Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2013., 10:15   #21
Haha, baš tako.
Bilo mi je dosta krivo zbog toga jer je imala predispozicije da bi mogla barem proći školovanje jednako kao drugi a onda vidjeti što dalje.

Kad smo kod teme, nadam se da će terapijski psi zaživjeti što više kod nas u što više dijelova društva - ne samo vodiči za slijepe ili hendikepirane na bilo koji način, nego i kao neka vrsta usluge za starije, usamljene da im pas bude društvo i digne raspoloženje, pa za bolesne u bolnicama ili možda one koji su na oporavku nakon neke bolesti.
Ima puno ljudi koje bi posjet jednog takvog psa razveselio i dao mu pozitivu u danu.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 12:22   #22
Potpuno se slažem!

Mene zanimaju rehabilitacijski psi. Postoji li mogućnost da se peso uzme na socijalizaciju i onda ostane kod mene kao rehabilitacijski pas? Imam 28 godina i osoba sam u invalidskim kolicima.
Have a nice day is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 14:52   #23
Quote:
Have a nice day kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem!

Mene zanimaju rehabilitacijski psi. Postoji li mogućnost da se peso uzme na socijalizaciju i onda ostane kod mene kao rehabilitacijski pas? Imam 28 godina i osoba sam u invalidskim kolicima.
Koliko znam, ne. No, javi se Centru Silver i pitaj ih. Princip je taj da pas odlazi u obitelj u kojoj nema osoba s bilo kakvim hendikepom, a onda se u CS-u odgaja za određenu ulogu. Naime, ako na socijalizaciju dobiješ štene od dva-tri mjeseca, u tom trenutku nitko ne može procijeniti za što će taj pas biti najpogodniji i hoće li uopće proći trijažu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 21:44   #24
Evo da podignem ovaj topic!

Samo bi ukratko htio predstaviti i udrugu Psi pomagači - udruga za educiranje i certificiranje terapijskih timova.
Udruga je osnovana zbog potrebne sistematizacije rada, educiranja i certificiranja terapijskih timova - psa pomagača i njegovog voditelja.
Udrugu sačinjava skupina stručnjaka raznih profila i entuzijasta koji žele i u Hrvatskoj omogućiti zainteresiranim osobama kvalitetnu edukaciju i certificiranje i pružiti im potrebnu podršku kako bi se praksa uključivanja terapijskih timova u terapijske aktivnosti što više širila za potrebe raznih korisnika.

Za sada rad udruge možete pratiti putem fb straice stranice: facebook.com/psi.pomagaci , a prikaz rada možete vidjeti i u kratkoj video snimci.
Igor_1602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 12:57   #25
Zanima vas uključivanje pasa u terapijske aktivnosti?
Dođite 7. srpnja u Kutinu na predavanje "Zašto pas, zašto pomagač?". Predavanje počinje u 18:00 sati u klubu Arcus.
Na predavanju će se govoriti kako i na koji način pas utječe na nas, mogućnosti uključivanja psa pomagača u razne aspekte terapijskih i drugih aktivnosti i zbog čega je pas toliko poseban za ljude.
Predavanje će održati Tea Selaković, prof. rehabilitator te Igor Gaćeša, savjetnik za ponašanje pasa, oboje stručnjaci u svom području s dugogodišnjim iskustvom rada, ujedno i jedni od osnivača udruge "Psi pomagači".''Psi pomagači'' je neprofitna udruga čiji je cilj educiranje i certificiranje terapijskih timova. Oragnizator predavanje je Kinološko društvo Kutina.

Sadržaj predavanja:
• O udruzi Psi pomagači
• Uključivanje pasa u terapijske i druge aktivnosti
• Evolucija i socijalno – kognitivne sposobnosti pasa
• Povezanost pasa i ljudi (dog-human attachment)
• Podučavanje i dobrobit pasa pomagača
• Video snimke praktičnih primjera

Fb event: https://www.facebook.com/events/1431097877153932/

Jedan mali dio rada pasa pomagača možete vidjeti i ovdje i ovdje.

