Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Kada će FIFA oduzeti SP2018 Rusiji?
Do kraja 2015 10 10.00%
2016 6 6.00%
2017 6 6.00%
2018, prije početka SP 4 4.00%
Neće oduzeti 74 74.00%
Glasovatelji: 100. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2015., 17:59   #21
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Nikada se nebi saznalo za korupciju da Ameri nisu žestoko opleli po FIFA-i zbog domaćinstva Rusije. Toliko o ne miješanju politike u sport. Amerikanci konstantno vode agresivne ratove i nitko ne pomišlja njihovu reprezentaciju sankcionirati i zabraniti im odlazak na SP.
PAzi, ovo odgovara I velikim I moćnim klubovima, ponajiše u Europi, koji su već prije desetak I više godina izlazili sa idejama poput formiranja Europske superlige u kojoj bi sudjelovali samo najbogattiji I najmoćniji klubovi.
To bi nacionalna prvenstva svelo na drugorazredna natjecanja a samim time bi to značilo I smrt za europska I svjetska prvenstva, jer su ti isti klubovi vrlo neprijateljski nastrojeni prema obvezama svojih igrača prema nacionalnim reprezentacijama.
Jebi ga, to smeta nogometnom velikom biznisu. Ali Blatter I ekipa su bili nepokolebljivi iako su veliki klubovi bili spremni I odriješiti kesu za podmićivanje I kupovinu.

Moćnici iz velikih klubova će svojski podržati ovo razjebavanje FIFA, ali Platini zaboravlja da bi mu istu sudbinu mogla doživjeti I UEFA.

Ali Ameri I Englezi neće stati I msilim da je našim dragim SVjetskim Prvenstvima odzvonilo na žalost. BArem onakvima kakve smo ih do sada poznavali.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 18:24   #22
do jučer je bilo fifa-mafia a sad je šmrc fifa

jel se priča već godinama o toj fifi i njihovim kretenizmima? sve je postalo "javna tajna", vrtile su se milijarde, kmečalo se o namještanjima svega što se može namjestit.
i opet ameri ovo ameri ono. ma dajte, a ko uopće na ovoj cijeloj planeti trenutno još može stat na kraj tome? ko ima logistiku, utjecaj i lovu? koja je alternativa, ko je još to mogao ić rušit? uefa možda, platini, šuker osobno?

kmeči se za čišćenjem već 100 god i sad se netko nađe njurgat jer mu neki k ne paše. a kaj bi?
Blank Page is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 18:49   #23
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
do jučer je bilo fifa-mafia a sad je šmrc fifa

jel se priča već godinama o toj fifi i njihovim kretenizmima? sve je postalo "javna tajna", vrtile su se milijarde, kmečalo se o namještanjima svega što se može namjestit.
i opet ameri ovo ameri ono. ma dajte, a ko uopće na ovoj cijeloj planeti trenutno još može stat na kraj tome? ko ima logistiku, utjecaj i lovu? koja je alternativa, ko je još to mogao ić rušit? uefa možda, platini, šuker osobno?

kmeči se za čišćenjem već 100 god i sad se netko nađe njurgat jer mu neki k ne paše. a kaj bi?
i fifa je mafija i ovi koji ih uništavaju su mafija, još veća.

ovo nije čiščenje, nego mafijaški obračun.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 18:50   #24
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
PAzi, ovo odgovara I velikim I moćnim klubovima, ponajiše u Europi, koji su već prije desetak I više godina izlazili sa idejama poput formiranja Europske superlige u kojoj bi sudjelovali samo najbogattiji I najmoćniji klubovi.
To bi nacionalna prvenstva svelo na drugorazredna natjecanja a samim time bi to značilo I smrt za europska I svjetska prvenstva, jer su ti isti klubovi vrlo neprijateljski nastrojeni prema obvezama svojih igrača prema nacionalnim reprezentacijama.
Jebi ga, to smeta nogometnom velikom biznisu. Ali Blatter I ekipa su bili nepokolebljivi iako su veliki klubovi bili spremni I odriješiti kesu za podmićivanje I kupovinu.

Moćnici iz velikih klubova će svojski podržati ovo razjebavanje FIFA, ali Platini zaboravlja da bi mu istu sudbinu mogla doživjeti I UEFA.

