Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2016., 21:26   #61
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
može čovjek biti spreman i obećati bilo što, ali činjenica je da ne zna što nosi budućnost. to da netko ostaje prisilno u braku, a zaljubljen u drugu osobu, je totalno suludo. ne znam ni kakva je to sreća za tu drugu stranu.

pa u principu slažem se ja s time. jasno je da garancija nema za ništa u životu i kao što napisah već prethodno, ovisi o osobi kako će reagirati na situacije koje mu život plasira i koje ga tjeraju da se preispituje.

i to je u redu. dobro je i treba razmisliti.
samo, kako god okreneš, na kraju opet neku odluku treba donijeti. a mislim da ju je lakše u tom pogledu donijeti kada svjesno odlučiš da ćeš u neki odnos (u ovom slučaju bračni) ulagati, jer to želiš i jer to voliš. puno je manji rizik da će te netko toliko izbaciti iz takta da više ništa ne razumiješ i da se pitaš; jesam li sretan s ovim životom kojeg vodim i s ovom osobom kraj sebe...

a to da stvari ne idu uvijek po špagi kako bi htjeli, to sam već u prvom reagiranju napisala i zato ne treba osuđivati čovjeka..
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 21:29   #62
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
može čovjek biti spreman i obećati bilo što, ali činjenica je da ne zna što nosi budućnost. to da netko ostaje prisilno u braku, a zaljubljen u drugu osobu, je totalno suludo. ne znam ni kakva je to sreća za tu drugu stranu.
Ne ide to u glavu ovim nasim velikim katolicima nikako.
Pa kad pogledas da u ime obitelji vlada hrvatskom sve ti je jasno.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 21:37   #63
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
pa možda se tu vidi hijerarhija potreba. bez plaće bi čovjek propao, a bez partnera ne bi. ili?
Zasto ne da otkaz i ode dalje?
Zasto je tu spreman na bolje i losije trenutke a u braku ne?
Poremetit zivot djetetu zbog leptirica u trbuljku koji ce odletit kroz par mjeseci..da to se stvarno isplati..
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 21:51   #64
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
može čovjek biti spreman i obećati bilo što, ali činjenica je da ne zna što nosi budućnost. to da netko ostaje prisilno u braku, a zaljubljen u drugu osobu, je totalno suludo. ne znam ni kakva je to sreća za tu drugu stranu.
Ja ovo ne kužim...daj mi objasni kako to misliš? Pa što češ svaki puta kada se zaljubiš odustati od odnosa koji si do sada stvarao i od svoje djece? Koliko imaš godina i da li si ikada bila u braku? Svi se zaljubljuju kroz cijeli život. Da autor malo poradi na odnosu sa svojom ženom i provede neko kvalitetno vrijeme s njom možda bi se i u nju opet zaljubio. Zaljubljenost nije neki uzvišeni osjećaj Znači da je onaj tko se tijekom možda 30 godina braka zaljubio u nekog drugog on je u tom braku prisilno?
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 21:57   #65
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
A to kao nije njegovo dijete, pa samo žena mora brinuti koliko puta je kakilo i podrignulo?
Takvi kao što si ti i ne trebaju imati djecu. Lako je postati tata, treba ostati tata. Ako kužiš to što sam napisala.
I moj mačak šara okolo i ševi se do mile volje... baš ga briga za mačiće, ali očito nije jedini muškog roda koji tako razmišlja
To sto ja ne vidim svoj zivot kao iz neke reklame za lose domace pivo ne znaci da sam ja los otac. To sto sam ja otisao za svojim srcem ne znaci da nemam sa svojim curama kvalitetan odnos koji ukljucuje razgovore i povjerenje. To sto sam se usudio biti sretan ne znaci da manje volim svoju djecu. To sto me ZMK ne zadovoljava nego zelim nesto vise ne znaci da sam zaboravio i napustio svoju djecu.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 22:00   #66
Quote:
slavica_05 kaže: Pogledaj post
Zasto ne da otkaz i ode dalje?
Zasto je tu spreman na bolje i losije trenutke a u braku ne?
Poremetit zivot djetetu zbog leptirica u trbuljku koji ce odletit kroz par mjeseci..da to se stvarno isplati..
zato što ga drugi posao ne opčini i ne zaljubi se u njega, i ne izmjeni mu percpeciju na taj način da ode
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 22:02   #67
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
To sto ja ne vidim svoj zivot kao iz neke reklame za lose domace pivo ne znaci da sam ja los otac. To sto sam ja otisao za svojim srcem ne znaci da nemam sa svojim curama kvalitetan odnos koji ukljucuje razgovore i povjerenje. To sto sam se usudio biti sretan ne znaci da manje volim svoju djecu. To sto me ZMK ne zadovoljava nego zelim nesto vise ne znaci da sam zaboravio i napustio svoju djecu.
a ne znam odi na pdf psihologija pa vidi što pričaju djeca očeva koji su napustili obitelj zbog nove žene, i kako su se osjećali što tata nije imao vremena da vidi svaki njihov dan i fazu jer je bio zauzet novim ljubavima
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 22:14   #68
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
može čovjek biti spreman i obećati bilo što, ali činjenica je da ne zna što nosi budućnost.
Joj molim te... da, naravno da nitko nije vidoviti milan, ali hajmo se ne praviti da se budućnost samo "događa", neovisna o ičemu. Da nemamo nikakvu ulogu u vlastitom filmu. Da naše prijašnje akcije i odluke ne utječu na nastavak priče.
I kad nas život iznenadi i postavi pred nas takva iskušenja, još uvijek imamo slobodu odlučiti što ćemo s njima napraviti i hoćemo li pri tome bit egoistično đubre ili ne.
Shaina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 22:15   #69
A ove imputacije o hrvatima katolicima su jednako smješne koliko i bezobrazne. I nije im mjesto u ovoj raspravi.
Shaina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 22:41   #70
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
To sto ja ne vidim svoj zivot kao iz neke reklame za lose domace pivo ne znaci da sam ja los otac. To sto sam ja otisao za svojim srcem ne znaci da nemam sa svojim curama kvalitetan odnos koji ukljucuje razgovore i povjerenje. To sto sam se usudio biti sretan ne znaci da manje volim svoju djecu. To sto me ZMK ne zadovoljava nego zelim nesto vise ne znaci da sam zaboravio i napustio svoju djecu.
Ovo mi zvuči kao da te netko prisilio na brak sa ženom s kojom si dobio djecu. Ok, ne znam kakva je bila žena, možda se promijenila u braku ili nešto deseto, ali jako mi je to žalosno, te priče gdje muškarci ostavljaju obitelj jer su se ''zaljubili'' u drugu... Zašto ljudi uopće rade djecu s nekim ko im očito nije ništa posebno?! Ne možeš željeti ''nešto više'' ako si s onom koja je tebi najbolja, a za takvog nekog se isplati boriti čak kad i u braku dođe do naizgled nepremostivih problema dolaskom djece i sl.
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 23:04   #71
Quote:
Aarie kaže: Pogledaj post
Ovo mi zvuči kao da te netko prisilio na brak sa ženom s kojom si dobio djecu. Ok, ne znam kakva je bila žena, možda se promijenila u braku ili nešto deseto, ali jako mi je to žalosno, te priče gdje muškarci ostavljaju obitelj jer su se ''zaljubili'' u drugu... Zašto ljudi uopće rade djecu s nekim ko im očito nije ništa posebno?! Ne možeš željeti ''nešto više'' ako si s onom koja je tebi najbolja, a za takvog nekog se isplati boriti čak kad i u braku dođe do naizgled nepremostivih problema dolaskom djece i sl.
Djeca nisu problem nestanka iskrenih osjećaja između dvoje ljudi. Ona su samo nastavak, nadogradnja iste. Ako postoje iskreni osjećaji. Ako su se ljudi pronašli na istoj valnoj dužini.

