Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2016., 17:43   #81
moš mislit, ta izjava nema veze sa vezom.
A C A B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 00:58   #82
Ja u Dubrovniku često viđam žuce, ljude s Dalekog istoka (Japana, Južne Koreje i Kine). Crnce veoma rijetko imam prilike vidjeti, ali nađe ih se i to najčešće američkih. Američkog domoroca mislim da nikad nisam imao prilike vidjeti. Od drugih kontinenata vidio sam i kratko pričao ili čuo da ih je netko vidio i kratko pričao s njima turiste iz SAD-a, Kanade, Aotearoe, JAR-a, Malezije i što me najugodnije iznenadilo Meksika, Brazila i Indije. Nedavno me gdje je neki hotel pitala neka Meksikanka, a prekjučer nakon što sam se kupao na Porporeli netko me je pitao kako mi nije hladno. Pitah ga odakle je. Lucknow, Utar Pradesh, Indija. Znači čak i odatle ima turista po Hrvatskoj. To je dokaz da se danas može putovati u egzotične zemlje lako.
Dubrovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 22:08   #83
Možda sam malo pretjerala sa naslovom, ali stvarno neki ljudi sa juga su svadljivi
previše, da ne kažem prosti i nepristojni.

Ne želim sad generalizirat, ima svugdi dobrih i loših. Ali upoznala sam ih dosta
sa juga a nepristojni su, da ne kažem da nisu u stanju pomoć čoviku u nevolji.

Šta se tiće obale, imamo prekrasne otoke, možemo se mirit
sa drugim mediteranskim zemljama, i po plažama, hotelima,
i slično. Tu nema sumnje.
Doricamerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 23:58   #84
Quote:
Doricamerica kaže: Pogledaj post
Meni Dalmacija nije nešto, okej za ta dva mjeseca liti se okupat i to je to.
Nezaposlenost ogromna, naduti ljudi, puni sebe.
Meni je stoput lipši Zagreb. Nema šta nema.

Ja sam Dalmatinka ali smatram da Dalmacija nije ništa ekstra.
Zagreb je bolji.
Stil zivota, kako cemo- pomalo. Eto
Filthy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 11:11   #85
Quote:
Doricamerica kaže: Pogledaj post
Možda sam malo pretjerala sa naslovom, ali stvarno neki ljudi sa juga su svadljivi
previše, da ne kažem prosti i nepristojni.

Ne želim sad generalizirat, ima svugdi dobrih i loših. Ali upoznala sam ih dosta
sa juga a nepristojni su, da ne kažem da nisu u stanju pomoć čoviku u nevolji.

Šta se tiće obale, imamo prekrasne otoke, možemo se mirit
sa drugim mediteranskim zemljama, i po plažama, hotelima,
i slično. Tu nema sumnje.
Prvo kakve ima veze Zagreb sa Dalmacijom ? Možda nisi znala, doduše nije ni čudno, ali Zagreb je grad a Dalmacija jedna cijela regija.
Kad već pišemo maloumnosti, ma Zagreb nije ništa extra, London je bolji.
Pitralon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 22:00   #86
Za pocetak - more! Dubrovnik, Makarsku, Hvar. A onda govor : ( Iako ne razumem bas sve, da ne kazem petinu )
O ljudima ne mogu da pricam jer nisam bas imala kontakata, sem sa konobarima i recepcijom.
Do devedesetih smo letovali cesto u Omisu i na Hvaru, ali skoro niceg se ne secam.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 09:55   #87
Quote:
Honey 1 kaže: Pogledaj post

Otuda dolazi ono "najbolji, najlipši smo"... Konstantna potreba za dokazivanjem. Drugi gradovi nemaju tu potrebu.
Quote:
Honey 1 kaže: Pogledaj post

