Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2015., 11:12   #41
Najbolje da se iselis,nema ti tu kruha. Moja cimerica je isto tako bila dovela mlatimudana koji je besplatno jeo, sve trosio..Vrhunac je bio kad mi je pojeo sve veganske/ dijabeticke grickalice, mlijeka, pudinge, a znate da je ta hrana i vise nego duplo skuplja, a on nije jeo to inace, ali mi je slistio cijelu policu, jos je imao uvijek glupe komentare i provocirao.

Tako se useliti kod nekoga i zivjeti parazitski mi je dno, najbolje se maknuti od takvih, ona ga je birala, neka ga i trpi, ne znam zasto bi drugi uzdrzavali necijeg decka..

Mislim da nije u redu tako nametati svog partnera/ partnericu osobi s kojom dijelis stan, posebno ako je mali, stavite se na mjesto te osobe, nije lijepo nikako, svatko bi se trebao osjecati ugodno u scom prostoru, ako je birao cimericu nije i njezinog decka. Ako veza postane ozbiljna onda je na toj osobi da ode na stan, a ne da u taj stan dopelja decka, to je po meni posteno i fer.
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 12:28   #42
Quote:
black fairy kaže: Pogledaj post
Ako veza postane ozbiljna onda je na toj osobi da ode na stan, a ne da u taj stan dopelja decka, to je po meni posteno i fer.
Slažem se s većinom. No, u ovom je slučaju on taj kojem taj aranžman ne paše (njoj je tak super ) stoga će, realno gledano, ipak najvjerovatnije on biti taj koji će hvatat za kvaku. Nije fer, ali hey...bolje i tako nego da živi u hipijevskoj zajednici
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 15:54   #43
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Ma glupo je samo što se ne dogovore. Ok, cimersko iskustvo mi je limitirano na jedno pa možda donosim krive zaključke ali nas dvoje smo se uvijek lako dogovarali oko tih stvari. Nismo dijelili sobu, ja sam okupirao dnevnu ali tanak zid i staklena vrata nisu baš neka barijera bili. Tako da se uvijek dogovaralo tih nekih par sati privatnosti kada je bilo potrebno i niti njoj niti meni nije bio problem izgubitu se negdje na tri sata.
Noću je meni dolazila tadašnja djevojka, njoj njezini jebači ali nije bilo divljanja i preseravanja niti s jedne strane, ništa toliko glasno da bi drugoj strani smetalo ili ne bi dalo spavati.

Kod njih je malo teže kod tih noćnih druženja zbog iste sobe ali ako to ne može izdržati onda neka se seli. Ne vjerujem da se baš jebu njemu pred očima, to su vjerojatno neka ljubakanja i šaputanja. Možda je malo zavist u igri?

Što se tiče hrane, posebna polica u frižideru i neka cimerica izvoli dečku objasniti da je sve na njoj off-limit.

Ne radi se o tome. Ustupke koje ona njoj radi, dotična ne mora njoj. S prvom cimericom koja je imala dečka sam imala dogovor da jedan vikend jedna ide doma, drugi vikend druga doma. Kad je ona ostala vikend sama s stanu, normalno joj je dolazio dečko. Mene tad nije bio i to je štimalo. Cura je natprosječno dobro izgledala, tadašnji dečko joj je po izgledu isto bio solidan. -.-

Druga cimerica je izgledala ispodprosječno, dečko joj također ( :klap: ). Pobogu, zašto bi itko bio ljubomoran???