Ali Ameri I Englezi neće stati I msilim da je našim dragim SVjetskim Prvenstvima odzvonilo na žalost. BArem onakvima kakve smo ih do sada poznavali.
mislim da je konačni cilj uništit nacionalni nogomet i relevantnost nacionalnih reprezentacija.

previše smrde na nacionalizam.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 19:25   #25
Talking

I...ABRAKADABRA PUF! ode Blatter.

http://www.index.hr/sport/clanak/vel...ku/823421.aspx

Hehe...ajme kad počme letat prljavo rublje ruskog SP2018....hehe...

Mađik.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 20:47   #26
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
I...ABRAKADABRA PUF! ode Blatter.

http://www.index.hr/sport/clanak/vel...ku/823421.aspx

Hehe...ajme kad počme letat prljavo rublje ruskog SP2018....hehe...

Mađik.
Tako i treba!
Ako bi Putin bio sahista, on bi sutio i mozda ga blago kritizirao, a ne da mu kao podmitivac daje snaznu potporu...
lutnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 21:32   #27
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
I...ABRAKADABRA PUF! ode Blatter

http://www.index.hr/sport/clanak/vel...ku/823421.aspx

Hehe...ajme kad počme letat prljavo rublje ruskog SP2018....hehe...

Mađik.
a ništ, gle Rusi bi sad trebali poslati SK da malo istražuju stuaciju u NFL
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 21:38   #28
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Sve je ovo radi Rusije, ali ima I američke frustracije jer su izgubili organizaciju SP 2022 od Katara.

Prvenstvo će biti oduzeto Rusiji do kraja 2015 I dodijeljeno Engleskoj. Ovime Amerika I njene službe nasilno stavljaju FIFA pod svoju šapu. To je svojevrsni udar na neovisnost FIFA.
Lako za Rusiju.

Mene plaši da je krenulo otvoreno pokazivanje bezobrazluka koji nema veze sa zdravim razumom. (a niti sa zakonima)

Treba se pitati, namjeravaju li oni sad na isti ovaj način uletavati i u druge institucije na tuđim kontinentima ?
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 21:45   #29
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Nikada se nebi saznalo za korupciju da Ameri nisu žestoko opleli po FIFA-i zbog domaćinstva Rusije. Toliko o ne miješanju politike u sport. Amerikanci konstantno vode agresivne ratove i nitko ne pomišlja njihovu reprezentaciju sankcionirati i zabraniti im odlazak na SP.
Ceterum censeo Karthaginam (USA) esse delendam. Hrvatski: Uostalom, mislim da Kartagu (SADiste) treba razoriti.

Mnogi pomišljaju, međutim, problem je sljedeći - je li to sam centar zla ili samo njegova privremena ljuska, koja će biti odbačena kad zatreba?
palmanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 21:54   #30
Nadam se uskoro.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 22:05   #31
A usput, hahaha tko se bori protiv korupcije
Clinton Foundation took at least $1,250,000 from Qatar and World Cup committee embroiled in soccer bribery scandal - and up to $100,000 from FIFA itself
http://www.dailymail.co.uk/news/arti...#ixzz3bw9dSWos
Gđa Hilarator i njen g. suprug i njihova fundacija su si lijepe parice strpali u džep, boreći se protiv korupcije.

Majko mila, ovi više nemaju srama ni trunak
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 22:18   #32
Pošteni Amerikanci se samo bore za poštenje u sportu kojeg obožavaju.
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 22:51   #33
Znate šta, j***o me pas, još će mi i nogomet zgadit, di ide ovaj Svijet.
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish
narog is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 23:32   #34
Slično kao i politika , nogomet je doživio drastične promjene tamo od 2008. godine...Čini mi se da tu i Ameri uzimaju malo više slobode i postaju još bahatiji koliko god to bilo nemoguće što se politike tiče, tako je i nogomet otprilike postao još veći biznis , a još manje sport.Tu dolazi do drastičnih skakanja cijena prodaja Ronalde i Kake , odlazak onih starih legendi nogometa(Zidana,Figa,Maldinija,itd.), baš nekako da smo tom krizom ušli ne samo u financijsku već u sveopću moralnu gdje neke zemlje su izgubile bilo kakav osjećaj za poštivanje pravila i ponašaju se kao rimski carevi , što hoće to se mora ostvariti bez obzira na koje područje , tko će pri tome stradati...