Isto vrijedi i za konstantnu potrebu za dokazivanjem "najbolji smo, najlipsi".
Mislis konstanto trubljenje o linin dalmatincima, nasin jadnin pismama, jadnom hajduku i tako to, pa onda mi moramo odgovarat i naravno ti uberes samo to "dokazivanje".
markosplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 04:12   #88
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Zanimljiva je ta kvota, došli dalmatinci, tkz. neradnici i lijenčine u plodnu slavoniju "šokci" i ladili jaja tamo...
Koji kurac vi danas radite u toj Slavoniji da vam ono bogatstvo onako propada? Jeli i to zbog dalmatinaca?
Dalmatinci su sva tri rata bili borci za pravu stvar, a danas nas prozivate komunjarama, orjunašima i pitaj boga kako već ne...Bilo bi bolje da protjeramo jebene bosance katoličke vjeroispovjesti koji su nas uništili i razjedinili jednom za svagda...
Pročita sam cilu jebenu temu i povrača mi se
Evo u ovo doba jebene besparice slavonci potegnu do dalmacije za sezonski posao (kakav-takav) pošto mi stanovnici splita navodno mrzimo svih eto Vam nadimak od mene :šokci, jel' može ?!
Da naravno napuhani smo, gade nam se svi (ostatak RH također) a šta je sa napuhanim "purgerima", slavoncima, istrijanima, prigorcima, zagorcima, baranjcima (ovo je samo alegorija), svi mi volimo svoje i sve je to jedno malo selo od 4.3 milijuna stanovnika...
Odvratna tema i još odvratniji idiot koji ju je otrvorija...
I da, HŽV

Zadnje uređivanje odbij seal : 09.06.2016. at 04:29.
odbij seal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 12:47   #89
Ja sam vrlo često gost ubosni pa prođijem kroz Dalmaciju.Meni svaki zaseok ili svaka šikara izgleda potpuno isto.Što se tiče sela jedina razlika je u tome što možda pokoje ima asfaltiranu cestu.Gradovi su mi lijepi imaju velike trgove široke rive na kojima volim kupiti sviježu ribicu no komunalni otpad je posvuda ljeti i rigotine su posvuda ljeti.Ostala godišnja doba sve je nekako pusto u gradovima i selima samo ostaju starci,vile i hajduci.Moga bi se neki horor snimati u Dalmaciji,bogati draga
Huanito is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 16:41   #90
Quote:
Huanito kaže: Pogledaj post
Ja sam vrlo često gost ubosni pa prođijem kroz Dalmaciju.Meni svaki zaseok ili svaka šikara izgleda potpuno isto.Što se tiče sela jedina razlika je u tome što možda pokoje ima asfaltiranu cestu.Gradovi su mi lijepi imaju velike trgove široke rive na kojima volim kupiti sviježu ribicu no komunalni otpad je posvuda ljeti i rigotine su posvuda ljeti.Ostala godišnja doba sve je nekako pusto u gradovima i selima samo ostaju starci,vile i hajduci.Moga bi se neki horor snimati u Dalmaciji,bogati draga
Na kojoj to širokoj rivi kupiš svježu ribicu, ajde bogati kaži i meni

Pardon svIJEžu ribicu

Ovo o vilama ok, tu sam
__________________
Guzica u mom avataru služi kako bi plitki ljudi imali gdje prilijepiti etiketu.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 16:46   #91
Quote:
b'elana kaže: Pogledaj post
Na kojoj to širokoj rivi kupiš svježu ribicu, ajde bogati kaži i meni

Pardon svIJEžu ribicu

Ovo o vilama ok, tu sam
Imaš u mnoštvu dalmatinskih gradova koćaricu sa koje ljudi donose sviježu ribicu.Najviše volim ribice preliti maslinovim uljem i staviti ih u sviježe nasijeckan bjeli luk da odstoje.Zatim se izvade ogarene gradele i možeš na njima peći.
Huanito is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 16:46   #92
Ovo je najružnija tema na forumu
Gora i od onih na politici

Sad bi mogli otvorit temu za gadit svaki dio Hrvatske ,svakome nešto ne paše ,sigurno ne postoji mjesto koje je baš svima po volji ,koje je potpuno uredno i sterilno i gdje su ljudi vjecno nasmijani i pristojni (ako i postoji ne bi volila tu živit jer je to previše savršeno ,ima nešto lipoga i u manama)
__________________
And peace all around may be your fortune.
Ostat ćemo sami ti i ja u svijetu kome rod i ne treba
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 20:03   #93
Možda bi bilo bolje da Dalmatinci pišu o prednostima i manama života u Dalmaciji ( blizini, broju škola, vrtića, cestovnoj povezanosti) a ne kontinentalci koji odu na more 2-3 tjedna u godini.
Sherman25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 22:39   #94
Quote:
b'elana kaže: Pogledaj post
Ovo o vilama ok, tu sam
vila crvenomudantica

