Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2016., 13:00   #81
Quote:
Lucid Mynx kaže: Pogledaj post
Gle, ti si poštena prema partneru i hoćeš komunicirati. Fakat bi bilo suludo da ti netko ide kopat po porukama i sa svakim pravom bi tu osobu ostavila. Jer si dostupna za razgovor i očekuješ da te respektira isto kao što i ti respektiraš nju.

U nekim vezama je voda puno mutnija.
Ok, true, ovu situaciju sagledala sam iz perspektive komunikativne i otvorene osobe.

Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno kakve su to "privatne stvari" koje ne možeš podijeliti s partnerom?
Meni je privatna stvar kad sjedim na wc-u na školjci.

Ako smo u vezi, sve se dijeli.
Ako nemam što skrivati boli me briga hoće li što napišem bilo kome i pročitati.
Ima uostalom na to svako pravo. Moj je partner.
Otvorenost bi trebala ić u svakom pogledu.

Nikad mi nisu bile jasne te zabrane, šifre na mailovima, mobitelima.
To kao da si uvijek otvaraš prostor za muljanje i skrivanje.
Privatne stvari su ono što razgovaram s prijateljima, poslovnim partnerima, obitelji. Ne dijelim apsolutno sve s osobom s kojom sam u vezi. Nema potrebe. Ne pada mi na pamet prepričavati razgovore između npr. prijateljice i mene kad mi se ona požalila da ima problema u vezi. Ako tebi to znači da muljam i skrivam, I don't care, nisam s tobom u vezi i s takvom osobom nikad niti ne bih dijelila svoju svakodnevicu. Moje šifre ne zna nitko. Vice versa. Još najbolje da imamo zajedničku e-mail adresu i zajednički FB profil.

Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Ti si meni jasna, ali šta ako ta osoba izbjegava zbog nekog razloga razgovarati? Stoji da onaj koji vara će obično i izbjegavati i izvrdavati razgovor na tu temu.
Ali šta ako imaš recimo situaciju da posumnjaš i optužiš da te neko vara, a to recimo nije istina? Zbog toga po meni ti treba dokaz. Ta osoba može da se naljuti što si je nepravedno optužila, što nemaš povjerenja u nju i zbog toga ne želi da razgovara. Šta onda-ostaviti je kad je u principu krivica tvoja. Izvinuti se i nikom ništa? Čisto sumnjam da bi osoba koja je za tako krupnu stvar optužena mogla lako progutati tvoje izvinjenje.
Ovo su sve jako opipljive stvari i treba pomno izanilizirati situaciju sa svih strana pa tek onda donijeti odluku ili povući neki potez.
Mislim da postoji x koraka prije same sumnje da te netko vara. Ne znam jesam li naivna ili što, ali nitko ne vara jer mu je super u vezi. Ljudi varaju jer im nešto u vezi ne odgovara i nisu potpuno zadovoljni.

Quote:
Lucid Mynx kaže: Pogledaj post
Obično ljudi koji varaju, a doma održavaju iluziju da je sve super, o varanju uopće ne žele pričati. Neki čak napadnu partnera koji otvori tu temu u razgovoru po strategiji "napad je najbolja obrana", pa krenu tu drugu osobu optuživati da izaziva svađu ničim izazvana i da nepovjerenjem potkopava savršen odnos oko kojeg se on svakodnevno jako trudi i koji mu je svet. Imaš takvih đon-obraza da ti pamet stane. Pa ti komuniciraj otvoreno s njima.
Kako ne shvatiš da uz sebe imaš takvu osobu? Jesu li žene naivne ili su takvi muškarci stvarno vješti manipulatori?
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 13:02   #82
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post

I onda ce fufa od ljubavnice biti kriva...God help us all
kriv je on (ako je uopće išta skrivio..to ne znamo)

pretpostavka je majka sih zajeba
__________________
Ništa nije apsolutno. Sve se mijenja, sve se kreće, sve poleti, i odleti.

