Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Zaslužuje li Andrija Hebrang ulicu u Zagrebu?
Da. 51 34.23%
Ne. 98 65.77%
Glasovatelji: 149. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2017., 12:56   #2001
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Nisu ih skratili za glave jer nitko od njih nije radio zločine kao ovi naši folksdojceri.
Ne tvrdim da nije bilo nevinih samo ukazujem na razlike ili sličnosti u ova dva slučaja.
Ne tvrdim da nije bilo nevinih bi ljepše zvučalo da se preformulira ne tvrdim da nije bilo krivih, ali smo radi preventive kaznili sve jer teško je razdvojiti žito od kukolja.

A preventiva je uvijek bolja od rješavanja posljedica.

Jer kada se kaže ne tvrdim da nije bilo nevinih izlazi da je većina bila kriva, a kada se kaže ne tvrdim da nije bilo krivih drugačije zvuči, da je većina bila nevina.

Lijepe su stilske figure u izražavanju.

Vidiš kako ukazuješ na razlike u ova dva slučaja a ja isto tako ukazujem na razlike u doživljaju onoga što se kaže i napiše.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:05   #2002
Tribalo bi otvorit novu temu ali stvarno sam kuriozan pa evo pitanje: Da smo sada na početku drugog sv rata na koju stranu bi stali, Titovu ili Pavelićevu i zašto? Samo mi nemojte reći da je pitanje glupo.

Evo ja bi stao na Titovu jer su mi talijani okupirali domovinu a pavelić je bio fašist što je samo po sebi negativno pa da i nije nikoga ubio.
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:24   #2003
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Tribalo bi otvorit novu temu ali stvarno sam kuriozan pa evo pitanje: Da smo sada na početku drugog sv rata na koju stranu bi stali, Titovu ili Pavelićevu i zašto? Samo mi nemojte reći da je pitanje glupo.
Bez imalo dvojbe, stao bih na antifašističku stranu, tj. Titovu, ali ne bih bio komunist.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:25   #2004
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
John_Wayne, ovo nije prozivka, ali me zaista zanima možeš li na tren razmisliti i odgovoriti prije svega sam sebi na jedno pitanje. Naime, sve ovo što si u zadnje vrijeme napisao stoji. Neki odbijaju to prihvatiti, ali stoji. Isto tako si prije znao priznati da Tito ima i neke velike zasluge, ali po tebi je ovo ružno puno puno gore. I to je okej. No, jesi li siguran da u tome nema politikantstva? Zaista ne optužujem već pitam, a na tebi je hoćeš li uopće odgovoriti i, ako hoćeš, koliko iskreno. Dakle, jesi li siguran da bi te logori za folksdojčere 1947. tako jako smetali da nije uopće bilo Jugoslavije? Da je Tito bio jasno opredijeljeni Hrvat, da je nakon rata formirao slobodnu Hrvatsku, nakon toga je industrijalizirao, opismenio, podigao u svakom pogledu, bio onoliko cijenjen koliko, jebiga, jednostavno jest u jeku svoje vladavine, itd.
Dakle, da ne govorimo o nekom tko je bio lider FNRJ i SFRJ, nego o lideru (SR) Hrvatske, slobodne i samostalne. Koji je pritom, kao i u stvarnosti (najsmiješniji su mi ovi koji Tita povezuju s velikosrpskim hegemonizmom lol) eliminirao podosta četnika, na čelu s vođom, a uzgred ubio i neke stare dužnike kao Punišu Račića. Bi li te stvarno bilo briga za folksdojčere? Odnosno, vjerujem da na općoj ljudskoj razini bi, ali bi li ti to bio argument protiv trga?
Moguce je da bi onda u tom slucaju na te stvari gledao u malo drugacijem svijetlu. Jbga, krv nije voda. Medjutim, cisto sumnjam da bi negirao zlocine koji su se dogodili. I Pavelic je Hrvat pa nisam lud da negiram zlocine njegovog rezima i njegove drzave. Isto bi vjerujem bilo s Titom. To sto je on pak jugosloven je samo slag na tortu, razlog vise da ga se skine sa trga.


