Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2016., 21:31   #21
Ne mora mu se javljati. Time nikada neće preboljeti. Mogu razumjeti da je teško nakon par godina bivanja s nekime potpuno maknuti tu naviku prisutnosti iz života, ali mora se. Ne moraju oni biti u svađi, dapače, no neki red se mora znati Po meni nije u redu da tražiš da prekine apsolutno svaki kontakt s njom, ali bi mu itekako trebala razjasniti kako on u ovom trenutku ne može biti njezino rame za plakanje te da mora napraviti neku distancu. I zbog nje, tebe, ali i sebe

Još gore je to što se čuju na način da je on zove. Baš je blesav Što joj time poručuje? Ne možeš ju ni kriviti što mu šalje poruke ako joj on ovime daje neki povod.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 02:00   #22
Evo ja cu samo napisat svoje iskustvo. Ja se isto cujem s bivsim decko gotovo svaki dan, bili smo skupa oko 5 godina, prekinuli prije 2 godine i idalje se cujemo. Od prekida NIKAD nista nije bilo, nismo se ni poljubili nakon sto smo prekinuli, bas nista. Nit ce ikad nesto ponovno bit. Imali smo i on i ja nove ljude u zivotu, al jednostavno se prijateljski cujemo jako cesto, ostalo je samo prijateljstvo, a nema vise zelje za necim drugim.
Tak da ne mora znacit da te vara decko ili da bi te prevario s njom..
Crvena-boja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 02:05   #23
ne kuzim to nerviranje zbog bivsih...
da je valjalo, nebi bili bivsi..
ok, svaki dan da se cuju je malo too much...al povremeno...zasto ne?
__________________
Ludim smatraju onoga čija se ludost ne poklapa s ludošću većine...
nisam blesava is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 08:27   #24
mislim da trebas drkat decka u glavu sa svojom nesigurnoscu dok ne popizdi.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 08:46   #25
Moze se maknit, nakon duze veze, suzivota, kad se hoce maknit! Ako imas trun ponosa neces mu se javljat malo malo.

Ne slazem se s tim da je valjala nebi bila bivsa, a zna djevojka mog bivseg koliko me volio i koliko se javljao nebi bila samouvjerena.

Jesi sigurna da on ne brise neke od svojih poruka?
I zasto jednostavno s njom nr popricas i fino joj objasnis da je ispod casti javljat se onako bzvz bivsem.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 08:56   #26
Ono sto sam naucila iz zivota je da manipulativno potkopavanje odnosa daje najbolje rezultate.
To radi ta bivsa pa sto ne bi i ti. Ako mu kvocas sto se cuje s njom, cinit ce to tajno. Ako sutis i gledas tu njihovu ovisnost, poludjet ces.
Lijepo se ukljuci u njiho o druzenje, i sjebi je.na finjaka. Pokazi kako si prijateljski nastrojena i kako je tvoja veza s deckom cvrsta i puna strasti.
Onak poneka kava, koje javljanje na njegov telefon ali sve s puno simpaticnosti bez inata i prcanja.
A njemu dobronamjerno ukazi na neke mane. Npr tako ej draga cura, ali bila bi ljepsa da si sredi te zube, vise drzi do sebe itd. Naravno i skladu s njegovim vrijednosti i ukusom, ali pazi na mjeru.

Nemam strpljenja za tako perfidan stav i steram sve u kurac ili dignem nos, ali zato i nemam decka.
Ove manipulativne imaju i to govorim iz iskustva.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 09:40   #27
I ja bih bila zabrinuta u tvojoj situaciji.

Shvaćam da je to bila duža veza, ali da je to toliko valjalo, trajalo bi. I ne, nije mi normalno da neka bivša šalje poruke konstano kaj radi svom bivšem. Kao da su i dalje u vezi. Ako su samo obični frendovi, ok je je da se tu i tamo negdje nađu na kavi, popričaju ako slučajno nalete jedan na drugog, ali fakat nije baš normalno da toliko cura govori kaj radi u tom trenutku i kam ide ako su prekinuli. -.-
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 10:00   #28
Nisam čitala sve postove, ali zanima me autorice, poznaješ li njegovu bivšu osobno? Jesi ju srela, vidjela, upoznala uživo, pričala s njom?

Sent from my C6903 using Tapatalk
bijeli zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 15:18   #29
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
JOHABI, nadam se da se zezaš!

Kad nekog ostaviš i započneš vezu u kojoj si već punih osam mjeseci, što više imaš raspravljati i razgovarati s osobom s kojom si bio u vezi?