No, ako nisu...onda je problem sve. I krivi prst. I način na koji netko diše.
Način na koji se smije. Način na koji šuti. Hod. Način na koji jede. Kako spava...

Ljudi se žene iz tisuću razloga. Ponekad naprosto zato što...je došlo vrijeme za takav čin, a ne shvaćaju da je taj čin nešto što baš i nije samo hir koji se može izbrisati samo tako...jednim potezom.

Neki se žene jako nezreli. Premladi. Ali u nadi...da će sve biti oke. Kada se dogode djeca, ljudi pucaju po šavovima iz samo jednog razloga, jer se nikada nisu dovoljno niti povezali. Za brak, djecu i izgradnju zajedničkog života potrebno je jako puno one iskrene, čiste i obostrane ljubavi.

Ali ljudi ko ljudi...ko kokoši nabadaju zrna misleći da je to normalno, jer...i ostale kokoši nabadaju...pa eto...i oni.

A onda im se dogode vanserijske ljubavi. To nisu ljubavi, to su bjegovi. Od realnosti, loših brakova, loših veza koje smo sami odabrali. Možda i nije to toliko strašna krivnja, odabrati krivog partnera, koliko je krivnja sa istim partnerom graditi zajednički život...rađati djecu, dizati kredite, a pri tome držati figu u džepu. I čekati da ti se dogodi život. Ljubav. Ushićenje i radost.