Zadnje uređivanje KraljicaodSabe : 12.02.2016. at 13:14.
KraljicaodSabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 13:08   #83
mrzim hebeno varanje, mrzim, čemu, zašto?
razumijem sve, razumijem da se možeđš "ohladiti, da se odnos može "urutiniti", da te život prožvače..ali zar je taj k..ac ili pi..a ono što nas vodi kroz život, taj nagon..zar se ne može kontrolirati??
Šta je sa ljubavlju, odnošću, onom što s obećao svom bračnom drugu..ode sve u propast zbog tog što bi ono među nogama malo promjenilo utočište

tužno baš..off je, ali moram komentirati
sve id ek vragu :-(
__________________
Ništa nije apsolutno. Sve se mijenja, sve se kreće, sve poleti, i odleti.
KraljicaodSabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 13:08   #84
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Nema opravdanja za čitanje tuđih poruka. Ako si u vezi koja je toliko sjebana da ne možeš otvoreno razgovarati o svemu, prekini i nađi nekog tko će biti sposoban komunicirati.

Nema toga zbog čega bih prčkala po porukama osobe s kojom sam u vezi. Kad već sumnjaš na nešto, svaka poruka ti može izgledati kao "dokaz" da se sranje već dogodilo.
Slažem se sa svim ovim i to je ono što od prvog upisa na ovoj temi govorim.
Ipak, ovo boldano je važna napomena. Osoba koja ima toliko samopouzdanja koje joj daje snagu razgovarati o svim svojim osjećajima i mislima (doslovno o svim) neće uopće doći u situaciju da sumnju liječi "istraživanjem".

Autorica mi se ne čini dovoljno jaka za to. Čini mi se da nije osoba koja je spremna čuti. A pogotovo ne prekinuti i naći nekoga tko je sposoban komunicirati. Jer ona sama nije na to spremna.
Deeper Love is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 13:32   #85
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Privatne stvari su ono što razgovaram s prijateljima, poslovnim partnerima, obitelji. Ne dijelim apsolutno sve s osobom s kojom sam u vezi. Nema potrebe. Ne pada mi na pamet prepričavati razgovore između npr. prijateljice i mene kad mi se ona požalila da ima problema u vezi. Ako tebi to znači da muljam i skrivam, I don't care, nisam s tobom u vezi i s takvom osobom nikad niti ne bih dijelila svoju svakodnevicu. Moje šifre ne zna nitko. Vice versa. Još najbolje da imamo zajedničku e-mail adresu i zajednički FB profil.
Nisam ni mislila da se svakodnevno sve dijeli već ako partner izrazi želju podijeliš s njime što ga zanima.
Sumnjam da bi ga u detalje zanimao razgovor o poslu, frizurama, tračevima, ali ako se primijeti da se priča s osobom suprotnog spola, pogotovo intenzivnije, ne vidim tu razlog da se kaže/pokaže o čemu se priča, objasni tko je tko i sl...
Skrivanje i prešućivanje u tom slučaju jest muljanje.
I davanje prostora sebi da manipuliraš.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 13:47   #86
Quote:
Deeper Love kaže: Pogledaj post
Autorica mi se ne cini dovoljno jaka za to. Cini mi se da nije osoba koja je spremna cuti. A pogotovo ne prekinuti i naci nekoga tko je sposoban komunicirati. Jer ona sama nije na to spremna.
I u tome je problem. Vecina ljudi nije spremna cuti ono "najgore". Jednstavnije je prckati po mobitelima i FB cetu, nego sakupiti mosnjice i iznijeti sto te muci. Ne znam, ocito je sve stvar karaktera i samopouzdanja (ili nedostatka istog).

Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Nisam ni mislila da se svakodnevno sve dijeli vec ako partner izrazi zelju podijelis s njime sto ga zanima.
Sumnjam da bi ga u detalje zanimao razgovor o poslu, frizurama, tracevima, ali ako se primijeti da se prica s osobom suprotnog spola, pogotovo intenzivnije, ne vidim tu razlog da se kaze/pokaze o cemu se prica, objasni tko je tko i sl...
Skrivanje i presucivanje u tom slucaju jest muljanje.
I davanje prostora sebi da manipuliras.
Sad si vec malo promijenila pricu. Samo da napomenem, radi li se o osobi istog ili suprotnog spola, nebitno je. Ako me se pita s kim pricam - kazem.
To sto ti govoris zvuci mi nenormalno i posesivno. Naravno da ne smatram potrebnim napomenuti svaku osobu s kojom pricam. Jebote, zona sumraka. Da me netko stalno ispituje s kim pricam i o cemu, ne bi to dugo trajalo. Ili mi vjerujes ili mi ne vjerujes. Ako mi ne vjerujes, rijesi sebe i mene muke i nadi osobu koja ce uzivati u tvojim pitanjima "S kime sad pak pricas i o cemu?", "Tko je taj?!" itd.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 14:42   #87
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Ne znam jesam li naivna ili što, ali nitko ne vara jer mu je super u vezi. Ljudi varaju jer im nešto u vezi ne odgovara i nisu potpuno zadovoljni.
Zašto toliko puno likova koji varaju ni pod koju cijenu ne žele prekinuti s osobom koju varaju, ako im je tako loše u toj vezi da moraju varati zbog toga?

Si kad čula za pojam "serijski preljubnik"? To su i te kakvi manipulatori koji nerijetko vrte i po tri ljubavnice paralelno, a doma maze i paze ženu, kupuju joj darove i kunu joj se na besmrtnu ljubav i odanost, a ljubavnicama prodaju priče da im je doma koma i da ih jedino ljuba razumije (svim trima).

Tika moja, dobro da si lezba. Mislim da žene puno rjeđe ovakve stvari rade partnerima.
Lucid Mynx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 14:46   #88
Quote:
Lucid Mynx kaže: Pogledaj post
Zašto toliko puno likova koji varaju ni pod koju cijenu ne žele prekinuti s osobom koju varaju, ako im je tako loše u toj vezi da moraju varati zbog toga?

Si kad čula za pojam "serijski preljubnik"? To su i te kakvi manipulatori koji nerijetko vrte i po tri ljubavnice paralelno, a doma maze i paze ženu, kupuju joj darove i kunu joj se na besmrtnu ljubav i odanost, a ljubavnicama prodaju priče da im je doma koma i da ih jedino ljuba razumije (svim trima).

Tika moja, dobro da si lezba. Mislim da žene puno rjeđe ovakve stvari rade partnerima.
Pa ne bih bas rekao. Ja osobno znam par cura koje su u isto vrijeme vrtile po dva tri frajera uz muza doma.
Nemoj tako. Nije to iskljucivo rezervirano za muskarce.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 14:53   #89
ne prodaju svi price kako in je doma koma,naprotiv,doma in je sve super,al super in je kad uvate nesto sa strane.

i bez obzira sta su s naseg gledista ti njihovi odnosi manjkavi i nama nikako pozeljni,jbg,ako oni tvrde da su sritni,sritni i ostali.


sta se tice autorice, vara li me? mislin,mozda je,mozda nije. u svakon slucaju je iznevirija i povjerenje i postivanje spram tebe.
no,ti ga tako i tako ne ces ostavit.bar meni to tako mirise.
__________________
Sono fuori di testa,ma diverso da loro
alexamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 14:54   #90
Quote:
Lucid Mynx kaže: Pogledaj post
Zašto toliko puno likova koji varaju ni pod koju cijenu ne žele prekinuti s osobom koju varaju, ako im je tako loše u toj vezi da moraju varati zbog toga?

Si kad čula za pojam "serijski preljubnik"? To su i te kakvi manipulatori koji nerijetko vrte i po tri ljubavnice paralelno, a doma maze i paze ženu, kupuju joj darove i kunu joj se na besmrtnu ljubav i odanost, a ljubavnicama prodaju priče da im je doma koma i da ih jedino ljuba razumije (svim trima).
To sam baš neki dan raspravljala sa sestrom. Uglavnom oženjeni muškarci neće ostaviti ženu zbog ljubavnice. Zašto? Nemam pojma.