Kad sam prije godine i pol srela jednu frendicu iz srednje, rekla ja da je baš tražila curu bez dečka pošto ona sama nije ni tip od avantura niti ima dečka. I to je pošteno. Ne smeta nikome činjenica da netko ima dečka / curu nego koliko ustupaka ti zbog toga moraš raditi, a ta druga osoba te iste ustupke tebi ne mora. Koliko puta sam se pobrala negdje na kavu s nekim kad je drugoj cimerici došao dečko i svaki vikend sam išla doma. Daj molim te. Nikad više....
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 16:17   #44
Kako god sredio stvar, predlažem da ubuduće za vrijeme studiranja unajmljuješ stanove s vlastitom spavaćom sobom...
ako ne radi cimerice, onda radi sebe
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 16:23   #45
Sve to stoji iako je ovo malo drugačija situacija (ili bi mogla biti barem zbog te muško-ženske kvazi frendovske zajednice no neću nagađati) ali nitko njemu ne brani da nađe niti u krajnjem slučaju ne kaže da on sutra neće imati isti problem pa neće biti jedini koji radi ustupke.

U mom slučaju cimerica je sama nudila prva da se "gubi" jer nije imala nikoga kada smo tek počeli živjeti zajedno i nije bilo kompenzacije s moje strane. Tek kasnije se pojavila potreba za istom i naravno, vraćao sam uslugu. Naravno da smo kasnije bili puno sretniji svatko u svom stanu ali jbg, dok nije moglo biti tako funkcionirali smo dogovorno.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 21:39   #46
Quote:
petarpan5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi . Nadam se da sam na dobrom podforumu.
Ugl, imam problem koji me muci vec dosta vremena . Nekome se moram otvoriti i odabrao sam vas dragi forumasi.
Na faksu sam i zivim sa cimericom (musko-zensko prijateljstvo) ovo nisu nikakvi ljubavni jadi, prema njoj osjecam iskljucivo prijateljske osjecaje. Tocnije cijeli zivot se skoro druzimo tako da ju gledam kao sestru.
Long story short, suzivot je odlican. Dobro se slazemo , slicnih smo karaktera i sve je to divno krasno..DOK u nas zivot nije usetao njen decko. Nemam nista protiv njega, nije da mi je nesto pretjerano drag nije da ga ne volim ali sve vise i vise visi u nasem stanu. Cijeli dan sam na predavanjima i kada dodem kuci evo njega. Spavamo u velikoj spavacoj sobi s dva kreveta tako da je sada poceo i provesti noci kod nas. Uzasno me i nervira sto navecer prije spavanja moram slusagi njihova cmakanja i ljigava hihotanja. ( znam da sad zvucim kao cinicno cudoviste)
Ona nekad mora uciti i pomislih ajde sad ce otici , ali ne on i daljr ostane i cijelo vrijeme trosi nas internet a knap je interneta i za nas dvoje. Ujutro i navecer jede nasu hranu. Nisam sebicna osoba ali kad zivis na tjednom budzetu svega je knap, tako da je uzasno nesto dijeliti s trecom osobom koja ti ne dodje nista. Ps vecinu hrane kupujem ja tako da ga doslovno hranim.
Primjetio sam kako si sve vise i vise dopusta i sve vise vremena provodi u nasem stanu. Osjecam se kao da imam dva cimera.


Koji je sljedeci korak? Tusirat ce se kod nas i naravno nista ne platiti.
Nisam jos nista spomenuo cinerici iako znam da osjeca moju neg energiju dok je ON tu. Ali nista nece poduzeti.
Ne zelim prekinuti prijateljstvo s njom niti se odseliti jer smo stvarno super frendovi ali ne mogu vise provesti niti jedan dan s njim.
Jeste li vi imali slicnu situaciju? Sto ste napravili? Molim vas dajte mi neki savjet.
Ne zelim da mi studentski dani prodju na ovakav nacin.
Ja mislim da si ti ljubomoran i da ti je stalo do cimerice cim ne mozes podnjeti njezinog decka. Ja bi se ili odselila ili izbacila oboje.
tryingtoholdon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 22:44   #47
ko osoba sa jako lošim cimerskim pričama