Nezrelost. Neznanje. I gruba realnost. Kada konačno shvatiš da sve što si napravio, radio, htio nije nikada bilo iskreno. Jer nisi bio iskren prema sebi.
I kada konačno izvadiš tu figu iz džepa, tek onda možda uspiješ napraviti nešto pošteno.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 23:21   #72
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Djeca nisu problem nestanka iskrenih osjećaja između dvoje ljudi. Ona su samo nastavak, nadogradnja iste. Ako postoje iskreni osjećaji. Ako su se ljudi pronašli na istoj valnoj dužini.

No, ako nisu...onda je problem sve. I krivi prst. I način na koji netko diše.
Način na koji se smije. Način na koji šuti. Hod. Način na koji jede. Kako spava...

Ljudi se žene iz tisuću razloga. Ponekad naprosto zato što...je došlo vrijeme za takav čin, a ne shvaćaju da je taj čin nešto što baš i nije samo hir koji se može izbrisati samo tako...jednim potezom.

Neki se žene jako nezreli. Premladi. Ali u nadi...da će sve biti oke. Kada se dogode djeca, ljudi pucaju po šavovima iz samo jednog razloga, jer se nikada nisu dovoljno niti povezali. Za brak, djecu i izgradnju zajedničkog života potrebno je jako puno one iskrene, čiste i obostrane ljubavi.

Ali ljudi ko ljudi...ko kokoši nabadaju zrna misleći da je to normalno, jer...i ostale kokoši nabadaju...pa eto...i oni.

A onda im se dogode vanserijske ljubavi. To nisu ljubavi, to su bjegovi. Od realnosti, loših brakova, loših veza koje smo sami odabrali. Možda i nije to toliko strašna krivnja, odabrati krivog partnera, koliko je krivnja sa istim partnerom graditi zajednički život...rađati djecu, dizati kredite, a pri tome držati figu u džepu. I čekati da ti se dogodi život. Ljubav. Ushićenje i radost.

Nezrelost. Neznanje. I gruba realnost. Kada konačno shvatiš da sve što si napravio, radio, htio nije nikada bilo iskreno. Jer nisi bio iskren prema sebi.
I kada konačno izvadiš tu figu iz džepa, tek onda možda uspiješ napraviti nešto pošteno.
super si ovo opisala, sve istina
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 23:40   #73
@incognito11
Moj savjet je samo da budes fer. Prema sebi, supruzi, njoj.
Ja osim zaljubljenosti citam iz tvojih rijeci da si poceo voliti tu zenu. A ljubav je tako rijetka da je nemoj ispustiti tek tako.
Svi ovi koji pisu o ocinstvu i stavljaju upitnik nad tim, pisu onako kako se ocekuje od nas da mislimo. Tj. od vas, oceva. Kao da je biti otac moguce samo ako se budia u istom krevetu (nekad cak i samo u istom stanu) s majkom tog djeteta.
Ja smatram da svaki covjek zasluzuje biti sretan. A to je jedan od boostera svih nasih segmenata. Ako smo sretni (emotivno) o da smo kompletniji, bolji smo ocevi i majke...ima vise topline u nama.
Mozda sam samo ja takva pa sudim po sebi. Mozda su i drugi, ali sute.
Ali ja sam bolja mama od kad sam se razvela. Dok sam bila u braku, nezadovoljstvo je isijavalo iz mene. Zato mislim da je vrlo grubo po defaultu smatrati da muskarac koji zbog ljubavi razmislja o razvodu auzomatski predtavlja loseg, neodgovornog i nezrelog oca. Biti muskarac (ljubavnik) i bizi otac su razlicite stvari.
Zasto zivjeti nezadovoljan samo zato da se ostane u istom stanu? Zasto? Je li to garancija sretnog djeteta? Nije.