Lp
Igor_1602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 15:49   #26
Dokumentarac o terapijskim psima

Neznam jesam li postavila pitanje na pravo mjesto, ali nadam se da ćete mi pomoći.
Naime radim seminarski rad na temu ,,Terapijski psi''. Prije nekih odprilike (u grubo rečeno) na HRT-u je bio dokumentarac o terapijskim psima. Jedan ispričani događaj je bio kako je čovjek ima prometnu nesreću i izgubio potpuno pamćenje, nije se sjećao žene, djece, ničega. Jednog dana je naišao (sasvim slučajno) na psa iz ustanove za terapijske pse, koji je otrčao do obližnjeg dućana i donio mu konzervu. Na kraju je taj pas postao njegov i pomogao mu u mnogim životnim situacijama.
Drugi događaj bio je o ženi koja je imala psa koji je odjednom postao nesretan tužan i nezainteresiran za sve. Na kraju se otkrilo da je žena imala karcinom dojke, nakon što je operirana pas je ponovo postao sretan i kao prije.
U grubo sam ispričala dva događaja, pa ako netko zna možda naziv dokumentaraca bila bi mu jako zahvalna. Prikazivao se dvije subote za redom u kasnim popodnevnim satima...
blibla0607 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 16:01   #27
Izvoliš: Tajni život pasa

HTV 2, 4.10.2014. u 18:40 (znam da je bio dvaput, al ne da mi se sad tražit drugi termin, jedino ak baš trebaš)
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 16:24   #28
Smile

Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Izvoliš: Tajni život pasa

HTV 2, 4.10.2014. u 18:40 (znam da je bio dvaput, al ne da mi se sad tražit drugi termin, jedino ak baš trebaš)
hvala punoooo
blibla0607 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 18:12   #29
evo i linka na cijeli dokumentarac
http://www.dailymotion.com/video/x1e...ary-in-hd_tech
MeAndMyMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 12:25   #30
s obzirom koliko ste svi bili divni i nagažirani, dugujem izvještaj...
U utorak emisija na Dobro jutro, Hrvatska, Udruga Silver za rehabilitaciju priča o tome kako trebaju udomiti labradore na socijalizaciju. Četvrtak popodne štene crnog labradora cca 3,5mjeseca staro u našoj kući. Dakle, nije naš pas nego je pas od Udruge i ako Bog da, možda u budućnosti uveseli neko dijete ili osobu u potrebi a zasad, do početka školovanja, je malac kod nas na socijalizaciji.
Kod nas je dakle ni nepuna 24h a ja sam toliko preopterećena nepoznavanjem građe i preopterećena silnim pitanjima kako ću ja to. Osjećam se preplašeno kao kad sam rodila kćer i kad sam došla s njom doma iz bolnice.
Moja ideja je bila raspitivanje, prikupljanje informacija i tek onda nabavka psa, a eto okolnosti htjele da bez ikakve pripreme štene uđe u kuću. Suprug kaže da je najbolje skočiti u vodu i onda krenuti plivati (iako sam ja inače tip osobe koja krene s šlaufom, rukavicama i vodom do koljena )
A sad odoh čitati po topicima i postavljati pitanja po svuda. I Udruga je na raspolaganju ali mi bed zvati ih svako malo s novim pitanjem
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 13:16   #31
Želim ti puno sreće. Trebat će ti, bilo da malac uđe u program bilo da ne uđe. Ako uđe u program, teško ćete se od njega odvojiti, a ako ne uđe, znači da zdravstveno (najčešće displazija kukova) nije sposoban za rad i dobit ćeš ponudu da ga udomite za stalno, što nažalost znači poprilične troškove. Imam ja Sitku već osam godina.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 14:06   #32
sretno s psićem! samo opušteno i najvažnije sada u početku da se s njim povežete..puno maženja sada
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 14:30   #33
A sta se dogada sa psima koji ne udu u program, a ljudi kod kojih je bio na socijalizaciji ga ne zele udomiti?

