Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2015., 06:55   #1
Vojarna u Horvatima

Pozdrav
Ako sam krivo postavio temu pardon !
Jucerasnja setnja sa pesekima me dofurala do vojarne u horvatima ( sumski put ) sve derutno neobrađivano , zapusteno .
Vojarna ili kaj je vec to ? Oduvjek je tam ali nitko nije nikad obraco paznju na nju , jos i kad su bili vojnici tam nismo nikad neku pozornost pridavali ( eventualno odnjeli koju litru rakije deckima da skratimo veceri )
I pricam sa starim kaj je bilo tam i on nema pojma .
Jel tko sluzio tamo ? Kaj je bilo tamo skladiste ?
Vele sa je za vrijeme jna tamo bilo tenkova u nekim podzemnim bunkerima . Sto mi je malo .... Nije tako veliki prostor .( bar kolko sam ja skuzio dok sam prolazio s pesima .
Ako netko zna nesto vise bio bih zahvalan da malo poblize napise
vjekobbd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 09:38   #2
Mogao bi bar to naći na google maps i dat poveznicu.
Ovako ne razumijem o čemu je riječ.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 09:57   #3
To je vojni ojbjekt nekada bio , stara karlovacka , sumska cesta . Neki vojni kopleks ima jednu veliku zgradu i nekoliko manjih . Zanimalo bi me za sta se koristila u jna i u hvo . Kad se god tema dotakne u prici uvijek je sto teorija , od toga da je bilo skladitste municije , pa skladiste tenkova, pa da su ispod bunkeri po cijelom prostoru .
Neznam stavit poveznicu . Nalazi se 15 km od Zagreba prema Jastrebarskom , po staroj karlovackoj te se nakon rakovog potoka skrene desno u horvate na sumsku cestu .
Nadam se da sam barem poblize objasnio di se nalazi
vjekobbd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 16:17   #4
Quote:
vjekobbd kaže: Pogledaj post
To je vojni ojbjekt nekada bio , stara karlovacka , sumska cesta . Neki vojni kopleks ima jednu veliku zgradu i nekoliko manjih . Zanimalo bi me za sta se koristila u jna i u hvo . Kad se god tema dotakne u prici uvijek je sto teorija , od toga da je bilo skladitste municije , pa skladiste tenkova, pa da su ispod bunkeri po cijelom prostoru .
Neznam stavit poveznicu . Nalazi se 15 km od Zagreba prema Jastrebarskom , po staroj karlovackoj te se nakon rakovog potoka skrene desno u horvate na sumsku cestu .
Nadam se da sam barem poblize objasnio di se nalazi
HVO? Da nisi malo pobrkao nekaj... Jedine vojske koje su eventualno koristile takav objekt na toj lokaciji mogu biti JNA i HV (poslije 2.svje. rata - jedine , jelte ). E sad - pojima nemam. Vrlo moguce neko intedantsko skladiste ili skladiste opreme TO-a cak. Takvih manjih logistickih/skladisnih objekata je bilo ko u prici u bivsoj Jugi..
__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 08:52   #5
Pardon ako sam krivo napiso ( HVO )
Vjerujem da ih je bilo jako puno , no zanimljivo mi je kaj niko nezna za kaj je ustvari sluzila , pitao sam domace tamo i uvijek isti odg . " tam ti je vojska bila kaj znam kaj su delalai "
Hvala na odgovoru
vjekobbd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.