Kakve su to usporedbe s članom obitelji koji je umro?
Kad ostaviš nekoga, on je valjda za tebe umro davno.
Što joj sad mora raditi, nositi cvijeće svaki dan?
Ili samo jednom tjedno?

Definitivno mislim da se on bivšoj više nema što javljati ako mu je stalo do sadašnje i zna da njoj to smeta.
Normalno da joj smeta.

Ne zezam se, ozbiljno mislim.
Ne moraju svi reagirati na taj način, ali gledala sam svoju kćer koja je izašla iz dugogodišnje veze svojom voljom, istinabog za neku godinu i duljom. I bez obzira na to što je ona prekinula pristajala je još godinu dana na povremene susrete uz kavu - sada, jel bilo nečega više od toga za to vrijeme nije govorila a ja nisam nikada pitala, i bez obzira što je u tih godinu dana imala nekakve emotivne veze, ništa od toga nije bilo nešto stabilnijega. Zapravo, njoj su bile potrebne četiri godine da bude spremna ući u novu dugotrajnu stabilnu vezu.

Usporedba sa umrlom bliskom osobom je samo primjer , htjela sam reći da se sa prekidom ne brišu automatski sve emocije koje čovjek nosi u sebi - nije ih moguće prerezati i odstraniti kao da nikada nisu postojale. Moraju se ohladiti - nešto poput vrućeg jela, ne možeš jesti dok se temperatura ne spusti. U smrti je isto tako - vrijeme mora napraviti svoje.
U težoj je poziciji onaj koji nije želio prekid i emocije su još uvijek vrlo izražene, ali i onaj u kome su zamrle isto tako zbog bliskosti koja se u dugom vremenskom periodu zajedništva stvori, često nije u stanju čistim reziom doslovno izaći iz svega i ponašati se kao da nikada ničega nije bilo.

Autoričin dečko je sa njom osam mjeseci u vezi, ali je vjerojatno u nju ušao prebrzo nakon prekida dugogodišnje i nije uspio prije toga odraditi "smrt" prijašnje veze bez obzira što je on bio inicijator prekida. Zato ima potrebu javiti se bivšoj curi - ljubavi, zaljubljenosti, zanesenosti je nestalo, ali je bliskost ostala - kao što sam rekla - nedovoljna za nešto više od popiti kavu, ali još uvijek dovoljno čvrsta za odaziv na poziv.
To može biti loše jer uvijek postoji mogućnost da vrijeme zaborava pokopa razloge zbog kojih je do prekida došlo,a ostanu samo lijepa sjećanja koja potiču na "još jedan pokušaj."

To su razlozi zašto se on odaziva na pozive.
Ali, ne bi to smio, naravno. Time ruši stabilnost nove veze i dovodi je u pitanje.
U pravu si, definitivno se nema šta javljati bivšoj osim u slučajnim susretima sa normalnim prijateljskim pozdravom, ne samo zato što sadašnjoj curi to smeta - a kome ne bi - nego i zato što će mu tako trebati puno više vremena da pokopa bivšu vezu i da neopterečen bude sretan u novoj.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 15:29   #30
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
mislim da trebas drkat decka u glavu sa svojom nesigurnoscu dok ne popizdi.
O da. To djeluje tako napaljujuce i motivirajuce.
Za onog drugog. Koji to mora slusati.
Ono, daj odjebi i podnesi to da postoje i neki drugi ljudi u mom zivotu. Nisi ti centar svemira. Ne znaci da je jebem ili jasem u suton. Jeblo vas to ogranicavanje i zapisavanje teritorija. Nema on kaj pricat s njom. Kosa mi se dize na glavi.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 16:45   #31
pa taman u rangu s onim što on radi svaki dan se čuti s bivšom, ma daaaj
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 18:09   #32
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
O da. To djeluje tako napaljujuce i motivirajuce.
Za onog drugog. Koji to mora slusati.
Ono, daj odjebi i podnesi to da postoje i neki drugi ljudi u mom zivotu. Nisi ti centar svemira. Ne znaci da je jebem ili jasem u suton. Jeblo vas to ogranicavanje i zapisavanje teritorija. Nema on kaj pricat s njom. Kosa mi se dize na glavi.
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 18:50   #33
I mene zanima kako izgledaju ti razgovori u kojima on ne odgovori nista
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 00:28   #34
bivše možda nisu dobre (više) za sve, al ponekad ostanu dobre za pojedinačne stvari to naravno može biti i samo razgovor
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 02:46   #35
Quote:
femmefatal kaže: Pogledaj post
]Bok Molim vas za savjet,miljenje što god..... Ovako ide moja priča: Imam dečka (31 godinu mu je), u vezi smo 8 mjeseci. On je prije mene imao vezu koja je trajala 4 godine i prekinili su (on mi kaže da je ON PREKINUO ). Otkad smo u vezi stvarno mi je sve lijepo osim jedne stvari, a to me uništava.
Naime, ta njegova bivša cura svaki dan mu šalje poruke npr. idem u dućan, idem u šetnju.... On mi cijelo vrijeme govori da ona ne može s preboliti taj prekid i da mu se mora javljati. Kaj da radim???? Ljudi plizzz dajte mi savjet ?? brijem da ću poludit .... nemrem više ovak. Ima li tko u sličnoj situaciji???
I ja i prijateljica smo imale sličan problem.
Kod mene , kad je exica slala poruke tipa, kakvo je vrijeme tu kod nas u gradu,i sl.nebuloze, a prekid je bio gadan! On mi je pokazao da ona opet piše, ja sam uzela njegov mob, i napisala joj nek pita svog buraza za vrijeme, s kojim je jako povezana, i budući da je on isto u istom gradu,a nas nek ostavi na miru.
Pala je koja ružna riječ opet s njene strane, al time smo završili sve upite na mob.

