Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 09:38   #221
Moja je vrištala do godine dana jer joj je bilo - dosadno. Uvijek sam ciljala spavanje, na povratku stajala i po tri puta da se prošećemo da zaspi. Nakon godine dana kak je skužila da može gledat van itd je postalo bolje. Sad ima skoro dvije godine pa joj i dalje bude dosadno. Ona bi stalno skakala. Oduvijek je mrzila kolica. To su takva djeca. (i dalje se vozi suprotno od smjera vožnje)

Za povraćanje nažalost nemam savjet.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 09:56   #222
moja je vristala prvih godinu dana iskljucivo zato jer joj je bilo dosadno. vristala bi od prve do zadnje sekunde voznje, bez obzira koliko voznja trajala i koje nacine ja isprobavala da ju zabavim
nakon sto joj je postalo "zanimljivije" pa je prestala vristati od dosade, pocelo joj je biti zlo.
i sad cesto povraca, iako jako pazim kad krecemo na put, kad i koliko pauza radimo, sto jede prije puta...

nemam nikakav pametan savjet.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:05   #223
Ma joj užas!Ne voli ni kolica.Nemrem nikud s njim a dolazi zima.Ovako lijepo vrijeme ovih dana a ja moram biti u kući...
A još je tako glasna beba da kad se plače para uši,vrišti
Dumsika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 07:48   #224
nosiljka ili cepici za usi
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 07:56   #225
moja nije voljela ni kolica ni nosiljke ni auto.
4 mjeseca je urlikala u kolicima apsolutno svaki put kad smo izasle i to od prve do zadnje sekunde. usput bi se cesto od placa i ispovracala.

svi u kvartu su me znali.

prestalo je kad je postala malo svjesnija okoline i kad je iz sportskog dijela kolica pocela zvirlati okolo.
istina, ni tad se nije voljela voziti, ali bar nije vise stalno vristala.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 10:43   #226
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nosiljka ili cepici za usi
Čepiće imam a imam i maramu,al se ne voli ni u tome nosit
Dumsika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 03:50   #227
Šteta, moja je obožavala Ergobaby i u njemu je provela većinu svoje prve godine dana. Probaj možda posuditi nosiljku, možda joj marama ne odgovara iz nekog razloga?

Kolica također kao kod frupy, malo više ok u sportskom dijelu, ali ni to previše. Oduvijek je tip koji mora sve sama, koja sve hoće, koja ne može mirno sjediti na mjestu. Sad kad to pišem ne znam zašto je onda prihvatila nosiljku: valjda zato što voli biti na meni / sa mnom.

Žao mi je, znam da to zna frustirati, ali nemaš tu baš kaj, to su takva djeca. Najviše mi je žao za auto jer ipak treba biti koncentriran u vožnji, a vrištanje ne pomaže.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 09:08   #228
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
moja je vristala prvih godinu dana iskljucivo zato jer joj je bilo dosadno. vristala bi od prve do zadnje sekunde voznje, bez obzira koliko voznja trajala i koje nacine ja isprobavala da ju zabavim
nakon sto joj je postalo "zanimljivije" pa je prestala vristati od dosade, pocelo joj je biti zlo.
i sad cesto povraca, iako jako pazim kad krecemo na put, kad i koliko pauza radimo, sto jede prije puta...

nemam nikakav pametan savjet.
Suosjećam s tvojom kćeri jer meni i kao odrasloj osobi često zna biti zlo od vožnje. Najbolje protiv mučnine djeluje masna hrana (meni najbolje pomaže junk i - coca cola ), a bilo što mliječno pogoršava situaciju. Kad ulazimo u bilo kakve zavoje, moram zatvoriti oči.

