Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2016., 08:36   #21
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Ajme, srašno!
Draga djevojko, nije tu problem u njemu koji te očito ne voli, nego u tebi koja samu sebe ne voliš i ne poštuješ kad ostaješ u takvoj vezi.

Imaš li uopće ikakvo iskustvo ljubavi i poštovanja u vezi s nekom osobom?
imala sam prije njega kraće veze, ali ništa veliko i bitno...
upoznali smo se mladi, praktički smo odrastali zajedno... ne znam što se promijenilo u međuvremenu, ja prema njemu osjećam isto što sam osjećala i na početku, ali on je mene počeo shvaćati zdravo za gotovo... često mi onako u šali zna reći da boljeg neću naći, da što bi ja htjela, da imam sreće itd. zašto se ja onda osjećam sve jadnije?
la-dalmatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 08:41   #22
Najgore je kad se trudis da spasis nesto a znas da u biti uopce nisi sretan u toj vezi, sta se prije maknes bit ce ti lakse zapoceti nesto novo i naci osobu koja zeli isto sta i ti.
Ako iskren razgovor s njim nista ne promijeni, mislim da ostankom ces samo patiti. Sretno ti
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 09:01   #23
Quote:
la-dalmatina kaže: Pogledaj post
2kad ga pitam �ta �u mu ja kad ni�ta ne �eli samnom, onda mi odgovori ne�to tipa "eto tako, da imam", u tom smislu...
Quote:
la-dalmatina kaže: Pogledaj post
�esto mi onako u �ali zna re�i da boljeg ne�u na�i, da �to bi ja htjela, da imam sre�e itd. za�to se ja onda osje�am sve jadnije?
Osoba koja te voli te ne bi nikad ovako tretirala. Nema se tu sto vise dodati.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 09:09   #24
Hvala na iskrenim savjetima... Znam što mi je činiti... Bolje sada nego kasnije...
Tako je kako je... Očito nije pravi...
la-dalmatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 18:04   #25
Guglaj sunk cost fallacy.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 19:37   #26
Quote:
la-dalmatina kaže: Pogledaj post
Kako bi vi postupili?
Paaa, prekinula takvu "vezu".

Ne želi priče o braku/djeci, ne zanima ga ono što ti voliš, govori ti da si debela, ne želi seks s tobom. Treba još nešto?
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 19:47   #27
jedna flustracija vuci ce drugu i dok ne izgoris sama u njima mozda neces povuci radikalne poteze za sebe.Njemu ako i sutra nestanes nece to mozda ni primjetiti,a ti sacuvaj sve sto vam je nekada bilo lijepo kao svoju uspomenu.

Nestani sto prije iz njegovoga zivota bez velike pompe i objasnjenja,jer ovo je obicna imitacija zivota,nista drugo.

Sve drugo ce sto nadjes biti samo nova nada i nove ideje,ciljevi i zelje za istinskim zivotom u dvoje.
milionas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 19:50   #28
kaj nije u redu s tobom da si u vezi s likom koji te ne voli (i to 8 godina)?
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 08:45   #29
Quote:
la-dalmatina kaže: Pogledaj post
Hvala na iskrenim savjetima... Znam što mi je činiti... Bolje sada nego kasnije...
Tako je kako je... Očito nije pravi...
Dobro da znaš što ti je činiti i da si svjesna svega. Nadajmo se onda da ćeš i učiniti što je za tebe najbolje.

Ali, imaj na umu ubuduće - kad god si u situaciji da te netko ignorira, omalovažava ili da nekoga trebaš moljakati mrvice ljubavi, znaj da te ta osoba ne voli i ne poštuje. Poštovanje je također pokazatelj ljubavi. I to ne vrijedi samo za partnerske ljubavne odnose, nego i za prijateljske. Prema količini ljubavi i poštovanja, brige za nekoga i sl. jasno možeš procijeniti koliko je toj osobi stalo do tebe. Na prve znakove nedostatka ljubavi i poštovanja nemaš što puno čekati, jer se stvari u pravilu razvijaju samo prema još gorem. Nemoj se zavaravati. Puno sreće ubuduće!
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 01:11   #30
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Dobro da znaš što ti je činiti i da si svjesna svega. Nadajmo se onda da ćeš i učiniti što je za tebe najbolje.

