Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 22:23   #1481
Mislim da je za RS najbolja solucija da se pripoji Hrvatskoj. Dobili bi instant pristup europskoj uniji, izlaz na more preko Hrvatske, mogli bi ici na rad u Hrvatsku (evo vec ih regrutiraju za ovu sezonu na Jadranu) i sl.
Trebala bi nasa politika predstaviti neke programe u tome smjeru, lobirati, lijepiti plakate po RS i financirati emisije na tu temu.
Mi bi dobili izvor radne snage, rijesili sigurnosno pitanje istocne granice, rijesili precicu iz Slavnonije do Extra Juzne Dalmacije (Dubrovnik, za one koji ne znaju )
Usput moze se prikljucit i FBiH. Svi su dobrodosli.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 23.02.2018., 22:33   #1482
Ako Hrvatska pocne dijeliti putovnice po RS-u, sigurno bi bilo interesanata... Mada nesto sumnjam u ovaj dio oko sezonskog rada, u HR bi se mozda zadrzali samo na kolodvoru da se ukrcaju na bus na putu prema Njemackoj...
mrgasa is offline  
Old 24.02.2018., 09:38   #1483
Pa jel citas ti novine? Nasi hotelijeri i ugostitelji trenutno u RS u head huntingu, regrutiraju masovno osoblje za sezonu 2018. da im se ne ponovi lanjska kad su ostali bez radnika pa su morali dignuti place...
Zasto ne regrutiraju po Ercegovini i Federaciji pitajte njizi. Netko bi zlonamjeran pomislio da nitko na Jadranu ne voli Ercegovce...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 24.02.2018., 15:09   #1484
Vidio sam ja to za regrutaciju i prije nego je bilo u novinama...

https://www.forum.hr/showthread.php?p...5#post68051615

Ako misle nuditi 500 ojra za 12 sati konobarisanja, nece se nesto naregrutirati ovdje, odavno je ekipa u BL skuzila kako do Crne Gore, Grcke, Malte, Austrije a o radu po kruzerima da ne govorimo... I ovdje se vec kuka kako nema radnika, u vrijeme interneta je tesko naci vjeverice da rade za saku oraha...
mrgasa is offline  
Old 24.02.2018., 15:21   #1485
Po mom mišljenju mogući su slijedeći scenariji za odcjepljenje Republike Srpske:

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Mada postoje neke suptilne, na prvom pogledu teško uočljive razlike između ovih scenarija, u biti je jedan razlog zajednički (obrati pažnju na boldano):

Quote:
Biskup Komarina na htv tvrdi da mu je jedan eu diplomat rekao da su oni (zapadni političari) složili rat, složili i mir i da Komarica ima šutjeti.
I još kaže da su mu rekli da u BiH ne žele uređenu državu nego kaos koji će iskoristiti kad zatreba.

I nitko u Hrvatskoj na to niiti ne reagira jednom jedinom riječju.
Citat preuzet od https://www.forum.hr/showpost.php?p=68243327&postcount=4.
linuks is offline  
Old 24.02.2018., 22:30   #1486
Sto ce u Hrvatskoj reagirati na to pa da podsjete narod da se i u nas odigrao isti scenarij u reziji zapadnih gazda i domacih sluga i izdajica...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 24.02.2018., 22:45   #1487
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Pa jel citas ti novine? Nasi hotelijeri i ugostitelji trenutno u RS u head huntingu, regrutiraju masovno osoblje za sezonu 2018. da im se ne ponovi lanjska kad su ostali bez radnika pa su morali dignuti place...
Zasto ne regrutiraju po Ercegovini i Federaciji pitajte njizi. Netko bi zlonamjeran pomislio da nitko na Jadranu ne voli Ercegovce...


