Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2018., 13:23   #2481
Opet mi se vratilo zujanje diska..
Time mi M$ porucuje ''jebi se, moras imat apdejtane windowse htio ti to ili ne''.

Ne moram ni provjeravat u system settings ima li novijih update, samo osluskujem HDD i znat cu
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 13:39   #2482
Meni isto jedan zuji, upravo sam ga ištekao, prenosi vibracije preko kućišta. A imam faking r5 sa gumenim kolutićima ispod istog, zvučnu izolaciju

Znači otkako sam se preselio u novi case imam taj problem. Zujanje se znalo čuti onako kao trafo stanica, kao nekakav elektricitet, pa sam jedno vrijeme zabrijavao da je napajanje, pa sam zabrijavao da bočna stranica ne sjedi dobro (koju mi je jebada staviti), pa da je zbog neravnog poda (jedna noga može klackat) - jer kad dirnem/mičem case zujanje prestane, da bi na kraju utvrdio da jedan od dva hdd-a buči. Malo sam ih dodirnio i od onda mir. Sve je bilo ok par mjeseci dok nedavno nisam ponovno preselio case, dirao i rastavljao komp (ryzen i ti upgrejdi) i opet počelo. Sad sam jednog ištekao i mir je, mada nisam 100% siguran koji je disk.

A i kupio sam bio 525gb ssd jer mi je bio plan izbaciti diskove, mogli bi oni i letiti
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 16:06   #2483
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Meni isto jedan zuji, upravo sam ga ištekao, prenosi vibracije preko kućišta. A imam faking r5 sa gumenim kolutićima ispod istog, zvučnu izolaciju

Znači otkako sam se preselio u novi case imam taj problem. Zujanje se znalo čuti onako kao trafo stanica, kao nekakav elektricitet, pa sam jedno vrijeme zabrijavao da je napajanje, pa sam zabrijavao da bočna stranica ne sjedi dobro (koju mi je jebada staviti), pa da je zbog neravnog poda (jedna noga može klackat) - jer kad dirnem/mičem case zujanje prestane, da bi na kraju utvrdio da jedan od dva hdd-a buči. Malo sam ih dodirnio i od onda mir. Sve je bilo ok par mjeseci dok nedavno nisam ponovno preselio case, dirao i rastavljao komp (ryzen i ti upgrejdi) i opet počelo. Sad sam jednog ištekao i mir je, mada nisam 100% siguran koji je disk.

A i kupio sam bio 525gb ssd jer mi je bio plan izbaciti diskove, mogli bi oni i letiti
Identičan problem i simtomi u istom caseu
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 16:39   #2484
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Meni isto jedan zuji, upravo sam ga ištekao, prenosi vibracije preko kućišta. A imam faking r5 sa gumenim kolutićima ispod istog, zvučnu izolaciju

Znači otkako sam se preselio u novi case imam taj problem. Zujanje se znalo čuti onako kao trafo stanica, kao nekakav elektricitet, pa sam jedno vrijeme zabrijavao da je napajanje, pa sam zabrijavao da bočna stranica ne sjedi dobro (koju mi je jebada staviti), pa da je zbog neravnog poda (jedna noga može klackat) - jer kad dirnem/mičem case zujanje prestane, da bi na kraju utvrdio da jedan od dva hdd-a buči. Malo sam ih dodirnio i od onda mir. Sve je bilo ok par mjeseci dok nedavno nisam ponovno preselio case, dirao i rastavljao komp (ryzen i ti upgrejdi) i opet počelo. Sad sam jednog ištekao i mir je, mada nisam 100% siguran koji je disk.

A i kupio sam bio 525gb ssd jer mi je bio plan izbaciti diskove, mogli bi oni i letiti
Cak i uz zvucnu izolaciju i gumene podloge. Ok, ovime je svakako svaka moja nada potonula da bi rijesio nekom alternativom to.
Kolko ti je star disk i koje marke je? Mozda mu je vrijeme za mirovinu.
Kod mene nije pomogli diranje po disku kada sam otvaro kuciste. Jedino kaj je imalo kratkorocnog efekta je bio update W10.
Kod sebe znam koji je disk u pitanju. Zuji mi Black jer je on C particija i kad je full load od nekog downloada direkt na C preko browsera.

Najbolje da cijelo kuciste leti, sve komplet Jedino zujanje koje bi ikad vise cuo je komarci po ljeti.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 17:26   #2485
Quote:
Pablo kaže: Pogledaj post
Identičan problem i simtomi u istom caseu
Ubacio još onih gumica u ladičice u koje ide disk (dakle ne samo tamo di idu šarafi) pa ćemo vidjeti. Zasad je tiho, no nije ni inače taj problem stalno bio, nego dolazilo na mahove. Mislim ono diskovi su stvarno dobro riješeni - u teoriji, ali ako vibrira i tebi onda je očito zbog tih ladičica koje se stavljaju u kavez za case. Uzrok vibracija naravno jest disk.

Nego daj mi reci jel tebe izjebe stavljanje bočne stranice nazad (lijeve kad gledaš case frontalno) ?

Mislim da sam bio našao što me jebalo, ova mala izbočina koja ne služi kurcu:







Međutim naučio sam ga kako uglaviti.