Ali, imaj na umu ubuduće - kad god si u situaciji da te netko ignorira, omalovažava ili da nekoga trebaš moljakati mrvice ljubavi, znaj da te ta osoba ne voli i ne poštuje. Poštovanje je također pokazatelj ljubavi. I to ne vrijedi samo za partnerske ljubavne odnose, nego i za prijateljske. Prema količini ljubavi i poštovanja, brige za nekoga i sl. jasno možeš procijeniti koliko je toj osobi stalo do tebe. Na prve znakove nedostatka ljubavi i poštovanja nemaš što puno čekati, jer se stvari u pravilu razvijaju samo prema još gorem. Nemoj se zavaravati. Puno sreće ubuduće!
pa i ne baš. moguće je nekog voliti ali ga ne poštivati dovoljno, i obrnuto. pod poštivati ovdje mislim da u osobi vidiš neku visoku društvenu vrijednost na nekoj ljestvici. možeš volit i osobu koja nema tu vrijednost, ali ju nećeš cijeniti u društvenom smislu (falit će taj moment da joj se diviš kad ju uspoređuješ s drugima)

to ovako malo brutalno zvuči, ali se nonstop dešava
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 13:52   #31
draga la-dalmatina,

mislim da smo tu negdje generacijski, srednje dvadesete, zar ne?

ove naše godine su prekretnica.

u zadnje vrijeme sam skužila da neke moje frendice isto potežu ta pitanja oko braka, djece, bla bla...koje donedavno nisu uopće brijale na išta od toga.

ako ti to želiš oduvijek, kako kažeš...molim te, sjedni sama sa sobom i priznaj si da si je stvar malo uzela maha. zašto? ti zbog te fiksacije godinama živiš u nečemu što pumpaš i pumpaš lažnim potencijalom kako bi to realizirala.

zar stvarno misliš da je bitno pošto poto udat se i roditi? i to s nekim tko te tako tretira?

osam godina je mnogo.

srednjoškolske ljubavi u 90% slučaja ne prežive život koji se događa nakon mature. čast ovim iznimkama u manjinskom postotku.

ti si prevelik dio života poklonila tom čovjeku koji te ne zarezuje pol posto.

i ne poznaješ ništa drugo osim tog odnosa, jer realno, ušla si u tu vezu kao klinka.

zamisli si potencijalnu hororičnu budućnost sa njim. da do kraja života spavaš sa tom osobom koja te ne zadovoljava ni seksualno ni emocionalno ni nikako.

tako ćeš profućkati život?

pod hitno se pobrini za sebe.

budi malo sama sa sobom. da, bit će ti teško no to ti je nužno da sazriješ, zavoliš se i barem pokušaš shvatiti da život nije samo brak i djeca. zaista nije.

upoznat ćeš mnogo ljudi. zaljubit ćeš se prolazno, trajno i trajnije. ako si dopustiš da prodišeš punim plućima.

i nikad, ali više niikad nemoj mršaviti zbog nekoga, mjerit si škembicu ili raditi ne znam koje intervencije na izgledu...zbog nekog. to se radi samo zbog sebe. tko te voli i želi, voljet će tu škembicu ili manj cice. ozbiljno.