Blatter je bio svakakav to apsolutno priznam , no kakav god bio barem se odupirao političkim utjecajima.On je bio recimo kao diktatori na Bliskom Istoku (Gadafi,Mubarak) je svi su oni krali i imali milione u bankama , no onda je došao SAD i rekao vama treba demokracija biti će vam bolje.Evo sada vidim stanje u Siriji,Egiptu i pogotovo Libiji te šta im je američka demokracija dovela.Ovo nije ništa drugo nego revolucija Amera na nogomet i povećanja tenzija sa Rusijom

Nogomet je sada već na staklenim nogama i ovo što se sada radi poradi političkih odnosa između Amerike i Rusije je skandalozno s američke strane.Oni su izgubili bilo kakav pojam moralnosti i kulture(čini mi se da su je prije malo više imali) , šta je sljedeće upast će u Berlin i smjeniti Merkelicu ako kojim slučajem podrži Ruse u nekim stvarima.Čini mi se da je Orwellova 1984. već odavno tu , demokracija jedino postoji u teoriji jer sve ostalo se prati , kontrolira i gdje god postoji odupiranje , a da je na nekoj malo jačoj poziciji bilo političkoj,sportskoj,estradnoj vrlo brzo se "demokratskim" sredstvima miče.Pitam se kuda ovo sve vodi ??

Zadnje uređivanje arizin : 02.06.2015. at 23:48.
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 01:30   #35
Razloga za ovo ima više.

Amerikanci su odlučili otići na sve ili ništa, pa ako treba i putem nogometa. Zapamtite, ovo ima daleko veći odjek u svijetu, nego događanja u Ukrajini. Ovo je GLOBALAN događaj i imat će katastrofalne posljedice.

Međutim, ista ta Rusija koja kmeči i predstavlja se kao alternativa Zapadu, u jeku ukrajinske krize, istovremeno povećava obujam trgovine s Amerikom, potpisuje nove ugovore s istima. I sve to dok u Ukrajini ginu na tisuće ljudi. Tko je ovdje idiot? Mi ili oni?
Nakon svega ovoga, moj zaključak je jasan. I Putin i Amerikanci nam se svima skupa smiju dok u tajnosti broje lovu i rade multimilijardske biznise. I Europa je ispala nakon svega kurva, izj**** i ostavljena na cesti.

Nadalje, profesionalni sport je jedan od najboljih načina rata nenasilnim sredstvima. Kao što smo za vrijeme Hladnog rata imali sve one silne dopingirane strojeve iz Varšavskog pakta (najupečatljiviji primjer Kornelie Ender koja je bila državni projekt DDR-a), tako danas imamo razne Johnsone, Gayove, Armstronge, kineske plivače i slično. Profesionalni sport je biznis jednak kao bankarstvo, industrija, Hollywood i ostalo. Nema razlike. Neovisno o državi i društveno-političkom sistemu.

Što se tiče nogometa, stvar je jasna. Govorimo o jedinom globalnom sportu, koje je široko prihvaćen u gotovo svim državama i kulturama, o sportu koji godišnje zaradi više nego što većina država ima godišnji budžet i gdje su nogometaši uzori milijardama ljudi. Prošli SP je pratilo TRI MILIJARDE ljudi. Imate li vi uopće ideju da ne postoji niti jedan politički događaj koji će izazvati ovakvu pozornost u svijetu?

Što se tiče samog nogometa, vjerujem da duboko prste u ovome ima i Engleska. Naime, ona je pošto-poto htjela organizaciju prvenstva 2018. Međutim, ništa. Kolijevka nogometa je već dugo vremena živčana. Objektivno reprezentacija im je smeće, ligom već pomalo zaostaju za Španjolcima, a kao domovina najvećeg globalnog projekta u povijest ljudskog roda, ima tek jedan naslov. I to doma 1966. na prevaru. Nedopustivo jednostavno.

Amerikance ne treba niti komentirati. Ne samo što jednostavno ne postoje u nogometu, niti kao prosječna reprezentacija, već taj sport ismijavaju kao sport za ''budale'' koji je inferioran američkom nogometu. Smiješno, zar ne?

