Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2017., 08:37   #1
Najam automobila

Jedan poznanik je nedavno uzeo Opel Karl od neke njemačke firme Dexcar koja nudi dugoročni najam auta. Navodno treba dati oko 500 eura unaprijed, a oni vama tek za dvije godine daju auto na korištenje. Daju besplatne servise, kasko, jednu promjenu guma i registraciju.
Ima li tko iskustva sa time ili zna nekog tko je uzeo, jer ovako na prvu izgleda kao neka prijevara.

Pitao sam ga da li je to legalno, jer vidim da vozi auto sa njemačkim tablicama, kaže da je legalno kao i rent-a-car. Ono što vidim kao problem osim njihovih tablica je i to da se mora ići registrirat svake godine u njemačku. Po cijelom autu naljepljena je njihova reklama, pa auto izgleda kao dostavno vozilo. Servisi se navodno mogu raditi kod nas, ali ima dosta papirologije, moraju se poslati 3 ponude pa oni odobravaju jednu. Zamjenu guma mu nisu priznali, iako piše da i to daju. Jedini je problem što se auto mora vratiti prije nego se pređe 50.000 km, jer im ga sa km iznad toga navodno auto kuća neće otkupiti, pa ga morate otkupiti vi.

Ako netko imam iskustva sa time neka podjeli, jer možda nekom ovi uvjeti i neće biti toliko loši za drugi auto u obitelji, ukoliko se naravno ne radi o prijevari ili nekoj vrsti piramide (na to me asocira ovih 500eura unaprijed).
Mag99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 10:35   #2
Evo, malo sam odlučio biti vrijedniji, pa nisam kliknuo na link, nego sam otvorio google i počeo tipkati Dexcar. Kada sam stisnuo "c" google mi je ponudio dexcar scam. Dalje sam postao lijen
Ali kako nemam ništa pametno za raditi malo sam i čačkao =>

Quote:
DexCar was a matrix cycler scheme launched in 2014.
Through a series of six 2×3 matrices, each requiring fourteen positions to be filled, DexCar affiliates recruited their way towards use of a car.
Each matrix position cost €390 EUR, with cars available starting with economical hatchbacks to Maserati and Porsche models after the sixth matrix tier.
DexCar affiliates also received cash bonuses (ROIs) when they cycled out of the six matrix cycler tiers.
As I understand it, DexCar provided the cars for use along with insurance, maintenance and tire changes. Everything else is paid by the qualifying affiliate.

The problem?
After two years and more than €10 million EUR spent, only 84 out of 23,000 DexCar affiliates received a car to drive.
Following an investigation, a fortnight ago Italian authorities moved in and shut the scheme down.
DexCar itself appears to be a German company that operates from a Swiss domain
Ako uzmeš u obzir da Dexcar navodn zapošljava, lako je moguće da je tvoj poznanik njihov čovjek koji služi za navlakušu.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 12:40   #3
Viđam po Puli jedan bijeli Smart Fortwo sa reklamom tog dexcara.
Ne kužim odakle se financiraju ako te auto dođe cca. 250 eura godišnje i još ti plate osiguranje, regu i servise. U čemu je kvaka?
V@is is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 12:58   #4
https://carina.gov.hr/UserDocsImages...20Hrvatske.pdf

Ako motorno vozilo iznajmite, uzmete u leasing ili posudite u drugoj državi članici Europske
unije radi kratkotrajne uporabe u Republici Hrvatskoj obvezni ste prijaviti se Carinskoj
upravi elektroničkim putem na adresu [email protected] prije ulaska na
područje Republike Hrvatske.



U tom slučaju motorno vozilo smije biti u uporabi na području Republike Hrvatske najduže
15 dana od dana prijave Carinskoj upravi u kojem roku motornim vozilom smije upravljati
samo osoba koja ga je posudila ili iznajmila, odnosno koja se je prijavila elektroničkim
putem radi kratkotrajne uporabe. Isto to motorno vozilo ne smijete ponovno uporabiti na
cestama u Republici Hrvatskoj u roku od godine dana od dana prethodne prijave.