Medjutim, to je sve u sferi ŠBBKBB.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:44   #2005
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Kao sto rekoh obnoviti gradivo. U poslijeratnom francuskom angstu stradavali su ljudi raznih profila od raznih grupacija a cuj, ovo ekskluzivno svaljivanje krivice na komuniste je vec postalo pateticno. Kao i u slucaju Tita imaju svoje lose strane o kojima bi se moglo pricati, ne treba izmisljati gluposti.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Izvor za 100 000 ?
Izvor za Degaulle-ove likvidacije i brojka degaullovih likvidacija ?

hint : épuration sauvage
To je najkrvavija i prva faza koja se događala u zadnjim mjesecima pred oslobođenje Francuske i dolazak De Gaullea.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:57   #2006
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Izvor za 100 000 ?
Izvor za Degaulle-ove likvidacije i brojka degaullovih likvidacija ?
Ajde bez prejebavanja, ili mozemo uzimati u obzir sluzbene jugoslavenske statistike o poslijeratnom razdoblju gdje su svi sudjeni a brojke bitno manje. A glede Degaullea i likvidacija da si makar pratio History channel znao bi da je glupost svaliti sve likvidacije na francuske komuniste.

Opet, organski ne podnosis Tita i komunizam opcenito, sve pet samo onda gledaj da se drzis dokazanih prljavstina. Postoji ih sasvim dovoljno da ne treba izmisljati povijest.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:59   #2007
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Ajde bez prejebavanja, ili mozemo uzimati u obzir sluzbene jugoslavenske statistike o poslijeratnom razdoblju gdje su svi sudjeni a brojke bitno manje. A glede Degaullea i likvidacija da si makar pratio History channel znao bi da je glupost svaliti sve likvidacije na francuske komuniste.

Opet, organski ne podnosis Tita i komunizam opcenito, sve pet samo onda gledaj da se drzis dokazanih prljavstina. Postoji ih sasvim dovoljno da ne treba izmisljati povijest.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Izvori za 100 000 ?
Izvori za degaulleove likvidacije ala Titov rezim , po sumama gorama jamama rudnicima i rovovima ?
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:00   #2008
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
... Isto bi vjerujem bilo s Titom. To sto je on pak jugosloven....
Uzgred, Tito se deklarirao Hrvatom. Googlaj za vjencani list sa Jovankom, npr.


Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:08   #2009
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Uzgred, Tito se deklarirao Hrvatom. Googlaj za vjencani list sa Jovankom, npr.


Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Mogao se deklarirat i Kinezom.

O njemu, a i opcenito o svakom covjeku, govore njegova djela, a ne rijeci.

A Tito je u svakom svom djelu i činu bio jugoslaven. Vjerovao je u "jugoslavensku naciju", u "bratstvo-jedinstvo", u komunizam, revoluciju, nad-nacionalnu drzavu i drustvo, nicime nije pokazao da je Hrvat, niti jednim svojim djelom, naprotiv. Sve sto je radio, radio je u ime Jugoslavije i jugoslavenstva.

To sto je on po rodjenju polu-Hrvat (a po majci Slovenac), ne znaci nista, jer to svojim djelima nije uopce pokazivao.

Jos jedan razlog vise da ga se makne sa trga.

Zadnje uređivanje John_Wayne : 20.07.2017. at 14:24.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:28   #2010
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Tribalo bi otvorit novu temu ali stvarno sam kuriozan pa evo pitanje: Da smo sada na početku drugog sv rata na koju stranu bi stali, Titovu ili Pavelićevu i zašto? Samo mi nemojte reći da je pitanje glupo.

