Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2014., 18:47   #61
Quote:
MuchaA kaže: Pogledaj post
Mislila sam na situaciju kada nas je bilo koja od 27 država članica mogla u zdrav mozak preko Europske komisije jer smo bili izvan tog, nazovimo, sustava. Dovoljno je sjetiti se slovenskog iživljavanja vezano za granicu na moru i blokade pregovora. Da, i dalje imamo probleme s granicama sa svim susjednim državama, ali više nismo u defenzivnoj poziciji, osim ako se sami u nju ne stavimo (npr. s ovakvom Vladom). Kao što sam rekla "daleko je od idealnog", ali EU je na kraju ipak bila strateški interes RH.
"Značajno bolje"?!

Nadao sam se konkretnim primjerima (npr. zbog ulaska u EU skočio nam je rejting i sada više nismo u "smeću", EU tržište masovno guta naše proizvode i više nema nezaposlenosti i iseljavanja, za svaki € koji smo im dali oni su nam već vratili 3 €, sazidali su nam već više od pola Pelješkog mosta, potjerali su Srbiju sa Šarengradske ade, pojeftinio je roaming, vratili smo strane dugove pa sada punimo devizne i zlatne rezerve, otvorili smo tri nove tvornice automobila na ledini dok ostale ni ne brojimo, odsada Isključivi gospodarski pojas samo za Hrvate, EU traži treći entitet za BiH Hrvate, Plenković na čelu komisije i sl.), a ne starim EU parolama poput "strateškog interesa".
Tih 27 članica dobilo je sve što su poželjeli, a dobiti će još, ako se sjete nečeg novog. Slovenci su se iživljavali, dok nisu dobili čudnovati prejudicirani EU sud, izmišljen samo za nas, na kojem izgledno gubimo (potpisani "stik" i "pravičnost"). Štednja LB otišla je u propast, tj. YU sukcesiju, a sve za "dobru" deblokadu.
Pa i ta vlada-e u koju sumnjate, kao i zastupnici u Saboru, predsjednik, te naši europarlamentarci, su svi redom eurofili, koji su radili, rade i raditi će sve što EU poželi.
goran2hr is offline  
Old 31.03.2014., 21:56   #62
Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post
Čekaj malo, jesi li ti na trenutak zaboravio o kakvom tipu emisije se radi?
Nisam.

Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post
Naime, riječ je o formatu u kojem voditelj postavlja neka (valjda) relevantna i javnosti važna pitanja, a ne o tome da gost dođe i pojašnjava ono što neki iz suprotnog političkog tabora pokušavaju nametnuti kao nešto važno što bi se, eto, trebalo pojašnjavati.
...
Misli li voditelj da je Plenković bio protiv nasilja nad homoseksualcima ili da je protiv ravnopravnosti žena te ga priupitao nešto o tome?
Prvo, Plenković je član HDZ-a, jedne od stranaka koje iznose kandidate za europarlament. Stav HDZ-a, koji bi trebao zastupati, razlikuje se od stavova drugih stranaka i stoga smatram da bi te razlike trebalo pojasniti puku na neutralan način, a ne tako kako kažeš, da bi mu se te razlike trebale nametnuti iz suprotnog tabora.
Drugo, općenito bi se (po mojem standardu) trebalo smatrati normalnim i pohvalnim glasanje za prijedloge i zakone koji donose plan o borbi protiv nasilja nad seksualnim manjinama i koji pozivaju na ravnopravnost žena. Stanković je to pitao Tomašićku, pitanje je, jasno, bilo veće težine upućeno njoj nego šta bi bilo Plenkoviću, pa smatram štetom da i njega nije pitao da nam objasni zašto je bio protiv, pogotovo u kontekstu poruke narodu i pozivu glasajte za HDZ.

Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post
Naime, upravo odgovori na ova pitanja ukazuju na to koliko su određene teme i interpretacije doista važne hrvatskoj javnosti odnosno utemeljen kao takve, a koliko ustvari predstavljaju tek zlonamjerne interpretacije od strane političkih suparnika koje se onda u dnevnopolitička svrhe plasiraju kao teme koji netko tobože treba objašnjavati.
Okej, dakle, pokušavaš moje mišljenje o Plenkoviću i njegovoj personi te o nastupu i dojmu u emisiji podrediti hrvatskoj javnosti i zlonamjernoj interpretaciji političkih suparnika.
Moram reći, više volim negativističku sirovost koju provodiš na temi o Mesiću i naivni optimistični pozitivizam s teme o Tuđmanu nego suptilnu relativizaciju nečijeg mišljenja o HDZ-ovcu.

Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post
S druge strane, među zadnja tri su čak dva ministra iz vlade, Pusićka i Maras koji je i najgore ocijenjeni gost ove sezone.
Kako Stanković radi seriju o euroizborima, u obzir ću uzeti kandidate na izborima.
Xenoborg is offline  
Old 01.04.2014., 15:28   #63
Quote:
Ne Hun kao Tarr kaže: Pogledaj post
Kakav je on čovik,sada je manje važno,to kažem iz privatnog rakursa.
On je svakako obrazovan i upućen čovjek u europske i diplomatske poslove,ali ono što me zabrinjava kod njega je ta sebična ambicija kojom sebi omogućava da dobije veliku,fino papa i pije,a zapravo od njegovog žrtvovanja za ukupni nacionalini interes,za društvo,nema.
On je hladnokrvni sisavac,koji dobro zna da je narod glup i mutav,i on ide odmjereno i hladno.Nikome ne vjeruje što je prednost u politici,ali je mana jer on sigurno neće dati krv za svoj narod.
Ne optužujem ga,samo konstatiram.Mrtvo puhalo,mamina mimoza,nekrazimatični čovik koji posjeduje znanje..To je sve.
Lose su ti konstatacije, totalno.....al sta da se radi!!
realist is offline  
Old 01.04.2014., 17:07   #64
Quote:
Lorenzow kaže: Pogledaj post
Znači, imamo tri slična političara ? Josipović. Picula i Plenković ???
Prva dvojica imaju nešto veći osjećaj za društvo.Nacionalnu odgovornost.Plenković je karijerist.Ali čisti i nedvojbeni.
Ne Hun kao Tarr is offline  
Old 01.04.2014., 17:09   #65
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Lose su ti konstatacije, totalno.....al sta da se radi!!
Ne plaćaš mene par tisuća eura na mjesec nego njega..
Ne Hun kao Tarr is offline  
Old 01.04.2014., 18:43   #66
Quote:
Lorenzow kaže: Pogledaj post
Znači, imamo tri slična političara ? Josipović. Picula i Plenković ???
Na ovaj post si odgovorio ovo:

Quote:
Ne Hun kao Tarr kaže: Pogledaj post
Prva dvojica imaju nešto veći osjećaj za društvo.Nacionalnu odgovornost.Plenković je karijerist.Ali čisti i nedvojbeni.

Nacionalna odgovornost nesuđenog predsjednika RegiYuna?



Crtica iz Josipovićevog osjećaja za društvo i nadasve njegova nacionalna odgovornosti:
Iz susreta s Ivanom Šimić:

Nešto mi govori da čovjeku možda malo tratim vrijeme pa se odlučujem baciti na razgovor, pravi, važan, i iskoristiti, pretpostavljam jednom u životu, svojih četrdeset pet minuta s predsjednikom.

Kako je bilo u Vukovaru s predsjednikom Tadićem? – pitam, to me stvarno zanima, a i tih sam dana silom prilika bila izvan zemlje.

Ooo, sjajno je bilo! – odgovara Josipović oduševljeno.

A što je s tim dokumentima koje je donio? Moj otac je, naime, nestao na Ovčari pa me baš zanima…

A s tim? Pa ne znam, nisam ja to gledao. Točka.

Aha. Točka.

...

Ali, on je pokazao baš pravu volju. Naravno, bilo je tu nekih, eto, kako da kažem, kojima se to nije svidjelo, ali, znate kako je to… – kaže Josipović.

Dobro, ljudi možda misle da prije formalne isprike još neki preduvjeti trebaju postojati. Ipak, to je prvi dolazak u Vukovar, pitanje nestalih, recimo… A i vezanje posjeta Paulin Dvoru i Vukovaru, nije to baš isto.

