Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2010., 08:50   #41
Exclamation

Evo ja sam jucer bila na razgovoru i mogu vam reci da je za mene bilo jako bolno i tuzno, cila situacija, ostar nastup psihologinje.....dosta podmetnutih pitanja i osjecala sam se "napadnuta"...moj muz je samo sidija i klimao glavom dok sam se ja razvila o svemu sta me muci tako da je na kraju ispao on razuman a ja nerazumna i histericna...tako da vam mogu reci, bolje je manje govoriti i klimati glavom.....svakako je tezak put i meni je od sporazumnog zahtjeva do danas proslo godina dana i jos nisam razvedena....
__________________
Život je patnja i bol!
Tužna žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 18:23   #42
Quote:
Tužna žena kaže: Pogledaj post
Evo ja sam jucer bila na razgovoru i mogu vam reci da je za mene bilo jako bolno i tuzno, cila situacija, ostar nastup psihologinje.....dosta podmetnutih pitanja i osjecala sam se "napadnuta"...moj muz je samo sidija i klimao glavom dok sam se ja razvila o svemu sta me muci tako da je na kraju ispao on razuman a ja nerazumna i histericna...tako da vam mogu reci, bolje je manje govoriti i klimati glavom.....svakako je tezak put i meni je od sporazumnog zahtjeva do danas proslo godina dana i jos nisam razvedena....
Očito je našla žrtvu za ispitivanje koja sama priča.

Bolje šutjeti, al žene su žene

Zašto tužno gledaš na život.

Zna on biti i ljep, naročito nakon loših trenutaka.

Nemoj misliti da će ti nakon razvoda biti lakše, ipak je to samo papir.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 14:33   #43
Question sto?

Quote:
xedos;246:63878 kaže:
Meni je samo žao što nisam slikao pitanja jer ih se ne može popamtiti, bilo ih je preko 200, a ispitivanje djeteta od 9god neprekidno 10h u policiskoj postaji od strane psihologa iz raznih institucija, njih 5-6, je valjda isto psihološka obrada u koju spada i izgladnjivanje.
ispitivanje djeteta?
__________________
D_A_D_A
D_A_D_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 11:37   #44
Quote:
D_A_D_A kaže: Pogledaj post
ispitivanje djeteta?
Eh, to je samo moja priča, i dan danas se čudim da nisam napravio neko sranje,
a bio sam jako blizu.
Jbt, dokle se čovjek može samokontrolirati, a morao sam.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 21:18   #45
iskustva sa czss

ukoliko se bračni drugovi nemogu dogovoriti oko dijeteta,te kad sud pošalje centar kod tate pa majke,,e mene zanimaju vaša iskustva koji su u tome bili...što centar gleda kad dođe,ispitiva..??te na temelju čega zaključe da da je dijete bolje živijet kod #tog bivšeg partnera???
miki333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 23:37   #46
praksa je sa majkom. Sorry, al nemam nikakvo drugo iskustvo ni vlastito ni iz okoline. Jedino u slučaju kad su baš turno teški uvjeti zanemarivanja ili zlostavljanja, a i ak majka napusti dijete. Ulgavnom, bilo je ovdje par frajera koji su dobili skrbništvo, no uglavnom iz upravo navedenih razloga.
Jedino što trebaš je pokazati da si normalan, tako da dobiješ punopravno viđanje s djeteom koliko je moguće.
No, možda se i jav netko tko može dati idobar savjet
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 01:16   #47
Majka je majka, a ti si goli k..... na batini. Po papirima i zakonima imaš ista prava kao i dijete i majka, u praksi si bankomat. I ako nisi bankomat, kriminalac si.
Buraz, inzistiraj na podjeli vremena, ako inzistiraš, dobićeš barem 2 sata tjedno. AKo to kvalitetno odradiš, barem će dijete ostati u kontaktu sa tobom. Da jednog dana ima opciju ako ne bude previše zatrovano kak si govnjar koji neće plaćati, bude imalo slobodu izbora i odlučivanja da upozna tatu.
No opet, ako se odlučiš za opciju da budeš tata svom djetetu neka te ne iznenadi ako završiš u zatvoru.
Pa sad ti biraj, hoćeš li biti tata, kriminalac ili neka sve ide tokom....majka je majka.