Evo ja bi stao na Titovu jer su mi talijani okupirali domovinu a pavelić je bio fašist što je samo po sebi negativno pa da i nije nikoga ubio.
Mislim pitanje je samo po sebi deplasirano jer svatko razuman zna da je jedina ispravna strana bio antifašizam i partizani. Drugo je pitanje dali bi bili komunisti, jer mnoge ljude je zanimala samo obrana od fašizma, a ne petljanje u politiku, pa tako ni u KP.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:28   #2011
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Izvori za 100 000 ?
Izvori za degaulleove likvidacije ala Titov rezim , po sumama gorama jamama rudnicima i rovovima ?
De Gaull je to radio u sudovima, a ostali (nije istina da su samo komunisti nego kako je tko stigao, individualci i pokret otpora) po kratkom postupku ili improviziranim suđenjima. De gaulovi sudovi su osudili na smrt više negoli su ih smaknuli. Uglavnom oko 11 000 ih je ukupno pobijeno po svim izvorima šta google search da.
Kad uspoređujemo: Šta su to kvislinzi zgriješili u francuskoj i koliko ih je bilo a šta u jugoslaviji? Tko god ima imalo osjećaja za omjer ili ima želje ovo detaljno istražiti vidjet će da je u francuskoj ubijeno relativno više kolaboratora nego u jugoslaviji. Hrvati su imali vojsku od preko 200 000 ljudi što je palila i ubijala nekoliko godina po ndh i šire sve do staljingrada (ovi zadnji doduše legionari). Uz vojsku imala je i cijelu strukturu vlasti te civilne izdajnike i druge pomagaće. Uz ove fašiste iz ndh su i njemci, četnici i ostale kvislinške postrojbe iz svih republika.
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:31   #2012
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Mislim pitanje je samo po sebi deplasirano jer svatko razuman zna da je jedina ispravna strana bio antifašizam i partizani. Drugo je pitanje dali bi bili komunisti, jer mnoge ljude je zanimala samo obrana od fašizma, a ne petljanje u politiku, pa tako ni u KP.
Svatko razuman? Pa da. Neznam zašto imam osjećaj da na ovom forumu ima onih koji bi stali na pavelićevu stranu.
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:35   #2013
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
A Tito je u svakom svom djelu i činu bio jugoslaven. Vjerovao je u "jugoslavensku naciju", u "bratstvo-jedinstvo", u komunizam, revoluciju, nad-nacionalnu drzavu i drustvo, nicime nije pokazao da je Hrvat, niti jednim svojim djelom, naprotiv.
Deklarirao se navijacem Hajduka i redovno posjecivao i podrzavao Bokeljsku bratovstinu.

Ima Tito svojih negativnosti, ne treba izmisljati novu povijest za njega.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:37   #2014
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Mogao se deklarirat i Kinezom.

O njemu, a i opcenito o svakom covjeku, govore njegova djela, a ne rijeci.

A Tito je u svakom svom djelu i činu bio jugoslaven. Vjerovao je u "jugoslavensku naciju", u "bratstvo-jedinstvo", u komunizam, revoluciju, nad-nacionalnu drzavu i drustvo, nicime nije pokazao da je Hrvat, niti jednim svojim djelom, naprotiv. Sve sto je radio, radio je u ime Jugoslavije i jugoslavenstva.

To sto je on po rodjenju polu-Hrvat (a po majci Slovenac), ne znaci nista, jer to svojim djelima nije uopce pokazivao.

Jos jedan razlog vise da ga se makne sa trga.
A šta fali bratstvu i jedinstvu? Nije on to smislio. To su smislili prije njega i to hrvati. Zašto to nije uspijelo ranije, npr ilirski pokret? Jer su velike sile uvik htile vladati ovim našim malim jadnim narodima. A lako je ljude zavaditi. Srbi i hrvati su, pošto imaju isti jezik jako srodni. Tito je ujedinio južne slavene pod geslom bratstvo i jedinstvo i imao je jako težak zadatak. Tuđman i Milošević su imali lagan zadatak a to je posvađati dva naroda. Rezultat je bio 140 000 ubijenih, večinom civila. Gore nego blajburg.
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:39   #2015
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Deklarirao se navijacem Hajduka i redovno posjecivao i podrzavao Bokeljsku bratovstinu.