Neprijavljivanje motornog vozila Carinskoj upravi u gore navedenom roku, uporaba
motornog vozila nakon proteka propisanog roka od 15 dana od dana prijave ili uporaba
prijavljenog motornog vozila na cestama u Republici Hrvatskoj u roku od godine dana od
dana prethodne prijave smatra se nezakonitom uporabom motornog vozila na području
Republike Hrvatske
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 15:47   #5
uhljebi
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 15:54   #6
Koji štakori, nisam znao za ovo, iako nisam imao u planu voziti "tuđi" auto, ali naplatiti poreze i trošarine na unajmljeni auto
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 16:12   #7
pa jebote, ako ti nije dosta 15 dana da sa rentanim autom dođeš doma i vratiš ga, onda u kurac.....

prijava traje 2 minute i čist si.
slični zakoni postoje po cijeloj europi pa se nitko ne isčuđava tome da je zabranjena vožnja auta sa stranim tablicama.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 21:01   #8
Zašto? Pa znam x ljudi koji su uzeli auto na dugotrajni najam, tipa mjesec i više To je u civiliziranom svijetu sasvim normalno, ali očito kod nas normalne stvari nisu normalne.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 21:06   #9
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Zašto? Pa znam x ljudi koji su uzeli auto na dugotrajni najam, tipa mjesec i više To je u civiliziranom svijetu sasvim normalno, ali očito kod nas normalne stvari nisu normalne.
Da ali ne na strane tablice
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 21:24   #10
Jadna država. Čemu se uopće trude sa EU? Čemu unija kad nema ničega od te unije? U Americi (koja je na neki način također unija većeg broja država nego što je EU) nema roaminga, nema problema sa prelaskom u druge države, nema kontrola i preseravanja na granici između država... Ovo kod nas je obična šarada i plutokratski sistem gdje šačica ljudi drži premijera koji onda pleše kako se svira.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 23:16   #11
Cim ti netko kaze da trebas dat 500€ i dobit ces auto za 2 godine nema govora o nicemu drugom osim o prevari.

Ne mogu vjerovat da ljudi to puše.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 09:16   #12
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Zašto? Pa znam x ljudi koji su uzeli auto na dugotrajni najam, tipa mjesec i više To je u civiliziranom svijetu sasvim normalno, ali očito kod nas normalne stvari nisu normalne.
pa tko branu dugotrajni najam?

brane ti da uzmeš dugotrajni najam vani pa da se voziš kod sebe doma.
ista ta firma može osnovati podružnicu u HR pa opet možeš unajmiti auto.

a vožnja stranih tablica se zabranjuje baš zato da bi se spriječile muljaže.jer svaka država ima svoje porezne zakone.
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Jadna država. Čemu se uopće trude sa EU? Čemu unija kad nema ničega od te unije? U Americi (koja je na neki način također unija većeg broja država nego što je EU) nema roaminga, nema problema sa prelaskom u druge države, nema kontrola i preseravanja na granici između država... Ovo kod nas je obična šarada i plutokratski sistem gdje šačica ljudi drži premijera koji onda pleše kako se svira.
USA isto ima različite poreze a kriminalac koji prijeđe državnu granicu dolazi pod udar FBI-ja, zar ne?

uz to što su oni unija već nekih 200-tinjak godina.
od jučer nema roaminga, da nije bilo izbjegličke krize ne bi bilo ni kontrola na granicama, ide se prema jedinstvenoj valuti.....

ne kažem da je sve idealno, ali....di si našao USA za usporedbu kad su sve te navedene stvari iste kod nas.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 09:43   #13
Evo ja vozim dexcarovu corsu već pol godine i nikakvih problema nisam imao. Ovdje ima dosta netočnih informacija počevši od prvog posta i načina financiranja, ali da ne bi bilo da ja nekog reklamiram, sve odgovore što se tiče hrvatske možete naći na fb stranici.
Diegos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 10:35   #14
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
pa tko branu dugotrajni najam?

brane ti da uzmeš dugotrajni najam vani pa da se voziš kod sebe doma.
ista ta firma može osnovati podružnicu u HR pa opet možeš unajmiti auto.


a vožnja stranih tablica se zabranjuje baš zato da bi se spriječile muljaže.jer svaka država ima svoje porezne zakone.

USA isto ima različite poreze a kriminalac koji prijeđe državnu granicu dolazi pod udar FBI-ja, zar ne?

uz to što su oni unija već nekih 200-tinjak godina.
od jučer nema roaminga, da nije bilo izbjegličke krize ne bi bilo ni kontrola na granicama, ide se prema jedinstvenoj valuti.....

ne kažem da je sve idealno, ali....di si našao USA za usporedbu kad su sve te navedene stvari iste kod nas.
Samo zaboravljaš na jedno od osnovnih postulata EU a to je sloboda kretanja roba, usluga i radne snage gdje mnoge države članice svjesno (nekad i nesvjesno) krše pravo EU dok Komisija ili Europski sud ne presjeku (zadnji veliki primjer ti je Irska i suludo niske stope poreza na dobit).

To što neki naš propis kaže nešto ne znači automatski da to vrijedi kao da je u kamenu uklesano (dapače, iznenadio bi se koliko je naših propisa na ovaj ili onaj način u suprotnosti s pravom EU, i ne samo naših već velikog broja članica EU), jer da nije tako, ne bi Europski sud imao priliv predmeta svake godine.