Quote:
Tika moja, dobro da si lezba. Mislim da žene puno rjeđe ovakve stvari rade partnerima.
Biseksualna sam. Nikad nisam imala problema niti s muškima niti sa ženama. Moji bivši dečki su bili vjerni, a veze smo prekidali iz nekih drugih razloga. Ista stvar vrijedi i za cure. Nepovjerenje nikad nikome nije bilo niti u peti. U konačnici, sa svima sam i dalje u dobrim odnosima, a V. mi je i dalje jedna od najbitnijih osoba u životu i bez nje ništa ne bi bilo isto niti bih ja bila ono što sam danas.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 14:55   #91
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post

Mislim da postoji x koraka prije same sumnje da te netko vara. Ne znam jesam li naivna ili što, ali nitko ne vara jer mu je super u vezi. Ljudi varaju jer im nešto u vezi ne odgovara i nisu potpuno zadovoljni.
Čijih koraka?
Slažem se sa tobom da ljudi varaju jer im nešto u vezi ne štima, ali treba ponešto životnog iskustva da shvatiš da njih dosta kojima nešto ne štima ti to neće dati na znanje. Da će to gurati pod tepih a pred tobom se praviti da je sve ok. Ili ako ih i pitaš da ćeš dobivati odgovore kao što je navela l.mynx tipa: "ma ne sve je ok, to je zbog posla". Da čak i oni koji tobože razgovaraju da se zna desiti da jedna strana ostane nezadovoljna ishodom razgovora. I tako vremenom se nakalemi tih nezadovoljstava.

Da... i kad krene da te vara, da će nastojati da se ponašaju kao da je sve ok. A ti možeš sumnjati i nabadati šta nije uredu do mile volje.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 14:57   #92
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Pa ne bih bas rekao. Ja osobno znam par cura koje su u isto vrijeme vrtile po dva tri frajera uz muza doma.
Nemoj tako. Nije to iskljucivo rezervirano za muskarce.
Hajd, primi moju ispriku na generalizaciji. Ima i žena takvih. Trebali bismo napravit analizu šupendara, da budemo sigurni koji spol vodi.
Lucid Mynx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 15:04   #93
Quote:
Lucid Mynx kaže: Pogledaj post
Hajd, primi moju ispriku na generalizaciji. Ima i žena takvih. Trebali bismo napravit analizu šupendara, da budemo sigurni koji spol vodi.
Moje osobno misljenje je da muskima onaj glupi ponos ne dopusta da o tim stvarima pricaju. Zato je forum pun zenskih prica jer vi nemate s tim problem. Doci i ispricati sto vas muci. Moje misljenje je da je to jednako zastupljeno kod oba spola samo muski rada ponosa i srama jer im netko drugi jebe zenu sute i ne otvaraju svaka dva dana takvu temu.
Izmedju ostalog, ako bas imas vremena potrazi po forumu Chat za preljubnike i malo pogledaj zastupljenost zena u odnosu na frajere koji su tamo pisali. Vidjet ces da je tu bila masa zenskih nickova i poneki muski. Eventualno koji da je probao tu nesto upecati. Tako da ta teza da samo muskarci varaju i ostaju u braku je po meni cista besmislica.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.

