Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2017., 17:01   #3941
Mamice molim vas za pomoć!

Počinjemo s dohranom, prva beba i sve nam je nam je novo i nepoznato. Zanima me na koji način uvoditi namirnice. Prvo smo krenuli s mrkvicom, prvi dan 2 žličice i svaki naredni dan malo više. Kako sad dalje, kad krenemo na novu namirnicu? Svaki put krenuti s 2 žličice i onda povećavati?
majicaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 17:57   #3942
Zašto s dvije žličice?
Ja dajem onoliko koliko može pojesti i iza toga mlijeka koliko želi. Pazim samo da idem jednu namirnicu po 3 dana radi eventualnih alergija i da ne dajem jednu za drugom namirnice koje zatvaraju, primjerice rižu, mrkvu, jabuku već da izmjenjujem sa namirnicama koje imaju suprotan učinak kako ne bi bilo problema sa stolicom. I dajem vode.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 10:32   #3943
Mi smo krenuli s 5 mjeseci i 3 tjedna. Dajem mu koliko hoce pojesti. Krenuli smo s bučom pa bananom, jabukom, krumpirom, batatom... U prvom tjednu je sve to probao, i samo, i smiksano, hranila sam ga na zlicicu, ali je i sam jeo s prsticima komade. 4-5 puta je jeo i gotovu kašicu kad smo bili vani ili na putu no sad s 7 mj uglavnom jede ujutro zobenu kasu s kokosom i bananom ili palentu sa suhom sljivom i ukuhanom zmiksanom kruskom/jabukom i velikim komadom maslaca. Popodne jede uglavnom povrce s mesom, dio ga hranim s zlicom, a dio sam s prsticima jede. Znam da po BLW metodi ne bi trebalo mijesati tradicionalni nacin hranjenja i samostalno hranjenje no to nama tako funkcionira i on to tako zeli. Za Bozic je cak malo lizao lizu koju je dobio od svećenika i probao je kremu od torte koja je napravljena od slatkog vrhnja i bijele cokolade. Jeo je sam i popecke napravljene od jaja i tikvica te telece fasirance, mandarinu, sir, jogurt... Dojim ga jos uvijek 3-4 puta po danu i 4-5 puta po noći. Sretan je i uziva, veliki je gurman
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 23:24   #3944
Mi krenuli sa 6mj po BLWu i curka uživa u hrani. Fino stavlja sve u usta i vježba žvakanje. Evo zadnje kaj smo jeli su popečci od graška (jaje, brašno, grašak, luk). I to je baš pojela pojela i baš sam ponosna na nju. Probala je i kašicu, dala sam joj radi teksture. To je posaugala.

Kak sam ja jela sve u trudnoći i sad dok dojimo i ništa joj nikad nije smetalo, mislim da s nekim alergijama nećemo imati problema. I kivi smo probali. I sve pet
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 04:41   #3945
Krenuli smo s 6mj

Sada je 9mj i svašta smo već iskušali
Voli voće,posebno banane.
No ne dajem puno jer ju zatvori.
Omiljena namirnica joj je butternut tikva.
Prošli tjedan uvedena riba..
Zadnjih dana želi sama istražiti ručicama i usudila sam se davati joj komadiće (imala sam baš baš veliki strah od gušenja,a svjesna sam da jednom se probiti mora led) i baš onako slatko pojede kada sama uzima hranu

