Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2015., 09:30   #81
Quote:
Voždon kaže: Pogledaj post
Ono što je slično jeste jezik i poreklo, razlike su u kulturi i politici.
kakvo porijeklo?
juanpablom is offline  
Old 28.07.2015., 13:15   #82
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
kakvo porijeklo?
nije napisao porijeklo nego poreklo
to ti je ono reklo pa poreklo
karlo r is offline  
Old 28.07.2015., 14:17   #83
Jezik nažalost nije sličan nego je potpuno isti, identičan. Nema niti jedne jedine razlike. Ne postoji niti jedna riječ za koju se pouzdano može reći da ju rabe Hrvati, a ne rabe Srbi. Svako dokazivanje da je riječ o različitim jezicima izaziva podsmijeh. Niti jedan strani nepristrani jezikoslovac ne priznaje da su to različiti jezici. Ni na jednom stranom sveučilištu ne proučavaju se odvojeno. Previše je istih prezimena istog podrijetla, npr. prezimena u Konavlima identična su prezimenima u Crnoj Gori.
Dubrovčanin is offline  
Old 28.07.2015., 14:40   #84
Quote:
Dubrovčanin kaže: Pogledaj post
Jezik nažalost nije sličan nego je potpuno isti, identičan. Nema niti jedne jedine razlike. Ne postoji niti jedna riječ za koju se pouzdano može reći da ju rabe Hrvati, a ne rabe Srbi. Svako dokazivanje da je riječ o različitim jezicima izaziva podsmijeh. Niti jedan strani nepristrani jezikoslovac ne priznaje da su to različiti jezici. Ni na jednom stranom sveučilištu ne proučavaju se odvojeno. Previše je istih prezimena istog podrijetla, npr. prezimena u Konavlima identična su prezimenima u Crnoj Gori.
Pa jedan dio populacije Hrvata i Srba je definitivno toliko isprepleten, da se jasno može reći kako su smješteni u nacionalne tabore isključivo po religijskom ključu i time tom vidu tradicije. Jezične razlike, gdje i postoje su dijalektološke razine.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 28.07.2015., 16:43   #85
Quote:
Dubrovčanin kaže: Pogledaj post
Jezik nažalost nije sličan nego je potpuno isti, identičan. Nema niti jedne jedine razlike. Ne postoji niti jedna riječ za koju se pouzdano može reći da ju rabe Hrvati, a ne rabe Srbi. Svako dokazivanje da je riječ o različitim jezicima izaziva podsmijeh. Niti jedan strani nepristrani jezikoslovac ne priznaje da su to različiti jezici. Ni na jednom stranom sveučilištu ne proučavaju se odvojeno. Previše je istih prezimena istog podrijetla, npr. prezimena u Konavlima identična su prezimenima u Crnoj Gori.
ma koji identičan jezik? pozivaš se na duboko izlažiranu englesku wiki kojom vladaju jugozombiji i Velikosrbi za ove prostore?
koji Hrvat kaže "fijoka" molim te lijepo? Laprdaš bezveze, to tvoje ne treba uopće čitati. Ni Srbima takva sranja ne padaju na pamet. Riječnik, gramatika, fonetika itd. poklapaju nam se oko 75%, toliko se poklapaju portugalski i španjolski ako nisi znao.
Zbog neka 2 prezimena iz Konavala ideš kontaminirati cijelu Hrvatsku? Koja glupost.
Jugozombi najobičniji, vulgaris naturalis, marš u rupu iz koje si izašao. Idi tamo trubi o guslama još pola stoljeća, to ionako nitko ne čita...
karlo r is offline  
Old 28.07.2015., 17:28   #86
Quote:
karlo r kaže: Pogledaj post
ma koji identičan jezik? pozivaš se na duboko izlažiranu englesku wiki kojom vladaju jugozombiji i Velikosrbi za ove prostore?
koji Hrvat kaže "fijoka" molim te lijepo? Laprdaš bezveze, to tvoje ne treba uopće čitati. Ni Srbima takva sranja ne padaju na pamet. Riječnik, gramatika, fonetika itd. poklapaju nam se oko 75%, toliko se poklapaju portugalski i španjolski ako nisi znao.
Zbog neka 2 prezimena iz Konavala ideš kontaminirati cijelu Hrvatsku? Koja glupost.
Jugozombi najobičniji, vulgaris naturalis, marš u rupu iz koje si izašao. Idi tamo trubi o guslama još pola stoljeća, to ionako nitko ne čita...
amo malo vako stari! Aj jel ti razmes jenega pravega Zagorca s brega iza Krapine?? Ili nikega Istrijana va Buzet?? Ili nikega Dalmatinca sa Sipana?? Samo mi ne laprdaj da su to jenemu knjizevnemu Hrvatu razumlive reci`???
Ja ka rodjeni Zagrepcan razumem i pricam i Srpski i Hrvatski i Bosanski i ni mi strane sve naglaski i naricja va nasem podneblju skroz do Albanije, Siptarski bas ne kuzim osim par psovki ki sam se navucil v JNA tam 80-tih!! Svaki Jugovic ka ja triba da razume sve rici nasih Slavjanskih zemalaj koje su bile va SFRJ!! Sve je to nas domaci JUGOSLAVENSKI jezik!!
BONBONCIC is offline  
Old 28.07.2015., 17:37   #87
Quote:
karlo r kaže: Pogledaj post
ma koji identičan jezik? pozivaš se na duboko izlažiranu englesku wiki kojom vladaju jugozombiji i Velikosrbi za ove prostore?
Trolaš ti to možda?

