Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2018., 16:05   #1741
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Pa ne treba U US teroriste uvesti imaju oni domace Shootere.
Tako je, mi smo covered. Nema zime.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 25.02.2018., 16:48   #1742
Quote:
Aries13 kaže: Pogledaj post

Nego što je cilj nekome tko kaže da bi trebalo regulirati prodaju oružja. Koji dijabolični motiv stoji iza toga?
Ma oni zasigurno imaju zle namjere. Za razliku od NRA, koja stoposto ne prica o daljnjem naoruzavanju ljudi (tj. naoruzavanju nastavnika) jer bi od toga imala osobne koristi. Oni pricaju iz dobrote srca svoga.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 25.02.2018., 17:24   #1743
Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
Kako bilo, radije bih da me štiti američki policajac koji se ne libi pucati i zna pucati nego neki nesposobni bobby.
Radi se o drugacijim opasnostima za cuvare reda.

Da u ovakvoj Europi policija kokne 1000 ljudi godisnje nitko ne bi niti pisnuo na ulici bez da podigne dva prsta, pesi i mace ne bi kakili po parku nego na WC-u, pijanci bi kraj sanka stajali poredani po visini itd.
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Old 25.02.2018., 19:20   #1744
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Britanija nije nikakav izuzetak. Slicnu, drasticno manju masovnost policijskih ubojstva imaju i drzave koje prakticki nisu vidjele terorizma.

Toliko o tome da je stopa kriminala u US visoka jer policija nista ne poduzima.
Da li govorimo o postupanju policije općenito ili o postupanju policije u ovakvim drastičnim slučajevima kao što je mass shooting?

Stopa kriminala u US nije visoka zato što policija ništa ne poduzima, i to nitko nije ni tvrdio. Govorili smo o tome što policija poduzima u slučajevima mass shootings. Već nekoliko stranica govorimo o tome.

Da li moram svaki put kad napišem da se policija sakrila iza auta i nije ništa poduzela, pa da se zato narod mora sam pobrinuti za svoju sigurnost, naglasiti da govorim samo o slučajevima mass shootings a ne generalno o američkom kriminalu i općenitom ponašanju policije?

Da parafraziram tvoju zadnju rečenicu, stopa ubojstava prilikom mass shootings u US je visoka zato što policija ništa ne poduzima. Ili ne dođu na vrijeme, ili se kukavički nekamo sakriju dok opasnost ne prođe.
Marina Fiume is offline  
Old 25.02.2018., 19:29   #1745
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Da parafraziram tvoju zadnju rečenicu, stopa ubojstava prilikom mass shootings u US je visoka zato što policija ništa ne poduzima. Ili ne dođu na vrijeme, ili se kukavički nekamo sakriju dok opasnost ne prođe.
I rješenje toga je naoružavanje učitelja koji najvećim dijelom odbacuju nošenje oružja te uglavnom nikad ili rijetko su držali oružje. Ne znam, možda u nekom hipotetskom slučaju psiho naleti na ućitelja koji je državni prvak u potezanju i gađanju glockom ali takve šanse su jako male.

Inaće, stvarno se pose*em na te policajce (ekšli sheriff deputy) što nisu ništa napravili, to im je jebeni posao i sa svime time trebaš računati prije nego što si prihvatio odgovornost, ako nemaš petlju za takve stvari neka idu uzgajati tratinčice.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 25.02.2018., 19:38   #1746
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Inaće, stvarno se pose*em na te policajce (ekšli sheriff deputy) što nisu ništa napravili, to im je jebeni posao i sa svime time trebaš računati prije nego što si prihvatio odgovornost, ako nemaš petlju za takve stvari neka idu uzgajati tratinčice.
Nisam sigurna da li tu znamo cijelu pricu.....mislim da je moguce da ih obucavaju da pricekaju pojacanje ili tako nesto u ovakvim slucajevima (pretpostavljam da je njegovo oruzje bilo inferiorno oruzju ovog psiha i da ne bi puno pomogao ni da je usao).

Znam da ga je skola suspendirala i tako to, ali covjek je bio ionako pred mirovinom, strasti su uzavrele, ima se osjecaj da netko ili nesto treba biti kaznjeno.... stoga mi njihova reakcija nije nuzno tocan barometar toga da li je napravio ono sto je trebao.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 25.02.2018., 19:43   #1747
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
I rješenje toga je naoružavanje učitelja koji najvećim dijelom odbacuju nošenje oružja te uglavnom nikad ili rijetko su držali oružje. Ne znam, možda u nekom hipotetskom slučaju psiho naleti na ućitelja koji je državni prvak u potezanju i gađanju glockom ali takve šanse su jako male.
Ni ja ne mislim da je rješenje naoružavanje učitelja. Mislim da je Trump tu ideju pokupio od nekog izraelca (kojih se dosta mota oko Trumpa) koji mu je ispričao da su u Izraelskim školama učitelji naoružani pa zato nema mass shootings, pa je Trump glupo zaključio da bi se slično moglo napraviti i u Americi. Ali je pritom zaboravio da u Izraelu svi prolaze vojničku obuku te da naoružani učitelji dobro znaju baratati oružjem, za razliku od velike većine američkih učitelja koji valjda nikad nisu držali pištolj u ruci.