Zadnje uređivanje zodax : 22.09.2010. at 01:22.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 01:50   #48
Dečki kaj ga plašite?

Pa on je sad sam sa bebačem,a mama ima dečka.

Svatko razuman bi trebao dijete ostaviti Mikiju.

Gleda se tko je odgovorniji i spremniji roditelj,onaj koji ode od doma to sigurno nije.

Miki svi smo to prošli,nije lako,budi smiren i misli na malog.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 22:01   #49
Joj, da zaboravil sam da miki već ima slučaj da ih je ona ostavila. No, mislim da onda ima velike šanse da zadrži skrbništvo, odnosno ostane sa djetetom samo ako ona se u međuvremenu ne predomisli (kak to često dođe) pa ne odglumi pokajnicu + prikaže kak je on nju ustvari izbacio iz stana, i to još podupre kak ju je i tukao i sve pa je pobjegla glavom bez obzira.
Miki, makar bio gladan, al svejedno si uzmi odjvetnika koji će te znati uputiti u sve te pravne začkuljice što i kako se uopće pripremati već od sutra prije nego počnu czss-i i suđenja.
Sretno
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 09:21   #50
Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
Joj, da zaboravil sam da miki već ima slučaj da ih je ona ostavila. No, mislim da onda ima velike šanse da zadrži skrbništvo, odnosno ostane sa djetetom samo ako ona se u međuvremenu ne predomisli (kak to često dođe) pa ne odglumi pokajnicu + prikaže kak je on nju ustvari izbacio iz stana, i to još podupre kak ju je i tukao i sve pa je pobjegla glavom bez obzira.
Miki, makar bio gladan, al svejedno si uzmi odjvetnika koji će te znati uputiti u sve te pravne začkuljice što i kako se uopće pripremati već od sutra prije nego počnu czss-i i suđenja.
Sretno
ona je zatrudnila odmah kak je otišla za mjesec dana s drugim,,naravno govorila da sam je tukao,,...i otijerao je..prvo se dogovorili na centru da je kod mene a sad kad je bilo zadnje ročište izjavila da se predomislila,,pa nije dijete stvar da se sako malo predomišljaš....sad neču sad hoču..sad če centar odlučit kad dođe kod mene i nje....gdje če dijete biti!!!imam odvjetnika...
miki333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 10:10   #51
Quote:
miki333 kaže: Pogledaj post
ona je zatrudnila odmah kak je otišla za mjesec dana s drugim,,naravno govorila da sam je tukao,,...i otijerao je..prvo se dogovorili na centru da je kod mene a sad kad je bilo zadnje ročište izjavila da se predomislila,,pa nije dijete stvar da se sako malo predomišljaš....sad neču sad hoču..sad če centar odlučit kad dođe kod mene i nje....gdje če dijete biti!!!imam odvjetnika...
Sretno, vidim da ti je stalo do djeteta!
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 22:09   #52
Quote:
miki333 kaže: Pogledaj post
ukoliko se bračni drugovi nemogu dogovoriti oko dijeteta,te kad sud pošalje centar kod tate pa majke,,e mene zanimaju vaša iskustva koji su u tome bili...što centar gleda kad dođe,ispitiva..??te na temelju čega zaključe da da je dijete bolje živijet kod #tog bivšeg partnera???
kod mene je bio sporazumni, ex je prihvatio bez protivljenja da sin ostane sa mnom, pa su ipak iz centra došli u stan gdje smo sin i ja odselili. ja sam valjda jedna od rijetkih koja s njima nije imala problema, žene su bile stvarno normalne i ljubazne - najavila se kada će doći, popile kavu, zapisala glavne značajke uvijeta u kojima djete boravi, znači, kvadraturu stana, grijanje, prostorije, zaključila da je djete zadovoljno i zbrinuto i gotovo. u razgovoru se naravno traži (ali ne u smislu ispitivanja kao u policiji) one osnovne informacije, kakvo je djete u školi, tko ga čuva dok roditelj radi i slično. kad čitam neka iskustva sa centrom ne mogu vjerovati kakve probleme prave, mislim, svaka rastava je izuzetno stresna i bolna situacija, i da su mi još i oni to tako otežavali mislim da bi posljedice bile jako teške.
__________________
I ja bih neku nagradu!
balalayka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 04:04   #53
mi smo poslje ročišta na sudu upućeni u razgovor u centar. tu smo malo pričali o svemu i o mogućnosti da budemo ponovo skupa koju smo i ja i on negirali. nakon dva mjeseca su nas opet poznali i pitali kako smo kako napredujemo bla bla.. kad su svatili da ne napredujemo , uputili su nas na psihijatrisko vještačenje (valjda) . rješavali smo testove, između ostalih hrpa pitanja na zaokruzivanje da ne tipa :