Ovdje samo želim napomenuti da sam to rekla jedino iz razloga što je napad na Vukovar bio dio službene politike tadašnje Jugoslavije, dok s Paulin Dvorom, gdje su ubijeni srpski civili, to nije bio slučaj.

– Kako to mislite? – trgne se Josipović. – Tamo su divljački ubijeni civili!

– Znam da jesu, i žao mi je, samo… Prekine me i nastavi sad već grmjeti.

– A znate li vi kako su ih ubijali?

– Ne – gotovo postiđeno kažem.

– Stavljali su ih u burad i onda kotrljali niz neko brdo… - objasni. Ovdje ću vas poštedjeti detalja koje sam morala slušati, a kad je s tim završio, nastavio je dalje.

– Ili zamislite da ste vi obitelj Zec – kaže predsjednik meni.

– Da vas netko tako odvede usred noći, i ta djeca, pa to je strašno!

(Riječ je o srpskoj obitelji mučenički ubijenoj usred rata, u Zagrebu).


Kimam glavom i zamišljam, i zaista, to je užasno i strašno, ali ne znam zašto bih to sada zamišljala jer mojoj obitelji u ratu se dogodilo sve što se moglo, osim što nisu ubijeni baš svi članovi. I ponovno kažem:

– Žao mi je.

Kad pokušam reći bilo što drugo osim toga, predsjednik me prekine. Više ga baš i ne slušam, više mislim o tome koja sam ja budala. Povremeno se priberem i onda ga vidim kako mi pokazuje press-clippinge o sebi, nezadovoljan veličinom članka koji su dnevne novine posvetile njemu i njegovim povijesnim izjavama, u odnosu na veličinu članka koji su posvetile branitelju iz Vukovara koji je izjavio kako Tadić mora osuditi režim i od njega se ograditi.

Želim da ovo što prije završi. Pitam se što ja ovdje radim, a onda mi postaje jasno – da sam samo dio priče koja se dobro uklapa u njegovu biografiju, obilježavanje obljetnice, razumijevanje silnog kapaciteta za obje strane. Ljudskog interesa za stvarno razumijevanje problema – nula.

Nedugo zatim završi svoj monolog o pomirenju, pogleda na sat i dvije minute prije kraja baci se na lakše teme.

– I recite… – samozadovoljno, nakon što mi je pravničkim jezikom istumačio četiri Kantova pitanja primijenjena na politiku, razlog i dobar način funkcioniranja Haaškog tribunala, odmahnuo rukom na spomen Stanimirovića kao da je riječ o dosadnoj muhi i natjerao me da se ispričam za sve zločine koji su počinjeni u ovom ratu s hrvatske strane –… imate li djece?

...
http://www.vecernji.hr/hrvatska/a-va...-ovcari-272354

Tvrditi da osoba kojoj su Dejan Jović i Perković Junior savjetnici, da ima veći osjećaj za društvo i da je nacionalno odgovorna je:

Quote:
Ne Hun kao Tarr kaže: Pogledaj post
Ne plaćaš mene par tisuća eura na mjesec nego njega..
Plaća i Piculu i Josipovića.
__________________
SKINITE BAN MARASOVCU.
MuchaA is offline  
Old 02.04.2014., 15:55   #67
Quote:
MuchaA kaže: Pogledaj post
Plaća i Piculu i Josipovića.
Plaćamo ih svi.
Zadržat ću se na tome da je moja ocjena Plenkovića kao političara loša.On je poput Milanovića.Dobar prezenter i orator,ali funkcionalne vještine upravljanja,ili promišljanja kao političara na terenu,vrlo konkretnog,nisu podobna za nas.
Ja bi njega smjestio u diplomaciju gdje takvi likovi dobro kotiraju.Dožive mirovinu bez po muke.
Ne Hun kao Tarr is offline  
Old 05.04.2014., 18:37   #68
Čitah da se Tomek boji Plenkija,al nije ga stavil na zadnje mjesto.
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Old 05.04.2014., 19:06   #69
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Čitah da se Tomek boji Plenkija,al nije ga stavil na zadnje mjesto.
Zasto bi ga se on bojao, bas Andrej izgleda kao neko od koga se dica plase.....

