se dovoljno jaka alternativa, slično kao i u Rusiji.
Ali vidjeli su horor divljeg kapitalizma u Rusiji i Ukrajini i nemaju volje da idu tim putem. Žive skromno, ali su uspjeli izbjeći mnoge stvari koje su upropastile druge zemlje bivšeg socijalizma.

Što se tiče nacionalne pripadnosti Lukašenka, evo kako je on meni to objasnio - kaže da je Lukašenko čisti Bjelorus i da mu se prezime na Bjeloruskom ispravno izgovara LUKAŠENKA, sa glasom A na kraju, a to je karakteristično za Bjeloruse, kao AZARENKA na primjer a da je Ukrajinac onda bi bilo LUKAŠENKO sa glasom O na kraju. Rekao sam da je teniserka AZARENKA žena pa sam mislio da je to A na kraju zbog toga, ali on je rekao da to nema veze, i da bez obzira na spol ista stvar, kao i kod Ukrajinaca, Julija je Timošenko sa O na kraju, iako je žena, tako je kaže i kod Bjelorusa u slučaju takvih prezimena glas A na kraju bez obzira radilo se o muškarcu ili ženi. Drukčije nego kod Rusa ili Poljaka, sa prezimenima koja se završavaju na OV ili SKI, (npr. Volkov - Volkova, Petrovski - Petrovska).

Eto tako on meni reče, pa sad ... valjda je u pravu, jer valjda on bolje zna. Čovjek je obrazovan i nije nikakav bezveznjaković.


Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Sve u svemu, jebeš rast, ako će drugi misliti umjesto tebe

A mi imamo padove već godinama a opet drugi misle za nas.

I inače me fascinira kod Hrvata jedna gadna navika - da podcjenjivački i sa visine gledaju na neke druge narode, posebno sa Istoka Europe, da ih tretiraju kao nekakvu bijedu, koja nema kruha da jede i slične gluparije, rakao bi čovjek kako se mi valjamo u blagostanju i raskoši, a kakvo nam je ekonomsko stanje bolje da ne pričam.
Ova navika vuče korijen još iz vremena Jugoslavije kad smo imali veći standard i liberalniji režim od zemalja IStoka Europe pa smo sebi dali za pravo da seremo bez veze.
A to je najčešće bazirano na neznanju, neinformiranosti i predrasudama.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 08:19   #35
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post

Što se tiče nacionalne pripadnosti Lukašenka, evo kako je on meni to objasnio - kaže da je Lukašenko čisti Bjelorus i da mu se prezime na Bjeloruskom ispravno izgovara LUKAŠENKA, sa glasom A na kraju, a to je karakteristično za Bjeloruse, kao AZARENKA na primjer a da je Ukrajinac onda bi bilo LUKAŠENKO sa glasom O na kraju. Rekao sam da je teniserka AZARENKA žena pa sam mislio da je to A na kraju zbog toga, ali on je rekao da to nema veze, i da bez obzira na spol ista stvar, kao i kod Ukrajinaca, Julija je Timošenko sa O na kraju, iako je žena, tako je kaže i kod Bjelorusa u slučaju takvih prezimena glas A na kraju bez obzira radilo se o muškarcu ili ženi. Drukčije nego kod Rusa ili Poljaka, sa prezimenima koja se završavaju na OV ili SKI, (npr. Volkov - Volkova, Petrovski - Petrovska).

Eto tako on meni reče, pa sad ... valjda je u pravu, jer valjda on bolje zna. Čovjek je obrazovan i nije nikakav bezveznjaković.

.

