Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2005., 15:14   #141
Quote:
illegale kaže:
Vjerovatnost da se citav svemirski ciklus vrati identicno istim putem.
Ovo je najveći broj.

Ima dobrih pokušaja, ali ipak je ovo nenadjebivo.
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2005., 15:17   #142
Quote:
skeptik kaže:
Slazete li se
da odsad uvedemo pravilo da svatko mora napisati i koliko je otprilike velik taj broj, u obliku x puta 10^n?

Toleriraju se greske do Delta n=3, a po potrebi i vise.
Pa, za neke brojčeke bi to možda bilo malo teže...



Dobro bi bilo navesti postupak kojim se došlo do (približne) vrijednosti broja.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2005., 15:27   #143
Quote:
skeptik kaže:
Slazete li se
da odsad uvedemo pravilo da svatko mora napisati i koliko je otprilike velik taj broj, u obliku x puta 10^n?

Toleriraju se greske do Delta n=3, a po potrebi i vise.
Mala ti je tolerancija.

N je jako velik, teško mi je čak i otprilike procijeniti.
Evo ću ipak pokušati:
Za Ilegaleov broj n ima milijardu milijardi znamenki.
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2005., 15:58   #144
Quote:
Hiarcs kaže:
N je jako velik, teško mi je čak i otprilike procijeniti.
Evo ću ipak pokušati:
Za Ilegaleov broj n ima milijardu milijardi znamenki.
Ovo nije procjena (a kamoli racun) nego puko pogadjanje. Od kud ti da ih je bas toliko?

Ono pravilo da se broj priblizno izracuna (OK, ne mora biti u obliku 10^n) sam predlozio da topik postane malo ozbiljniji.

Moze netko izracunati i neki od vec predlozenih brojeva, priznat cemo mu barem pola zasluge.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2005., 16:09   #145
Quote:
skeptik kaže:
Ovo nije procjena (a kamoli racun) nego puko pogadjanje. Od kud ti da ih je bas toliko?

Ono pravilo da se broj priblizno izracuna (OK, ne mora biti u obliku 10^n) sam predlozio da topik postane malo ozbiljniji.

Moze netko izracunati i neki od vec predlozenih brojeva, priznat cemo mu barem pola zasluge.
Ajde onda:
Quote:
Daniels kaže:
Zbroj svih međučestičnih udaljenosti u svemiru...
Da vidimo, prosječna udaljenost čestica je pola veličine svemira, a broj međučestičnih udaljenosti je broj_čestica^2.
znači: veličina_svemira x broj_čestica^2 / 2 x lp

Sada neka netko uvrsti i izračuna, meni se neda...
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2005., 18:44   #146
Pa nekako mi je jadno stalno sa svemirom uspoređivati... I evo da stavim koliko je to kilograma uz pogrešku od n=3:
10^(9955623222211554641125444548787568921156487465 41186785411)^8798545645312156 kg ili ti...