Pricaj sa suprugom. Istina uvijek boli manje od ijedne lazi.
Deeper Love is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 23:44   #74
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Djeca nisu problem nestanka iskrenih osjećaja između dvoje ljudi. Ona su samo nastavak, nadogradnja iste. Ako postoje iskreni osjećaji. Ako su se ljudi pronašli na istoj valnoj dužini.
Krivo sam se izrazila, ne da su djeca problem već odgovornost koja dolazi s njima očito mnogima stvara probleme u braku pa se žale kako žena ne misli na ništa više osim na dječju kakicu pa onda da nema volju za seksom jer je umorna od svega itd.. Ali da, u pravu si, do takvih problema ni neće doći ako se partneri iskreno vole.
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 23:45   #75
Quote:
Deeper Love kaže: Pogledaj post
@incognito11
Moj savjet je samo da budes fer. Prema sebi, supruzi, njoj.
Ja osim zaljubljenosti citam iz tvojih rijeci da si poceo voliti tu zenu. A ljubav je tako rijetka da je nemoj ispustiti tek tako.
Svi ovi koji pisu o ocinstvu i stavljaju upitnik nad tim, pisu onako kako se ocekuje od nas da mislimo. Tj. od vas, oceva. Kao da je biti otac moguce samo ako se budia u istom krevetu (nekad cak i samo u istom stanu) s majkom tog djeteta.
Ja smatram da svaki covjek zasluzuje biti sretan. A to je jedan od boostera svih nasih segmenata. Ako smo sretni (emotivno) o da smo kompletniji, bolji smo ocevi i majke...ima vise topline u nama.
Mozda sam samo ja takva pa sudim po sebi. Mozda su i drugi, ali sute.
Ali ja sam bolja mama od kad sam se razvela. Dok sam bila u braku, nezadovoljstvo je isijavalo iz mene. Zato mislim da je vrlo grubo po defaultu smatrati da muskarac koji zbog ljubavi razmislja o razvodu auzomatski predtavlja loseg, neodgovornog i nezrelog oca. Biti muskarac (ljubavnik) i bizi otac su razlicite stvari.
Zasto zivjeti nezadovoljan samo zato da se ostane u istom stanu? Zasto? Je li to garancija sretnog djeteta? Nije.