@*Hades*

Ma diskovi su ispravni, jednostavno su takvi, rondaju. Zato je ssd majka, kud je brži, tu još nema pokretnih dijelova.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 17:42   #2486
Uzeo prije koji mjesec SSD 500gb samsung, a nadam se kroz godinu možda još 2x i izbaciti HDD pa nek se goni u 3pm rundanje pa nismo u 90im..
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 17:49   #2487
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Međutim naučio sam ga kako uglaviti.
Ovo me asocira na moju situaciju doma sa sad vec starijom ves masinom koja ako je poluprazna tokom pranja robe, pocne poskakivat pa ju treba uglavit da ne stvara buku
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 18:34   #2488
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Ubacio još onih gumica u ladičice u koje ide disk (dakle ne samo tamo di idu šarafi) pa ćemo vidjeti. Zasad je tiho, no nije ni inače taj problem stalno bio, nego dolazilo na mahove. Mislim ono diskovi su stvarno dobro riješeni - u teoriji, ali ako vibrira i tebi onda je očito zbog tih ladičica koje se stavljaju u kavez za case. Uzrok vibracija naravno jest disk.

Nego daj mi reci jel tebe izjebe stavljanje bočne stranice nazad (lijeve kad gledaš case frontalno) ?

Mislim da sam bio našao što me jebalo, ova mala izbočina koja ne služi kurcu:







Međutim naučio sam ga kako uglaviti.

@*Hades*

Ma diskovi su ispravni, jednostavno su takvi, rondaju. Zato je ssd majka, kud je brži, tu još nema pokretnih dijelova.
Mene jebe desna stranica. Al to zato jer nemam modularno napajanje pa zbog cable managementa prca.

A HDD isto na mahove. 80% vremena nemam problema al fakat zna popizdit a onda ide kuckanje po toweru.

Al ok disk je sad vec dosta stari black.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 18:53   #2489
Meni desna nije problem, ona odmah ide iza (tj. ne moraš vuć u stranu, niti otvarati kao vrata). Ova lijeva kao treba ići na neki princip vrata, prvo se taj ćoštak uglavi (taj što sam izgrebao), pa se kao vrata pritvore, samo treba spustit onu kukicu za lock prije toga. Uglavnom ja ne zatvaram tako . Imam neko svoje uglavljivanje

Inače to što je moje modularno mi ništa ne znači. Koristim većinu kabela, a na ovom corsairu su tvrđi od kurtza
Tko ima to napajanje zna o čemu pričam. Debeli kabel ima čak kondezatore ispod mrežice. Ako u ikojem caseu imaš mjesta to je onda ovo, samo ga vjerojatno moraš iskrumpirat nekako. Stavio sam par slika kejbl menađmenta u "vaše konfiguracije"
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 20:02   #2490
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Ne moram ni provjeravat u system settings ima li novijih update, samo osluskujem HDD i znat cu
Što ne isključiš update kao sav normalan svijet, pa radiš ručno i kad ti hoćeš?

Mene je isto prije hebalo zujanje diska ali samo u jeftinijim kućištima
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 20:43   #2491
Mene nikad nije jebalo, osim kad sam prešao na skup case
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 03:09   #2492
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Što ne isključiš update kao sav normalan svijet, pa radiš ručno i kad ti hoćeš?

Mene je isto prije hebalo zujanje diska ali samo u jeftinijim kućištima
Mislis preko Services disable? To sam u prvo radio, jos u pocetku. Ali svako malo se sam opet ukljuci i prebaci na manual cim se pojavi neki update.
Iskljucio ga preko registrya nedavno i sad vise ne vuce nista.

Kod mene ne vjerujem da je bilo do kucista problem, svakako ne jeftino. Ak se dobro sjecam bilo je oko 900 kn (Thermaltake).

TNG nema nam druge nego se vratit na hardver od proslog desetljeca Nikakvih problema tada bilo
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 08:49   #2493
Ili preko registry ili preko O&O ShutUp! pa ga lako i uključiš kad želiš updateati
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 09:39   #2494
Hvala za O&O ShutUp, baš budem ugasio taj update...dođem ujutro, komp bude restartan, vidim neki update bio..e pa jebi se microsofte moj
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 14:36   #2495
Vidim da sada mnogi imaju problema sa win updejtima. Ja samo upalio onu opciju "odgodi update" tamo negdje do 2. mjeseca. Valjda će do tada to rješiti kako treba

Inače imate i ovo

https://www.windowscentral.com/how-s...lly-windows-10

https://www.howtogeek.com/224471/how...ading-updates/

Ne znam dali i dalje vrijedi, možda su se promjenile neke opcije u win od tad
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 20:31   #2496
Dobih poziv od Megastorea za onaj popust, RAM će mi se isporučiti za tjedan-tjedan i pol. Vidio sam da je netko uspio te module natjerati na 2666MHz CL14 @1.4V ...we'll see.

Što se tiče Windows patcheva za security sranja, isprobao na laptopu kojeg ne koristim često i sleep mode je totalno zbunjen. Ode u sleep mode nakon 5 minuta neaktivnosti bez obzira na postavke
Smartic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 21:56   #2497
Zasto mi je post nestao za Samsung monitor?

Edit: sad vidim da je na susjednoj temi. Mislio sam da je staro pa nisam tam stavljo.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 19:49   #2498
Danas iso kupovat tenisice i naletim usput u Harvey Normanu na Samsung 4K QLED TV od 223cm / 88'' Cijena bagatela - 150,000 kn. Mislim da je HDR 1000.
U specifikacijama se ne sjecam kaj je sve pisalo al znam da je sve bilo nesto ''ultra''
8. posto ti volis skupe stvari ovaj TV je pravi za tebe
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 22:17   #2499
Ha ha, dobraa dobraa ma zadovoljan sam ja sa svojim filipsom iz 2006 god, 720p reza i dobro je
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 01:45   #2500
https://wccftech.com/star-wars-respa...ront-ii-sales/


EA popušila sa Battlefrontom II

Od ogromnog hypea došli do toga da su prodali manje nego 2015.

Sent from my E6653 using Tapatalk
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.