Što se tiče bojkota, mislim da neće ništa od njega biti. Za Blattera su glasali i francuski i španjolski savez, predsjednik DFB-a je već odbacio prijedlog o bojkotu i zasada su Englezi usamljeni u UEFI. UEFA si ne može dopustiti bojkot najvećeg sportskog događaja na svijetu. Raskol između FIFE i UEFE će kompletno promijeniti kartu svijeta i to ne samo u sportskom smislu. Dodjeljivanje SP-a Katru je civilizacijska sramota, rijetko gdje viđena.

Južna Amerika će prije stati na stranu Europe, nego Azije, Afrike i Rusije, u to budite uvjereni. Najveće južnoameričke zvijezde ne igraju u Africi ili u Katru, niti u Rostovu čak niti u CSKA ili Zenitu, već u Barceloni, Realu, Juveu, Manchesteru, Bayernu. Stanu li brazilski i argentinski savez protiv UEFE, UEFA bi čak mogla i zabraniti igranje njihovih igrača u Europi, što bi dovelo do totalnog kolapsa u nogometu. Govorimo tada o tome da bi Liga prvaka bila srozana kompletno (i to će, po mom mišljenju, biti ključni razlog zašto neće biti bojkota), sponzori bi otišli, a bez FIFE, Liga prvaka bi prestala biti globalan događaj. Ne bi imali više one silne turnire europskih momčadi po Americi i Aziji, pa interkontinentalne kupove, pa Svjetsko klupsko prvenstvo.

Nadalje, raskol među FIFOM i UEFOM bi prvenstveno štetio europskim državama. Bayern je simbol Njemačke, državni ponos i projekt. Što Real i Barcelona predstavljaju Španjolskoj, kao i sam ''el classico'' je suvišno govoriti. O Italiji je i smiješno govoriti. Nogomet je tamo nacionalna kultura. Engleska? Hoće li si koljevka nogometa dopustiti srozavanje njihovog najvećeg izuma u povijesti? Sumnjam.
Nizozemska i Portugal i njihove lige žive od prodaje igrača.
Nadalje, treba li uopće govoriti koliko ti klubovi zarađuju novaca tim državama? Ljudi, govorimo ovdje o milijardama dolara. I to ne samo od nogometa. Nego i od prodaje dresova, piva, hrane, uređene infrastrukture...
To je što se tiče Europe.

Politički "clusterfuck" bi čekao Južnu Ameriku. Dođe li i stvarno do kompletnog raskola FIFE i UEFE i stvaranje paralelnih svjetskih i klupskih prvenstava, kome će se prikloniti Brazil i Argentina? Te iste države koje se političke pokušavaju najviše moguće približiti Rusiji, Kini i Indiji bi, svrstavanjem uz Zapad po ovom pitanju, zabili nož u leđa kompletnom projektu BRICSA. A ako se svrstaju uz gore navedene države, iskreno mislim da će UEFA zabraniti dolazak i igranje tih igrača u Europi. A što bi to značilo za jedan Santos, Internacional, Cruzeiro, River, Penarol, Bocu, Velez ili Flamengo, nije teško zaključiti. Ti klubovi bi ostali bez glavnih izvora prihoda. Zeznuta situacija.

Netko će reći što ovo sve ima veze s politikom. Ne da nema veze, već je ovo politika sama po sebi.

Po meni ovdje se mogu rasplesti tri scenarija:

1. da se ne dogodi ništa. Rusiji i Katru ostaju SP. Dolazi do nekog kompromisa, podjele prihoda i sve ubrzo odlazi u zaborav.

2. Oduzimanje SP-a Rusiji i Katru, bojkot bilo koje o dvije strane.

3. Scenarij boksa. Raspad svjetskog sistema nogometa kao sporta. Pravljenje više 2 ili 3 svjetske organizacije (UEFA i CONCACAF kao jedna, CAF, AFC i OFC kao druga i CONMEBOL kao treća). Kraj Svjetskih prvenstava. Kraj sadašnje Lige prvaka. Političke promjene i možda u neko dogledno vrijeme i i raskid nekih politički veza određenih država.