Ironično, ni jedno od moje djece ne pati od toga. Uvijek se staje jer je mami zlo.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 09:12   #229
mm je bilo jako zlo u voznji kad je bio mali a i dan danas mu bude u zavojima ako ne vozi on. ali vecina djece to preraste, bude im ok kad se prebace u onu sjedalicu koja je uspravnija.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 09:45   #230
Mislim da niti ne mora nuzno znaciti da je bebi zlo u voznji. Npr. moj mali je prvih par mjeseci uredno vristao u svakoj voznji, ali od samog pocetka. Sumnjam da mu je bilo zlo dok prakticki jos nismo ni krenuli S vremenom se to smanjivalo, s oko godinu je skroz prestalo. Kazes da i povraca, pa mozda mu i je stvarno zlo, a mozda je od silnog plakanja. U svakom slucaju suosjecam, to mi je bilo nesto stravicno i preporodili smo se kad je barem smanjio to plakanje. Ipak nek te tjesi da prolazi sto su veci, pa i ako mu bude zlo, sigurno nece neutjesno vristati cijelo vrijeme kad malo poraste

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
glupipalac is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 06:05   #231
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Suosjećam s tvojom kćeri jer meni i kao odrasloj osobi često zna biti zlo od vožnje. Najbolje protiv mučnine djeluje masna hrana (meni najbolje pomaže junk i - coca cola ), a bilo što mliječno pogoršava situaciju. Kad ulazimo u bilo kakve zavoje, moram zatvoriti oči.

Ironično, ni jedno od moje djece ne pati od toga. Uvijek se staje jer je mami zlo.
meni je znalo biti mucno dok sam bila skroz mala.
i meni je tad, a i njoj sad, najbolje pasalo prije puta pojesti nesto skroz suho tipa puno kruha (kojeg inace jedemo u tragovima) s mrvicu npr. abc namaza i ne piti puno, a ako se bas mora piti, onda je to iskljucivo voda, apsolutno nikakvi sokovi ili mlijecne stvari.
za vrijeme duzih voznji pomaze joj i grickanje slanih stapica.
i bude joj ok ako spava, pa se trudimo voziti u vrijeme kad znamo da ce zaspati.
meni je spavanje recimo drasticno pogorsavalo stanje, ali dobro, to su bila vremena prije autosjedalica pa se spavalo na lezecki na straznjem sicu po velebitskim zavojima bez klime u autu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2021., 23:11   #232
Mame mamice iskusne trebam iskustva

Radi se o voznji u autu

Sad beba ima 3 mj i kad krenemo se smjeska gleda i onda odjednom pocne plakat. Uzas. Kad sam ja vozac a ona pored to me izluduje.

Ujutro kad negdje idemo onda ne najcesce. Dudu nece, nikako, jos uvijek pokusavam ali poprilicno bezuspjesno (10ak vrsta probala, nacina itd)

Kada je kod vasih prestalo to ako su plakali?
-Dali- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2021., 10:50   #233
Neki na žalost plaču jako jako dugo, neki prestanu kad ih se okrene u smjer vožnje ali čak i to je još daleko pred vama

Pokušaj dulje vožnje tempirati u vrijeme kad je pospana i živce na hozentregere, nema tu baš neke pomoći
LingerMaggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2022., 17:55   #234
Ima mozda netko nekakav savjet kako sprijeciti povracanke u autu? 15 mj, vozi se u smjeru kontra voznje.

Vidjela nekakve narukvice, smije li to uopce beba, i pomaze li.
Sve smo cesce u autu,al nemrem vise placati kemijsko pranje siceva i sjedalica.
ludimish is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2022., 16:10   #235
Quote:
ludimish kaže: Pogledaj post
Ima mozda netko nekakav savjet kako sprijeciti povracanke u autu? 15 mj, vozi se u smjeru kontra voznje.

Vidjela nekakve narukvice, smije li to uopce beba, i pomaze li.
Sve smo cesce u autu,al nemrem vise placati kemijsko pranje siceva i sjedalica.
Ovisi o dobi djeteta. Znam da neke idu tek od 2. godine života, ne znam za sve proizvođače. Ako uopće mislimo na istu stvar. Jer znam da ima tih narukvica koje djeluju kao akupresura i to su mi nudili u ljekarni za vrijeme trudnoće (nisam ih uzela, sama sam pritiskala akupresurne točke)
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2022., 15:45   #236
Quote:
-Dali- kaže: Pogledaj post
Mame mamice iskusne trebam iskustva

Radi se o voznji u autu

Sad beba ima 3 mj i kad krenemo se smjeska gleda i onda odjednom pocne plakat. Uzas. Kad sam ja vozac a ona pored to me izluduje.

