Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2014., 23:29   #41
Meni je Valentinovo podsjetnik na djetinjstvo, mama i tata su nam pričali da se na taj dan "ftičeki ženiju i deci poklanjaju črlene čižmice". Tak su njih odrasli znali poslati bose na dvorište pa su po snijegu tražili skrivene slatkiše. Slično kao uskrsna potraga za jajima. A nazeble nožice su na kraju bile crvene.

To se nekad u našim krajevima slavilo, al puno prije ovih komercijaliziranih zapadnjačkih verzija. Ta mi se ne sviđa, ali mi ova stara sjećanja ugriju srčeko.

Moj dragi i ja nekad si nešto poklonimo, nekad ne. I ja više volim poklončiće nevezano uz neke datume. Kad nam puhne... Kad nam je ionak "svaki dan Valentinovo" i leptirići
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 23:57   #42
Nisam nikad obracala paznju na ovaj praznik...
Sada smo se dogovorili da nam to bude podsjetnik da si priustimo neke stvari za nas dvoje, za koje inace nema vremena, para ili nam cisto ne pada na pamet.

Ove godine su to lekcije jahanja,
prosle je bilo boravak u termama...
chicha chvorak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 00:23   #43
U nedostatku pametnije polovice, izašla sam na pohani "slajac" sa simpatičnim znancem i prisjetila se bivših ljubavi, i mojih i njegovih.

Kako veli Hladno pivo:
"nije sve tako sivo, kad imas s nekim otic' na pivo"

__________________
Moj mol ima više stupića.
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 01:35   #44
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Meni je Valentinovo podsjetnik na djetinjstvo, mama i tata su nam pričali da se na taj dan "ftičeki ženiju i deci poklanjaju črlene čižmice".
Baš lijepo.


Ftiček veli, ftiček veli
da se ženil bude.

Zemi mene, zemi mene,
prepisanu fticu.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 02:33   #45
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Idemo van kad nam se ide van, sitnicama se iznenađujemo kad nekome dođe ili kad jedno od nas misli da bi onom drugom dobro došlo. Nekad to padne i na 14.2., ali nije uvjet.

Danas ćemo neoprane kose u starim trenirkama uz restani krumpir gledati Star Trek jer sam loše volje pa mi se ne da ići van, ali sutra će me poljubiti prije nego ode na posao iako možda tad još budem spavala, ušuškati me i izvesti pse ako prva zaspim, zašlatat će me na pokretnim stubama kad budemo išli u dm i nikad neće zaboraviti poslati SMS kad nekamo stigne jer zna da se brinem bezveze. I još hrpa takvih sitnica koje mi puno više znače od toga jesam li danas dobila pola rasadnika nekog in cvijeća.

To je to. I onda na pokoje Valentinovo kapne koja ruža i ferero, obično strateški sakriveni na mjestu gdje ću ih sigurno pronaći a da ništa ne slutim, a na pokoje se uvečer u krpama sjetimo da je bilo Valentinovo.
Jednom smo išli imitirati trend. Skockali smo se i otišli na večeru. U 3 restorana nije bilo mjesta, a kad smo napokon našli jedan, gužvetina je bila tolika da nije imalo veze ni s romantikom ni s "danom zaljubljenih" uopće.

Ove godine najslađe mi je mi je na Valentinovo bilo na praksi u školi taj dan - dečki su svim curama u razredu kupili po ružu, i onda su cure s tim ružama šetale posvuda po hodnicima. Sweet.
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 03:43   #46
To valentinovo mi je ko I halovin, neka americka glupost
centralni4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 10:36   #47
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Jesi li pustila suzu što je tako neuviđavan?
Malo više od pokoje

Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Što se tiče Valentinova, meni ono baš ništa ne znači. Mi na taj dan imamo godišnjicu braka.
Koliko si udavača morala pregaziti kombajnom da bi dobila termin u Westinu na Valentinovo?
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 10:42   #48
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Meni je Valentinovo podsjetnik na djetinjstvo, mama i tata su nam pričali da se na taj dan "ftičeki ženiju i deci poklanjaju črlene čižmice". Tak su njih odrasli znali poslati bose na dvorište pa su po snijegu tražili skrivene slatkiše. Slično kao uskrsna potraga za jajima. A nazeble nožice su na kraju bile crvene.


Meni zapravo bude žao kad se na Valentinovo gleda kao na neku američku izmišljotinu.

Valentinovo, Jurjevo, Ivanovo, Nikolinje, Štefanje.... To su sve dani nekih svetaca i zapravo je prava šteta da se neki naši specifični običaji napuštaju i otvaraju mjesta potrošačkom viđenju tih svetkovina.

Kad malo bolje porazmislim, bilo bi lijepo da svi parovi imaju neke svoje običaje na Valentinovo.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 10:50   #49
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Koliko si udavača morala pregaziti kombajnom da bi dobila termin u Westinu na Valentinovo?
Ne budi smiješna. Pa ne misliš valjda da ja obavljam prljave poslove u našoj vezi.