Ne znam šta je rješenje. Najbolje bi bilo da se Cruza zaustavilo već davno prije, kad je u školu donosio nož i prijetio kolegama, ili kad je komadao životinje (da vidi šta se nalazi unutra), ili kad je u školi bacao stolice na svakog kolegu koji mu je proturiječio. Već tad su ga trebali strpati u ludnicu, ili staviti pod 24-satni nadzor nadležnih službi (FBI).
Marina Fiume is offline  
Old 25.02.2018., 19:43   #1748
Naravno da ih tako obučavaju. Pa tamo kad hapse dilera marihuane koji ima kuhinjski nož pošalju swat team od 30 ljudi u 4 ujutro.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 25.02.2018., 19:50   #1749
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post

Inaće, stvarno se pose*em na te policajce (ekšli sheriff deputy) što nisu ništa napravili, to im je jebeni posao i sa svime time trebaš računati prije nego što si prihvatio odgovornost, ako nemaš petlju za takve stvari neka idu uzgajati tratinčice.
Samo budala se pouzda u srecu. A jedino sreca moze biti da od 600.000 US policajaca imas 600.000 dovoljno odgovornih koji ce prakticki nezasticeni krenuti na dugu cijev u rukama monstruma-kamikaze.

Specijalaca nema dovoljno da pokriju svaki kvadrat svih mogucih lokacija suludih pokolja, a ostale sluzbe su u startu hendikepirane jer se ne mogu ubaciti u kanale gdje bi osluskivali tko se raspituje za (polu)automatsko oruzje iz jednostavnog razloga sto je isto legalno odnosno prerasireno.
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Old 25.02.2018., 19:51   #1750
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna da li tu znamo cijelu pricu.....mislim da je moguce da ih obucavaju da pricekaju pojacanje ili tako nesto u ovakvim slucajevima (pretpostavljam da je njegovo oruzje bilo inferiorno oruzju ovog psiha i da ne bi puno pomogao ni da je usao).

Znam da ga je skola suspendirala i tako to, ali covjek je bio ionako pred mirovinom, strasti su uzavrele, ima se osjecaj da netko ili nesto treba biti kaznjeno.... stoga mi njihova reakcija nije nuzno tocan barometar toga da li je napravio ono sto je trebao.
Četvorica na jednog, u vozilima su vjerojatno imali neprobojne prsluke a policajac/predstavnik zakona sa nekim pitanjima trebaš raščistiti daleko prije nego što ti se i postave. Inače, imam i nešto godina policijskog staža u svojoj mirovini i onako na gorak način mi je smiješno kako se ljudi koji gotovo sigurno nisu nosili oružje ili upotrijebili ga očekuju da priučeni civili reagiraju u situaciji bolje od tih deputya.

Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Ni ja ne mislim da je rješenje naoružavanje učitelja. Mislim da je Trump tu ideju pokupio od nekog izraelca (kojih se dosta mota oko Trumpa) koji mu je ispričao da su u Izraelskim školama učitelji naoružani pa zato nema mass shootings, pa je Trump glupo zaključio da bi se slično moglo napraviti i u Americi. Ali je pritom zaboravio da u Izraelu svi prolaze vojničku obuku te da naoružani učitelji dobro znaju baratati oružjem, za razliku od velike većine američkih učitelja koji valjda nikad nisu držali pištolj u ruci.
Moguće
Quote:
Ne znam šta je rješenje. Najbolje bi bilo da se Cruza zaustavilo već davno prije, kad je u školu donosio nož i prijetio kolegama, ili kad je komadao životinje (da vidi šta se nalazi unutra), ili kad je u školi bacao stolice na svakog kolegu koji mu je proturiječio. Već tad su ga trebali strpati u ludnicu, ili staviti pod 24-satni nadzor nadležnih službi (FBI).
Iskreno ni ja ali siguran sam da je put prema rješenju taj da se formira ekipa profesionalaca koji bi razmišljali o tome na osnovu svog iskustva, ne na osnogu pričica.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 25.02.2018., 19:55   #1751
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Četvorica na jednog, u vozilima su vjerojatno imali neprobojne prsluke a policajac/predstavnik zakona sa nekim pitanjima trebaš raščistiti daleko prije nego što ti se i postave. Inače, imam i nešto godina policijskog staža u svojoj mirovini i onako na gorak način mi je smiješno kako se ljudi koji gotovo sigurno nisu nosili oružje ili upotrijebili ga očekuju da priučeni civili reagiraju u situaciji bolje od tih deputya.
Iskreno, slijed dogadaja mi nije jos najjasniji...da li je znao da su stigla jos trojica na scenu?
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 25.02.2018., 19:59   #1752
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Četvorica na jednog, u vozilima su vjerojatno imali neprobojne prsluke .
Je, ispred svih skola i javnih ustanova cuce po cetvorica sa pancirkama.