Quote:
koji Hrvat kaže "fijoka" molim te lijepo?
Ako ćemo ići ovim principom, onda možemo i ovako:
- kaže Zadranin: "koji Zagrepčanin kaže "kušin" molim te lijepo?"
- kaže Zagrepčanin: "koji Zadranin kaže "vanjkuš" molim te lijepo?"
Zaključak: Zadrani i Zagrepčani govore različitim jezicima.
Guodla is offline  
Old 28.07.2015., 17:53   #88
Ajmo se nešto lijepo dogovoriti.
Za jezike postoji podforum koji se bavi jezikoslovljem.
Tamo se nalazi rasprava Razlike između hrvatskoga i srpskoga jezika.
O jeziku tamo raspravljajte.

Raspravu o narodima u povijesnom kontekstu možete nastaviti ovdje:
rezon@tor is offline  
Old 28.07.2015., 18:50   #89
no frks, dozvoli da samo odgovorim na ovo što su priupitali ovdje

@bonboncic
savršeno razumijem zagorce jer sam izvorno čakavac, spoticat ćemo se o moje romanizme i tvoje germanizme, kao i ostale lokalizme kojih ima fala bogu more, oštrit ćemo uši radi naglaska, ali to su narječja
@guodla
znaš, u Dalmaciji ti je normalno da se od sela do sela, otoka do otoka, potpuno mjenjaju neke nomenklature, specifične samo za to selo, otok itd., nikom zbog toga ne pada na pamet nazivati to različitim jezikom
@za oboje
jezik nije samo rječnik
karlo r is offline  
Old 28.07.2015., 22:06   #90
Quote:
karlo r kaže: Pogledaj post
ma koji identičan jezik? pozivaš se na duboko izlažiranu englesku wiki kojom vladaju jugozombiji i Velikosrbi za ove prostore?
koji Hrvat kaže "fijoka" molim te lijepo? Laprdaš bezveze, to tvoje ne treba uopće čitati. Ni Srbima takva sranja ne padaju na pamet. Riječnik, gramatika, fonetika itd. poklapaju nam se oko 75%, toliko se poklapaju portugalski i španjolski ako nisi znao.
Zbog neka 2 prezimena iz Konavala ideš kontaminirati cijelu Hrvatsku? Koja glupost.
Jugozombi najobičniji, vulgaris naturalis, marš u rupu iz koje si izašao. Idi tamo trubi o guslama još pola stoljeća, to ionako nitko ne čita...
Miljanić, Miljanović, Miletić, Jokić, Joković, Rajković, Milutinović, Mitrović, Milošević, Obradović, Bošković, Jović,Lazarević, Marković, Kraljević, Vuković, Mikulić, Knežević, Kraljević, Vlahović, Elezović, Milić, Radović, Radulović, Aleksić, Korda, Nikolić, Tadić, Pavlović, Pavličević, Marović, Đurović, Đurković... Koja dva naroda imaju toliko zajedničkih prezimena?
Dubrovčanin is offline  
Old 28.07.2015., 22:22   #91
Quote:
Dubrovčanin kaže: Pogledaj post
Miljanić, Miljanović, Miletić, Jokić, Joković, Rajković, Milutinović, Mitrović, Milošević, Obradović, Bošković, Jović,Lazarević, Marković, Kraljević, Vuković, Mikulić, Knežević, Kraljević, Vlahović, Elezović, Milić, Radović, Radulović, Aleksić, Korda, Nikolić, Tadić, Pavlović, Pavličević, Marović, Đurović, Đurković... Koja dva naroda imaju toliko zajedničkih prezimena?
Malo si i napisao, tih zajedničkih prezimena ima još ohoho...Evo ti još dva brzinska: Matić, Matijević...
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 28.07.2015., 22:34   #92
Hrvati , tj. velkoRvati su oduvek zeleli prodat foru da su oni nekaj drukce od Srba , a ja ko pravi Zagrepcan i Jugoslaven oduvek guslam da smo svi m isti tj. Jugoslaveni , glupa crkva tj. popovi su nas jos vise podelili i nabrijali jedne na druge a to nacionalistima i sim i tam ko voda na mlin!! Nama , koji smo cistam normalni, ateisticki i anacionalno opredeljeni , ne ostaje drugo neg da trubimo i sviramo da opet budemo jedna zemlja i nacija, velika i vredna a ne rascepkana ko ciganska krpa!!