Zadnje uređivanje Nighttrain : 12.02.2016. at 15:17.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 15:32   #94
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Biseksualna sam. Nikad nisam imala problema niti s muškima niti sa ženama. Moji bivši dečki su bili vjerni, a veze smo prekidali iz nekih drugih razloga. Ista stvar vrijedi i za cure. Nepovjerenje nikad nikome nije bilo niti u peti.
Lucky girl! Valjda ih znaš dobro odabrat ili nisi još naletila na nekog prekaljenog manipulatora/manipulatoricu. Nek tak i ostane.
Lucid Mynx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 15:43   #95
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Sad si vec malo promijenila pricu. Samo da napomenem, radi li se o osobi istog ili suprotnog spola, nebitno je. Ako me se pita s kim pricam - kazem.
To sto ti govoris zvuci mi nenormalno i posesivno. Naravno da ne smatram potrebnim napomenuti svaku osobu s kojom pricam. Jebote, zona sumraka. Da me netko stalno ispituje s kim pricam i o cemu, ne bi to dugo trajalo. Ili mi vjerujes ili mi ne vjerujes. Ako mi ne vjerujes, rijesi sebe i mene muke i nadi osobu koja ce uzivati u tvojim pitanjima "S kime sad pak pricas i o cemu?", "Tko je taj?!" itd.
Nisam ništa promijenila. Ti si tumačila kak već jesi.
Al da bude jasnije meni ne smeta zavirivanje/"prčkanje" iz već navedenih razloga. Niti skrivam šifre.
Tebi posesivno nekom normalno.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 16:00   #96
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Moje osobno misljenje je da muskima onaj glupi ponos ne dopusta da o tim stvarima pricaju. Zato je forum pun zenskih prica jer vi nemate s tim problem. Doci i ispricati sto vas muci. Moje misljenje je da je to jednako zastupljeno kod oba spola samo muski rada ponosa i srama jer im netko drugi jebe zenu sute i ne otvaraju svaka dva dana takvu temu.
Izmedju ostalog, ako bas imas vremena potrazi po forumu Chat za preljubnike i malo pogledaj zastupljenost zena u odnosu na frajere koji su tamo pisali. Vidjet ces da je tu bila masa zenskih nickova i poneki muski. Eventualno koji da je probao tu nesto upecati. Tako da ta teza da samo muskarci varaju i ostaju u braku je po meni cista besmislica.
Vas taj muški ponos ometa da pričate i o previše stvari. Što sa vitualno što u RL sa svojom partnericom ili frendovima. Da više pričate i ne pravite se da ne vidite slona u prostoriji za oba spola bi sve bilo puno lakše
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 17:03   #97
Ja bih samo napomenula i opciju da taj nezadovoljni prevarant cesto puta ima problem sam sa sobom i zato vara, ne mora to nuzno bit ignorancija supruznika.
Dapace zdrava i zrela osoba posegnut moze za mnostvom opcija
Vecinom ni sami ne znaju koji im kurac fali
Oni sami nisu osoba na mjestu pa tesko da mogu imat i prepoznat takvu
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 20:58   #98
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Ja bih samo napomenula i opciju da taj nezadovoljni prevarant cesto puta ima problem sam sa sobom i zato vara, ne mora to nuzno bit ignorancija supruznika.
Dapace zdrava i zrela osoba posegnut moze za mnostvom opcija
Vecinom ni sami ne znaju koji im kurac fali
Oni sami nisu osoba na mjestu pa tesko da mogu imat i prepoznat takvu

Potpis. Svi mi nadobudni bivsi preljubnici, a na zlosretnom Kutku za preljubnike, vecina preljubnica i jedan i pol preljubnik su se i rastali (stopostotnom odlukom zena btw.) ipak smo na kraju balade morali sloziti vlastite racune na hrpu i poceti ih placati sami, jer sami smo ih i napravili.
A sve lazi dodju na naplatu. Ovako ili onako
I tako se lako spotaknut o drugo krivo koje laze o kojecemu, bjezeci od prvog krivog i prvenstveno od samog sebe.
Samo to treba shvatit. Da bjezis od samog sebe.
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 21:27   #99
Quote:
Malefice kaže: Pogledaj post
Hvala vam svima što ste našli vremena da mi odgovorite....
Nema na čemu i drugi put.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 21:45   #100
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Jesi citala?
Procitaj postove.
Pokusava i pokusavao godinama..
Rekao bi ti i sam da je tu..

Uostalom..mislim da je na dobrom putu da konacno se nesto rjesi..

Cak i njegovo ne dolazenje na forum je mozda dokaz toga.
Daj Boze da je..
Gdje je legenda koja hoda? Kaj je dobil zabranu i od foruma? Jadan više nemre ništ otkad ga je žena stisnula napokon pod svoje skute!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.