čeka te puno rada na sebi.

moraš se zavoljeti. i barem probati otvoriti oči širom, jer život je šarolika lepeza mogućnosti.

imaš vremena za brak, djecu, kućicu u cvijeću, retrivera. zaista imaš.

ali nemaš za bacanje na ovakvog tipa.

brak/suživot proizašao iz daleko funkcionalnih veza s vremenom može postati težak. i iziskuje obostrani rad, strpljenje, ljubav, zajedničko sazrijevanje, ciljeve i želje koji se ne kose kao vaši.

ako ga i privedeš kod matičara/oltara, potpisat ćeš papir koji će te osuditi na život sa solo osobom koja tek praktično živi s tobom na istoj adresi + uništava ti samopouzdanje...to će postati pakao. a vrijeme je nepovratno.
snjesska is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 13:57   #32
@blagotebi

What

Meni je poštovanje odnositi se prema osobi na dostojan način i smatrati ju jednako vrijednom. Ljubav koja to ne uključuje za mene nije ljubav, barem ne prema toj osobi.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 14:03   #33
točno, blagotebi, ali nisi u pravu,blagotebi...
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 15:16   #34
jesi ga vec ostavila ili?

ostavit takvog lika ce vrimenon biti ne olaksanje nego tako divan osicaj.
__________________
Sono fuori di testa,ma diverso da loro
alexamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 15:34   #35
Quote:
la-dalmatina kaže: Pogledaj post
Kakva je vaša veza? Kako bi vi postupili?
Moja veza od 10ak i kusur godina i brak od nekoliko godina nije takav, dosta se družimo, razgovaramo, uživamo, šetamo, imamo zajedničke planove i interese i tako..
Moja veze je poprimala obilježja tvoje kada smo upadali u periodične krize. Tada, kada bi vrag odnio šalu bi ljuti i isfrustrirani sjeli zajedno i otvoreno izbacili van sve što nas muči, pokušali doći do rješenja, napravili kompromis i postavili se neke konkretne zadatke i ciljeve jasno si dajući do znanja ako ih nismo u stanju ostvariti da ta veza jednostavno više nema smisla. I naravno ostvarili smo ih, to je najveći dokaz da nam je stalo..
Ako on ne čuje, ne želi, ne vidi, ne trebaš mu, ne želi provoditi vrijeme stobom tada te jednostavno ne želi, ne voli i nisi mu prioritet.
To mu trebaš reći, trebaš izraziti što osjećaš i inzistirati na svojim potrebama, nitko osim tebe neće ih ostvariti, niti će same sutra pasti s neba tebi u zagrljaj..
Muškarci i žene različito doživljavaju zajednički život, vezu, potrebe, zbog toga se komunicira i izražava ono što želiš i osjećaš. Vi ste dugo u vezi, vjerojatno se tu dosta toga nakupilo i veza je prošivena rutinom i inertnošću, to treba dobro prodrmati da se vidi što se nalazi unutra....
Nemoj se plašiti prodrmati stvari jedino tako možeš znati na čemu si...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 16:31   #36
Dok čitam vaše komentare, shvaćam da sam sebe stavila na zadnje mjesto. Uvijek sam prvo razmišljala kako će biti "nama", a ne kako će biti "meni", a on je ipak sebe stavio na prvo mjesto.

Vrijeme je da počnem cijeniti sebe, raditi više na sebi i svojim željama i aktivnostima. Kako kažete, ima vremena za sve i s pravom osobom.

Razgovarali smo, rekla sam mu da sam nesretna, da me boli njegova hladnoća i nezainteresiranost, da se oboje moramo truditi da bi uspjeli itd... Plakala sam ja, plakao je on... Nije puno rekao, samo da i ja njega trebam shvatiti, da ima težak period u životu i da me voli...