Poslano sa mog Moto E (4) koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 16:58   #3946
Drage mame, moje dijete je prije dva tjedna napunilo godinu dana. Fino jede i napreduje. Muci me sto uskoro krece u jaslice i gledam jelovnik i vidim da mi dosta toga nismo uveli. Kada se prestaje uvoditi hrana onako postupno, po tri dana? Ne znam da li je pitanje glupo pa se nadam da mi necete sad sve sasuti u facu. Vidim da neke mame uvode od pocetka sve redom, da su bebe vodja dohrane. Super mi to zvuci, ali se malo bojim. Kazu da je tako posto je prvo dijete. Do sad nije na nista reagirao osim na oslica na kojeg dobije jedan mali plikic koji se do kraja obroka vec pocne povlaciti. Nisam to uzela za nesto opasno(suprug me uvjerio u to). Ima li koja mama cije dijete krece sad u jaslice i ima godinu dana? Voljela bih cuti kako se osjeca jer je meni mucno i najradje bih ga stavila u torbu i nosila na posao.. eto. Malo sam se izjadala sad. Valjda bude lakse. ��
Beatlesica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 17:17   #3947
Moj mladi je prije par mjeseci krenuo u jaslice, slabije je jeo pa nismo isto dosta toga uveli. Gledam jelovnik unaprijed i ak je bas neka namirnica na jelovniku na koju bi moglo bit reakcije probam ju dati doma ranije. Nije idealno, al sta sad. Evo bas je u petak tuna u jaslicama na jelovniku pa cu mu sutra doma dat da proba.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 22:22   #3948
Quote:
Atrama kaže: Pogledaj post
Moj mladi je prije par mjeseci krenuo u jaslice, slabije je jeo pa nismo isto dosta toga uveli. Gledam jelovnik unaprijed i ak je bas neka namirnica na jelovniku na koju bi moglo bit reakcije probam ju dati doma ranije. Nije idealno, al sta sad. Evo bas je u petak tuna u jaslicama na jelovniku pa cu mu sutra doma dat da proba.
Da, mislila sam i ja po tome nekako krenuti. Ima vrtic online jelovnik ovjesen. Iako si mislim da je to za vecu djecu kad vidim cega sve ima
Jel to tuna onda iz konzerve ili?
Beatlesica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 12:12   #3949
Od kojeg mjeseca je ok uvesti mladi sir i jogurt?
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 00:27   #3950
Quote:
hurmašica kaže: Pogledaj post
Od kojeg mjeseca je ok uvesti mladi sir i jogurt?
Možeš od 8. mj
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 17:22   #3951
Moje dijete pljuje svu hranu. Ima 6 mjeseci. Ni adaptirano mlijeko nikad nije htjela - ništa osim mog mlijeka.
Brinem se, čitam tu po forumima o djeci koja do godine dana ne počnu jesti nornalno. Kako ću to izvesti kad se budem vraćala na posao s njenih godinu dana? Što ako dotad ne počne jesti, a neće ni adaptirano mlijeko?
Hoće crknut od gladi u vrtiću??
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 19:46   #3952
Neće morcego. Moja ima dvije godine i doma ne jede kak spada. Jede valjda deset stvari.

U vrtiću jede sve. Ali sve. Ne brini se.

(dohranu je počela prihvaćati tek s 10 mjeseci, i to komade)
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 20:56   #3953
Morcedo, vec sam pisala. Moji obojica nisu nista skoro jeli (osim dojenja), dok nisam otisla na posao. Doslovno su preko noci sve poceli jesti. Obojica. glad ne pita.
Samo treba od njih maknuti izvor hrane koju najvise vole.

A i tvoj ima tek 6 mjeseci. Treba neko crijeme da se prihvate novi okusi, teksture. Vazno je uvoditi po malo, bez obzira pojeli na kraju ili ne.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 14:01   #3954
Hvala vam puno!
Ma znam da paničarim unaprijed, ali nedostatk sna čuda čini.
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 12:39   #3955
Juhuu evo i mene ovdje

Za sada samo citam i upijam, ili bolje receno informiram se na vrijeme
Curka ima 4,5 mjeseca pa da u ovih mjesec i pol naucim nesto korisno.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 16:13   #3956
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Juhuu evo i mene ovdje

Za sada samo citam i upijam, ili bolje receno informiram se na vrijeme
Curka ima 4,5 mjeseca pa da u ovih mjesec i pol naucim nesto korisno.
Dobrodosla. vjerojatno si vec procitala, ali samo se nemoj opterecivati ako lose bude prihvacala dohranu. Doslovno je vazno da kroz 6 mjeseci postepeno proba sto vise razlicitih okusa i tekstura, da se prate alergije, a jos uvijek je majcino mlijeko ili adaptirano glavna hrana.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 16:34   #3957
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Dobrodosla. vjerojatno si vec procitala, ali samo se nemoj opterecivati ako lose bude prihvacala dohranu. Doslovno je vazno da kroz 6 mjeseci postepeno proba sto vise razlicitih okusa i tekstura, da se prate alergije, a jos uvijek je majcino mlijeko ili adaptirano glavna hrana.
Hvalaaa!!

Moja curka ima 4,5 mjeseca i 6400 i gleda me kad nesto jedem i sva se oblizuje bas onako prati kad uzmem s tanjura, kad stavim u usta, kad zvacem.

Malo me frka te dohrane jer eto, to je novo poglavlje, koje se opako brzo pribliziva. Najradje bi da samo cica do skole
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 16:03   #3958
Da li je potrebno bebi davati prokuhanu vodu? Ili ona ne mora biti prokuhana?

Ja sam svojoj dala da proba malo prokuhane ali sam negdje citala da nema potrebe da se prokuhava.
I koliko bi joj vode trebala dati da popije? Predpostavljam da se ne treba natakati al opet ne znam koliko bi bilo dovoljno a da nije previse. Beba inace samo cica.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 17:22   #3959
ako je isključivo na cici onda ne treba nikakva voda. s majčinim mlijekom utaži i glad i žeđ.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 18:25   #3960
Znam da ne treba al ne vidim nista lose u tome da proba kad ionako za mjesec dana krece s dohranom.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.