Uostalom, nije u pitanju bio kombajn već ralica budući da je te godine na Valentinovo bilo više od pol metra snijega. Kad smo već kod mladenke u bilom, jelte.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 11:14   #50
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post

To se nekad u našim krajevima slavilo, al puno prije ovih komercijaliziranih zapadnjačkih verzija. Ta mi se ne sviđa, ali mi ova stara sjećanja ugriju srčeko.
nisam imala pojma.

dobro, na stranu sad cinizam, zapravo je zgodno, zašto ne?
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 15:28   #51
u mom oduševljenju nije bilo cinizma, nisam znao za tu tradiciju i sa ovih skoro 4 banke u dupetu
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 15:38   #52
mene isto skroz iznenadilo. al opčenito mislim, pa neka ga i to takvo komercijalizirano valentinovo, očito ima masa ljudi koje veseli. nema tu štete. nek bude povod za sladunjavost i ljigice. ok, promučurni će kupiti bonbonjeru unaprijed.

edit: ovaj cinizam se odnosi (i) na mene.

Zadnje uređivanje Orak : 16.02.2014. at 15:44.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 15:43   #53
Istina je da svi zaljubljeni znaju kako je to lijep osjećaj, i da je to nešto šta te gura kad ništa drugo ne ide, najopjevaniji osjećaj... tako da bi bilo čudno da nema svoj dan. I zašto ga onda ne provesti sa dragom osobom? To može biti i prijateljica, mama, tata, baka...postoje različite vrste ljubavi koje se tada isto slave.
Problem je naravno, kad se sjetiš drage osobe i ona tebe samo na te "posebne" dane, ali ako se volite, ljubite i mazite i pazite tokom cijele godine, onda i proslavite tu ljubav na taj dan. Zaslužili ste...iako kažu da je lako voljeti, nije
__________________
Puno glupih ljudi, malo metaka!
zvir1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 15:53   #54
Quote:
zvir1 kaže: Pogledaj post
Istina je da svi zaljubljeni znaju kako je to lijep osjećaj, i da je to nešto šta te gura kad ništa drugo ne ide, najopjevaniji osjećaj... tako da bi bilo čudno da nema svoj dan. I zašto ga onda ne provesti sa dragom osobom? To može biti i prijateljica, mama, tata, baka...postoje različite vrste ljubavi koje se tada isto slave.
Problem je naravno, kad se sjetiš drage osobe i ona tebe samo na te "posebne" dane, ali ako se volite, ljubite i mazite i pazite tokom cijele godine, onda i proslavite tu ljubav na taj dan. Zaslužili ste...iako kažu da je lako voljeti, nije
Ima i ona "zaslužili ste, odmorite se".
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 20:37   #55
Taj me dan uglavnom podsjeća na djetinjstvo i priče o ftičekima koji se ženiju...

U suštini, ne predstavlja mi ništa posebno, no jedna posebna osoba ga je ove godine učinila zaista posebnim. Napravio je nešto ljepše od bilo kojeg poklona i bilo čega materijalnog.
Sunshine19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 20:51   #56
Taj mi dan ne predstavlja apsolutno ništa doli dobre prilike za sve trgovce, hotele, restorane i sl. da povećaju svoje prihode barem malko. U današnje vrijeme mislim da je bitno poštovanje i ljubav svaki dan, a ako već obilježavamo taj dan, onda ga obilježimo tako da ga provedemo zajedno, bilo sa dragim bilo sa nama milim i bitnim drugim osobama. Ruža, čokolada, zajednički film pod dekicom, druženje u intimnom okruženju vlastitg doma, šetnjica, bilo šta nematerijalno, sve je ok, dok god se na taj dan ne troše velike pare s ciljem ispunjenja obaveza Valentinova. Smiješno mi je bilo viditi hrpu muskaraca kako trče po Arena centru, mahnito isprobavajući parfeme koji bi se mogli sviditi njihovim ljepšim polovicama. Mislim da ipak svaka cura više cijeni ono nematerijalno, i da zaista nema potrebe da nam taj dan donosi pritisak oko kupovanja skupih poklona, kad je i jedan topao zagrljaj dovoljan za sreću.
Ivanicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 20:59   #57
al kaj nije to obospolni ljubavni praznik? nadspolni? šta babe ne daruju svoje muškarce? ili jednostavno skupa satrete bonbonjeru. mislim, vi koji to štujete.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 00:11   #58
Quote:
centralni4 kaže: Pogledaj post
To valentinovo mi je ko I halovin, neka americka glupost
Eto, ispo sam babroga, koja misli samo na sebe, bez srca, bez razumijevanja, srusio njene snove, blablabla uglavnom, los sam,
centralni4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 10:11   #59
I jesi babaroga, zar nisi mogao bar neko pisamce sakriti tako da ga nađe. Nešto.
O jebote nas Balkanaca.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 17:35   #60
Nisam


A vid ovog slucaja :horror: http://www.bubblews.com/news/2363434...e039s-day-gift

Zadnje uređivanje centralni4 : 17.02.2014. at 17:58.
centralni4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.