Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2006., 01:50   #1
Seks nakon poroda

To onako malo za motivaciju!

Evo mog iskustva: nakon prvog poroda prvi seks mi je bio nakon 15 dana, a nakon drugog već nakon 10. Nikakvih negativnih posljedica nije bilo.
Kako ste vi postupale?
Hipatija1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 07:58   #2
ja sam jos trudna ali sam samo htjela da kazem da ne mogu da vjerujem da si imala volju za sexom poslje tako kratkog vremena i oporavka! Inace ovdje u Americi savjetuju zene da imaju sex tek poslje prvog pregleda koji je 6 tjedana poslje porodaja. Valjda je sve individualno i kako se osjecas. Ti si izgleda odma bila u formi!
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 08:20   #3
Koji mrtvi sex nakon 15 dana, kad te dole cvaknu tako da barem 20-tak dobrih dana ne možeš pošteno sjediti na stolcu!!

Meni je prošlo dobrih mjesec i pol dana, morala bih upaliti vijuge da se sjetim točan broj. Posljedice su vile: uživanje i gušt.
__________________
Jump-Jump
Jump-Jump is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 08:23   #4
prvi sex nakon poroda je u trenutku kada se osjetis spremnom. A i ne moramo izmjenjivati njeznosti samo penetracijom, postoje tu razne vrste zadovoljavanja uz malo maste, a rana od epiziotomije/carskog ostaje netaknuta
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 08:53   #5
Quote:
Hipatija1980 kaže:
To onako malo za motivaciju!

Evo mog iskustva: nakon prvog poroda prvi seks mi je bio nakon 15 dana, a nakon drugog već nakon 10. Nikakvih negativnih posljedica nije bilo.
Kako ste vi postupale?

Ovo ti nije bilo ni malo pametno. Čak ako i nisi bila rezana , maternica se na svoju normalnu veličinu vraća nakon 40 dana, a penetracijom može doći do unošenja zraka pod pritiskom i do smrti, kao što se i dogodilo jednoj ženi čini mi se u Engleskoj.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 09:26   #6
Dok traje curenje, kako se to zove - bijelo pranje? A traje nekih 4-6 tjedana nakon poroda, ne bi se smjelo biti penetracije radi infekcije.
__________________
he he he
Pcela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 09:47   #7
Quote:
Hipatija1980 kaže:
Quote:
nakon prvog poroda prvi seks mi je bio nakon 15 dana
,
Quote:
a nakon drugog već nakon 10
.
ne mogu se čudom načuditi!!! nije mi bilo ni na kraj pameti dobrih mjesec i po. doduše, prošla sam carski pa sam se bojala da se to sve ne razleti... al ne vjerujem da bi i drugačije bila voljna nakon 10 dana...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 10:11   #8
Ma hipatija ti lažeš !!!!!!!!!!!!! Ne vjerujem u to. Baš sam pomislila da će mi ova tema pomoć da nešto saznam o tome, ali sad si ga stvarno pretjerala.
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 10:57   #9
Dobit ce ponovo tek kad vise ne budem mislila na savove dolje ili kad mi se vrati nagon
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 11:09   #10
maternici treba oko 30-40 dana da se vrati u "normalni" položaj, što u biti isključuje sve oblike naprezanja od sexa do usisavanja i sl. inače postoji mogučnost da ostane zavaljena.

a ako je tebi nakon 10 dana sve funkcioniralo OK, blago tebi, jer se inače sluznica maternice osuši i treba čekati neko vrijeme da se vrati vlažnost (ili koristiti lubrikante)
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 12:19   #11
Vjerovale ili ne ja sam vec par dana nakon poroda imala zivotinjski nagon za sexom, kao nikad do tad u zivotu
Pri porodu nisam rezana, vec drugi dan sam sjedila normalno i nikakvi bolova nisam imala. Krvarila sam jako kratko i jako slabo, zbog toga sam se uplasila i kod doktora
Fino mi je rekao da je sve u redu, da jednostavno postoje zene koje krvare samo par dana, da ima zena cija maternica se jako brzo povlaci, odnosno vraca u svoj polozaj i da netrebam brinuti. Zelju za sexom je objasnio hormonima i dao mi zeleno svijetlo za sex!
Odnosno da je sve u redu i da ako imam zelju mogu je ispunjavati.Ipak smo pricekali jos tjedan..nakon 5 tjedana bilo je nezapamceno dobro i tako je i ostalo. Ja stvarno mogu reci da nakon poroda to jos puno bolje klapa
Inace cula sam od dosta njih da slabo i nikako krvare, te da imaju odnose vec nakon dva tjedna.
Meni da doktor nije sam rekao da je u redu sigurno nebi, ali ovako dapace
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 12:22   #12
Quote:
Hipatija1980 kaže:
Kako ste vi postupale?
postupanje je započelo poslije 2 mjeseca, ako ne i više
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 12:38   #13
Quote:
Mary Bellows kaže:
maternici treba oko 30-40 dana da se vrati u "normalni" položaj, što u biti isključuje sve oblike naprezanja od sexa do usisavanja i sl. inače postoji mogučnost da ostane zavaljena.