Iako moram priznati da mi zakonodavstvo u ovom slučaju nije u potpunosti poznato (ni naše i europsko) pa ne tvrdim kategorički već ovo pišem kao neki opći komentar.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 11:50   #15
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
pa tko branu dugotrajni najam?

brane ti da uzmeš dugotrajni najam vani pa da se voziš kod sebe doma.
ista ta firma može osnovati podružnicu u HR pa opet možeš unajmiti auto.
Iskreno ovo mi smrdi na sprecavanje konkurencije ...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 12:31   #16
To je stvar carinskih davanja. Ko bi se recimo u Danskoj vozio na njihove tablice ako mu je dana mogućnost da se vozi na Njemačke? Razlika u cijeni auta zna biti i skoro pa duplo
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 12:47   #17
Quote:
Diegos kaže: Pogledaj post
Evo ja vozim dexcarovu corsu već pol godine i nikakvih problema nisam imao. Ovdje ima dosta netočnih informacija počevši od prvog posta i načina financiranja, ali da ne bi bilo da ja nekog reklamiram, sve odgovore što se tiče hrvatske možete naći na fb stranici.
možeš ti voziti strani auto ali ako nemaš prebivalište izvan HR, ti si u carinskom prekršaju.
ako te ulove, na tebi je teret dokazivanja da imaš vani firmu ili da imaš prebivalište (čitaj zakon koji sam linkao) a dotad ćeš platiti davanja na auto i kaznu.

tak da, tebe nitko ne sprečava da kršiš zakon ali nemoj tako pisati da druge nagovaraš.
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Samo zaboravljaš na jedno od osnovnih postulata EU a to je sloboda kretanja roba, usluga i radne snage gdje mnoge države članice svjesno (nekad i nesvjesno) krše pravo EU dok Komisija ili Europski sud ne presjeku (zadnji veliki primjer ti je Irska i suludo niske stope poreza na dobit).
pa tko te sprečava?

potpuno legalno možeš iznajmiti auto vani i dovest se doma.
ali ne možeš taj auto unedogled koristiti na teritoriju HR.
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Iskreno ovo mi smrdi na sprecavanje konkurencije ...
reci mi, tko bi u švedskoj bio dovoljno glup da vozi auto na švedske tablice (davanja preko 100%) ako bi mogao sasvim legalno voziti unajmljeni auto sa HR tablicama?

nikakve veze s konkurencijom to nema.
različita davanja na aute su razlog. dugotrajni najam možeš ostvariti samo od firme koja radi u državi gdje si registriran na prebivalište.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 16:59   #18
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
tak da, tebe nitko ne sprečava da kršiš zakon ali nemoj tako pisati da druge nagovaraš.
Nikoga ja ne nagovaram, zato sam i rekao neka se tko je zainteresiran informira na fb stranici. Što se tiče legalnosti, jedini uvjet ti je svaka dva tjedna preći granicu. To nije problem, jer i tako se treba ići do prve Agip pumpe zbog određenih povoljnosti, jer su oni njihov partner (a nema ih u hr).
Diegos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 21:13   #19
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
.di si našao USA za usporedbu kad su sve te navedene stvari iste kod nas.
Samo iz razloga što (konkretno najam) možeš uzeti auto na Alasci, doći na Hawaje i nikome ništa. Kad ti ne treba ostaviš ga rent kuć, platiš svoje i čist račun, duga ljubav. Nitko ne drami, nitko ne koluta očima.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 21:31   #20
Quote:
Diegos kaže: Pogledaj post
Nikoga ja ne nagovaram, zato sam i rekao neka se tko je zainteresiran informira na fb stranici. Što se tiče legalnosti, jedini uvjet ti je svaka dva tjedna preći granicu. To nije problem, jer i tako se treba ići do prve Agip pumpe zbog određenih povoljnosti, jer su oni njihov partner (a nema ih u hr).
ne nagovaraš ali i sada pišeš neistine.
nikava dva tjedna ne rade ulogu.

kao HR državljanin si obveznik naših zakona a carinski propisi ti izričito zabranjuju takvu vožnju koju ti prakticiraš.

niti je fb izvor točnih informacija niti je neka njemačka firma koja iznamljuje aute. brriga njih za naše zakone, a to je ono što je važni ako netko pita za takvu avanturu.

reci, nisi bio ozbiljan kad si spominjao facebook grupe i zakonska tumačenja?
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Samo iz razloga što (konkretno najam) možeš uzeti auto na Alasci, doći na Hawaje i nikome ništa. Kad ti ne treba ostaviš ga rent kuć, platiš svoje i čist račun, duga ljubav. Nitko ne drami, nitko ne koluta očima.
najam OK, u puno drugih područja pojedine države vode svaka svoju politiku.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.