Ovo bi trebala biti neka sprdnja prema Hrvatima Hercegovine u režiji nekog jugofila koji je mješanac pa ima nekakve emocije prema Srpskoj ili?
Hrvati Hercegovine imaju hrvatske putovnice, sigurno neće raditi kao robovi 14 sati po Jadranu
Might is offline  
Old 25.02.2018., 00:52   #1488
Quote:
Might kaže: Pogledaj post
... sigurno neće raditi kao robovi 14 sati po Jadranu
Nisu nikad ni radili po Dalmaciji.
Realno govoreci uvijek su imali vise para do dalmatinaca, a gdje si vidio da bogatiji ide raditi kod siromasnijeg.
tihobl is offline  
Old 26.02.2018., 23:37   #1489
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Pa jel citas ti novine? Nasi hotelijeri i ugostitelji trenutno u RS u head huntingu, regrutiraju masovno osoblje za sezonu 2018. da im se ne ponovi lanjska kad su ostali bez radnika pa su morali dignuti place...
Zasto ne regrutiraju po Ercegovini i Federaciji pitajte njizi. Netko bi zlonamjeran pomislio da nitko na Jadranu ne voli Ercegovce...
Hahahahah to su robovski poslovi to nece niko da radi
Neznaš ti šta je sezona neživiš namoru.
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Old 27.02.2018., 09:39   #1490
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
Hahahahah to su robovski poslovi to nece niko da radi
Neznaš ti šta je sezona neživiš namoru.
Jok, ti znas.
Moja je sanitarna knjizica starija od tebe...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 27.02.2018., 10:48   #1491
Brčko Distrikt je stvoren arbitražom, do arbitraže je došlo jer je tako bio dogovor u Daytonu. Što znači bilo kakvo razmontiranje DB je razmontiranje Daytona.

No najmanji problem za velikosrbe je veliki problem Brčkog. Veći problem je u Banja Luci. Srpska intelektualna elita se je već dva stoljeća okupljala u tri grada; Beograd, Novi Sad i Sarajevo. Sa Sarajevom su raskrstili a ova druga dva su u susjednoj zemlji. Znači da se izbori otcjepljenje je na Banja Luci, koja je sačinjena od nekadašnjih stanovnika Manjače, Zmijanja, Kozare i ostalih nedođija gdje još uvijek nema asfaltiranih puteva...jednostavno nema nikakvog kapaciteta za tako veliki zadatak.
__________________
Takija mode: ON - OFF
SnakeHandler is offline  
Old 27.02.2018., 17:28   #1492
Da, da, stanovnicima Banjaluke nedostaje rafiniranost i mudrost politicke kreme iz Sarajeva koja svojim gradzanima obezbjedjuje redovno snabdjevanje vodom, fantastican gradski prijevoz i uopste vrhunsku regulaciju saobracaja, kvalitetu vazduha bolji od Sjeverne Koreje itd.

https://www.nezavisne.com/novosti/gr...-minusu/466424
http://balkans.aljazeera.net/vijesti...agadenja-zraka

A pogotovo su u Banjaluci ljubomorni na to kako sarajevska elita mazi i pazi zenicane, tuzlake, biscane i gradzane ostalih dijelova FBiH koji imaju tu srecu da ih Sarajevo pazi kao zjenicu oka te mnoge od njih mozemo vidjeti u Banjaluci u redovima ispred slovenackog konzulata...

Sto se tice nekog cinjenja u Banjaluci, nema nikakve potrebe da se ista cini, s obzirom da creme de la creme iz Sarajeva svakim danim sve vise i vise pretvara BiH u apsurdistan u kojem uskoro nece biti moguce niti sprovesti rezultate izbora a kamoli se baviti nekim ozbiljnim pitanjima...
mrgasa is offline  
Old 27.02.2018., 18:02   #1493
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Jok, ti znas.
Moja je sanitarna knjizica starija od tebe...
Bog te
Sezonski radnic u mom gradu nemogu kuci doc od umora
Sve jedan ko zombi jedva sjede kad sjednu na zid neki ono kad izađu iz restorana.Ja onda kruzam gradom,povezem ako znam koga i to.
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Old 27.02.2018., 20:31   #1494
Quote:
SnakeHandler kaže: Pogledaj post
Brčko Distrikt je stvoren arbitražom, do arbitraže je došlo jer je tako bio dogovor u Daytonu. Što znači bilo kakvo razmontiranje DB je razmontiranje Daytona.
Da, ali kako se izgleda već raspada fBiH...
Quote:
SnakeHandler kaže: Pogledaj post
No najmanji problem za velikosrbe je veliki problem Brčkog. Veći problem je u Banja Luci. Srpska intelektualna elita se je već dva stoljeća okupljala u tri grada; Beograd, Novi Sad i Sarajevo. Sa Sarajevom su raskrstili a ova druga dva su u susjednoj zemlji. Znači da se izbori otcjepljenje je na Banja Luci, koja je sačinjena od nekadašnjih stanovnika Manjače, Zmijanja, Kozare i ostalih nedođija gdje još uvijek nema asfaltiranih puteva...jednostavno nema nikakvog kapaciteta za tako veliki zadatak.
Ovdje si ga fulao
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 28.02.2018., 08:09   #1495
Ma kakva Banja Luka to su sve priprosti seljaci kojima je vožd najprostij seljak u Evropskom kontinentu. Milioni dolara lobiranja u SAD i šta je izlobirano? Zabranu na ulazak vožda. Brilijantno.
__________________
Takija mode: ON - OFF
SnakeHandler is offline  
Old 28.02.2018., 08:50   #1496
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Pa jel citas ti novine? Nasi hotelijeri i ugostitelji trenutno u RS u head huntingu, regrutiraju masovno osoblje za sezonu 2018. da im se ne ponovi lanjska kad su ostali bez radnika pa su morali dignuti place...
Zasto ne regrutiraju po Ercegovini i Federaciji pitajte njizi. Netko bi zlonamjeran pomislio da nitko na Jadranu ne voli Ercegovce...
Pa regrutirali su.
To traženje radne snage po RS je traženje nove krvi koju će poslodasvci pokušati zajebati.