Pricaj sa suprugom. Istina uvijek boli manje od ijedne lazi.
jel ti stvarno misliš da će on moći provoditi istu količinu vremena sa svojim djetetom kad ode s drugom ženom? kako će to biti bolji otac, u manjem vremenu, na daljinu, vikend otac? važi. nije roditeljstvo vikend izlet draga moja. ajmo malo pustiti maštu i pogledati realnost. u većini slučajeva kad napusti obitelj, dešava se evo primjerice ako ta druga žena ima svoju djecu, da on više vremena provodi s njenom nego sa svojom djecom (jer s njima živi). nije li to paradoksalno?
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 23:50   #76
Quote:
incognito11 kaže: Pogledaj post
Sve je pocelo prije nekih 4 mjeseca, kako ni sam nisam siguran. Zaljubio sam se u kolegicu koju sam manje vise i primio na posao (bio u izbornoj komisiji i ubjedio druge da je primimo, ali ruku na srce bila je i najbolji kandidat). Inace sam u braku vec 3,5 godine i imamo djeto od 2,5 godine.
Najsmjesnije u svemu tome je sto smo skoro godinu rada radili zajedno, sjedila nasuprot mene, ja je cestito nisam ni primjecivao. Imali smo neku neobaveznu pricu, ja sam vise na salu okretao i zezanciju. Čak smo i dva puta isli na sluzbeni put u inostranstvo po nekoliko dana, gdje je ona meni pomagala na implementiranju nekih projekata i nikad je nisam tako posmatrao.
Spletom okolnosti i outsourcing u kancelariji u kojoj je nekad radilo 5 ljudi se svelo na nas dvoje, upravo nas je to i zblizilo, te zajednicki ruckovi i dosta vremena smo zajedno provodili. Ispostavilo se da je vrlo inteligentna, komunikativna, prijatna osoba sa kojom sam o svemu mogao pricati, vise nego sto mogu sa svojom suprugom. Mislio sam da cu poluditi koliko sam se zaljubio. Uglavnom sam joj rekao da sam zaljubljen u nju, nije mi vjerovaja, govorila da je sam to umislio. Njena reakcija kroz slijedecih nekoliko mjeseci je bila da smo se jos vise zblizili, rekli jedno drugima dosta povjeriljvih stvari i postali veliki prijatelji u procesu. Osim par prijateljskih poljubaca, nista nije bilo fizicki izmedju nas.
Emotivno definitivno, jer sam se i ja njoj svidio pravo, to mi je izmedju redova stavila do znanja i da nikad nije upoznala nekog kao ja, kao i ja njoj uostalom. Vjerovatno i nisam nikad upoznao tako nekoga da mi je vise odgovarao od nje. Toliko sitnih stvari smo imali zajednicko da je to nevjerovatno. Ja sam bio nesiguran sta i kako dalje, te nikad do „kraja“ nisam ni probao sa njom ali ni ona nije bila spremna sa ozenjenim. Ona je u medjuvremenu izlazila iz duge veze i to je raskinula.
Istovremeno sam se udaljavao od svoje zene, imali smo i par svadja. Brak kao brak nije bio los, moglo je to bolje i sa jedne i sa druge strane. Nakon velike svadje i perioda razdvojenosti od nekih 20 dana, smo se opet pomirili i ustvari nam sada ide bolje, ali ja nisam siguran da li uopste volim svoju zenu vise, ili smo zajedno radi djeteta i neke navike.
Dao sam sebi vremena da vidim hoce li me proci, ali me ne prolazi kako sam mislio, jos uvijek mislim o njoj, ali ne znam sta i kako. Ona se mozda i malo ohladila, ali jos uvijek ima te privlacnosti u to sam ubjedjen. Svaki savjet je dobrodosao, siguran sam da nisam prvi koji prolazi kroz ovo...
Pa probaj se odljubit od te djelatnice nasilno. Lepo sredi da više ne delate skupa. Ak vidiš da baš nemreš jer si papak i da si jednostavno prelud za njom red je da odeš do žene i veliš joj da ti je žal ali da se udala za papka i da bi bilo lepo da se rastanete ko ljudi.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 23:51   #77
Quote:
Aarie kaže: Pogledaj post
Ovo mi zvuči kao da te netko prisilio na brak sa ženom s kojom si dobio djecu. Ok, ne znam kakva je bila žena, možda se promijenila u braku ili nešto deseto, ali jako mi je to žalosno, te priče gdje muškarci ostavljaju obitelj jer su se ''zaljubili'' u drugu... Zašto ljudi uopće rade djecu s nekim ko im očito nije ništa posebno?! Ne možeš željeti ''nešto više'' ako si s onom koja je tebi najbolja, a za takvog nekog se isplati boriti čak kad i u braku dođe do naizgled nepremostivih problema dolaskom djece i sl.
možda je bila posebna tada, ali to ne znači da poslije nije mogao naići na onu koja mu je posebnija. ili da se kao osoba nije promijenio i poželio nešto drugačije.
kao da onaj tko je "došao prvi" ima pravo na čovjeka do kraja života. i sad si je jednom kad se oženio zacrtao sudbinu zauvijek.
zapravo su tužni ti pokušaji vezanja nekoga tko je već emotivno otišao.
ono što je dužan je brinuti o djeci, ali ne može biti dužan ili prisiljen osjećati ljubav prema bivšem partneru i još manje odreći se svoje sreće.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 23:53   #78
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
možda je bila posebna tada, ali to ne znači da poslije nije mogao naići na onu koja mu je posebnija. ili da se kao osoba nije promijenio i poželio nešto drugačije.
kao da onaj tko je "došao prvi" ima pravo na čovjeka do kraja života. i sad si je jednom kad se oženio zacrtao sudbinu zauvijek.
zapravo su tužni ti pokušaji vezanja nekoga tko je već emotivno otišao.
ono što je dužan je brinuti o djeci, ali ne može biti dužan ili prisiljen osjećati ljubav prema bivšem partneru i još manje odreći se svoje sreće.
znači svaki put kad nešto "osjeti" treba napustiti i otići dalje? taj će se baš nahodati
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 23:58   #79
Neki tu vrlo ozbiljno savjetuju ostavljanje žene i sretan život sa drugom ženom za koju po postu nismo čak ni sigurni da li želi biti u vezi s autorom teme.
Možda ženi nije ni na kraj pameti biti u vezi s muškarcem koji ima ženu i tako malo dijete. Meni bi to recimo bila ozbiljna prepreka za sreću da sam ne znam kako zaljubljena.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 00:00   #80
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
možda je bila posebna tada, ali to ne znači da poslije nije mogao naići na onu koja mu je posebnija. ili da se kao osoba nije promijenio i poželio nešto drugačije.
kao da onaj tko je "došao prvi" ima pravo na čovjeka do kraja života. i sad si je jednom kad se oženio zacrtao sudbinu zauvijek.
zapravo su tužni ti pokušaji vezanja nekoga tko je već emotivno otišao.
ono što je dužan je brinuti o djeci, ali ne može biti dužan ili prisiljen osjećati ljubav prema bivšem partneru i još manje odreći se svoje sreće.
Je slažem se ali nekako mi to nije fora kad imaš dete od 2 i pol godine. Prebrzo mi je to nekak. Normalna stvar je da ak s nekim radiš dugo skupa u prostoriji od 35 kvadrata i ona je solidnih fizičkih i emotivnih kapaciteta da se lakoćom pojavljuje privlačnost između osoba suprotnoga spola. E sad da li je takva vrsta privlačnosti dovoljna da odeš od supruge i malog deteta je dosta upitno. Možda može probat bit odgovoran čovjek. AKo nemre i fakat je lud nema kaj čekat. Mora se rastat i kraj priče.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:58.