Imas neki clanak , baci ga,bas me zanima sta pise.
Andrej je pitomi Hvaranin,uljudan i kulturan.....
realist is offline  
Old 05.04.2014., 19:14   #70
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Zasto bi ga se on bojao, bas Andrej izgleda kao neko od koga se dica plase.....

Imas neki clanak , baci ga,bas me zanima sta pise.
Andrej je pitomi Hvaranin,uljudan i kulturan.....
Džis znaš ti dobro na što mislim.Ko smije bit bolji od predsjednika stranke koji je do tog mjesta došao ucjenama.
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Old 05.04.2014., 19:17   #71
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Džis znaš ti dobro na što mislim.Ko smije bit bolji od predsjednika stranke koji je do tog mjesta došao ucjenama.
Svaki pametni predsjednik ima suradnike pametnije od sebe.....
realist is offline  
Old 05.04.2014., 19:55   #72
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Svaki pametni predsjednik ima suradnike pametnije od sebe.....
Prije bi rekla da ima one koji mu titraju.No to ovisi o egu predsjednika.
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Old 05.04.2014., 20:03   #73
Quote:
MuchaA kaže: Pogledaj post
Iz susreta s Ivanom Šimić
tko je ivana šimić?
Cocksmith is offline  
Old 05.04.2014., 22:52   #74
Quote:
Cocksmith kaže: Pogledaj post
tko je ivana šimić?
Radilo se o Ivani Simić Bodrožić, hrvatskoj književnici i kćeri nestaloga hrvatskog branitelja.
Martian7 is offline  
Old 06.04.2014., 01:00   #75
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Svaki pametni predsjednik ima suradnike pametnije od sebe.....
Ovdje se načelno slažem s tobom, da svaki izvršni ili predsjedavajući političar oko sebe mora izabrati ljude koji znaju bolje od njega.

Jako je loša solucija, ako vladajući političar oko sebe ima poslušnike.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 28.04.2014., 14:56   #76
Badava ruka na srce onima koji ga nemaju.
__________________
Četvrtak, 5.1.2012. Spotaknuo sam se na tvoj kamen. p.s. don't be trapped
zvonimirov is offline  
Old 28.04.2014., 15:38   #77
Quote:
Ne Hun kao Tarr kaže: Pogledaj post
Plaćamo ih svi.
Zadržat ću se na tome da je moja ocjena Plenkovića kao političara loša.On je poput Milanovića.Dobar prezenter i orator,ali funkcionalne vještine upravljanja,ili promišljanja kao političara na terenu,vrlo konkretnog,nisu podobna za nas.
Ja bi njega smjestio u diplomaciju gdje takvi likovi dobro kotiraju.Dožive mirovinu bez po muke.

Nisam oduševljen sa Plenkovićem ali on je za Milanovića televizor u boji.

Milanović dobar prezenter i orator? Dobar orator kad šuti. A što se tiče prezentacije, jedino što je uspješno prezentirao je Ruža Tomašić.
__________________
Boreći se za te i za dom ko lavić
Kao prethodnik mu slavni Berislavić
vitez teutonac is offline  
Old 04.06.2014., 19:32   #78
Zoran Milanović o Andreju Plenkoviću;

Europski zastupnik kojeg spominjete bio je ozbiljno zainteresiran za rad u Uredu predsjednika Josipovića nakon njegove pobjede na izborima,potom je bio najbliži suradnik Jadranke Kosor,a sada gradi karijeru u ovakvom HDZ-u.
Ne-Srdjan is offline  
Old 04.06.2014., 19:40   #79
Čime se Plenković bavio prije nego je postal političar? Davao instrukcije iz zemljopisa? Malo se šalim , zaista čime?
zacuden is offline  
Old 04.06.2014., 19:42   #80
Plenko je jumbo jet za većinu hdzovaca.Nije da je to teško biti , ali misli da ima svjetlu budućnost ako HDZ poživi , ako ga Kujundžić i slični ne dotuku.
zacuden is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.