Prijateljica se pak nosila s sličnim kao i ti, svakodnevne poruke, gdje ide, jel pišala ili srala, što je jela, što je jeo ljubimac kojeg su imali dok su bili u vezi, i sl patologije, pjesme na fejsu svaki dan, slike, ono opsesija, ostali jesu u dobrom odnosu, ali on nije reagirao baš nikako,jer nije htio ex povrijediti. Prijateljica je pukla i prekinula s njim, nije više mogla, i on se za mjesec dva vratio bivšoj.
Eto!
__________________
<3<3<3
VanessaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 11:12   #36
Quote:
VanessaG kaže: Pogledaj post
Prijateljica se pak nosila s sličnim kao i ti, svakodnevne poruke, gdje ide, jel pišala ili srala, što je jela, što je jeo ljubimac kojeg su imali dok su bili u vezi, i sl patologije, pjesme na fejsu svaki dan, slike, ono opsesija, ostali jesu u dobrom odnosu, ali on nije reagirao baš nikako,jer nije htio ex povrijediti. Prijateljica je pukla i prekinula s njim, nije više mogla, i on se za mjesec dva vratio bivšoj.
Eto!
Super mi je ovo, nikako ne želi povrijediti bivšu, a to što je sadašnja povrijeđena, nema veze Prioriteti su tu jasno vidljivi.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 11:14   #37
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Super mi je ovo, nikako ne želi povrijediti bivšu, a to što je sadašnja povrijeđena, nema veze Prioriteti su tu jasno vidljivi.
Da fakat fascinantno da ima ekipe koja rezonira na ovakav način. Još je fascinantnije da ta ekipa ima partnere koji im lakoćom toleriraju ovakve gluposti.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 12:14   #38
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Super mi je ovo, nikako ne želi povrijediti bivšu, a to što je sadašnja povrijeđena, nema veze Prioriteti su tu jasno vidljivi.
naravno, treba pogaziti samog sebe i osjecati se krivim i necovjecnim tako da je netko drugi sretan i nepovrijeden.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 12:51   #39
zašto je on jednostavno ne blokira
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 13:25   #40
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
mislim da trebas drkat decka u glavu sa svojom nesigurnoscu dok ne popizdi.
Pa da, trebala je samo uzeti 'Osnove mizoginije' i pogledati 2 postojeca pravila:

Pravilo br.1: Muskarac nikada nije kriv, uvijek je kriva zena.
Pravilo br. 2: Ukoliko pomislis da zena nekim slucajem nije kriva, procitaj Pravilo br.1.

Autorice, naravno da imas razloga za pitanja i zabrinutost. I ja smatram da si on nije dao vremena da proradi taj rastanak i prerano je krenuo u vezu s tobom (pogledati pod Rebound veze), a njihovo trenutno ponasanje je samo posljedica istog.

Ono sto bih ja uradila je - napravila pauzu (sad zasad) u toj vezi, dok on ne vidi sta i s kojom od vas zeli. Da li ces ti (sa)cekati njegovu odluku je druga stvar. U svakom slucaju za vas obje tu nema mjesta, a on je taj koji je manipulativan.

Prije pauziranja bih se pozabavila prirodom te njihove veze. Kako je to javljanje 'idem u dućan, idem u šetnju'? Kao da je na uvjetnoj. Ne bih sebi pozeljela zavrsiti u necem slicnom, imo retardiranom, bez uvrede.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.