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 15:32   #34
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
A sta se dogada sa psima koji ne udu u program, a ljudi kod kojih je bio na socijalizaciji ga ne zele udomiti?
Ponude ga nekome drugom za udomljenje. Zbrinu sve pse, ne bacaju ih na ulicu. Samo što mnogi ne uđu program iz zdravstvenih razloga, naručito Silverovi jer Centar ima svoj "uzgoj". Kod Udruge ima više šanse da pas ispadne zdrav.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 12:44   #35
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Želim ti puno sreće. Trebat će ti, bilo da malac uđe u program bilo da ne uđe. Ako uđe u program, teško ćete se od njega odvojiti, a ako ne uđe, znači da zdravstveno (najčešće displazija kukova) nije sposoban za rad i dobit ćeš ponudu da ga udomite za stalno, što nažalost znači poprilične troškove. Imam ja Sitku već osam godina.
Znaci prosle godine su Silverovci navodno uvezli pse iz opet navodno vrhunske uzgajivacnice - jedino sto mogu reci da su svi psi vec sa 6 mjeseci imali kukove E (po meni je to cak i dobra kategogorija u odnosi na to kako ti psi izgledaju uzivo), sjede sa raskvecenim nogama, ljuljau se kada hodaju, ma uzas.
I sve je to lijepo krasno jer kao dobis psa koji nije usao u program ali kasnije se to na zalost pretvori u jako veliku investiciju koju mnogo ljudi ne moze isfinancirati.

+ sto Silver uopce ne vodi evidenciju pa psima koji ipak staju kod udomitelja ostaju one oznake psa rehabilitatora i to njihovi vlasnici uvelike koriste i sa takvim psima tj. psima koji vise nemaju veze sa socijalizacijom koristeci priliku vode i tamo gdje obicni smrtnici pasa ne smiju
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 09:44   #36
ja moram priznati da i ovaj malac po meni jako čudno hoda već sad. Doduše, nisam imala psa pa ne znam jel' to nezgrapnost šteneta (iako će uskoro već 4 mjeseca) ili ni on nije baš najbolje
Inače je malac toliko divan, dobar, drag da je to čudo jedno. Nije uopće naporan, na prvo "NE" ostavlja se, trikove uči brzinom svjetlosti... ma jednostavno predrago biće
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 09:55   #37
Meh, badave kaj uči ako je već sada sumnjivo da bude imao problema.

Te Silverovce bi trebalo malo pogladiti letvama po glavi.

No, hajd, nećemo tu coprati i izmišljati; nadamo se i želimo da je, Elly, vaš malac super i neka tako ostane.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 19:08   #38
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ja moram priznati da i ovaj malac po meni jako čudno hoda već sad. Doduše, nisam imala psa pa ne znam jel' to nezgrapnost šteneta (iako će uskoro već 4 mjeseca) ili ni on nije baš najbolje
Inače je malac toliko divan, dobar, drag da je to čudo jedno. Nije uopće naporan, na prvo "NE" ostavlja se, trikove uči brzinom svjetlosti... ma jednostavno predrago biće
Teško je odrediti kod šteneta, čak i kod mladog psa. Meni se činilo i za Jucku da čudno hoda, a na kraju je ispalo da su joj i kukovi i laktovi savršeni.

Jedini pouzdani način za utvrđivanje displazije jest RTG, a i to ne prije navršenih bar pola godine. Naši vetovi kažu da ne treba slikati prije godinu dana, a Matko u Sloveniji tvrdi da, ako treba operirati, onda se to radi u dobi od 8-9 mjeseci tako da se "popravljene" kosti imaju vremena dodatno pravilno razviti.

Činjenica je da nijedan pas s takvim "defektom", pa makar i saniranim, ne bi smio biti radni pas.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 07:41   #39
Meni i dalje nije jasno kako mogu potencijalne terapijske pse u najosjetljivijem razdoblju života dati na čuvanje ljudima koji pojma o psima nemaju (elly ovo nema veze s tobom, ti nisi niš kriva)

pobogu Silver, to se ne smije raditi

da ne govorimo da se pas veže za obitelj pa ga otrgnu i ubace u boks pa trener pa tek onda 'prava' obitelj...

mah....
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 10:57   #40
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
Meni i dalje nije jasno kako mogu potencijalne terapijske pse u najosjetljivijem razdoblju života dati na čuvanje ljudima koji pojma o psima nemaju (elly ovo nema veze s tobom, ti nisi niš kriva)
Ruku na srce, to je najmanji problem. Neka Elly kaže kako je sada, no ako se ništa nije promijenilo, sa socijalizatorima se radi i upućuje ih se kako će se postupati sa štencima. Prije, nažalost, nije bilo tako. Osim svega, čini mi se da je Elly dobila štene od Udruge, a ne od Centra.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.