Osobno mislim da će biti 1. scenarij. Neće biti bojkota, bit će više love za klubove i UEFU i to će biti kompromis. Prevelika je lova tu u pitanju.

Međutim, nova runda nas čeka na Olimpijskim igrama. Očekujem da će i tu biti poziva za bojkotom, raznih smicalica i prijetnji.

Otvorila se Pandorina kutija. A što će iz nje izaći ne zna ni sam Bog.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 03:50   #36
koja glupost od teme !

da ne spominjem da već postoji tema rusija.
jbt.
za svaku dlaku na ruskoj p.izdi otvara se nova tema. dokle ?

iskreno, iritirate.
zazivate totalno suprotni efekat.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 03:57   #37
@Revenger odlično si to napisao, al ima još jedna stvar koja mene brine.
Riječ je o američkom dugu koji premašuje sve gabarite ikad viđene u povijesti. Mislim da je to korijen problema.
Neki analitičari smatraju da bi američka ekonomija davno prije kolabirala da svoj vijek trajanja nije produžila notornom pljačko Istočnog bloka putem privatizacija i pretvorbi.
Situacija je sada napregnuta do krajnosti jer se Rusija i Kina suprotsavljaju nastavku pljačke na svojim teritorijima, a ujedno znaju da bi kolaps Amerike imao strašne posljedice.
Ameri nemaju izlaza nego krenuti u pljačku svega što se može opljačkati. A to ide čak do krajnosti u najmračniji kriminal povezan sa heroinom, protitucijom, organima i pedofilijom. Ili pokušati izazvati rat sa Rusijom i Kinom, odnosno jedno i drugo.
Slijedeće što se može dogoditi i što se već događa je pljačka Evrope, gdje je gotovo čitav jug uključivo i Hrvatsku pod teškim nametima. Svrha sankcija nametnutih Rusiji je između ostaloga slabljenje evropske ekonomije, do mjere kada će zbog nemogućnost trgovanja mnoge firme propasti i biti preuzete s vlasništvom nad nekretninama, naravno od strane megakorporacija. Slijedeća je opasnost za evropu što nad eurom ne postoji politička kontrola, glavna europska banka je nadležna FED-u i nema pune inherencije nad protokom kapitala. Tako da je i to jedna tempirana bomba.
Stoga, sve što si rekao apsolutno stoji, osim što smatram da je zahvat FIFE ima daleko dublje posljedice od raskola u nogometu.
Ne bi me čudilo da dođe do sličnih skandala u bankarskom sektoru u vrlo skoro vrijeme. (Za što su se naznake pojavile 2011 kad je direktoru MMF-a namješten sex skandal)
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 04:57   #38
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Nema oduzimanja prvenstva ali može se dogoditi scenarij iz 1980-e i bojkot Mundijala u Rusiji od strane dijela zapadnih zemalja. Iskreno se nadam da će Hrvatska imati snage tome se oduprijeti i da će sudjelovati na prvenstvu u Rusiji ako se za njega kvalificira.

Engleska po svoj prilici neće jer će biti predvodnica onih koji će tražiti bojkot prvenstva.
ja se takodjer iskreno nadam da će hrvatska imat snage oduprijet se. i da neće sudjelovat tamo gdje joj nije mjesto.

kako je davno rekao milovan minimax: zaboli me curac za cipar.
i mene za moskvu.

hrvatska pripada drugom krugu. moskovskom ne pripada nikako !
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 05:17   #39
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post

hrvatska pripada drugom krugu. moskovskom ne pripada nikako !
Ma ne zanimaju me ti krugovi. Ako Zapad sebe želi ograničiti samo na Sj. Ameriku i EU, sam se sa sobom igrati i pri tom još želi tlačiti svakoga tko bezuvjetno pred njim ne pada na koljena - a onda još i nasilno rušiti vlade i teritorijalno se širiti mehanizmima nasilja i ucjena - sorry draga ali to me ne zanima.

Što se FIFA-e tiče, Blatter je pao. Šteta. U Rusiji najvjerojatnije neće ni biti SP-ea u nogometu. Koji je to ciganski jad zapravo.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 05:58   #40
Ne vjerujem da ce oduzesti.
Prekasno je to vec. ;-)
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.