jer jebiga, ekipica u najjeftinijim stanovima je uglavnom takva-vucibatine, tuđe-hrano-jedci, neplaćam-režije-cimeri, dovodim-ekipu-u-3-iza-ponoći-i-divljamo-do-8ujutro-a-ti-idi-na-ispit/poso-kako-znaš, ekipa koja isprazni bojler sa nekom nebulozom a znaju da ti treba vode jer si im naglasio večer prije da moraš ujutro pod tuš prije nego izađeš iz stana, ekipa koja pojede paket hrane od staraca jer ''baš su ti fini ti kolači, jel ih ima još?'', ekipa koja dovede dečka ili curu koji isto tak ne plaćaju nikakve režije (a jebat ga, skupe su ko sam vrag barem u rijeci u stanovima starije proizvodnje!), jedan stanoviti pacijent koji je bil smrtno uvjeren da sam đubre jer mu nedam da drka po mom laptopu jer ''ajde da samo još ovaj film pogledam, pa kaj baš sad moraš raditi seminar?'' i tak to...

e da, i ekipa koja samo ode iz stana bez da ikome išta veli, i još ostavi stan otključani i onda gazdu boli kurac ko bude platil režije i tu polovicu stanarine pa onda digneš studentsku kredu +ostaneš bez stana jer je eto, gazda uvjeren da je to vaše zajedničko maslo...


(uff koliko loših emocija dignutih nazad...)


uglavnom momak-ili zovi gazdu i pitaj od kojeg datuma treći stanar plača režije i napravi se blesav (iltiga-usosi ih oboje, to nekad jedino pomaže), ili joj spakiraj stvari i reci da ima idućih par dana da odjebe u vidu magle, ili e dogovori sa frendom/frendicom da dođu sa torbom stvari i ''usele'' u vaš stan dok ti cimi ne hvati poantu da je neko IPAK suvišan u suživotu (mind you-treba imati želudac za to...tome se pribjegava samo akd su cimeri kreteni koji ne kuže kad im na ljudski način fino objasniš da su neke stvari off-limits) ili se jednsotavno spakiraj i otiđi bez pozdrava na drugi stan i pusti ih da si sami plate režije kak znaju i umiju (ziher imaš nekoga s godine kod kojeg možeš skvotati i kauč-surfati par dana dok ne nađeš drugu rupu za živeti...)


ili, ako si još brucoš pa tis e tolerira -nazovi starce i požali se
je nisko i ''djetinjasto'' ali vjeruj mi...kad ti majka popizdi nema više cili-mili....
ziher bude nazvala njezine starce i ''pohvalila im 'ćerce'' i onda bude belaja....i instant si se riješio vih problema...a možda još i dobiš koji nagradni kolač isprike i peglanje košulja za faks za đabe kao iskupljenje


toliko od mene....sretno momak
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 23:16   #48
Ili da jednostavno popriča s njom prvo?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 02:05   #49
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ili da jednostavno popriča s njom prvo?
and where's the fun in that one?
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 12:22   #50
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Slažem se s većinom. No, u ovom je slučaju on taj kojem taj aranžman ne paše (njoj je tak super ) stoga će, realno gledano, ipak najvjerovatnije on biti taj koji će hvatat za kvaku. Nije fer, ali hey...bolje i tako nego da živi u hipijevskoj zajednici
Znam, tako sam i ja napravila. U većini slučajeva tako i bude, rijetki su ovi koji odluče zajedno otići iz stana.