Mos mislit...
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Old 25.02.2018., 20:02   #1753
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Iskreno, slijed dogadaja mi nije jos najjasniji...da li je znao da su stigla jos trojica na scenu?
Imao je komunikaciju preko koje je zvao pomć pa je moguće da je u jednom preiodu bio sam ali nije bitno, ne kažem da je trebao napraviti juriš u banzaiiiii stilu ali trebao je ući u školu. Malo je vjerojatno da bi spriječio masakr ali bi imao mirniju savjest.

Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Je, ispred svih skola i javnih ustanova cuce po cetvorica sa pancirkama.

Mos mislit...
Naj se ljutiti ali googlaj malo što se dešavalo u ovom slučaju.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 25.02.2018., 20:11   #1754
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Imao je komunikaciju preko koje je zvao pomć pa je moguće da je u jednom preiodu bio sam ali nije bitno, ne kažem da je trebao napraviti juriš u banzaiiiii stilu ali trebao je ući u školu. Malo je vjerojatno da bi spriječio masakr ali bi imao mirniju savjest.


Naj se ljutiti ali googlaj malo što se dešavalo u ovom slučaju.
Pojedinacan slucaj je nebitan. Problemi se rijesavaju sustavno.

Koliko policajaca sa pancirkama sada dezura ispred skola/kampova/trgovina/pjesackih zona/gostionica i slicnih mjesta?
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Old 25.02.2018., 20:36   #1755
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Pojedinacan slucaj je nebitan. Problemi se rijesavaju sustavno.

Koliko policajaca sa pancirkama sada dezura ispred skola/kampova/trgovina/pjesackih zona/gostionica i slicnih mjesta?
Ako nisi primjetio, a nisi, ja držim da se treba riješiti sustavno, ne na osnovu priče na uho kako je to u Izraelu.

U ovom konkretnom slučaju zamjenici su morali biti hrabriji.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 25.02.2018., 20:46   #1756
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Pojedinacan slucaj je nebitan. Problemi se rijesavaju sustavno.

Koliko policajaca sa pancirkama sada dezura ispred skola/kampova/trgovina/pjesackih zona/gostionica i slicnih mjesta?
Prijatelju, možeš ti njima pričati koliko hoćeš, ali neke stvari oni jenostavno ne mogu shvatiti.
Dilberth is offline  
Old 25.02.2018., 20:56   #1757
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Prijatelju, možeš ti njima pričati koliko hoćeš, ali neke stvari oni jenostavno ne mogu shvatiti.
Inače, cijelo vrijeme ponavljaš Trumpa sa malim varijacijama koji nije ponudio nikakvo sustavno rješenje i mantraš o teorijama zavjere. Samo je bitno njurgati protiv demsa i libtarda ne?
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 26.02.2018., 00:04   #1758
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Inače, cijelo vrijeme ponavljaš Trumpa sa malim varijacijama koji nije ponudio nikakvo sustavno rješenje i mantraš o teorijama zavjere. Samo je bitno njurgati protiv demsa i libtarda ne?
Jedno od sustavnih rješenja je zahtjev da se učiteljima dozvoli nošenje oružja. Vidiš i sam koliki je odziv.

Nošenje oružja je samo jedno od hitnih rješenja. Biti će btojna druga glede primjene i promjene zakona o umno boljelim osobama itd.
Dilberth is offline  
Old 26.02.2018., 05:26   #1759
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Četvorica na jednog, u vozilima su vjerojatno imali neprobojne prsluke a policajac/predstavnik zakona sa nekim pitanjima trebaš raščistiti daleko prije nego što ti se i postave. Inače, imam i nešto godina policijskog staža u svojoj mirovini i onako na gorak način mi je smiješno kako se ljudi koji gotovo sigurno nisu nosili oružje ili upotrijebili ga očekuju da priučeni civili reagiraju u situaciji bolje od tih deputya.


Moguće

Iskreno ni ja ali siguran sam da je put prema rješenju taj da se formira ekipa profesionalaca koji bi razmišljali o tome na osnovu svog iskustva, ne na osnogu pričica.
"Neprobojni" prsluk "ne radi" protiv duge cijevi...
Ali da su trebali uci, i pokusati eliminisati ludaka, to da... kukavicluk nema opravdanja...
Roodonja is offline  
Old 26.02.2018., 06:50   #1760
Mogao bih razumjeti da jedan policajac nije imao petlje da uđe i djeluje

ako su četvorica bila na sceni , malo mi je vjerojatno da su baš svi 4 bili kukavice

prije bi moglo biti da su dobili instrukciju da vani čekaju pojačanje .
Katus is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:48.