Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 22:44   #7321
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Cijepljenje je svakako preporučljivo, pogotovo u određenim populacijama. To nije liječenje već preventiva.
Nije baš niti preporučljivo niti je tema. Sve više znanstvenika govori kako je cijepljenje štetno po zdravlje, rizično, nepotrebno i neučinkovito.
Old 17.01.2018., 23:52   #7322
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Nije baš niti preporučljivo niti je tema. Sve više znanstvenika govori kako je cijepljenje štetno po zdravlje, rizično, nepotrebno i neučinkovito.
Jest, preporučljivo je. To što ti papagajski ponavljaš nešto što ne razumiješ i prezireš nije moja krivica. U jednom si u pravu - to ovdje nije tema.
Old 18.01.2018., 01:18   #7323
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
To što ti papagajski ponavljaš nešto što ne razumiješ i prezireš nije moja krivica.
U principu, dao si savršenu definiciju za 95% offtopic postova na ovoj temi.

Evo nešto najuže vezano uz temu.
Žena je izliječila bolest štitnjače, koju su joj htjeli odstraniti - prijelazom na sirovu prehranu.

"Na žalost krenula sam istraživati sirovo jer su mi htjeli odstraniti štitnjaču, a ja sam uvijek nekako bila na strani prirodnih rješenja. Vjerujem da postoji bezbroj biljaka čije djelovanje prodire puno dublje od fizičkog nivoa. Zato su i tako djelotvorne. I eto, i ja sam se izliječila."

U tekstu govori o važnosti prirodno uzgojene hrane, bez pesticida i ostale kemije te o važnosti sirove prehrane, radi kompletno sačuvanih nutrijenata i enzima.
Ozdravljenje ju je potaknulo da se i sama počne baviti pripremom sirovih specijaliteta (kao što se vidi i iz naslova), a u čemu su joj pomogli poznati hrvatski green chefovi, Lena i Darko Jurić.
Probao sam više njihovih jela i mogu samo reći da su izuzetno ukusna, bez imalo pretjerivanja - fenomenalna.
Najveće idiotarije koje sam čuo na forumu.hr: 1. Prekomjerna težina nema nikakve veze s hranom - Bi.....12; 2. Najljuća paprika na svijetu je voće - Bi.....12; 3.Pojednostavljeno, čovjek je biokemijski najsličniji svinji - Bi.....12
Ibrahim-Pr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 20:09   #7324
Kada pojedinici na ovoj temi tvrde da sirova hrana liječi bolesti, tada kreću argumenti da to nije istina, da ona ne liječi ništa već eventualno može služiti tek kao prevenija.

A kada je u pitanju cijepljenje, tada je ta tobožnja prevencija najednom važna i bitna. Kako bi bilo da mi sada krenemo omalovažavati cijepljenje jer je ono, eto, tek prevencija?
Naja Naja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 20:17   #7325
Cijepljenje je uvijek bila metoda prevencije, ne znam što tu nije jasno?
Jesti voće i povrće (kao i ostalu biljnu hranu) je također pozitivno pa mi nije jasan tvoj upis. Jedno ne isključuje drugo.
Old 18.01.2018., 22:37   #7326
Naja Naja
Quote:
Kada pojedinici na ovoj temi tvrde da sirova hrana liječi bolesti, tada kreću argumenti da to nije istina, da ona ne liječi ništa već eventualno može služiti tek kao prevenija.
Takovi invalidni argumenti su odraz neukosti, ali i utjecaj prehrambene industrije, koji je naravno poguban, na javno mišljenje.
Quote:
A kada je u pitanju cijepljenje, tada je ta tobožnja prevencija najednom važna i bitna. Kako bi bilo da mi sada krenemo omalovažavati cijepljenje jer je ono, eto, tek prevencija.
Znaš i sama da tu nema ni p od prevencije.
Old Jučer, 13:15   #7327
"Imajmo povjerenje u prirodnu Božju hranu. U njoj je Stvoritelj sve dao za prehranu i liječenje. Tijelo će to samo rasporediti, bolje nego to znade i najbolji stručnjak svijeta."

Dr. Ivan Zirdum
Marec is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 15:27   #7328
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
"Imajmo povjerenje u prirodnu Božju hranu. U njoj je Stvoritelj sve dao za prehranu i liječenje. Tijelo će to samo rasporediti, bolje nego to znade i najbolji stručnjak svijeta."

Dr. Ivan Zirdum
" Neka plod ove voćke bude tvoja hrana, a njen list tvoj lijek "
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.