Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2019., 09:06   #1
Začepljenje nosa

Sta alternativa misli o ovome? Koristio sam kapi, sprej za nos ali ne pomaze.
Svako jutro kad se probudim jedna strana nosa mi je zacepljenja, posle se odcepi, ali u toku dana jedna strana se zacepi pa odcepi i sve tako.
Ima li neko ideja za uzrok i resenje?
davidigolijat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2019., 10:47   #2
Quote:
davidigolijat kaže: Pogledaj post
Sta alternativa misli o ovome? Koristio sam kapi, sprej za nos ali ne pomaze.

Svako jutro kad se probudim jedna strana nosa mi je zacepljenja, posle se odcepi, ali u toku dana jedna strana se zacepi pa odcepi i sve tako.

Ima li neko ideja za uzrok i resenje?
Devijacija septuma? Ako je, samo op pomaze.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2019., 14:18   #3
Sumljam jer ranije je nije bilo, pocela je prije nekih recimo pola godine.
davidigolijat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2019., 15:36   #4
Nešto iririra sluzokžu.
Vladislavsrb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2019., 15:52   #5
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Devijacija septuma? Ako je, samo op pomaze.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Ja imam isti problem. Davno sam to operirao, a prethodno dobio i desetak injekcija u nos... ali i dalje je uvijek jedna nosnica zacepljena.
IvanH11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2019., 09:15   #6
Quote:
davidigolijat kaže: Pogledaj post
Sta alternativa misli o ovome? Koristio sam kapi, sprej za nos ali ne pomaze.
Svako jutro kad se probudim jedna strana nosa mi je zacepljenja, posle se odcepi, ali u toku dana jedna strana se zacepi pa odcepi i sve tako.
Ima li neko ideja za uzrok i resenje?
koje kapi i sprej?
moguće da si postao ovisan o tim kapima i sprejevima(olynth,operil i sl.)
ako jesi,morat ćeš se za početak skinut s toga, tjedan dana će ti biti koma, a onda bolje, preporučam ti aquamaris STRONG i posjet otorincu.
imala sam velikih problema sa zaštopanim nosom i jedino me spasio aquamaris strog,inhalacije i regulirana prehrana(+ controloc neko vrijeme),jerbo oće ti problemi s nosom biti i od želuca, vjerovao ili ne.guglaj laringo-faringealni refluks,odi na endoskopski pregled svakako,i sinusa i grla.
__________________
Andy Dufresne - who crawled through a river of shit and came out clean on the other side.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2019., 10:22   #7
Quote:
davidigolijat kaže: Pogledaj post
Sta alternativa misli o ovome? Koristio sam kapi, sprej za nos ali ne pomaze.
Svako jutro kad se probudim jedna strana nosa mi je zacepljenja, posle se odcepi, ali u toku dana jedna strana se zacepi pa odcepi i sve tako.
Ima li neko ideja za uzrok i resenje?
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nasal_cycle
LongSinceDark is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2019., 15:04   #8
Bio sam kod otorino, rekla mi je da je to od alergije, mozda od hladnoce.
I dala neki sprej ali nzm prije 4,5 mjeseci je bilo i nije pomagalo, ali nisam pridavao bas mnogo vaznosti tome jer kad se probudim bilo mi je zacepljeno i posle se odcepilo i posle ok.
Ali sad i tokom dana se zacepljuje pa od odcepljuje i sve tako pa hocu da ga resim. A nzm na sta moze biti alergija, mislio sam na jaja, skoro sam prestao da ih konzumiram i isto, mleko isto, hladnoca nije vruce je,...
I sad me zanima ima li alternativa odgovore za to.
davidigolijat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2019., 15:26   #9
Quote:
davidigolijat kaže: Pogledaj post
Bio sam kod otorino, rekla mi je da je to od alergije, mozda od hladnoce.
I dala neki sprej ali nzm prije 4,5 mjeseci je bilo i nije pomagalo, ali nisam pridavao bas mnogo vaznosti tome jer kad se probudim bilo mi je zacepljeno i posle se odcepilo i posle ok.
Ali sad i tokom dana se zacepljuje pa od odcepljuje i sve tako pa hocu da ga resim. A nzm na sta moze biti alergija, mislio sam na jaja, skoro sam prestao da ih konzumiram i isto, mleko isto, hladnoca nije vruce je,...
I sad me zanima ima li alternativa odgovore za to.
Tomislav Baudoin

i prestani jesti mliječno,stvara suviše sluzi u tijelu.
__________________
Andy Dufresne - who crawled through a river of shit and came out clean on the other side.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2019., 21:13   #10
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post

i prestani jesti mliječno,stvara suviše sluzi u tijelu.
Točno. Evo članak koji govori malo opširnije o tome.

Izdvojit ću samo dijelove teksta bitne za ovu temu.