šta se ti ka ono čudiš
na svakoj rivi danas ima konzum
i tamo lipo moreš kupit svIJežu ribu
cili konzum zaudara koliko je sVIježa
alomomak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 23:50   #95
prednosti: stostruko svjeziji zrak nego u zagrebu, more, mediteranska hrana, veca sloboda kretanja.
mane: neuredjenost ,daljina od svih bitnih europskih gradova, manjak posla ako izuzmemo turizam, zadrti ljudi i nepristupacan zenski rod, dalo bi se toga nadrobit.

vise mana u svakom slucaju al sta ces,tu sam se rodio i zivim tu i sigurno ako bi otisa negdi drugo bi jedan dio mene ceznio i bio nostalgican koliko god nesavrseno bilo.

ako ste samac, isposnik-fratar-redovnik ili nesto slicno, vuk samotnjak...onda je dalmacija prava stvar, ne triba vam nista nego gledanje u more i duvanje svjezeg zraka, ali ako zelite drustveni zivot zaboravite onda
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 09:46   #96
Mene Dalmacija liječi Umorno tijelo i napaćenu dušu... Ne postoji mjesto na ovom svijetu koje bi mi bilo draže. Dalmacija je život!
Great Shape is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 16:52   #97
Dalmacija je lijepa, ali ubrzano radi na tome da bude sve manje i manje lijepa. Pretjerana betonizacija i apartmanizacija.
Dovoljno je samo spomenuti Vir, Vodice,...
nepregledne kuće izgrađene bez reda i plana

u sjećanju mi je ostala magistrala kroz Kaštele, pravac od aerodroma
...kud pogled puca, nižu se jednolični krajobrazi u kojem
prevladavaju suha trava, smeće, armatura koja viri iz betona nedovršenih zgrada, blokete (betonska cigla)...btw, zašto se u Dalmaciji koristi toliko betona i betonska cigla pored toliko kamena??

beton sve više proždire prostor. Da ta arhitektura još ima neku dušu ili šarma (kao u Toskani ili Italiji općenito recimo), ne bi čovjek ništa rekao...
Perceval is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 07:14   #98
Kod Kaštela je uvijek bila gužva, a Vir i Vodice nikad nisu bili lijepi. Vjerujem da se koristi beton, jer se više nema vremena donašati kamen po kamen kako su to radili pradjedovi. Ali Trogiru i dalje nitko ne može umanjiti i oduzeti ljepotu.
Great Shape is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 10:06   #99
Nemoras ici do Kastela, dovoljni su Kila i Mejasi. Ta divlja gradnja je vizualno unistila Split van uzeg centra. Onda potez Split-Omis, one silne rugobetine od kucerina sa 8 apartmana u Podstrani, Stobrecu, Dugoma Ratu, Ducama.....to je ruzno i ne prilici. Dalmaciju ce kad tad nazalost,dotuci objest stanovnika, samo daj jos jos, jos love, jos apartmana, jos jedan kat, jos jedno iznajmljivanje, jos malo betona, bez granice i reda. Kaz nazalost, jer prirodnih resursa i podloge da bude krasna, i te kako ima. Jedino otoci se vizualno jos drze kako tako, no s druge strane, otoci jedan po jedan pomalo propadaju jer je zivot na njima nemoguc zbog vise faktora (naravno, ne pricam o Hvaru, Bracu, stajaznam, Korculi, pricam o malim otocicima na kojima trgovina radi od 5-10 mjeseca a trajekt vozi jednom dnevno )
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 00:02   #100
Quote:
Doricamerica kaže: Pogledaj post
Meni Dalmacija nije nešto, okej za ta dva mjeseca liti se okupat i to je to.
Nezaposlenost ogromna, naduti ljudi, puni sebe.
Meni je stoput lipši Zagreb. Nema šta nema.

Ja sam Dalmatinka ali smatram da Dalmacija nije ništa ekstra.
Zagreb je bolji.
Ti se bice kupas u vodi jeli?... kad cete naucit da se kaze more
To nije nezaposlenost nego nacin zivota, vrag odnije prišu... bolje đaba ležat nego đaba radit...
Ljudi nisu puni sebe nego prsuta, ribe sira i vina a kako bi Coce reka "domace vino to nije alkohol"...

Kako ti može Zagreb biti lipši, ja sam tamo bija 20 puta i jos nisam vidija tu vašu lipotu Zagreba, a kako cu i vidit kad je uvik magla
__________________
Death in flight when the Eagle screams, and the boom shakes down from the edge of my wings.
Fullback is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.