Ima Tito svojih negativnosti, ne treba izmisljati novu povijest za njega.
Uh, kakva velika stvar za Hrvatsku - deklarirao se navijacem Hajduka.

Inace, govorio sam o DJELIMA, deklariranje navijacem ovog ili onog kluba su opet rijeci.

A djelima nista nije napravio za Hrvatsku. Sve sto je cinio, cinio je za svoju voljenu Jugoslaviju. Mislim, negirati da je Tito bio Jugosloven je kao negirati da je Pavelic bio ustasa. Pa Tito je bio najveci jugoslaven svih vremena, "najveci sin nasih naroda i narodnosti", voljeli su ga od Vardara do Triglava. Mos si mislit da bi ga tako obozavali u cijeloj Jugoslaviji da je pokazivao svoje hrvatstvo.

Prema tome, te budalastine o nekakvom Titovom nepostojecem hrvatstvu je smijesno uopce citati.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:42   #2016
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
A šta fali bratstvu i jedinstvu? Nije on to smislio. To su smislili prije njega i to hrvati. Zašto to nije uspijelo ranije, npr ilirski pokret? Jer su velike sile uvik htile vladati ovim našim malim jadnim narodima. A lako je ljude zavaditi. Srbi i hrvati su, pošto imaju isti jezik jako srodni. Tito je ujedinio južne slavene pod geslom bratstvo i jedinstvo i imao je jako težak zadatak. Tuđman i Milošević su imali lagan zadatak a to je posvađati dva naroda. Rezultat je bio 140 000 ubijenih, večinom civila. Gore nego blajburg.
Da, Tudjman i Milosevic su krivci za rat jer su posvadjali dva naroda, koji su se inace medjusobno obozavali, slobodno reci.

Sad mi je jasno i odakle puse taj vjetar radi kojeg branis Tita.

A inace, Hrvati i Srbi su se jako voljeli sve do pojave Tudjmana i Milosevica.

Naprosto je prštala ljubav izmedju nas i njih.

Btw, Tito nije ujedinio juzne Slavene ni pod kakvim geslom vec pod represijom komunisticke diktature. Da nije bilo jednopartijske diktature, vec da je bilo dozvoljeno visestranacje, Jugoslavija bi se odavno raspala. Jednopartijska diktatura je bila JEDINO sto je drzalo narode na okupu.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:55   #2017
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Da, Tudjman i Milosevic su krivci za rat, slobodno reci, nemoj se sramit.

Sad mi je jasno i odakle puse taj vjetar radi kojeg branis Tita.

A inace, Hrvati i Srbi su se jako voljeli sve do pojave Tudjmana i Milosevica.
Naprosto je prstala ljubav izmedju nas i njih.
Ne sramim se i rekao sam to i prije, samo ponavljam. Da proširim optužnicu, krivi su svi nacionalisti.
Nacionalizam ima svoje dobre strane koje nisu dovoljno dobre da bi opravdale one loše, bar po meni. "Kad nestane nacionalizma nestat će i ratova" kaže neki poznati dundo.
Možda nisi vjernik ali vjerujem da jesi jer su svi hr nacionalisti vjernici. Zar Isus nije propovjedao bratstvo i jedinstvo?
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:55   #2018
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Uh, kakva velika stvar za Hrvatsku - deklarirao se navijacem Hajduka.

Inace, govorio sam o DJELIMA, deklariranje navijacem ovog ili onog kluba su opet rijeci.
Gle, meni uvijek ostaje jocker da je Franjo Tudjman imao pozitivno misljenje o JBT, beat that
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:00   #2019
Evo sad vidim da su me natirali na tanak led pa sam usporedio Isusa i Tita.
Ali Tito ima više sličnosti sa mosijem, on je neka mišanca između mojsija (45%), isusa (20%), hitlera (5%), jettija(30%).
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:02   #2020
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Neznam zašto imam osjećaj da na ovom forumu ima onih koji bi stali na pavelićevu stranu.
Sumnjam da će ti ta strana iskreno odgovoriti na pitanje.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:35.