Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Programiranje

Programiranje Za programere i one koji to žele postati ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2017., 18:13   #1
Tražim jednostavan WP plugin

Pozdrav,

trebam izradu WP plugina.

Zadatak plugina bi bio da u div koji korisnik (vlasnik WP stranice) targetira, ispiše određeni HTML code. To bi bilo u WP dodavanje widgeta ako se ne varam.

Taj HTML code koji bi trebalo ispisati je u potpunosti na meni.
Plugin bi jedino prilikom instalacije trebao omogućiti da korisnik unose nekoliko parametara, te bi se ti parametri ugnjezdili u HTML prilikom ispisa istoga.

Možda još bitno napomenuti, HTML code bi sadržavao i "script" tagove, znači javascript dio ...pa pretpostavljam da se to smije generirati putem plugina. Ne kužim se baš u WP, tako da se možda JS code mora na neki drugi način ubaciti ..u tom slučaju osim ispisa HTML-a, treba imati na umu da plugin treba ubaciti i JS file da se učita na stranicu skupa sa widgetom.

Mislim da sam napisao sve što je bitno, ako nisam...pitajte što nedostaje.

Ponude za izradu istoga ovdje ili na PM ili na [email protected]. Hvala.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 12:04   #2
Na kraju sam sam napravio plugin ...no sada ne znam kako da ga postavim online?

Znači, plugin radi kada folder od plugina kopiram u root/wp-content/plugins ...no nemam ideju kako se to negdje postavlja da drugim korisnicima bude lako dohvatljivo za direktnu instalaciju?
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:40   #3
Nisam to nikad radio, ali trominutno googlanje je dalo poprilično iscrpan tutorijal: https://code.tutsplus.com/articles/h...tory--wp-20637
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 21:25   #4
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
Na kraju sam sam napravio plugin ...no sada ne znam kako da ga postavim online?

Znači, plugin radi kada folder od plugina kopiram u root/wp-content/plugins ...no nemam ideju kako se to negdje postavlja da drugim korisnicima bude lako dohvatljivo za direktnu instalaciju?
Zainteresirala me tema, pa me čisto zanima jesi li morao raditi plugin u php-u ili si koristio javascript...? Nisam baš upućen u pluginove u wp-u...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:49   #5
Quote:
sotonik123 kaže: Pogledaj post
Zainteresirala me tema, pa me čisto zanima jesi li morao raditi plugin u php-u ili si koristio javascript...? Nisam baš upućen u pluginove u wp-u...
Što se tiče plugina, slijedio sam ovaj kratak tutorijal http://www.wpexplorer.com/create-wid...gin-wordpress/

No taj tutorijal ne ide u širinu, nego direktno gađa point onoga što je meni trebalo...da se napravi plugin koji će omogućiti korisniku ubacivanje novog widget-a koji mu mi serviramo putem plugina.

Na meni je samo da proizvoljno biram koje parametre ću ostaviti editable unutar metode form, i koji HTML ću ispisati unutar metode widget.

I to radi super.


Konkretno što se tiče tvoga pitanja, mislim da za bilo kakav plugin ti treba osnove php-a da se povežeš s WP api-jem za plugine. Kao što vidiš, u mom primjeru je trebalo osnovno poput kreiranja klase, metoda klase..par if else uvjeta i pokoji echo ...no ništa strašno php-a ...

A ono što će zaista tvoj plugin raditi, to je na tebi na koji dio se fokusiraš da rješavaš. Ako rješavaš nešto na client strani, onda ćeš većinu plugina imati u JS-u ... no PHP je opet tu da ubaciš svoj plugin u zamišljenu "šablonu" wordpressa.
E sada, jedino ako nekim čudom imaju da se i to može rješiti sa JS-om, što ne vjerujem.....jer to bi značilo da imaju izgrađen interpreter da JS sintaksu ukompajliraju u svoj PHP core ...što čisto sumnjam.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:54   #6
Quote:
MrBlc kaže: Pogledaj post
Nisam to nikad radio, ali trominutno googlanje je dalo poprilično iscrpan tutorijal: https://code.tutsplus.com/articles/h...tory--wp-20637
Možda se i odvažim hvatati s time...ali onako na prvu vidim previše nepoznatih pojmova....a lista nepoznanica koje već moram svladati je ionako prevelika.

Ponovit ću, ako netko želi to odraditi..primam ponude.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:16   #7
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
.. no PHP je opet tu da ubaciš svoj plugn u zamišljenu "šablonu" wordpressa.
E sada, jedino ako nekim čudom imaju da se i to može rješiti sa JS-om, što ne vjerujem.....jer to bi značilo da imaju izgrađen interpreter da JS sintaksu ukompajliraju u svoj PHP core ...što čisto sumnjam.
To je uglavnom i jedina moja zamjerka wordpressu, jer se u određenoj mjeri oslanja na php, koji mi se nikak ne da učit, ali ako neće bit druge, pozabavit ću se i njime...

Baš iz tog razloga sam se prije proučavanja wordpressa, neko vrijeme bavio proučavanjem eventualnih alternativa, a pritom mislim na dostupne static site generatore tipa Jekyll (Ruby) i Pelican (Python), koji imaju određene prednosti ali i mane u odnosu na WP.
No, s obzirom na uhodanost i razinu opće prihvaćenosti WP-a, vjerojatno ću se ipak morat pozabavit time...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.