Quote:
tryingtoholdon kaže: Pogledaj post
Ja mislim da si ti ljubomoran i da ti je stalo do cimerice cim ne mozes podnjeti njezinog decka. Ja bi se ili odselila ili izbacila oboje.
Pa mislim da mu smeta jer lik jede, pije, troši vodu, struju, a ništa ne doprinosi, uglavnom živi besplatno kod njega/ kod njih. Mislim ako curi to ne smeta to je njezina stvar, ali ovako on troši njegovo, ne znam kaj ljubomora ima veze s time, ne pada nikome novac s neba da bi ga trošio na nekog cimeričinog dečka
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 13:00   #51
Ipak si ti zaljubljen u nju. Priznao ti ili ne.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 16:55   #52
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Ipak si ti zaljubljen u nju. Priznao ti ili ne.
Vjeruj mi da u nasem odnosu nema ni z od zaljubljenosti. Cijeli smo zivot zajedno i gledam ju kao sestru.
Ugl ovaj tjedan lik je bio kod nas samo jednom . sta ako se prepoznao na forumu
ima jedan forumas kojemu opis glasi tipa nesto i am a fan of ignoring problem until it eventually goes away. Ali mislim da cu se ipak morat suociti s njom jer ne mogu zivjet u nadanju da nece doc. I hvala vam svima puno na odgovorima
petarpan5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 19:05   #53
Ne znam zas je problem doci do frizidera, otvoriti ga, napravit zacudjenu facu i pitat, tko je pojeo moj sir?
I kad se lik javi, jednostavno reci, nemoj to vise radit.
Vjerojatno nece pitat zasto. I mislim da ne ispadas babaroga sa takvim stavom. Logicno je, jebemu.
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 09:28   #54
Da, takav tip osobe baš djeluje kao da ga je briga što on govori. Da ga je briga ne bi se tako ni ponašao. Još će cura skočiti u stilu da koji klinac drami zbog toga, da je škrt i slično. Nema s takvim dogovora, samo selidba.
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 20:37   #55
Nis ne kosta probat.
A uostalom, sta ovaj moze reci? Suti i ne seri, jest cu i dalje tvoju hranu?
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 20:42   #56
Quote:
zuba-tac kaže: Pogledaj post
and where's the fun in that one?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 09:18   #57
Ne znam je li itko postavio to pitanje, meni je čudnije u ovoj priči kako to da njen dečko ne postavlja pitanje oko toga zašto njegova cura živi skupa sa nekim muškarcem. A on tu dođe kao gost.. i još ovome muka od toga..
vitorog is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 14:41   #58
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Uopće mi je bedasto da ti i ta cimerica dijelite istu spavaću sobu (bez obzira što su kreveti odvojeni). Glupa su mi takva prijateljstva. Ti si ipak muško, a ona žensko.
Ako je soba tako velika, zašto ju ne podijelite na pola (sa knaufom npr. ako gazda dozvoli). Kupi si mali friz i odvoji hranu da ne hraniš tog njenog trenutnog jebača.
Ako to ne može, onda bolje odseli.
Kakve veze ima tko je muško a tko je žensko? Ti si od onih što ne vjeruju u muško ženska prijateljstva i misliš da te svi tipovi koje znaš žele jebati? Daj pliz.

Quote:
tryingtoholdon kaže: Pogledaj post
Ja mislim da si ti ljubomoran i da ti je stalo do cimerice cim ne mozes podnjeti njezinog decka. Ja bi se ili odselila ili izbacila oboje.
Jer ti bi skroz kul tolerirala da ti neki žnj tip pojede tvoju hranu, nabija račune na režijama i šlata cimericu pod plahtom 2 metra od tebe?

Quote:
vitorog kaže: Pogledaj post
Ne znam je li itko postavio to pitanje, meni je čudnije u ovoj priči kako to da njen dečko ne postavlja pitanje oko toga zašto njegova cura živi skupa sa nekim muškarcem. A on tu dođe kao gost.. i još ovome muka od toga..
I još jedan
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 15:43   #59
Quote:
Racine Carree kaže: Pogledaj post
I još jedan
A ti si (još) jedna kojoj je pećinarsko-hipijevski život u 21.st cool i moderan?
Vrijeme je za cimerske rošade. Tko će otići, a tko ostati, na njima je da se dogovore. Dođe to s godinama.
Mene je sa mojom ex upoznao njen tadašnji cimer. Imali su odvojene sobe ali svejedno je bilo glupo, neugodno i nekomforno. Ona tj. mi smo otišli, a on si je pronašao drugog cimera.
I koliko god su bili samo frendovi, bio je ljubomoran. Nije isto m-ž prijateljstvo na kavi s ovim kada se živi zajedno. Ovo drugo je kao loš brak bez sexa.
NewOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 17:50   #60
Tako je, jer svi su k'o tvoja bivša i njen cimer.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.