Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2016., 09:17   #201
Quote:
Stu Griffin kaže: Pogledaj post
Ako je Plenkovic ikad imao takvu ambiciju da bude na celu stranke, ovo mu je prilika zivota.
nije uopće čudno što se nije kandidirao
ovaj primitivni, rigidni i kriminalni sastav Hdza nije ni blizu njegovom svjetonazorskom habitusu da bi on bio vodeći lider takvih likova

no, ako želi drugi i drugačiji hdz, dostojan naziva demokratski u svom nazivu, tada jeste imao priliku pomesti ovo kancerogeno vladajuće tkivo u partiji

no, kako je on vrlo dobro upoznat sa ekipom kojoj bi bio na čelu, vjerojatno smatra da nema dovoljno antitijela u bazi, koji bi se mogli suprotstaviti tom tkivu i likovima i njihovim pogubnim djelovanjem na stranku, pa samim tim i na državu u cjelini

što ga, opet, ne amnestira od svog dijela odgovornosti za stanje svoje partije, jer ga kao član, podržava
K@rlo is offline  
Old 17.03.2016., 11:33   #202
Andreje!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 17.03.2016., 12:01   #203
Quote:
K@rlo kaže: Pogledaj post
što ga, opet, ne amnestira od svog dijela odgovornosti za stanje svoje partije, jer ga kao član, podržava
Njemu, mislim tako, apsolutno odgovara pozicija koju ima. Obožavan od žena matične glasačke mašine, dobro uvaljen na visokim € primanjima, fino pozicioniran u raznim odborima EU parlamenta lagano uživajući održava sliku modernog, elokventnog konzervativca čije vrijeme tek treba doći, a zapravo mu se živo fućka jer ima sve što hoće. Kladim se kako će ga sadašnja stranačka garnitura uvijek gurati na briselske položaje (zna jezik, ima poznanstva, a i šta će nam tu kvariti posao po kući ) jer im dobro dođe kao umiveni predstavnik hrvatskih pučana i dovoljno je daleko da ne utječe na unaprijed posložene stranačke strukture.
Lakat Brade is offline  
Old 17.03.2016., 18:56   #204
znate kad ce se plenkovic kandidirati?

tek ako ga karamarko ne stavi na listu za eu parlament i ako mu propadnu neki drugi planovI u eu.

tad ce se on kandidirati.

iskljucivo zbog vlastitog interesa kako bi si osigurao poziciju s koje bi bolje upravljao svojom karijerom u eu.
kotulica is offline  
Old 18.06.2016., 21:34   #205
Udri dok je na podu i preuzmi stranku: Počelo političko cipelarenje Karamarka unutar HDZ-a

http://www.index.hr/vijesti/clanak/u...za/900706.aspx
------

Što mislite, hoće li se Plenković uključiti u akciju spašavanja HDZa?

Plenković bi bio nekakva centristička i moderna demokršćanska maska stranke, čija baza su na liniji jednog Hasanbegovića, Glasnovića i Culeja.

Teško da bi ovakav HDZ i sa Plenkovićem na čelu pobijedio na izborima.

Bi li Plenkovićev HDZ izašao na izbore sa jednim HSP AS, HČSP i Hrastom?

Bi li se Plenković odrekao Hasanbegovića?

Premalo je vremena za preokret, koji bi bio vjerodostojan.

Plenković bi mogao smanjiti zaostatak nad SDPom, ali pobijediti ne može.

Ako je pametan pustit će drugog da izgubi na izborima i onda bi išao preuzeti stranku.
DJTcro is offline  
Old 19.06.2016., 08:07   #206
Za par ce ga se godina odreći.
Taj će biti gori od Sanadera po veleizdajničkim potezima.
SwissChoco is offline  
Old 19.06.2016., 08:50   #207
Ima li Plenković šanse protiv šesterostrukog izbornog pobjednika, protiv čovjeka koji je stranku podigao iz pepela i tako rasturio Milanovića da ovaj ne zna ni tko mu je brat?

Vjerojatno ima, ali ne radi svojih kvaliteta, nego jer je šesterostruki izborni pobjednik i bivši Prvi potpredsjednik zakoračio putem dr. Ive i Jadranke Kosor.