A sad što će biti dalje, ne znam... Zaista ne znam, dala sam mu do znanja kakva je situacija, a na njemu je da se pokrene, posloži i potrudi ako mu je stalo...
la-dalmatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 18:08   #37
Quote:
la-dalmatina kaže: Pogledaj post
... Zaista ne znam, dala sam mu do znanja kakva je situacija, a na njemu je da se pokrene, posloži i potrudi ako mu je stalo...
drago mi je da jasnije vidiš svoju situaciju
slažem se sa odgovorima koje si dobila
samo sam se htjela osvrnut na ovaj dio
vrijeme je da se i ti pokreneš, da anticipiraš, da iniciraš, da izražavaš sebe i svoje potrebe
a ne da misliš sad sam ga prodrmala, e da vidim šta će on, hoće li se pokrenut -
naime odnos je jedna dinamika, a ti kolko sebe prikazuješ da bi nešto, a on ne bi kao ništa zapravo si jako pasivna u iniciranju, anticipranju i izražavanju sebe
možeš počet i od toga da se pitaš zašto je to tako?
jesi oduvijek bila takva tj od početka veze ili je ta veza u jednom trenutku poprimila taj besciljni ritam?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 19:44   #38
Stvar je u tome da ja nikad nisam odustala od svojih želja i potreba...
Ja kad nešto želim, ja se trudim svim snagama. Ali kad se trudim već duže vrijeme, a pomaka nema, ne znam više što bih.
Zato sam i došla na forum potražiti neki savjet.
Nije tako bilo uvijek, na početku je sve bilo divno i krasno, slušao je moje potrebe, inicirao je više-manje sve, bili smo jako sretni i zadovoljni. Podjednako smo se bavili i mojim i njegovim interesima i to je funkcioniralo.
A sada se bavimo samo njegovim interesima.
Jedan vikend idemo na rally, drugi vikend očekujem da odemo,bzvze karikiram, na planinarenje. E ali, on kaže da mu se ne da i tu priča staje.
Kažem mu da me bole leđa, da bi me mogao izmasirati. Ne da mu se; nikad nisam dobila masažu
U krevetu on se okrene, kažem da mi da pusu, ne da mu se. Nekako ga nagovorim na sex, "obavi to" i pita "jel možemo ići spavati?", bez obzira na to što sam ja rekla da bi ja još...
I tako, ima još situacija... Jednostavno nisam odustala, ali sam umorna više od toga, zaista mi je stalo, ali ne mogu više tako. Gubim volju da se nastavim truditi, a to je loše.
Ne znam u čemu je problem, možda njemu jednostavno odgovara takav odnos.
la-dalmatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 21:06   #39
pa samim tim ako se pokunjiš i složiš s tim da se tvoji interesi i želje ostavljaju po strani, odustaješ od sebe i svojih želja i potreba

moj ti je savjet da ti radiš na svojim interesima, željama i potrebama i da njemu ukazuješ u kojem smjeru ideš, a on ako može nek te prati, a ako ne - nek ostane daleko daleko negdje u magli i sjećanju

onako brak sa ovim likom i iz ove pozicije bio bi čista tragedija...
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 11:02   #40
Quote:
la-dalmatina kaže: Pogledaj post
Bojim se da ako prekinemo da neću nikad više pronaći nekog tko će me usrećiti i tko će mi ostvariti snove. Pitam se da li sam loša osoba što uopće pomišljam na takvo što, a u vezi sam?
Ljudi dragi dajte si izbijte iz glave bojazni ovakvog tipa, puna je zemlja ljudi. Sreću i snove treba potražiti i ostvariti. Neracionalno je tražiti negdje gdje znaš da nema . Nisi zato loša, ali ako tako nastaviš sigurno ćeš se loše osjećati. Prvo pogledaj što možeš učiniti za sebe, pa i dok si u vezi s njim, ako ti se ide negdje ti otiđi pa i bez njega. Pozovi ga, reci bilo bi mi drago da odemo zajedno, ali ja svakako idem. I onda idi i gledaj da ti bude dobro. Možda ga to malo razdrma pa ćeš vidjeti kakve su reakcije, možda se on sa svoje strane potrudi pa zajedno poradite da bude i više, ukoliko reakcije ne budu pozitivne ili budu nasilne znaš što ti je činiti.
abelard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:04.