Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2009., 13:37   #1
Poklon za rodilju i bebu

trebam malu pomoć: frendica (ne jako prisna) je rodila prije neki dan i po dobrom starom običaju trebam na darivanje. budući da već ima manje dijete od 2 godine, samim time sigurno i dosta toga od opreme za novorođenče, u dilemi sam što joj kupiti? oblekicu baš i ne bih, toga će i tako dobiti previše, radije bih nešto od aparature, nešto novijeg izuma (tipa baby-alarm, ali to već ima), originalnije i korisno.

pliiiiiiz mlade mamice, dajte mi hrpu ideja, pomagajte, što je vama najviše koristilo tih prvih mjeseci?
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 13:40   #2
ja sam upravo htjela otvorit ovakav topic

meni je rodila sestrična prije 3 dana, a odrasle smo zajedno i već volim tog bebača iako ga nisam vidjela još ona se pripremila i malac ima sve, ali ja bih joj/mu htjela kupit neku sitnicu koja bi dobro došla ili bila onak fora jer ima sve što joj treba.

ima li u zg nešto ekskluzivno za kupit što nema u istočnim krajevima lijepenaše?
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 14:01   #3
Meni najpraktičnije bilo kupit a i dobit:

- pelene
- krevetnina (ima lijepih za kindač)
- ručnika (neki šarenih i večih tako da traju par godina) (nikad dosta)
- nešto od kozmetike (najbolje pitati njih)
- zdjelice za hranu (uskoro oni papaju pa ima zgodnih tanjuriča, a i traju)
- ili znala pitati šta treba najviše...
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 15:08   #4
Ja sam X godina u babinje nosila stvari koje bi si sama svakako morala kupiti...tipa pelena, maramica, dječje kozmetike. Onda mi se sada nekako to počelo činiti bezveze pogotovo što svi imamo neke stvari koje preferiramo tako da sada idem na varijantu da pitam što treba, ako smo dovoljno prisni. Međutim evo baš sutra idem u posjetu bebi s čijim roditeljima nisam posebno prisna, imaju dečka od 2-3 godine i imaju svega jer je mala razlika, oba su dečki, a i imaju novaca pa vjerujem da su kod prvog kupili sve što treba i ne treba. Odlučila sam se po prvi puta kupiti set zvečki-5 kom(to treba svakome za malu bebu), veliku prekrasnu knjigu bajki i ono što svako dijete MORA imati "Ježevu kućicu" i buketić cvijeća za mamu. U biti osim zvečki sve je za starijega, ali nešto što će naslijediti i koristiti i beba vrlo skoro. Dakle ovaj puta sam išla na igračke, a knjige se neopravdano malo kupuju..a mislim da ih se jako sjećamo iz djetinjstva. Suprug će po ovdašnjim običajima staviti novac pod jastuk tj. u kovertu i dati ga.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 15:50   #5
...ako ih dobro poznaš onda ih pitaj šta bi najviše volili ili šta im treba...ako ne, onda je najbolje kupiti neku fora igračkicu ili knjigu primjerenu za tu dob i/ili neku robicu...
...meni su redovito donosili pampersice, a mi ih nismo smjeli koristiti...
...najkorisnija stvar koju sam tada dobila su jednokratne prostirke za presvlačenje, genijalna stvar kad je beba ukakana od glave do pete
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 17:17   #6
Živjele pelene,vlažne maramice i kreme za guzičice!!!!ma to joj nakupuj i žena će ti bit do groba zahvalna ako je imalo normalna.......kakva roba,igračke i čud atehnike,ovo su prave stvari kojih nikad nemaš dosta.
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 17:20   #7
pitaj sto im treba za bebu

digitalni usni toplomjer, sterilizator ili grijac za bocice i sl

ja ne bi imala nista protiv robice

i ne zaboravi neku sitnicu za starijeg klinca
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 17:21   #8
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...ako ih dobro poznaš onda ih pitaj šta bi najviše volili ili šta im treba...ako ne, onda je najbolje kupiti neku fora igračkicu ili knjigu primjerenu za tu dob i/ili neku robicu...
potpisujem
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 17:26   #9
uf ja kao prvo ne bi voljela da mi netko nakon tako kratko vremena dođe u posjet,a drugo ok mi je da je pitaš što joj treba,ako ti reče odlično,ako ne uzmi nešto korisno...
a nisi rekla koliko bi novaca potrošila...ja imam 3mj staru bebu odma ti rečem što za tu lovu uzeti
Makadamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 17:27   #10
mi danas dobili vrtuljak za kindač