Isto tako vjerujem da je Plenković i više nego potencijalni Sanader. Europi prihvatljivo fino i uglađeno lice, glasačima HDZ-a dokaz civiliziranosti stranke, hrvatskoj politici nužna osoba koja će upristojiti scenu. Ali ispod toga krije se sitna stranački orijentirana duša koja ne vidi šire od vlastite sljedbe, ali i vlastite guzice. Kako je lani srao protiv organiziranja vojnog mimohoda pobjedničke hrvatske vojske samo da zagadi Hrvatsku, a uzdigne stranku i Kitarovićku, zgadio mi se zauvijek.
Xenoborg is offline  
Old 19.06.2016., 09:33   #208
Meni je Plenkovic ogavan za razliku od Stiera.
Znaci da sigurno pobjeduje u utrci za predsjednika Hdza.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 19.06.2016., 09:55   #209
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Meni je Plenkovic ogavan za razliku od Stiera.
Znaci da sigurno pobjeduje u utrci za predsjednika Hdza.
Stieru je djed barem bio ustaški pukovnik, što mu daje legitimitet za čelnika HDZa.

Za Plenkoviće ne znam. Hvar je više crven nego crn.
DJTcro is offline  
Old 19.06.2016., 09:58   #210
Bilo bi prilično glupo preuzeti vodstvo HDZa u ovom trenutku, stranka će vrlo vjerojatno ostvariti puno slabiji rezultat od onog što je napravila pod vodstvom Karamarka na posljednjim parlamentarnim izborima, a taj koji bi stranku preuzeo, bio bi glavni krivac. Plenković je očiti karijerist, ne vjerujem da bi se sad petljao u to.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Old 19.06.2016., 10:07   #211
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Ima li Plenković šanse protiv šesterostrukog izbornog pobjednika, protiv čovjeka koji je stranku podigao iz pepela i tako rasturio Milanovića da ovaj ne zna ni tko mu je brat?

Vjerojatno ima, ali ne radi svojih kvaliteta, nego jer je šesterostruki izborni pobjednik i bivši Prvi potpredsjednik zakoračio putem dr. Ive i Jadranke Kosor.

Isto tako vjerujem da je Plenković i više nego potencijalni Sanader. Europi prihvatljivo fino i uglađeno lice, glasačima HDZ-a dokaz civiliziranosti stranke, hrvatskoj politici nužna osoba koja će upristojiti scenu. Ali ispod toga krije se sitna stranački orijentirana duša koja ne vidi šire od vlastite sljedbe, ali i vlastite guzice. Kako je lani srao protiv organiziranja vojnog mimohoda pobjedničke hrvatske vojske samo da zagadi Hrvatsku, a uzdigne stranku i Kitarovićku, zgadio mi se zauvijek.
Nisam ovo ni znao, dok mi ti nisi sada rekao.

Jadnik, koji je zajedno za Srbima navijao za propast vojne parade.

PROSLAVE 20. GODIŠNJICE OLUJE
Plenković: Nedolazak saveznika na proslavu znak je neuspjeha

http://www.glas-slavonije.hr/275261/...k-je-neuspjeha
DJTcro is offline  
Old 19.06.2016., 22:07   #212
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Bilo bi prilično glupo preuzeti vodstvo HDZa u ovom trenutku, stranka će vrlo vjerojatno ostvariti puno slabiji rezultat od onog što je napravila pod vodstvom Karamarka na posljednjim parlamentarnim izborima, a taj koji bi stranku preuzeo, bio bi glavni krivac. Plenković je očiti karijerist, ne vjerujem da bi se sad petljao u to.
Tkogod zeli preuzeti HDZ a dovoljno je mudar, treba pustiti karamarka do rujna na celu. A tada nakon potopa na izborima elegantno preuzeti vodstvo...
Ako bi to sada ucinio, nakon sigurnog debakla na izborima koji slijede tesko da bi opstao...
aspiriniks is offline  
Old 20.06.2016., 12:44   #213
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...enkovic-932145

Ako može netko ukratko objasniti ovaj dio sa Stierom? Što je to članstvo zamjerilo D. Stieru?