BONBONCIC is offline  
Old 28.07.2015., 22:37   #93
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Hrvati , tj. velkoRvati su oduvek zeleli prodat foru da su oni nekaj drukce od Srba , a ja ko pravi Zagrepcan i Jugoslaven oduvek guslam da smo svi m isti tj. Jugoslaveni , glupa crkva tj. popovi su nas jos vise podelili i nabrijali jedne na druge a to nacionalistima i sim i tam ko voda na mlin!! Nama , koji smo cistam normalni, ateisticki i anacionalno opredeljeni , ne ostaje drugo neg da trubimo i sviramo da opet budemo jedna zemlja i nacija, velika i vredna a ne rascepkana ko ciganska krpa!!
Je, bravo Jugoslavenu. Sve umjetne tvorevine su se raspale pa tako i Jugoslavija i nikad je više, hvala Bogu, neće biti.
Zanimljivo je to što ti tvrdiš da smo isti narod, a ne daješ ništa relevantno. Vaši dokazi su nekakva slična prezimena i sličan jezik. Samo pogledajte što kaže Karadžić, iz kojih djela on crpi građu za srpski jezik i sve će vam biti jasno.
ĐakaNG is offline  
Old 28.07.2015., 22:39   #94
Quote:
ĐakaNG kaže: Pogledaj post
Je, bravo Jugoslavenu. Sve umjetne tvorevine su se raspale pa tako i Jugoslavija i nikad je više, hvala Bogu, neće biti.
Zanimljivo je to što ti tvrdiš da smo isti narod, a ne daješ ništa relevantno. Vaši dokazi su nekakva slična prezimena i sličan jezik. Samo pogledajte što kaže Karadžić, iz kojih djela on crpi građu za srpski jezik i sve će vam biti jasno.
Pa jel nije i Starčević tvrdio kako je riječ o istom narodu, samo što bi njemu to sve bili slavni Hervati. Zar ne?
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 28.07.2015., 22:43   #95
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Pa jel nije i Starčević tvrdio kako je riječ o istom narodu, samo što bi njemu to sve bili slavni Hervati. Zar ne?
I Vitezović je tvrdio da su svi do Carigrada Hrvati, pa što?
Shvati poantu da se tada pokušala napraviti jaka Hrvatska koja bi "progutala" što više ljudi kako bi bila što veća i moćnija.
ĐakaNG is offline  
Old 28.07.2015., 22:50   #96
Quote:
ĐakaNG kaže: Pogledaj post
I Vitezović je tvrdio da su svi do Carigrada Hrvati, pa što?
Shvati poantu da se tada pokušala napraviti jaka Hrvatska koja bi "progutala" što više ljudi kako bi bila što veća i moćnija.
Eto vidiš, njima je tada ideja o jednom narodu bila očita i očigledna, a danas imamo ove priče o dva naroda, tri naroda ili koliko već. Tako smo mogli svi biti i jugoslaveni, različitih konfesija i mir.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 28.07.2015., 22:54   #97
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Eto vidiš, njima je tada ideja o jednom narodu bila očita i očigledna, a danas imamo ove priče o dva naroda, tri naroda ili koliko već. Tako smo mogli svi biti i jugoslaveni, različitih konfesija i mir.
Jesu li oni do Carigrada htjeli Jugoslavene ili Hrvate? Faro, please.
Ti ako hoćeš biti Jugoslaven ti to slobodno i možeš biti. Izjasni se na popisu tako.