Pod br. 1. Hercegovci u startu traže nešto više plaće, komotnije se diše nego u dobrom dijelu RS.
Pod br. 2 znam ljude koji su zadnjih godina išli raditi u Dalmaciju, u dosta slučajeva je se radilo o mlađim ljudima koji su to doživjeli kao priliku za nešto zaraditi i provesti ljeto na moru
I mogu reći da se poslodavci nisu proslavili.

Obećali ajmo reći normalne uvjete, a kad su radnici došli počelo je sa neusporedivo dužim radnim vremenom, a i plaćanje je išlo svakako.

Nakon nekih misec-dva dio dice je pokazao srednjak i vratio se, pa je onda išlo traženje nove radne snage po Herc. (tu nisu uspili nikoga zajebati) i na kraju dizanje plaća da bi zadržali postojeće radnike(i tu je opet bilo problema).

Tako da postoji dobar razlog zašto Dalmatinci traže radnike po RS, ali ni to nije rješenje. Ti šupci od poslodavaca će imati probleme i ne treba ih žaliti sve dok ne nauče da se radnika treba dobro platili ako želiš da obavi posao. Evo već sad po Hercegovini ima ajmo reći visokokvalificirane radne snage (tu mislim na kuhare, barmene i iskusne konobare) koji su zagovoreni i dovoljno su iskusni da se znaju osigurati u vezi plaćanja.


Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Nisu nikad ni radili po Dalmaciji.
Realno govoreci uvijek su imali vise para do dalmatinaca, a gdje si vidio da bogatiji ide raditi kod siromasnijeg.
Pa to je istina. Dalmacija se prvo digla u komunizmu, a i zbog turizma zadnjih desetljeća pa se sad ponašaju kao da su uhavatili Boga za m..a.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 28.02.2018., 08:56   #1497
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
Bog te
Sezonski radnic u mom gradu nemogu kuci doc od umora
Sve jedan ko zombi jedva sjede kad sjednu na zid neki ono kad izađu iz restorana.Ja onda kruzam gradom,povezem ako znam koga i to.
Ovo je istina.
Ovi koje ja znam su prošle godine ostali jer su tvrdoglavi i jer su im dignute plaće.

Nema šanse da se to ponovi ove godine, zbog toga RS.

Čak je bio slučaj da je neki dalmatinac dobio dosta brojeva od srednjoškolaca iz jednog gradića, pa je u 7. misecu zva dicu* i obećava im brda i doline da dođu raditi kod njega, eto koliko je bio očajan.

*Da ne bude zabune dobar dio njih njje ni rekao da želi raditi na moru, već je tip zvao sve po redu, brojeve vjerovatno dobio od nekog nastavnika.:klap:
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 28.02.2018., 10:20   #1498
Zbog takvoga mentaliteta nas Hercegovci i zovu - Primorska Hercegovina
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 28.02.2018., 10:24   #1499
Enivej - i dalje mislim da bi se Hrvatska trebala usplesati oko RS i reklamirati joj aneksiju kao win-win situaciju u kojoj bi svi imali neke koristi.
Pa zar ne bi bilo lipo da Bajna Luka opet bude hrvatski grad? (u hrvatskom prijevodu teksta)
Pa zar ne bi bilo lepo da Split opet bude srpska luka? (u srpskoj verziji teksta)


Bilo bi stvarno zanimljivo da se RS prikljuci RH prije nego Ercegovina (ako ikad). Ercegovci bi od pukli od muke i demonstrativno se okrenuli Srbiji
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 28.02.2018., 10:53   #1500
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Zbog takvoga mentaliteta nas Hercegovci i zovu - Primorska Hercegovina
Nitko vas tako ne zove, već je to još jedan pokušaj tvog jadnog humora.:klap:
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:53.