dali voliš svoju mamu, dali je vaša majka dobra zena, često iam glavobolje, ponekad msilim da se cjeli svijet okrenuo protiv mene, ponekad sam ljut bez razloga pa opet mislite li da je vaša majka dobra zena, pa imate li loša iskustva iz djetinstva, mislite li da imate neku neizljecivu bolest, imate li često prolljev, dali imate dobar apetit........ (nisam slučajno ponovila pitanja, pitanja se stvarno ponavljaju)

pa smo morali nešto crtati tj nadopuniti crtež točke,kvadrata,točkica,kosih crta ... tj na što vas asocira...

pa još jedan test kako bi sebe opisali ...

uglavnom hrpa toga . . .

poslje tog testa oboje smo upućeni na razgovor kod psihijatra ....
Jelky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 12:02   #54
Quote:
Jelky kaže: Pogledaj post
(nisam slučajno ponovila pitanja, pitanja se stvarno ponavljaju)
Koliko znam, pitanja se ponavljaju (i) kao provjera vjerodostojnosti ostalih odogovora.

Izravnije rečeno, pokušava se čovjeka uloviti u laži (ako laže).
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 09:34   #55
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Koliko znam, pitanja se ponavljaju (i) kao provjera vjerodostojnosti ostalih odogovora.

