Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2013., 00:49   #21
Ako je ovo bio test za EU kandidaturu (po izjavama Bruxellesa), dobro je da ga nisu prošli.
Nisu oni još spremni, nije im ni vrijeme ni mjesto.

Both sides claim victory in crucial Albania election
http://www.france24.com/en/20130623-...bania-election
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 12:50   #22
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Po čemu se Albanija posebno razlikuje od BiH, Srbije, Kosova ili Crne Gore po tom pitanju?

Oism toga većinom su stabilni zadnej desetljeće, samo je 97' bilo baš gadno, ali ništa u usproedbi s ostatkom Balkana
Pa razlikuje se po tome, što za razliku od prostora exYu o Albaniji prosječan Hrvat ne zna apsolutno ništa, od jezika pa nadalje

Još kad se tu ubroje krvne osvete, sumnjivi izbori, pucnjave na biralištima i sl. dobije se dojam kao da je riječ o nekakvoj dalekoj afričkoj naciji.

I zbog toga mi je taj pojam "zapadnog Balkana" u koji su strpani i Hrvatska i Albanija potpuno groteskan.
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 12:52   #23
Opozicioni socijaisti dobijaju izbore.
watermelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 12:59   #24
Quote:
watermelon kaže: Pogledaj post
Opozicioni socijaisti dobijaju izbore.
Da. Socijalisti svugdje pobjeđuju desnicu, osim u regiji Kukes, koja graniči sa Kosovom.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 13:45   #25
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Da. Socijalisti svugdje pobjeđuju desnicu, osim u regiji Kukes, koja graniči sa Kosovom.
Ako se ovako nastavi:

Ljeva koalicija: 84 poslanika
Desna koalicija: 56

Ovo je velika pobeda opozicije, nitko nije ocekivao.
watermelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 15:05   #26
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
sorry ali policija sigurno nije tih godina radila svoj posao, ili ga je radila ekstremo loše
Radila ga ja jako dobro i branila režim. Nema nikakvog mesta za poređenje. Institucija koje slabije rade i anarhija su dva univerzuma.
Nixma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 17:44   #27
Edi Rama će biti premijer.

Nije prošlo Berišino filmovanje o Velikoj Albaniji.

Naši Albanci su vjerovatno tužni jer obožavaju Berišinu retoriku,a ovog Edija ne vole.


Inače pokazali su svoj pravi mentalitet na izborima, Prava Nato država,gdje funkcionira jedna od najpoznatijih svijetskih mafija,duvlo narkotika,bande.
Da se ispoubijaju zbog izbora,to se samo kod njih može dogoditi.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 18:47   #28
Jbt, Albanci još nisu pobrojali glasove...

80%

Socijalisti/Edi Rama - 84
Desnica/Berisha - 56

Landslide pobjeda socijalista.
http://www.shqiptarja.com/zgjedhje_p...3.php?burimi=1
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 22:24   #29
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Edi Rama će biti premijer.

Nije prošlo Berišino filmovanje o Velikoj Albaniji.

Naši Albanci su vjerovatno tužni jer obožavaju Berišinu retoriku,a ovog Edija ne vole.


Inače pokazali su svoj pravi mentalitet na izborima, Prava Nato država,gdje funkcionira jedna od najpoznatijih svijetskih mafija,duvlo narkotika,bande.
Da se ispoubijaju zbog izbora,to se samo kod njih može dogoditi.
Edi Rama nije harizmatican, mi volimo Berisu zbog harizmu. To ne znaci da Edi Rama nije dobar. Hasim Taci ima bolji odnos sa Edi Ramom nego sa Berisom.

Izbori su bili regularni, demokratski, nije bilo nikakvi problemi u birackim mjestama. (ovo ne mozemo reci za makedonce prije neki mjesec, sta sve su uradili).

Manjinske stranke u Albaniji nemaju nijedan poslanik, cak i grci su ostali bez poslanika.

Makedonci ocekivali poslanik, i na kraju dobili neki 1300 glasova. (ako opitas snezanu , ona ce reci da u Albaniji ima 300.000 makedonca)
watermelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 22:36   #30
Quote:
watermelon kaže: Pogledaj post
Izbori su bili regularni, demokratski, nije bilo nikakvi problemi u birackim mjestama. (ovo ne mozemo reci za makedonce prije neki mjesec, sta sve su uradili).
Mora da se šališ. Ubojstvo i višestruko ranjavanje na biračkom mjestu nisu problem?
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 23:09   #31
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Mora da se šališ. Ubojstvo i višestruko ranjavanje na biračkom mjestu nisu problem?