Quote:
Uz Andreja Plenkovića, kao budućeg vođe i lidera HDZ-a, spominjala su se imena Tomislava Tolušića i Davora Stiera. Kako se zna da je Tolušić vezan uz Josipa Đakića, nepopularnog predsjednika HVIDRE i rigidnog političara sa završenom školom za automehaničara, koji je vrijeđao manjine u alkoholiziranom stanju u predizbornoj kampanji, te se ismijavao na račun Srba, dok je Stier napravio grešku jer je rano izišao sa svojim esejima i protiv sebe dobio dobar dio članstva.
saurus is offline  
Old 20.06.2016., 12:56   #214
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...enkovic-932145

Ako može netko ukratko objasniti ovaj dio sa Stierom? Što je to članstvo zamjerilo D. Stieru?
Objavio je knjigu eseja, a na promociji knjige mu je govorio i Tonino Picula iz SDPa. Mislim da je to, ali možda netko drugi zna nešto više.
Martian7 is offline  
Old 20.06.2016., 12:58   #215
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Objavio je knjigu eseja, a na promociji knjige mu je govorio i Tonino Picula iz SDPa. Mislim da je to, ali možda netko drugi zna nešto više.
Jesu li problem bili eseji ili Picula? Ako je ovo drugo, zar netko misli da Plenković u Briselu u širokom luku zaobilazi Piculu!
saurus is offline  
Old 20.06.2016., 12:59   #216
Tipični eurobirokrat i čankolizac kakvih smo se već nagledali.

Ne znam treba li HDZ-u netko takav na čelu, ali Hrvatskoj definitivno ne...
šišćevap is offline  
Old 20.06.2016., 13:01   #217
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Jesu li problem bili eseji ili Picula? Ako je ovo drugo, zar netko misli da Plenković u Briselu u širokom luku zaobilazi Piculu!
Nisam čitala pa ne znam kakvi su eseji, ali zadrtim HDZovcima je vjerojatno prijateljstvo s Piculom neoprostivi zločin.
Martian7 is offline  
Old 20.06.2016., 13:07   #218
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Nisam čitala pa ne znam kakvi su eseji, ali zadrtim HDZovcima je vjerojatno prijateljstvo s Piculom neoprostivi zločin.
Zadrti, kao, nisu vidjeli kada su u natezanju HDZ-a i SDP-a s MOST-om kod posljednjih parlamentarnih izbora, Karamarko i Milanović jedan drugome tepali "Tomice" i "Zoki"... Ne znam više koji je kojega tako oslovio, ali se onaj drugi u svakom slučaju nije bunio! To je jasan pokazatelj njihove uobičajene komunikacije izvan kulisa za javnost.
saurus is offline  
Old 20.06.2016., 13:12   #219
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Objavio je knjigu eseja, a na promociji knjige mu je govorio i Tonino Picula iz SDPa. Mislim da je to, ali možda netko drugi zna nešto više.
ne toliko Picula, nego sam esej gdje govori o potrebi demokratizacije stranaka općenito pa onda i HDZa, itd.

Stier je definitivno bolji kandidat od Plenkija, recimo da je više domoljuban, ak mogu tak reć'...nije ono, hladni diplomat..iliti kak bi reko' milanović obični, mali 'EU miš' (tak je reko' za onog Isturiza iz EPP koji je onomad poslao pismo podrške Jaci pa je Zoki doslovce divljao u saboru na tu temu)
IQ0007 is offline  
Old 20.06.2016., 13:30   #220
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
ne toliko Picula, nego sam esej gdje govori o potrebi demokratizacije stranaka općenito pa onda i HDZa, itd.

Stier je definitivno bolji kandidat od Plenkija, recimo da je više domoljuban, ak mogu tak reć'...nije ono, hladni diplomat..iliti kak bi reko' milanović obični, mali 'EU miš' (tak je reko' za onog Isturiza iz EPP koji je onomad poslao pismo podrške Jaci pa je Zoki doslovce divljao u saboru na tu temu)
Onda bi takav domoljuban, kako kažeš, trebao biti bliži onom dijelu članstva koji sada želi smijeniti Karamarka.

Tolikima smeta Plenkovićev imidž eurobirokrata... Ne znam da je to baš dobar izbor.
saurus is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.