Izravnije rečeno, pokušava se čovjeka uloviti u laži (ako laže).
Ne znam zašto, ali sve te testove i ina maltretiranja nisam prolazio u CZSS s bivšom. Došli smo jednom, decidirano i neopozivo izjavili da ne želimo biti u braku, popričali sa socijalnom radnicom, popričali sa psihologinjom ( Tu sam se zakvačio sa psihičkom jer forsira neke stavove s kojima se ne slažem ), te za dva tjedna dobili procjenu da smo tako divni roditelji, da je još samo trebalo napisati da je prava šteta što se rastajemo...
drazigor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 11:07   #56
Koliko to ispitivanje dugo traje, da li neko ima iskustva da taj razgovor kratak i jednostavan. npr. mi se želimo rastati bivši se slaže da dijete živi sa mnom ja se slažem da je on viđa u dane kad je predložio, ne znam da li uvijek tako kompliciraju u tom centru?
malazara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 14:08   #57
Poslije pisma iz czss, koje je poslano poštom, kaj ide onda?
piše da se nemogu dogovoriti oko skrbništva?
kaj onda dolaze socijalne radnice doma da ispitaju kak djeca žive il kaj?
__________________
"Timski rad je zakon. Uvijek možeš okriviti nekog drugog!"
Loza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 21:17   #58
mislim da ti pričaš o postupku mirenja na centru pred psihologom. a ne na obradu u centru. socijalna radnica naime ne radi taj posao da razgovara s vas dvoje. istinabog možeš i odbiti posredovanje centra pri pokušaju mirenja. odnosno napisati kratak izvještaj kako su u potpunosti narušeni međusobni odnosi i nema nikakve mogućnosti za pomirenje. ostala procedura je jednostavna - socijalna radnica dodje kod tebe doma, vidi kako živiš, kolika ti je plaća i slično. ako vidi da ima i najmanje naznake da biste se mogli pomiriti upućuje vas na psihološku obradu. koju ponavljam - možeš odbiti. ne možeš samo odbiti razgovor sa socijalnom službom jer oni predaju izvještaj nadležnom sucu, na osnovu kojeg on u 99,9 posto slučajeva donosi odluku gdje će dijete ili djeca živjeti. osim ako se u međuvremenu ne podastru neki novi skandalozni dokazi pa se cijeli postupak opet vraća u centar.
kaj se tiče mikija - strašna mi je ova priča da majka može ostavit svoje dijete. nemrem to uopće percipirat, kamoli razumijet. iako - moram te upozoriti da ako je majka izrazila želju za djetetom a sve je u redu s njom /dakle nije kažnjavana i slično/ vjerojatno će i dobiti skrbništvo s djetetom. imaš li bilo kakve odnose s njom? da se pokušate dogovoriti na zajedničko skrbništvo? to ti onda daje puno veće šanse da budeš više s djetetom i u potpunosti sudjeluješ u njegovom životu. nisam shvatila koliko je dijete staro, ali ako je riječ o 6 i manje godina - onda se pripremi da će dijete biti dano majci. bez obzira na činjenicu da imaš odvjetnika. tako mala djeca u pravilu odlaze majkama. jedino što možeš napraviti se dogovoriti s majkom i onda će sud uvažiti vaš dogovor i presuditi kako je riječ o zajedničkom skrbništvu. to ti je moj dobronamjerni savjet i jedini koji ti može upaliti. ne znam kojeg odvjetnika imaš - ali trebao te već pripremiti na to i predložiti nešto da izvučeš maksimum iz cijele priče. ovo da je ona otišla drugom i ima drugog muškarca nemoj ni koristiti na sudu - posebno su alergični na spominjanje ideje kako se mama/tata prokurvala i slično. odnosno - tako nešto ne čini dobrog odnosno lošeg roditelja. ako možeš dokazati kako je ona potpuno nesposobna brinuti za dijete (što je zapravo vrlo teško ako već nema djece i nije ih zanemarivala), da nema nikakve uvjete ni mogućnosti za podizanje djece (nekretnina, novaca i slično) - onda bi možda imao neke šanse. ali ponavljam - ako je riječ o jako malom djetetu čak ni to ne igra presudnu ulogu u oduzimanju skrbništva. žao mi je jako, želim ti sreću, ne znam tko ti je odvjetnik - mogu ti preporučiti najbolje u struci ako te to zanima, pošalji mi pp, nadam se da ćeš se uspjeti izboriti za dijete, iako su ti šanse vrlo male. sretno!
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 21:21   #59
loza a koliko su djeca stara? je li socijalna radnica bila već kod tebe? i kod tvog muža? ako se ne možete dogovoriti oko skrbništva socijalna radnica piše svoje mišljenje - gdje je najbolje da djeca žive, uz koga su vezana, imaju li normalan odnos s osobom s kojom žive i slično.
ako vidi da postoji problem u djecu šalje ih na psihološku obradu u klaićevu kod dječijeg psihologa. ako vidi da se radi o sasvim normalnoj djeci onda tako nešto ne morate prolaziti. to što se vi ne možete dogovoriti oko skrbništva ništa ne znači na sudu. sudac čita i prihvaća mišljenje nadležnog centra. možeš dakako uložiti prigovor na tu odluku, ali cijela se stvar ponovno vrti u krug.
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 23:46   #60
Quote:
Loza kaže: Pogledaj post
Poslije pisma iz czss, koje je poslano poštom, kaj ide onda?
piše da se nemogu dogovoriti oko skrbništva?
kaj onda dolaze socijalne radnice doma da ispitaju kak djeca žive il kaj?
imaš 7 dana da dostaviš mišljenje sudu tj da ga predaš na protokol i obavezno naznači da zeliš da se proces razvoda nastavi.
Jelky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:48.