Činjenica je da su Hrvati i Srbi dva različita naroda, a prisilno su spojeni u 19. stoljeću. Eto, toliko.
ĐakaNG is offline  
Old 29.07.2015., 00:01   #98
:klap:
Quote:
ĐakaNG kaže: Pogledaj post
Jesu li oni do Carigrada htjeli Jugoslavene ili Hrvate? Faro, please.
Ti ako hoćeš biti Jugoslaven ti to slobodno i možeš biti. Izjasni se na popisu tako.

Činjenica je da su Hrvati i Srbi dva različita naroda, a prisilno su spojeni u 19. stoljeću. Eto, toliko.
Pa kaj vec u 19-tom??? Ja mislil da su nas spojili u 20-tom stoljecu 1918. godine ili?? A prav za prav, spojili bi se mi i vec ranije da nas nisu stalno osvajali dobri susedi , od Taljana pa do Madjara i ko ce ga znat ko vec nije gazdoval malim Hrvatima od stoletja sedmog!!
Da smo bili spojeni sa Srbima ko jedna cjelina, zemlja , carstvo , kraljevina , pasaluk ili kaj vec ne, jednostavno bi bili jedan narod na celom celcatom Balkanu i bila bi nam lepo i krasno, a svakog neprijatelja nas Juznih Slavena, tj. Jugoslavena lakse bi porazili a mozda bi se i prosirili na susedne zemlje tipa Madjarska, Austrija, Bugarska itd.!! Da ne govorim da muslimanska Bosna ne bi ni probala postojati jer Turci pred Jugoslavenskom silom ne bi mogli ni stic do tih krajeva!!! Tak se treba razmisljati , a ne vase birtijaske svadje, ovaj je Srbin , Ovaj je ustaassa, ovi je cedo, ovi je trofazac i slicne bljuvotine zbog kojih sam i zamrzel sve nacionalnosti i crkve na Balkanu!! :klap:
BONBONCIC is offline  
Old 29.07.2015., 00:05   #99
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Eto vidiš, njima je tada ideja o jednom narodu bila očita i očigledna, a danas imamo ove priče o dva naroda, tri naroda ili koliko već. Tako smo mogli svi biti i jugoslaveni, različitih konfesija i mir.
pa ti budi jugoslaven tko ti brani, stavovi ti i nisu daleko od toga
juanpablom is offline  
Old 29.07.2015., 00:06   #100
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
:klap:

Pa kaj vec u 19-tom??? Ja mislil da su nas spojili u 20-tom stoljecu 1918. godine ili?? A prav za prav, spojili bi se mi i vec ranije da nas nisu stalno osvajali dobri susedi , od Taljana pa do Madjara i ko ce ga znat ko vec nije gazdoval malim Hrvatima od stoletja sedmog!!
Da smo bili spojeni sa Srbima ko jedna cjelina, zemlja , carstvo , kraljevina , pasaluk ili kaj vec ne, jednostavno bi bili jedan narod na celom celcatom Balkanu i bila bi nam lepo i krasno, a svakog neprijatelja nas Juznih Slavena, tj. Jugoslavena lakse bi porazili a mozda bi se i prosirili na susedne zemlje tipa Madjarska, Austrija, Bugarska itd.!! Da ne govorim da muslimanska Bosna ne bi ni probala postojati jer Turci pred Jugoslavenskom silom ne bi mogli ni stic do tih krajeva!!! Tak se treba razmisljati , a ne vase birtijaske svadje, ovaj je Srbin , Ovaj je ustaassa, ovi je cedo, ovi je trofazac i slicne bljuvotine zbog kojih sam i zamrzel sve nacionalnosti i crkve na Balkanu!! :klap:
Da ti znaš išta o povijesti, nebi tako govorio.

Da smo mi jedan narod onda nebi imali različite kneževine i kraljevstva.
I ovo s Turcima je smiješna teorija. Turci su se mogli zaustaviti i bez tih Jugoslavena o kojima ti pričaš.
ĐakaNG is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:44.