10^(9955623222115546411254445487875689211564874654 11867854)^8798545645312156 g
__________________
===Exotic is Narcotic===
=StormRider= is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2005., 19:19   #147
Quote:
Hiarcs kaže:
Ovo je najveći broj.
Quote:
illegale kaže:
Vjerovatnost da se citav svemirski ciklus vrati identicno istim putem.
Ima dobrih pokušaja, ali ipak je ovo nenadjebivo.
Kaj ne najmanji?
__________________
The truth is out there...
konj111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2005., 21:00   #148
Quote:
Kaj ne najmanji?
daj odjebi konj s tim svojim gledanjem da je reciprocna vrijednost operacija..... mozda i je.... al ono nema smisla tako.... jedan reciprocna operacija je dozvoljena....
__________________
"It is much easier to love someone who hates you than someone who loves you more than you want him to." La Rochefoucould
The Ruler Ring is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2005., 00:21   #149
Quote:
The Ruler Ring kaže:
daj odjebi konj s tim svojim gledanjem da je reciprocna vrijednost operacija..... mozda i je.... al ono nema smisla tako.... jedan reciprocna operacija je dozvoljena....
Cijeli topic je onda bezvezan ako se može koristiti recipročna vrijednost... (te ostale računske operacije) Cilj je "Tko će smisliti veći broj". Jer 90% tih velikih brojeva s recipročnim vrijednostima je recipročna vrijednost neke glupe vjerojatnosti. Ti u biti smisliš najmanji broj po apsolutnoj vrijednosti (a ne najveći, kako topic kaže) koji kasnije računskom operacijom promijeniš u jako veliki. Osim toga, osoba koja je započela temu je rekla da je važan UMJETNIČKI DOJAM. Di ti je tu umjetnički dojam kod recipročne vrijednosti i ostalih matematičkih operacija? Nema umjetničkog dojma.
__________________
The truth is out there...
konj111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2005., 00:36   #150
Ima, ima, proširuje se područije sa kojeg možeš uzeti veličine sa svemira, na recimo atom...
__________________
===Exotic is Narcotic===
=StormRider= is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2005., 10:24   #151
Quote:
konj111 kaže:
Cijeli topic je onda bezvezan ako se može koristiti recipročna vrijednost... (te ostale računske operacije) Cilj je "Tko će smisliti veći broj". Jer 90% tih velikih brojeva s recipročnim vrijednostima je recipročna vrijednost neke glupe vjerojatnosti. Ti u biti smisliš najmanji broj po apsolutnoj vrijednosti (a ne najveći, kako topic kaže) koji kasnije računskom operacijom promijeniš u jako veliki. Osim toga, osoba koja je započela temu je rekla da je važan UMJETNIČKI DOJAM. Di ti je tu umjetnički dojam kod recipročne vrijednosti i ostalih matematičkih operacija? Nema umjetničkog dojma.
Ljepše zvuči reći recipročna vrijednost da se u X dogodi Y, nego broj X-ova potrebnih da se u jednome dogodi Y.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2005., 11:22   #152
Quote:
Daniels kaže:
Ljepše zvuči reći recipročna vrijednost da se u X dogodi Y, nego broj X-ova potrebnih da se u jednome dogodi Y.
za tvoju informaciju ne postoji broj potrebnih x-ova da se dogodi y..... nikad nije vjerojatnost 1...
__________________
"It is much easier to love someone who hates you than someone who loves you more than you want him to." La Rochefoucould
The Ruler Ring is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 14:00   #153
Recipročna vjerovatnost da će se baš u Sloveniji rodit 7-milijarditi stanovnik Zemlje
Sorry, ali morao sam koristit recipročnost
mellon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 16:16   #154
Broj kapljica vode koje trebaju proći kroz zrak kako bi svojim trenjem proizvele toplinsku energiju jednaku energiji koju isijavaju sve zvijezde u svemiru...
__________________
===Exotic is Narcotic===
=StormRider= is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 16:31   #155
Quote:
The Ruler Ring kaže:
za tvoju informaciju ne postoji broj potrebnih x-ova da se dogodi y..... nikad nije vjerojatnost 1...
Znam, ali vidio sam nege ljude da to upotrebljavaju (onaj primjer s brojem CD-a izloženih na suncu da se na jednom slučajno zaprži WinXP)
Pretpostavljam da se misli na šansu 50:50...
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 20:08   #156
Quote:
Daniels kaže:
Znam, ali vidio sam nege ljude da to upotrebljavaju (onaj primjer s brojem CD-a izloženih na suncu da se na jednom slučajno zaprži WinXP)
Pretpostavljam da se misli na šansu 50:50...
kopas jamu sve dublju pod sobom.... to sto su drugi glupi te ne opravdava...
__________________
"It is much easier to love someone who hates you than someone who loves you more than you want him to." La Rochefoucould
The Ruler Ring is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 00:55   #157
broj bakterija koji bi nastao njihovim nesmetanim umnožavanjem u idealnim uvjetima (svakih 20min dvostruk broj) od početka postojanja znanog nam svemira (bez pretjerivanja - 20 milijardi godina)

= 2^(3*24*365*20,000,000,000)

__________________

daenerys_targaryen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 01:30   #158
broj rotacija svih čestica (dakle, subatomske, atomi, molekule, eto stanimo tu) koje su ikad postojale od početka svemira do danas dignut na potenciju broja titranja svih čestica koje su ikad postojale od početka svemira do danas (dakle, vrijedi recikliranje)

ako baš nema operacije, odaberite veću vrijednost od ove dvije.

(brblblbl LOL)

(ono s CDom je jako dobro )
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 09:33   #159
Quote:
skeptik kaže:
Ajmo se malo igrati tko ce smisliti veci broj.
Smisljeni broj mora biti konacan.
ja imam največi ,

Broj ameba koji je potreban da izračuna DNA ljudi i da to prestavi grafički i u bojama na mjesecu tako da bude vidljiv sa zemlje
__________________
On meni nema BOSNE !!!
Nisam zgodan al sam neophodan
AmADin_gospo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 10:05   #160
Što znači "izračunati DNA ljudi"?
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.