To nije se dogodio u biracku mjestu, pa i kad bi se dogodio, jedan incident ne moze uticati na cjeli izbori.

U Zajecaru u Srbiji bilo je izbora (vanredni?)
U biracku mjesto imalo fizicki obracun, nakon cega su zatvorili biracku mjestu.

Da bi imao neko oruzje? I bi ubio nekoga? Moze li se reci da izbori u Srbiji su neregularni, zbog toga sto od ukupno recimo 10.000 birackih mjesta, u jednom imalo incident.

Izbori u Albaniji su bili OK.
watermelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 23:36   #32
Quote:
watermelon kaže: Pogledaj post
Edi Rama nije harizmatican, mi volimo Berisu zbog harizmu. To ne znaci da Edi Rama nije dobar. Hasim Taci ima bolji odnos sa Edi Ramom nego sa Berisom.

Izbori su bili regularni, demokratski, nije bilo nikakvi problemi u birackim mjestama. (ovo ne mozemo reci za makedonce prije neki mjesec, sta sve su uradili).

Manjinske stranke u Albaniji nemaju nijedan poslanik, cak i grci su ostali bez poslanika.

Makedonci ocekivali poslanik, i na kraju dobili neki 1300 glasova. (ako opitas snezanu , ona ce reci da u Albaniji ima 300.000 makedonca)
Ma kakva harizma
Volite ga jer govori o ujedinjenje Albanaca.Nemoj mene pokušavati da lažeš,znam vas ko otvoreni bukvar.
Ubijen čovjek ,kao posledica demokratskih izbora
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 23:44   #33
Quote:
watermelon kaže: Pogledaj post
To nije se dogodio u biracku mjestu, pa i kad bi se dogodio, jedan incident ne moze uticati na cjeli izbori.

U Zajecaru u Srbiji bilo je izbora (vanredni?)
U biracku mjesto imalo fizicki obracun, nakon cega su zatvorili biracku mjestu.

Da bi imao neko oruzje? I bi ubio nekoga? Moze li se reci da izbori u Srbiji su neregularni, zbog toga sto od ukupno recimo 10.000 birackih mjesta, u jednom imalo incident.

Izbori u Albaniji su bili OK.
Fizički obračun pa nemoj me zasmejavati,pa bila sam ja na izbore kod nas,to je mačji kašalj za sve što Albancu može na pamet da padne.

Itekako jedan incident sa smrtnim ishodom može utjecati,a nije bio jedini!

Ako primjeri sa izborima u Srbijom i MKd su ti utjeha ,tješi se ,no daleko ti je Albanija od demokratskih ,slobodnih i mirnih izbora.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 08:17   #34
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Mora da se šališ. Ubojstvo i višestruko ranjavanje na biračkom mjestu nisu problem?
Moglo se dogoditi bilo gdje, ali ovo je dobri stari rasizam prema Albancima pa su svi potrčali se zgražati
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 08:29   #35
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Moglo se dogoditi bilo gdje, ali ovo je dobri stari rasizam prema Albancima pa su svi potrčali se zgražati
Moglo se dogoditi bilo gdje, ali ne može se nikako reći da je sve prošlo uredu bez ikakvih problema na biralištima pored tolikog incidenta. A forumaš kojeg sam citirao je upravo to tvrdio...
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 15:25   #36
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Mora da se šališ. Ubojstvo i višestruko ranjavanje na biračkom mjestu nisu problem?
Prema albanskim standardima nije bilo nikih problema
John Shepard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 16:01   #37
Quote:
John Shepard kaže: Pogledaj post
Prema albanskim standardima nije bilo nikih problema
Da, oni su toliko različiti od Srbije, Bosne, Makedonije...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 16:49   #38
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Da, oni su toliko različiti od Srbije, Bosne, Makedonije...
Koliko je tamo bilo mrtvih i ranjenih na biralisnim mjestima?
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 16:52   #39
Ja bi Michaelu uplatila dva tjedna boravak s njima da ih upozna ,jer ovako ih idealizira samo i upoređuje neuporedivo.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 17:31   #40
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Da, oni su toliko različiti od Srbije, Bosne, Makedonije...
Svijet za sebe....nema nikakvu usporedbu.

Dojdi,zivi medju njima neko vrijeme,pa tek onda pricaj.....
John Shepard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:24.