medeni je.. električni (sa anđelima, cvrčcima, bubama, medekima) vrti se ovako

eto to ti je super poklon..... mene moja frendica pitala a ja rekla
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 21:19   #11
osobno mislim da nećeš pogriješiti ako joj kupiš duplo kockice, jer one su već od 1,5 godina, kvalitetne su, i ono najvažnije: nije problem ni ako se dupliraju pokloni, ako on nekoga dobije isto to, jer tih kockica nikad dosta. kupi onaj osnovni set ili par njih, ili ploču i recimo zoo vrt i sl

ove ostale igračke (zvečke, grickalice i sl.) će vjerovatno nadobivati od svih drugih, pa zato mislim da je bolje kupiti poklon za malo veću bebu

o robici da ne pričam. jako puno toga se dobije, ne stigne se sve iznositi, a najgore je što neke stvari neće uopće ni obući jer je promašena veličina - npr. robica je za dijete od 9 mj, ljetna suknjica i sl. a dijete će imati 9 mj. na zimu.
ili: čak i kad je "teoretski" točna veličina, na žalost, brojevi toliko variraju od proizvođača do proizvođača da se opet potkrade greška tj. nenosivi poklon.

i ugl. svi kupuju robicu koja im je slatka, znači za curice konkretno to su haljinice, a za malu bebu je to nepraktično, jer se povuče gore, pa je dijete u principu golo. a i neudobno je bebi kad u tome zaspe (a nećeš je presvlačit jer si sretan da je dijete zaspalo).

ako već mora biti robica, onda glasam za bodiće, njih nikad dosta. ako niste sigurni za veličinu, bolje kupiti bez rukava nego sa, jer i ako se fali veličina, te bez rukava će moći nositi i po zimi, sa majicom preko, a bodići sa rukavima su po ljeti manje nosivi.
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 21:42   #12
super je i "sun garden", nešto kao baby gim, ima u (zagrebu) baby media shopu u king crossu cca 500 kuna
(off t. kaj su to duplo kockice )
a mamici kupi nešto što lijepo miriši - cvijeće ili potpourri ili vodicu kakvu mirisnu, losion za tijelo, nešto takvo...
(edit - ako meni netko od vas bude dolazio u posjet kad budem slijedeći put trudna odnosno kad rodim ovo je idealan poklon za mene i bebu, s tim da mi već imamo sun garden, hvala, ali ima i drugih, sličnih baby gimova sličnih )
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 22:34   #13
sad mi je palo na pamet ako želiš neku ekskluzivu probaj naći dječji beštek, ali pravi ne plastikanere.

ja nemam pojma gdje toga ima za kupiti ali to bi mi bilo baš fora da to netko mom maleckom pokloni.

inače je sam imala takav beštek kao klinka sa urezanim max und moritzom.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 22:38   #14
e pa da! ja sam od brata dobila srebrni dječji beštek! odlična ideja!
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 22:40   #15
šta su duplo kockice i šta je beštek? :znatiželjnababa:
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 22:42   #16
beštek je pribor za jelo (a kako ti to kažeš?)
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 22:45   #17
pribor za jelo nisam znala za taj naziv
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 22:47   #18
najbolje je pitati ... mislim, da to s kozmetikom/pelenama baš i nije najbolje rješenje ... s obzirom na ponudu i navike nije lako odabrati pravu marku koju preferiraju roditelji ...
kada su nama/njoj i njemu donosili poklone, ja bi rađe da su me pitali jer masu stvari nisu nam trebale, koristili smo nešto drugo ili mi je jednostavno nije sviđalo ... dok s druge strane trebali smo viper, baby gim, radosnicu ...

najbolje je pitati
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 22:48   #19
duplo kockice su , mislim, legači za bebače ... veće su i nemaju onih šiljatih rubova ...
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 22:50   #20
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
radosnicu ...
dobila sam dvije radosnice i eno obje stoje na ormaru čekaju neku drugu djecu, bit će dobar poklon
(ne sviđaju mi se!, sama radim svojoj princezi spomenar )
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.