Quote:
Mliječni lobi
Mliječni lobi je jedan od najjačih u svijetu, pa prava istina teško dolazi na vidjelo te većina ljudi živi u uvjerenju kako su mlijeko i mliječni proizvodi savršena hrana za nas, a da ne govorimo o znanosti koja je u tom pravcu potkupljiva.
Quote:
Kemijski sastav kravljeg mlijeka drukčiji je od ljudskog. Kravlje mlijeko sadrži kazein, koji je za ljudski organizam teško probavljiv te stvara tromost organizma. Osim toga, nusprodukti mlijeka ostavljaju u tijelu puno otrovnih tvari koje su vrlo kisele. Problem kod probave mlijeka jest stvaranje sluzi u organizmu. Ona prekriva membrane što dovodi do sporog prodiranja ostale hrane te se vitalna energija rasipa. Mlijeko, zbog neodgovarajućeg omjera kalcija i fosfora, ispire kalcij iz kostiju. Istraživanja su pokazala da osobe koje piju puno mlijeka i mliječnih proizvoda češće pate od bolesti srca, artritisa, alergija, astme i migrene.
Mlijeko se povezuje i sa mnogim drugim zdravstvenim problemima, poglavito kad se uzme u obzir da se mlijekom prenose i pesticidi, hormoni i razne infekcije i bolesti krava.
Mnogi ističu da je konzumiranje mliječnih proizvoda koji sadrže hormone jedan od uzroka sve ranijeg puberteta u djevojčica.
Quote:
Od svih životinja na planetu, ljudi su jedina stvorenja koji opetovano konzumiraju mliječne proizvode drugih vrsta. Ono za što se pretpostavljalo da je korisna navika je, zapravo, više nego tek upitno. Znanstveni dokazi sugeriraju da su posljedice ove navike razorne.
Quote:
Čini se mogućim da nijedan drugi sastavni dio moderne ishrane ne uzrokuje više boli i patnje, uključujući preranu smrt i invaliditet, kao mliječni proizvodi. Postoje neoborivi znanstveni dokazi da je ljudska konzumacija mliječnih proizvoda jako povezana sa sljedećim stanjima:

Dijabetes
Konstipacija
Infekcija uha
Začepljenje sinusa i hunjavica
Problemi kože uključujući osip, dermatitis, ekcem i akne
Astma
Probavne smetnje (uključujući sindrom iritacije crijeva i Crohnovu bolest)
Artritis i bolovi u zglobovima
Rak (limfoma, leukemija)
Pretilost
I tako...
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2019., 09:44   #11
AU
davidigolijat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2019., 22:23   #12
Meni je mlijeko dobro, a pogotovo jogurt kao jeftini izvor velike mase korisnih bakterija. Neki su osjetljiviji, i to je često posljedica nekih štetnih utjecaja na zdravlje.

U vezi teme, začepljenje nosa vidim kao uznapredovalo stanje početne šmrcavice ili neke teže upale. Ono je u pravilu reakcija na toksine i štetne aerosole u zraku, i na toksine koje ispuštaju štetne bakterije i virusi u tim kanalima.
Univerzalni jeftini neutralizator svih otrova, toksina, je vitamin C koji koristim u verziji praha natrijevog askorbata koji otopim u vodi. Osobina njegovog djelovanja je da njegova molekula lako otpušta 3 elektrona koji služe za neutralizaciju svih otrova. 500 g košta 100 kn i to mi potraje sezonu. Izuzetno sam zadovoljan.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2019., 06:57   #13
Ja isto zbog sinusa nikada ne koristim mlijeko.
Ali kefire, da. Probiotike, da. Mlijeko ne.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2019., 17:19   #14
Odi na more i to tamo gdje je čisto i radi kolutove pod vodom naprijed i unazad bez držanja nosa da ti morska voda namjerno ulazi u nos - ako si na moru nekih 2 tjedna i to prakticiraš što češće - na konju si - sve će se pročistit i ako je u blizini neki borik - kad osjetiš onaj pravi miris bora - to je to. Nije baš ugodno jer se i nagutaš vode, ali je učinkovito. naravno da stalno moraš i izšmrkavat van sluz i nakupljen talog i jalovinu koja se skuplja unutar sinusa i svuda, to će poslije držat mjesecima a onda - one sprejeve sa morskom vodom...i ja sam imao taj problem, zadnjih godina ga više nemam baš zbog toga jer dozvoljavam morskoj vodi da mi ulazi kroz nos, a i puno nje i progutam....more je čudotvorno.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2019., 21:50   #15
Ovo s morem i morskom vodom ima smisla. Osjeti se da pročisti dišne puteve.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2019., 12:37   #16
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Ovo s morem i morskom vodom ima smisla. Osjeti se da pročisti dišne puteve.
Pa da, prodaju morsku vodu u onim malim sprejićima i to naplaćuju ko da je zlato, da bar onda dobiješ veću bočicu, ali netko na tome fino zarađuje, a niš ih ne košta (osim bočice). No imaš i "mozgovnjaka" poput anteta koji tvrde da je more - otrov.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2019., 12:45   #17
Dovoljno je ušmrkati malo morske vode u nos, to sam ja jednom radio. Pročisti nos.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2019., 12:45   #18
A što se tiče mlijeka - kad ono vidiš na mlijeku kravicu da pase po lijepoj zelenoj livadi ko iz bajke, a iza Alpe, oko vrata ima prekrasno "zvončeko", a proizvodi se od mađarskog praha zmješanog z vodom.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2019., 22:14   #19
Isao sam na more al nis..
davidigolijat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2019., 16:52   #20
Quote:
davidigolijat kaže: Pogledaj post
Isao sam na more al nis..
Treba zaroniti tako duboko da osjetis pritisak u celu.
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.