A sad pogledah na Netu, i vidjeh da je čovjek bio u pravu,

http://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Lukashenko

ppogledati u zagradi kako se njegovo ime piše na bjeloruskom i izgovara

Alexander Grigoryevich Lukashenko (Belarusian: Аляксандр Рыгоравіч Лукашэнка, Alyaksandr Ryhoravich Lukashenka), [alʲaˈksandr rɨˈɣoravʲɪtʃ ɫukaˈʂɛnka];
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 08:24   #36
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
A sad pogledah na Netu, i vidjeh da je čovjek bio u pravu,

http://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Lukashenko

ppogledati u zagradi kako se njegovo ime piše na bjeloruskom i izgovara

Alexander Grigoryevich Lukashenko (Belarusian: Аляксандр Рыгоравіч Лукашэнка, Alyaksandr Ryhoravich Lukashenka), [alʲaˈksandr rɨˈɣoravʲɪtʃ ɫukaˈʂɛnka];
Što je čudno u tome kada ga neki prozapadno nastrojeni Ukrajinci svojataju a posebno zapad s NATOm , oni Bjelorusiju i Bijeloruse ne doživljavju ko poseban narod i državu nego kao zapadnu ukrajinsku pokrajnu koju bi Ukrajna dobila kad bi se stavila u stroj NATOa kontra države RF koja sjedi kao nuklearna sila u vijeću sigurnosti , a raspadom SSSRa je i dalje najveće zemlja svijeta sa još uvijek neistraženim zalihama sirovina . Baš kao što su takvim Ukrajincima obečali i nacisti koji su u ime toga prepolovili brojnost Bijelorusa u WW2 , koji je tako kao narod apsolutno najviše stradao u istom .

I naravno s obzirom na to sasvim je jasno kako Bijelorusima ne miriše baš zapad a posebno ako se zapada uhvate prozapadni "Ukrajinci" prozivajuči Ruse .

Zadnje uređivanje krnk : 13.10.2012. at 09:21.
krnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 09:35   #37
Jeli Vlasov mršavi s naočalama?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 11:04   #38
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Odgovorio mi je da su Bjelorusi nakllonjeni Rusiji, ne svi ali velika većina, u svakom slučaju više nego Ukrajinci. Rekao mi je da će i Ukrajinci morati tim putem jer da nemaju izbora pošto je za njih Zapad iluzija, Zapadu Ukrajina treba kao i Gruzija samo da provociraju Rusiju, a za uzvrat će dobiti veliko ništa. Kaže, mi Bjelorusi smo vrlo rano postali svjesni toga i zato su pokušaji obojenih revolucija propali kod nas. Ukrajina ima više anti-ruskog sentimenta i treba im više vrmena da savladaju te emocionalne barijere.

.
Nema šanse, sa (etničkim Bjelorusom) Janukovičem su ruski koliko to mogu postati.
Eventualno da se par istočnih rusofilnih pokrajina odvoji.

Inače, čak je i Janukovič naučio ukrajinski i pokušava ga u svakoj prilici koristiti, a i odustao je od zahtiejva da ruski postane drugi službeni, što je veliki korak da se Ukrajinski narpd spasi od nestanka
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 12:01   #39
Ukrajina nije ni približno antiruski nastrojena kako zamišljalju hrvatski desničari Najače mi je bilo kad su tvrdili da su Ukrajinci katolici čiji je katolicizam bio zatjeravan od strane KP-a
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 13:26   #40
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Zna li netko šta je Bijela Rutenija? Jel to nekadašnji naziv za Bjelorusiju ili?
Brijem da se to odnosi na prostor zapadne Ukrajine, oni su neko vrijeme bili poznati baš pod tim imenom.
Bjelorusi su do prije 90ak godina bili poznati i kao Malorusi.
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
A sad pogledah na Netu, i vidjeh da je čovjek bio u pravu,

http://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Lukashenko

ppogledati u zagradi kako se njegovo ime piše na bjeloruskom i izgovara

Alexander Grigoryevich Lukashenko (Belarusian: Аляксандр Рыгоравіч Лукашэнка, Alyaksandr Ryhoravich Lukashenka), [alʲaˈksandr rɨˈɣoravʲɪtʃ ɫukaˈʂɛnka];
Mislim da je to po engleskoj transliteraciji. Po našem bi bilo Aljaksandr Rygoravič Lukašenka.

U samom izgovaranju su ruski i bjeloruski zapravo i slični. Veća je razlika u pisanju tih istih riječi. Npr. Moskva se na ruskom izgovara Maskva, a na bjeloruskom se i piše i čita Maskva.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:27.