Ujutro kad negdje idemo onda ne najcesce. Dudu nece, nikako, jos uvijek pokusavam ali poprilicno bezuspjesno (10ak vrsta probala, nacina itd)

Kada je kod vasih prestalo to ako su plakali?
Prestali budu, kad tad. Mala je to radila kod noćnih vožnji, mali isto. Prestali nakon cca 2 mjeseca deranja. Blizanci su (zasad, 4 mjeseca imaju) OK. S tim da imaju već par tisuća km pod pelenama. Blizanci, jelte.

Poslano sa mog M2101K9G koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2022., 20:48   #237
Quote:
Ruddy kaže: Pogledaj post
I jos jedno pitanje, imate kakve savjete za voznju tako male bebe na duze relacije? Trenutno krene vristati bez razloga do te mjere da poplavi i nikako se me da smiriti osim da je uzmem u narucje, a to ne zelim u prometu i sad izbjegavamo auto jer ne mozes uvijek negdje stati. i nemam pojma sto cu jer uskoro moramo na duzi put autoputom i htjela bih se pripremiti.
Ovo i mene zanima za put. Rekli su nam navečer kad beba baš čvrsto spava. Ona navečer baš odvali 4h u komadu pa poslije nemirnije spava. Mislim da je kod nas regresija sna u pitanju i možda zubići :nezna:
makicho5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2022., 20:58   #238
Što se putovanja tiče. Mi smo s našim bili stalno u autu, često smo išli na Goljak i na fizikalnu do Zga. Isto tako u toj dobi, točnije sa oko 2 mj je imao tu fazu plakanja u autu. Nemam neki korisni savjet, osim da ne treba izbjegavati auto, proći će. Kod nas je to trajalo možda oko mjesec dana i nakon toga opet sve po starom. Sad voli vožnju, navikao je na nju i ove godine smo bez problema išli do Austrije, 8 sati putovanja, samo jedno stajanje (sad ima 2 godine malac).
Uz to, primjećujem da mnogi roditelji moraju djetetu dati mobitel/tablet u autu, da bi eto bili mirni u vožnji. Kod nas to nikad nije bio slučaj, treba izdržati tu trenutnu krizu.
Lakše je naravno ako ne voziš sama, pa budi iza sa bebom, naoružaj se igračkama, pjevaj, svašta nešto radi šta beba voli, prije nego počne tako jako plakati.

Za čišćenje nosa, svatko se nauči na neki drugi način. Meni to čišćenje fiziološkom isto nikad nije sjelo, no zato nam skroz ok funkcionira inhaliranje i nakon toga usisavanje nosa.
__________________
fool me once shame on you, fool me twice shame on me
Antaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2022., 21:19   #239
Moja je jako plakala u početku u vožnji po gradu, kad se u prometu stalno kreće/staje. Ali na autocesti, kad se stalno vozi, bi zaspala. Ne znam je li to pravilo za sve bebe, ali eto možda nada da taj put na autocesti neće biti jednako dramatičan kao ovaj po gradu. Sretno!
guli ha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2022., 21:35   #240
Joj hvala vam na malo utjehe
pripremila sam se vec na putovanje navecer, necu ja voziti pa je utoliko lakse. Za ovo po gradu znam da moramo prebrodit, ali u dva navrata je tako zivcano reagirala i poplavila, a ono doslovno nemamo gdje stat u tom trenu i bas sam se prepala. Opcenito mi se cini da nije ljubitelj nikakve voznje trenutno( ni kolica), samo bi se nosila, pa se nadam da ce je proci i za auto i kolica.
Antaria, inhalirate bas s inhalatorom? Imas preporuku i za to?
Ruddy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:26.