a ako je tebi nakon 10 dana sve funkcioniralo OK, blago tebi, jer se inače sluznica maternice osuši i treba čekati neko vrijeme da se vrati vlažnost (ili koristiti lubrikante)
Baš je i meni ginekologica sve to rekla, dakle, ja čekala 6 tjedana i onaj prvi pregled.
Startali poslije toga
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 13:22   #14
Ja sam cekala 6 tjedana s prvim djetetom, s drugim djetetom sam krvarila skoro tri mjeseca i jos sam i duze cekala.

Ovaj topik me podsjetio na jedan dogadjaj kad su uhvatili jednog tipa u bolnici di je "skocio" na zenu odmah nakon porodjaja. Samo bio navukao zavjese.

Tip je inace bio musliman, Libanonac porijeklom. Rekao je medicinskim sestrama da mu zena mora obavljati bracne duznosti.
Jadna zena bila skroz u bolovima.
Koji je to idiot bio! Bili ga izbacili iz bolnice.
__________________
I don't mind arguing with myself. It's when I lose that it bothers me
Mariette is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 14:15   #15
Quote:
Mariette kaže:
Ovaj topik me podsjetio na jedan dogadjaj kad su uhvatili jednog tipa u bolnici di je "skocio" na zenu odmah nakon porodjaja. Samo bio navukao zavjese.
sa mnom u sobi je ležala jedna koja je kad je došla iz rađaone nazvala muža i pitala ga: kad ćemo raditi drugo .
jebate, kako sam bila ljuta na nju
no, kad se sve malo ohladilo predomislila se , non stop je jadnica plakala i zvala sestre da joj daju nešto protiv bolova.
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 14:39   #16
Ja nisam cula ni za jednu koja je krvarila samo desetak dana, ili manje. Nikad ni za jednu.

Pitam se koja se to maternica doista ocisti poslije porodjaja za tako malo dana.
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 14:46   #17
Quote:
Rajna kaže:
Ja nisam cula ni za jednu koja je krvarila samo desetak dana, ili manje. Nikad ni za jednu.

Pitam se koja se to maternica doista ocisti poslije porodjaja za tako malo dana.

Nemam nikakav razlog zbog kojeg bi trebala lagati

Uostalom i usprkos dojenju prvu menstruaciju sam dobila nakon dva mjeseca.
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 15:17   #18
Quote:
bibobu kaže:
Uostalom i usprkos dojenju prvu menstruaciju sam dobila nakon dva mjeseca.
Mijesas kruske i jabuke, kad se radi o dobijanju menstruacije. Cak i kad krvarenje traje pet-sest tjedana, desi se zenama da dobiju menstruaciju nakon dva mjeseca samo.

Dojenje ti nema bas mnogo veze s tim kad ces opet dobiti. Ili si mozda mislila da je dojenje vid kontracepcije?
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 16:39   #19
Dojenje odlaze menstruaciju i zbilja je neobicno dobit m nakon samo 2 mjeseca.
Naravno da nije kontracepcija, kakve to veze ima s mengom?

A krvarenje i iscjedak su skroz individualni.
Znam cure koje su krvarile 10 dana i cure koje su krvarile 3 mj.
Znam i curu koja je rekla da je muza oralno pri prvom posjetu , al ne znam da li se zezala kad je to pricala ili je ozbiljno.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 16:44   #20
Ja sam nakon tjedan dana, malo su mi konci poispadali.
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.